Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Katere pasme bi vzrejali?

Go down 
+7
Maly
nezzek
Banjusie
Colliny
Polly
Admin
Airedale10
11 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next

Katere pasme bi vzrejali?
Zlati prinašalec
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap0%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Labradorec
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap10%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 10% [ 3 ]
Nemški ovčar
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap13%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 13% [ 4 ]
Borderski ovčar
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap23%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 23% [ 7 ]
Maltežan
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap3%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Cavalir king carles španjel
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap3%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Koker španjel
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap0%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ajlaski malamut
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap3%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Sibirski husky
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap6%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 6% [ 2 ]
Drugo
Katere pasme bi vzrejali? Vote_lcap39%Katere pasme bi vzrejali? Vote_rcap
 39% [ 12 ]
Skupaj glasov : 31
 

AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 1:44 am

Tukaj pa se lahko pogovarjamo katere pasme bi vzrejali, kako... Very Happy

Jaz bi airedale terierje in resaste standardne jazbečarje. Pa starši in nazaj zdravi, pa opravljala bi tudi za jazbečarje PNZ. In vse bi razstavljala. Mladiči bi bili maksimalno socializirani, verjetno bi jih imela v hiši v posebni sobici potem pa bi šli tudi po hiši in ven seveda. Pa itak bi odraščali z ostalimi psi, mačkami pa upam da konji tako da bi bili že glede tega socializirani. In oddala bi jih le dobrim lastnikom, s pogodbo seveda, ki bi zajemala: da morajo imeti vstop v hišo, potrebno vet. oskrbo, kvalitetno hrano, da morajo redno poročati in pač skrbeti za psa v skladu z zakoni in še veliko drugega. Bi bila pa z vsemi lastniki v kontaktu, če bi hoteli bi jim razstavljala pse, pa rada bi da bi peljali psa vsaj na kako razstavo, pa naredili kak zdravstveni test. Dala pa bi pse le tistim, pri katerih bodo res zaposleni in ki znajo s psi. Very Happy Bi bila ok vzrediteljica? Embarassed


Nazadnje urejal/a Airedale10 Čet Avg 16, 2012 5:18 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 2:13 am

Zaenkrat se najbolje spoznam na pasmo samojed, ker jo imam doma. Če bi imela rodovniško psičko z narejenih vzrejnim dovoljenjem, pregledanimi kolki, očmi, komolci, bi jo dala pariti. Seveda bi iskala čim boljšega samca z tudi narejenimi dravstvenimi pregledi.

Tudi jaz bi se trudila mladičke čim bolje socializirati, jih navajati na zvoke, ljudi, pse, vožno z avtomobilom itd. Je pa vzreja kar zahtevna reč, sploh če si začetnik. Tudi sama bi iskala čim boljše lastnike so psičkine mladičke, ne bi šli kar v vsake roke. Raje bi dala mladička za v stanovanje,. kot pa nekim ljudem, ki bi ga samega puščali na vrtu, kajti samojed je pes, ki trpi ko je sam, to je zelo socialno bitje, potrebuje tesen stik z ljudmi. To pa ne pomeni, da ga ne bi dala ljudem, ki imajo vrt, dala bi ga-jasno, ampak samo pod pogoji:

- lastniki bi se ogromno ukvarjali z mladičkom
-ko je odrasel vsaj 1x daljši sprehod na dan, seveda pa zraven še veliko ukvarjanja
- Kvalitetna hrana ( ne nek pedigree shit)
- Lastnik psa bi s pogodbo moral obljubiti, da bo psa redno negoval, ga torej redno krtačil.
-pes bi seveda moral imeti vstop v hišo
-veterinarsko oskrbo
In še kaj bi se našlo. Ampak tile pogoji bi morali biti v vsakem primeru izpolnjeni.


Če bi šlo vse po sreči bi ustanovila tudi psarno, še najbolj so mi všeč imena: White polar bears, royal angels, white sweet hearts itd.

Ko bi mladičke prodala novim lastnikom, bi vsakega od mladičkov tudi obiskala, preverila ali živi dobro.

Lastnikom bi že ob prevzemu mladička natisnila vse potrebne papirje in nasvete o vzgoji, negi, prehrani, vzreji... Dala bi jim tudi hrano za domov, kakšno igračko, morda povodec.

Vsakega lastnika bi temeljito izbrašala- zakaj se je odločil za to pasmo ( če bi mi rekel zaradi tega, ker so lepi, bi že vedela, da nima pojma o psu, namreč pri takšni pasmi je pomemben karakter in ne samo videz), kakšne plane ima s bodočim psom ( mala šola, ispiti, parjenje, razstave), koliko časa je pripravljen nameniti mladičku, ali se zaveda, da je pes bitje, ki živi tudi do 12 in več let, vse drugo bi moral skleniti ob podpisu pogodbe.

Seveda bi kot vzrediteljica se morala ŠE VEČ naučiti o vzreji psov, parjenju, iskanju samca/samice, oskrbi mladičkov, kajti vzreja ni samo to, kako ti gor spraviš mladičke in jih nato prodaš! Še veliko bi se naučila o pasmi samojed, genetiki itd.


Ok, to bi bilo zaenkrat vse.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Polly

Polly


Število prispevkov : 272
Join date : 03/11/2011
Age : 29
Kraj : Maribor

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 2:57 am

Trenutno bi basenjije, ker imamo psičko doma Smile Za prihodnost pa še ne vem. Bi pa mogoče ostala pri basenjijih Smile

Sta veliko že vidve veliko napisale tako, da ne bom še enkrat, ker sem enakega mnenja.
Pač lastnik bi se moral zavedati karakterja in o oskrbi pasme. Bi pa s bodočimi lastniki dogovorila za kakšen sprehod, da se malo boljše spoznaš, ker bo mailu ti lahko vsak naklada. Pa po tistem, bi ostali v kontaktu, šli k njim na obisk, kdaj organizirali puppy meeting Smile
Novim lastnikom bi bla na voljo za vprašanja in nastvete in bi jim res poskušala čimbolj pomagat Smile
To bo zaenkrat to, dodam še kaj, kar vidve nista, če se spomnim Smile
Nazaj na vrh Go down
http://boltzadi.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 4:55 am

Vzrejala bi (in jih verjetno tudi bom) bocke in schape ftw Wink) Very Happy

Prve delovno linijo, druge pa seveda pod NL klubom Very Happy Smile

Pri sploh BCjih bi pa absluten pogoj bil, da se ukvarjajo z vsaj enim pasjim športom, ostalo pa je seznam predolg, da bi se mi ga dalo sem pisat, haha. Smile
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 4:56 am

Ja, se tudi strinjam z vama-sem pol stvari v svojem "spisu" spustila. Embarassed Sicer pa je že znana pasma, ne? Wink
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 4:58 am

Laby je napisal/a:
Sicer pa je že znana pasma, ne? Wink

Am, koga to sprašuješ haha? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 4:59 am

Tiste ki (še) ne vejo. Pa sej moje ime že vse pove. lol!
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 5:02 am

Aja, ja, hahah. To pa.

Pa aja, verjetno jih večina ne ve - schapi so schapendoesi Wink
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 5:17 am

Meni se zdi super da boš ovčje kodre vzrejala. Da se redkejše pasme v SLO bolj razširi.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 9:36 am

Ja, čeprav mi to seveda ni namen. Ker bom med drugim skrbela tudi, da se ne bodo preveč razširili, ker vseeno zaradi karakterja postajajo vse bolj popularni Very Happy

da ne govorim, kako se bodo mogli lastniki potruditi, da ga sploh dobijo haha. No, sicer pa je do takrat še veliko časa. Wink
Nazaj na vrh Go down
nezzek

nezzek


Število prispevkov : 58
Join date : 02/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 8:25 pm

Jaz bi Angleške koker španjele, ne koker španjela, ker to ne obstaja Razz Razz
Nazaj na vrh Go down
http://doghandler-neza.yolasite.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 8:31 pm

nezzek je napisal/a:
Jaz bi Angleške koker španjele, ne koker španjela, ker to ne obstaja Razz Razz
Haha, bravo! Razz Sej ti boš super vzrejala. Imaš ogromno znanja in izkušenj in mislim da boš zelo uspešna. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 11:11 pm

No jaz sem kar v isti odgovor dala ameriške in angleške, saj so oboji kokri ne čeprav so uradno 2 pasmi... Embarassed
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
nezzek

nezzek


Število prispevkov : 58
Join date : 02/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimePon Dec 19, 2011 2:04 am

Dve zelo različni pasmi Wink

Hvala, bomo videli kako bo šlo. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://doghandler-neza.yolasite.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 2:18 am

OK, moja druga pasma izbrana-flatko.
Sem ugotovila, da se z mano veliko bolj karakterno ujema kot labi in sem se zmenila za ogled (trenutno svoje najljubše) psičke.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Gost
Gost




Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 5:36 am

Jaz bom 100% kraške ovčarje. So mi ful fajn pasma, slovenska edina avtohtona pasma in mi veliko pomeni, da bo še dalje obstajala. Ker jih je ful malo... Bi rada ohranila tole pasmo.

Drugače pa še weimaraner, doberman, veliki švicar, nemški lovski terier. Nekaj od tega. Verjetno bom imela kdaj kako predstavnico/predstavnika teh pasem, pa bom potem videla kateri mi je karakterno najbolj všeč. Pa prej bom še jih spoznala nekaj. Vbistvu so mi vsi ful všeč, karakterno in vizuelno, ampak nisem še nobenega, razen NLT-ja spoznala v živo Smile

Verjetno bom tudi imela kako dobro delovno nemško ovčarko in kako leglo. Ker se mi zdi da je tale pasma že ful uničena, pa jo je treba izboljšati. In bi rada da se dobri delavni nemški ovčarji z ravnim hrbtom ne bodo porazgubili Smile

Glede pogojev:
-da lahko pridem kdaj koli psa pogledati
-pes ne sme bivati na verigi
-zaželjen vstop v hišo ali/in ograjen vrt, ni pa nujno
-kvalitetna hrana (po možnosti surova ali kuhana)
-psa lahko odvzamem, če ugotovim da ne živi v dobrih pogojih, tako kot smo se dogovorili (bi bilo to v podpisani pogodbi)
-veterinarska oskrba, nega
- da bi se ukvarjali z psom vsaj 4 ure na dan
-fajn je tudi, če bi imel pes družbo svoje vrste v novem domu

Prednost bi dajala ljudem, ki bi se ukvarjali z pasjimi športi, primernimi za pasmo. Agillity, frizbi, rolerjoring, canicross, bikejoring, psi reševalci, dobermani, nemški ovčarji obramba. Za weimaranerje in NLT-je bi dala prednost lovcem.
Nazaj na vrh Go down
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimePet Dec 30, 2011 11:27 pm

Jaz bom vzrejala maltežane, kodraste bišone in siberske huskyje
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 8:08 am

Jaz bi vzrejala borderje.

Izbrala bi čim boljšega samca z odličnim karakterjem,po možnosti z uspehi na razstavah in v kakšnem športu.Oba starša bi imela opravljene vse zdravstvene teste(čim boljše,seveda).Pri kombinaciji bi malo gledala tudi na možne barve mladičkov(obožujem ee-rede),ampak to je bolj postranskega pomena,najbolj mi je važen karakter in zdravje. Mladički bi bili socializirani po najboljših močeh, spoznali bi mojega kunca, mačke, veliko različnih psov,...Naučila bi jih osnov klikerja(kaj klik pomeni,malo targetinga in shapinga,sedi prostor in poleg), navadila bi jih na ovratnico in povodec,različne zvoke, striženje krempljev, obiskali bi različne kraje,navadila bi jih na vožnjo z avtom. Delala bi tudi early neutrological simulation(sej se tako napiše, ane ), delala bi na zanimanju za igrače, prinašanju, odpoklicu (kar seveda utegne pomagati novim lastnikom). Navadila bi jih tudi na razstavno vrvico. Verjetno bi imela posebno sobo za mladičke s tunelčki, igračami,kotiščem,ograjico(kadar me ne bi bilo doma, bi bili mladički notri),veliko različnimi predmeti. Poskusila bi se dogovoriti za čim več obiskov, da bi se mladički navadili različnih ljudi.Ob lepem vremenu bi bili mladički na vrtu,tam bi zanje uredila neke vrste igrišče.

Pogoji za nove lastnike bi pa bili:Pes mora živeti v hiši,veliko ukvarjanja s psom, dovolj gibanja in aktivni sprehodi, kvalitetna hrana(novim lastnikom bi priporočila kakšne kvalitetne brikete in jih vprašala, s čim bodo psa hranili),veterinarska oskrba, ustrezno šolanje(brez prisile, iskala bi lastnike, ki so izkušeni klikeraši, ali pa bi jih temeljito poučila o tem), pes mora trenirati vsaj en šport, če lastniki psa ne nameravajo pariti(rodovniška vzreja!) in/ali razstavljati morajo poskrbeti za sterilizacijo/kastracijo, socializacija, ko je pes dovolj star mora na slikanje kolkov in pregled oči(če bo za vzrejo).

Pri izbiri novih lastnikov bi bila zelo izbirčna, malo bi jih povprašala o tem, kaj pričakujejo od psa in zakaj prav ta pasma, da bi videla, če je border sploh pravi pes za njih, odgovorila bi na vsa njihova vprašanja,vprašala bi,kakšen karakter naj ima mladič in jim svetovala,kateri bi bil najbolj primeren.Ne bi dovolila, da izbirajo mladiča po barvi.Z lastniki bi ostala v stiku tudi po tem, ko bi kupili mladiča,pomagala bi pri morebitnih težavah, če bi bilo potrebno bi psa vzela nazaj in mu poiskala boljše lastnike.Za domov bi dala hrano, povodec,ovratnico in kakšno igračko.

Mislite, da bi bila v redu vzrediteljica?
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 1:49 am

Citiram :
Pogoji za nove lastnike bi pa bili:Pes mora živeti v hiši,veliko
ukvarjanja s psom, dovolj gibanja in aktivni sprehodi, kvalitetna
hrana(novim lastnikom bi priporočila kakšne kvalitetne brikete in jih
vprašala, s čim bodo psa hranili),veterinarska oskrba, ustrezno
šolanje(brez prisile, iskala bi lastnike, ki so izkušeni klikeraši, ali
pa bi jih temeljito poučila o tem), pes mora trenirati vsaj en šport, če
lastniki psa ne nameravajo pariti(rodovniška vzreja!) in/ali
razstavljati morajo poskrbeti za sterilizacijo/kastracijo,
socializacija, ko je pes dovolj star mora na slikanje kolkov in pregled
oči(če bo za vzrejo).
Enako, le da šport ni obvezen.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Jazz




Število prispevkov : 32
Join date : 03/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimePet Feb 24, 2012 10:07 pm

Jaz pa enkrat v prihodnosti zagotovo bom vzrediteljica, samo ne vem še točno kdaj. Bomo videli kako se bo vse odvijalo skozi čas. No, vzrejala pa bi Lagotto Romagnolo-te ali pa Bernske planšarske pse. Ne vem, totalno sem se zaljubila v ti dve pasmi in vzreja le-teh je postala moja (življenska) želja. Nekje pa se mora začeti. Začne pa se s psico. Po psičko bi šla v tujino, iskala bi čimbolj primeren rodovnik, čim boljše zdravstveno ozadje... no, ko bi psička prišla k meni pa bi morala najprej odrasti, z potekom njenega razvoja bi videla, če je sploh primerna za vzrejo. Opravila bi vse zdravstvene teste in vzrejni izpit. Če bi bila kvalitetna psica, tako na razstavnem in delovnem področju, če bi imela zdravstvene teste tipi topi, se bi odločila za leglo. Iskala bi čimbolj primernega samca glede na pomankljivosti in ''težave'' v njenem rodovniku, poleg tega pa bi samec moral bit iz zdravih 'delovno'-razstavnih linij, z zanimivim ozadjem, da se sploh iz paritvene kombinacije kaj pričakuje. No, ko se bi mladički skotili bi poskrbela za čimboljšo socializacijo, da bi mladički postali praktično indiferentni v spremembah okolja. Pri izbiri lastnikov pa bi bila stroga; želim, da se novi lastniki ukvarjajo z psom tako kot si zasluži - živeti kot družinski član. No, itak pa ste ostale pogoje napisali in se pridružujem vašemu mnenju. Smile
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 5:33 am

Meni pa ni smiselno dati za pogoj sterilizacijo/kastracijo... Če je lastnik odgovoren (na kar predvidevam, da bi vse pazile ane...) in če se vsaj malo spozna na pse je majhna možnost, da bi prišlo do kakšnih upsov. Se pač da psa res odgovornim ljudem (sploh samice), ki jim zaupamo ali jih po možnosti še celo poznamo, ni problema. In zakaj bi taki morali biti obsojeni na to, da prekinejo nekaj najbolj naravnega pri psici/psu samo zaradi tega, ker ne bodo imeli mladičev?

Pa še to; veliko lastnikov se odloča za sterilizacijo pred prvo gonitvijo (določene prednosti), torej to pomeni, da psica še sploh ni razvita, nima še povsem oblikovanega karakterja, uspehov ipd. Kaj, če bi se kasneje izkazalo, da je ta psica (ki je sedaj že sterilizirana) zares karakterno in vizuelno odlična, z vsemi značilnostmi pasme, skratka res zadetek v polno, pa ne bi mogla imeti potomcev? Wink

Ker kolko problemov lahko prinese sploh sterilizacija, da ne omenjam... Pa nekako se mi zdi boljše, da grejo psice naravno skozi to obdobje.

Sicer je pa to res odločitev vzreditelja, samo meni v številnih pogledih ne preveč smiselna. Wink
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 6:38 am

Meni se pa zdi S/K super pogoj, v kolikor nov lastnik ne namerava imet (rodovniške) vzreje.
Ker načeloma vzreditelj nima več kaj dosti vpliva na lastnika o tem, ali bo imel leglo ali ne in da običajno vzreditelj predvide, kateri mladiči v leglu bodo boljši in te obdrži oz. proda ljudem, ki imajo željo po vzreji, se mi zdi boljše, da se sterilizira in kastrira, kot da se zgodi ups (ki se dejansko lahko zgodi vsem, tudi tistim, ki najbolj pazijo) ali pa celo človek želi začet z nerodovniško "vzrejo".
Pa načeloma tisti, ki nimajo želje po vzreji, si želijo psa kot ljubljenčka in ne za razstavljanje.
Pa sterilizacija ima veliko več prednosti kot slabosti (ki jih pogosto sploh ni - pač odvisno od posamezne živali) in je vsekakor veliko boljša rešitev za psico, ki z njo ne nameravamo imeti vzreje, kot pa da bi jo celo življenje čuvali (in nebi nikoli imela legla), saj se pri takih psicah sploh zelo pogosto pojavljajo rak na mlečni žlezi in piometra!
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 6:42 am

Poznam lastnico rodovniške psičke ki bo imela (in je menda njena prednica že imela) nerodovniško leglo. Ah, kje pa briga psičkine vzreditelje! Sam, da so jih prodali. Zato ne bom spremenila tega.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 6:59 am

Fiamma, ne bi rekla, da je toliko več prednosti. Slabost je že v tem, da se prekine nekaj najbolj naravnega, nekaj, skozi kar bi po moje mogla it vsaka psica. Kastracija je tako v tem primeru mnogo manj občutljiva. In zanimivo, koliko ljudi po drugih forumih piše, koliko problemov imajo s psicami po sterilizaciji in tudi jaz poznam veliko več takšnih, ki so se spremenile na slabše kot pa na boljše. Moja je sterilizirana in z njo (hvala bogu) nimam nobenih problemov. Nič od nič. Vseeno pa moje naslednje psice ne bodo sterilizirane (razen pač posvojene) pa ne glede na to, ali bom parila ali pa ne.

Sicer pa kolikor jaz vem je možno sestaviti pogodbe za vsakega posameznika (ali ne?) in pač če vidiš, da nekemu že od začetka ne moreš ravno zaupati, potem daš S/K not kot obvezno. V kolikor pa lastika dobro poznaš ali se (z bodočim kupcem) videvaš z njim že celo pred nakupom, pa bi jaz kar se tega tiče pustila proste roke. Npr., če bi pri meni kupoval kdo, kot je Shelly, tega nikoli ne bi dala pod obvezno. Wink

In Shelly, verjamem, da poznaš lastnico nečesa in nekaj, ampak oprosti, samo zaradi tega enega primera se ti še ne moreš za nekaj odločiti.

Sicer pa kot sem že rekla, se določi vsak posameznik, jaz samo povem svoje mnenje in verjamem, da bi se ogromno ljudi strinjalo.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 7:32 am

In kaj je to zate nekaj najbolj naravnega, kar bi morala dat skozi vsaka psica - da ima mladiče? Upam, da res nisi mislila tega!
Če pa gledamo iz zdravstvenega vidika in raziskav, ki so bile narejene - nesterilizirane psice, ki niso nikoli imele mladičev, dosegajo v starejših letih (običajno od 6. dalje) zelo visoke odstotke incidence tumorja na mlečni žlezi in/ali piometre! Se bom pozanimala za točne podake (upam, da ne pozabim) in ko najdem bom posredovala.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Sponsored content





Katere pasme bi vzrejali? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Katere pasme bi vzrejali?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Polarne pasme
» ''umetniške pasme''
» Najljubše pasme psov
» opis pasme:Briard
» Slovenski klub za pritlikave pasme

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzreja-
Pojdi na: