Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Plašnost ob pokanju petard

Go down 
+4
Airedale10
aska
Admin
ink12
8 posters
AvtorSporočilo
ink12

ink12


Število prispevkov : 2
Join date : 08/12/2011

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 2:19 am

Torej odpiram to temo, saj se bliža najbolj stresno obdobje za naše pse... Kako jim vi pomagate?

Jaz teh problemov nimam, saj se moj pes Charlie ni nikdar bal pokov, je bil socializiran že od vzreditelja.

lep pozdrav
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 2:24 am

Naši psički prav nič ne pomaga.. Mnogi so priporočali tole:

http://www.dorwest-slovenija.si/index.php?page=en_Domov&p=Dorwest

Naj bi vsebovalo feromone, ki psu pomagajo in pomirjajo. Vendar je naša tako zelo plašna, da ji ni pomagalo...

Sva pa napredovali. Zadnje čase pri nas kar pokajo tudi podnevi. Danes se mi je ravno zgodilo, da je močno poknilo zunaj in je že misla zbežati domov, a sem jo poklicala in zgleda, da sva tako izpilili odpoklic, da je priša k meni kljub strahu. Sem bila zelo vesela.

Drugače pa naš veterinar priporoča apavrin če že moramo psu dajati zdravila. Vendar se je dobro posvetovati z veterinarjem pred dajanjem zdravil. Ker so lahko posledice. Res boljše vprašati.

Drugače pa je pomembno, da psa NIKOLI ne tolažimo, ker s tem samo potrjujemo njegovo vedenje in bo mislil, da je njegov strah upravičen! Torej nič pomilovanja in mirjenja, samo ignor!

lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
aska




Število prispevkov : 42
Join date : 06/11/2011

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 12:50 am

Odvisno je od psa do psa do psa eni se zelo bojijo, drugi še panični postanejo, eni ne. Moja polarka se jih izredno boji in ko sliši pok, panično začne vlečt in konec sprehoda,... Lani sem ji dajala kakšen mesec to, kar je Admin, dala povezavo. Koliko je pomagalo, ne vem, mogoče malo, a dokler ni na veliko pokalo. Drugače pa ne tolažit tisti čas psa ali po tem, deljajte se kakor da ni nič, čimbolj mirni, pomaga tudi, da tisti moment postanete čimbolj veseli,... Tudi, če se še tako trudimo, da psa, ki jih je tega strah, tega se ne da popolnoma odpraviti, lahko pa se malo oblaži. Moj prvi pes se vse do 7. ali osmega leta ni bal petard. Potem pa mu je iz avta pol metra pred njega ena mularija vrgla petardo in od takrat konec, a njega bilo strah, ni paničaril.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 3:24 am

Dix se jih zelo boji, se strga in zbeži če ni pod nadzorom. Zato mu med tem časom dajemo neka naravna pomirjevala (za med hrano), ko to dobi je ok. Dino pa je itak že od lova tega navajen in se niti ozre ne (pa ga za novo leto vseeno dajo v stanovanje). Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 3:37 am

Čopi in Shara se sploh ne bojita, tako da nismo pri njiju nikoli imeli problemov...s Kayo pa smoimeli HUDE probleme. Čim je slišala pok petarde je začela cviliti, se sliniti, tekati in noreti, zato smo ji morali dati pomirjevala. Enkrat se spomnem da je dedku dobesedno uničila vhodna vrata-spraskala jih je dokler ni noter zijala luknja. Glede strelov pa ni imela nikoli problemov. kot vsak labi je ljbila prinašanje in je bila streljanja navajena. Čudno je le to, da se je pokov petard bala, strelov pa ne.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 7:30 am

Lia se nič ne boji petard.

Drugače se pa da pomagat celo s kliker treningom in sicer tako, da psa naučiš, da dražljaj(v tem primeru pok) pomeni nagrado. Uporabljaš ful dobre priboljšle, psa pa nagradiš,ko je še sproščen. Paziti moraš, da ni pozoren nate, ampak na dražljaj. Zadeva je zelo učinkovita, ampak moraš vedeti kar precej o klikerju. Pri pokanju bi se to dalo tako, da posnameš zvoke in jih najprej predvajaš bolj tiho in nagrajuješ mirnost. Potem postopoma daš bolj naglas.
Nazaj na vrh Go down
aska




Število prispevkov : 42
Join date : 06/11/2011

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 10:05 pm

Popolnoma odpraviti plašnosti/streloplašnosti se žal ne da, se pa lahko omili. Pa spet odvisno od psa do psa.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 3:08 am

Se strinjam. Samo zadevo se da res močno omiliti.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 4:28 am

Ja to že. Sem pogledala kako se imenujejo Dixova pomirjevala: Triptophan (priporočam!). Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
aska




Število prispevkov : 42
Join date : 06/11/2011

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 5:33 am

LittleLi je napisal/a:
Samo zadevo se da res močno omiliti.

Čisto odvisno od psa do psa, pri nekaterih se ne da kaj dosti omiliti Wink Pri enih bolj pri drugih pa manj;) Da pa se! Smile
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 6:51 am

Moja če je pokanje v daljavi je ne moti, če pa par metrov od nje pa rep med noge, tako počepne, uhe dol in cela poklapana hodi... Ko pa vidi kako svetlobno bliskanje (rakete, turbopiratke) pa se ji res ful zmeša. Joka, kodi tako žalostno okoli, tudi laja. Res srce se mi para... letos je bila v boksu, pa je bilo ful hudo. Drugo leto ob polnoči bom verjetno z njo v garaži ali pa kje kjer ne bo videla bliskanja. Ker res, jo tako gledati in poslušati je pa res hudo...
Nazaj na vrh Go down
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:36 pm

No predlagam vam da  daste televizijo naglas in se čim bolj na glas ( nekriče) pogovarjate. Nikoli pa psa ne tolažite saj s tem misli da je res nekaj narobe in bo po vsej vrjetnosti pobegnil.
Lp Smile
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitimeTor Feb 18, 2014 9:11 am

aska je napisal/a:
LittleLi je napisal/a:
Samo zadevo se da res močno omiliti.

Čisto odvisno od psa do psa, pri nekaterih se ne da kaj dosti omiliti ;)Pri enih bolj pri drugih pa manj;)  Da pa se! Smile

Pri vseh psih se da zadevo omilit. Pes vedno lahko poveže pok petrde z relaksacijo, odvisno je le kako odreagira in kako primerno lastnik oz ljudje okoli odreagirajo na njegovo obnašanje.
Tukaj imate en odličen video, kaj je potrebno storiti ko je pes v stanju plašnosti: https://www.youtube.com/watch?v=NGiy54b-s3E
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Plašnost ob pokanju petard Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Plašnost ob pokanju petard   Plašnost ob pokanju petard Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Plašnost ob pokanju petard
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Plašnost pri psih

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: