Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Triki

Go down 
+7
NickiTaj
LittleLi
Colliny
Banjusie
Airedale10
Admin
Polly
11 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 20, 2012 1:44 am

On tudi zna držati vse tace gor, ampak se ni najbolj obneslo da sem poskusila združiti oboje, najprej je naredil eno, potem drugo, na koncu pa je obupal pa je samo še lajal Rolling Eyes Laughing (to se pri njemu pogosto zgodi, če ne nagrajujem dovolj vmes, da laja in potrebuje malo igre, potem pa je spet super. Ampak zadnje čase veliko manj...).
Verjetno res najbolj ravnotežje ja (ker ga nima kaj dosti Razz). Prosi je lahko veliko časa dvignjen in to dela sam ko jaz jem in mu ne dam Rolling Eyes, z vsemi 4 tacami v posodo pa sem začela učiti (sicer je zdaj to še zabojček, ki je kar večji od posode, ampak v posodo mi ni jasno kako bi se spravil Neutral). Šepanje pa imam v namenu učiti (sem že nekaj ampak še pred kakim letom, ampak metoda sploh ni delovala in jaz se seveda nisem spomnila boljšega načina), zdaj pa raje utrjujem da drži sprednjo taco v zrak dolgo časa da bo potem lažje. Smile Sem poskusila (še ko nisem učila diagonalnih tac) s steno, da bi mu bila opora, ampak sploh ne gre, verjetno ker sem vedno učila da je tarča posodica in da gor, nikoli se ni moral dotakniti zraven sebe ali pa za sabo, tako da do stene sploh ne pride, ampak bom poskusila še kaj, verjetno ko bo enkrat ugotovil da je stena lahko opora bo super delovalo.

Sem brala na kliker.si da je to poimenovala ''freetime'', jaz sem razumela kot da je shaping če se ti spomneš, kaj boš naučil in potem klikaš približke temu (se mi zdi da sem tako jaz učila da gre z vsemi 4 tacami v zabojček - sem klikala najprej ko je samo pokazal zanimanje zanj, potem ko je šel z eno taco, potem z večimi, potem sem delala na tem, da so bile tace res noter, ne na ''prečki'', na koncu pa samo podaljševala čas ko je bil noter).
Ja, jaz sem bila čisto začudena ko se je spomnil vsega kar nisva že ogromno časa vadila Cool Laughing
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 20, 2012 4:32 am

mja no, ampak osnova za freetime je pa dejansko shaping, ker pač klikaš to, kar ti je pri psu bolj všeč (če se samo vsede v zaboj verjetno ne boš klikala, samo primer).

Najboljše je, da je posoda čim manjša, recimo taka kot je tu, kjer je v njej La:

https://www.youtube.com/watch?v=YExvbpkHnIo&feature=plcp (daj na 10 sekund)... če zna v taki skledi je super, večja je skleda, manjši je učinek, ker mora v taki skledi loviti precej več ravnotežja kot pa v zaboju oz. večji skledi. Wink
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 21, 2012 3:13 am

O ta od Silvie DVD (ali karkoli že je Embarassed) bi pa takoj kupila, samo malo brezveze tolko plačati da potem več stvari angleško verjetno ne bi razumela... OT
Ja bom poskusila zmanjšati skledo, ampak na začetku naj se v večjem nauči, ker direktno v tako majhno skledo močno dvomim da bi uspelo, sem enkrat že poskusila, ampak se mi zdi da mu je bilo čudno, da mora ustvarjati s tisto posodo, ki jo ima vsak dan tam kar razen jetja oz. pitja Razz in je samo s tacami malo popraskal, več pa nikakor ni šlo (ampak verjetno bi bilo zdaj kaj drugače).
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 21, 2012 8:47 am

Ja, to je eden zmed prejšnjih njenih DVDjev, najnovejši je pa o RC Wink

Ja itak, da greš postopoma, jaz sem razumela, kot da sta šla postopoma na manjšo skledico pa ne gre in ne gre. Wink narobe sem razumela.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 17, 2013 6:23 am

Jaz bi potrebovala kak nasvet glede prinašanja (aportitanja) - pa ne da ti pes normalno prinese igračko (to zna), ampak šolsko prinašanje (torej sedi v osnovnem položaju, vržeš aport, na povelje prinese (tudi čez oviro), se usede in drži pred tabo, na povelje spusti in gre v osnovni položaj). Svetovali so mi, naj delam tako: najprej kliknem že prvi trenutek, ko pes zbrabi aport, potem čas vedno bolj podaljšujem. Smile To delam že nekaj časa, redno vadim, ampak ni nobenega napredka. Drži ga ravno 1 sekundo, niti ne trdno (občutek imam, da mu bo zdaj zdaj padel iz gobca), včasih vstane ali se kaj preseda... Kako bi se še dalo? Ker mislim da če bi po tej metodi razumel bi verjetno vsaj malo podaljšal čas, ko drži - pa sva še vedno, po nekaj mesecih na prvi stopnji. Sicer timing klikerja ni še ravno super, ampak se trudim, ne vem, kaj delam narobe. Ima kdo še kako metodo mogoče? Saj za samo prinašanje ni tak problem (to sem z drugimi igračami lepo naklikala s posodico), ampak za tisti končni del, ko sedi pred mano in drži. Ne bi pa rada prehitevala s prinašanjem in ga narobe učila, ker je težje potem popravljati napake... Question
Sem si pa to postavila prav za cilj (da se nauči lepe poslušnosti in prinašanja), tudi aport sem mu kupila samo za to (lesen - 200g). Very Happy
Pa vajo naprej je učil kdo? Imam v namenu ampak moram najprej izpiliti to od poslušnosti kar že zna...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 24, 2013 6:19 am

Citiram :
Jaz bi potrebovala kak nasvet glede prinašanja (aportitanja) - pa
ne da ti pes normalno prinese igračko (to zna), ampak šolsko prinašanje
(torej sedi v osnovnem položaju, vržeš aport, na povelje prinese (tudi
čez oviro), se usede in drži pred tabo, na povelje spusti in gre v
osnovni položaj). Svetovali so mi, naj delam tako: najprej kliknem že
prvi trenutek, ko pes zbrabi aport, potem čas vedno bolj podaljšujem. Smile
To delam že nekaj časa, redno vadim, ampak ni nobenega napredka. Drži
ga ravno 1 sekundo, niti ne trdno (občutek imam, da mu bo zdaj zdaj
padel iz gobca), včasih vstane ali se kaj preseda... Kako bi se še dalo?
Ker mislim da če bi po tej metodi razumel bi verjetno vsaj malo
podaljšal čas, ko drži - pa sva še vedno, po nekaj mesecih na prvi
stopnji. Sicer timing klikerja ni še ravno super, ampak se trudim, ne
vem, kaj delam narobe. Ima kdo še kako metodo mogoče? Saj za samo
prinašanje ni tak problem (to sem z drugimi igračami lepo naklikala s
posodico), ampak za tisti končni del, ko sedi pred mano in drži. Ne bi
pa rada prehitevala s prinašanjem in ga narobe učila, ker je težje potem
popravljati napake... Question
Sem
si pa to postavila prav za cilj (da se nauči lepe poslušnosti in
prinašanja), tudi aport sem mu kupila samo za to (lesen - 200g). Very Happy
Pa vajo naprej je učil kdo? Imam v namenu ampak moram najprej izpiliti to od poslušnosti kar že zna...
Nihče ne ve Question
Aja saj res, tukaj verjetno ne bo šlo z dominanco in podrejanjem... (pa ne bi bila rada žaljiva, ampak v drugih temah o vzgoji in šolanju takoj dobiš odgovore, ko ne gre za kaj takega, kjer ne gre s CM pa ne) Rolling Eyes

Sicer pa sem Dinota pred kratkim naučila da si na predpražnik obriše tačke, da naredi ''shy'' v sedi (do sedaj je znal samo v ''mrtev''), da na ukaz strese (trenutno imam neko mini cufo posebej za to), cik (okrog predmeta - tudi to sem ga včasih nekaj polovično naučila) pa da gre spredaj s tacami na moje noge in potem hodiva (to je že znal, pa je malo pozabil, ker nisva zelo dolgo vadila), pa še kaj verjetno. Smile Pa veliko delam na poslušnosti...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSob Mar 30, 2013 8:18 am

Jaz tega nisem učila, tako da ti žal ne znam pomagat s praktičnim nasvetom...
Nazaj na vrh Go down
Griff




Število prispevkov : 12
Join date : 23/04/2013

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeTor Apr 23, 2013 6:54 am

Mene zanima kako naj nemškega ovčarja naučim da ima pri miru smrček za trik
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 24, 2013 4:05 am

Za kateri trik? (:
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Griff




Število prispevkov : 12
Join date : 23/04/2013

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 24, 2013 4:21 am

Za tisti trik ki ima briket ali pa kaj drugega na smrčku:)
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 24, 2013 11:12 pm

Jaz sem delala tako (lahko vidiš v mojem avatarju da tudi v prosi drži piškotek, pa je drugače pravi pošeruh Cool): najprej sem ga navadila, da ga ne sme vzeti z moje roke in s tal (sem samo pokrila z nogo/zaprla pest ko je hotel vzeti in mu dala ko je nehal težiti) - to je zelo uporabna vaja. Potem pa sem držala priboljšek v roki in ga dajala vedno bolj gor, pes pa je moral gledati mene (lahko v drugi roki tudi držiš boljši priboljšek ali psa malo primeš za glavo na začetku). Potem sem roko s priboljškom za kratek čas podržala na njegovem smrčku, potem pa počasi spustila za vedno več časa. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Griff




Število prispevkov : 12
Join date : 23/04/2013

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 25, 2013 1:07 am

Bom probala hvala:D

Kako ga bi pa naučila glas?
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 25, 2013 2:02 am

To je še eden od trikov, ki jih Dino obožuje. Very Happy Poiščeš nekaj, na kar bo zalajal (jaz sem ga z igračo izzivala, on itak veliko laja) in potem nagrajuješ ko zalaja. Ampak potem pa je treba hitro navadit še tiho, da ga lahko ustaviš. Razz
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Griff




Število prispevkov : 12
Join date : 23/04/2013

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 25, 2013 2:48 am

Griff(nemški ovčar) ne laja če ga dražiš z igračo.

Ampak laja ko prideš domov in mu rečem glas, zalaja včasih. Če pa si zraven njega pa sploh ne zalaja.
Nazaj na vrh Go down
Griff




Število prispevkov : 12
Join date : 23/04/2013

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimePon Jul 01, 2013 7:41 am

Ali ima kdo kakšno idejo kako naučim Griffa da dvigne zadnjo taco?
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimePon Jul 01, 2013 8:17 am

Jaz sem tako; psa sem najprej naučila, da da na tarčo (posodica) zadnjo taco. To sem naučila sicer na ne najboljši način, ampak če bi še enkrat bi tako: dala bi najprej malo večjo knjigo ali kaj podobnega ter ga najprej naučila da da obe zadnji gor, potem pa manjšaš da da samo eno. Potem ko obvlada dati na tarčo pa jo umakneš in daš namesto tega roko, potem tudi to umakneš. Meni je začel sam potem ko je dajal taco dol iz posode še malo podrževati v zraku in sem samo tisto nagradila. :DLahko pa tudi čisto na shapping - klikaš za vsak najmanjši premik zadnje tace.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Griff




Število prispevkov : 12
Join date : 23/04/2013

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimePon Jul 01, 2013 10:14 pm

Koliko časa si pa rabila da si ga naučila?
To s tarčanjem sem že probala tako da sem imela desko in mu rekla nazaj(da hodi nazaj) ampak je zavil stran od deske(tarče).
Upam da razumeš.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeTor Jul 02, 2013 5:08 am

Ne spomnem se več, res ne, ker sem to učila že dolgo nazaj Embarassed 
Jaz sem to, da stopi z zadnjimi gor učila tako: najprej sem dala nizek predmet (knjiga oz. nekaj podobnega), psa peljala čez in ko je bil v položaju z zadnjimi gor in s sprednjimi dol sem ga (s telesno govorico) zaustavila, kliknila in vrgla priboljšek naprej. Ko se je sam ustavljal v tem položaju sem šla spredaj in sem mu malo pomagala s priboljškom in s telesom da je stopil gor. Potem pa samo še višaš predmet in manjšaš površino ter ga oddaljuješ od sebe. :)Na začetku mora biti res nizek predmet, lahko je tudi časopis, potem pa postopoma višaš.
(takrat sicer še nisem klikala ampak sem imela besedo)
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 22, 2014 1:30 am

Nala 
Sem zmiksala en posnetek za njo 
Najbolši do zdaj  

Od trikov, počitnic (morja), konjev, različnih vaj, spuščanja po toboganu( xD), 
in tak dalje Triki      - Page 4 Icon_smile))








Več je na mojem profilu
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 22, 2014 5:04 am

Pridna Nala *__*
Midva z Dinotom pa že od novembra ''hodiva'' na online tečaj trikcev pri ŠKD Emona. Vsak teden dobimo 3 nove trikce (precej zahtevne, ker sva med nadaljevalci) - tako da do zdaj že 21 novih trikov (oz. parih še nisva začela). Sem prav vesela, Dino se lepo uči in zelo napreduje. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Triki      - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Triki    Triki      - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Triki
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: