Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Katere pasme bi vzrejali?

Go down 
+7
Maly
nezzek
Banjusie
Colliny
Polly
Admin
Airedale10
11 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2

Katere pasme bi vzrejali?
Zlati prinašalec
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap0%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Labradorec
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap10%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 10% [ 3 ]
Nemški ovčar
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap13%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 13% [ 4 ]
Borderski ovčar
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap23%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 23% [ 7 ]
Maltežan
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap3%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Cavalir king carles španjel
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap3%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Koker španjel
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap0%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ajlaski malamut
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap3%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Sibirski husky
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap6%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 6% [ 2 ]
Drugo
Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_lcap39%Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Vote_rcap
 39% [ 12 ]
Skupaj glasov : 31
 

AvtorSporočilo
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 7:46 am

Fiamma je napisal/a:
In kaj je to zate nekaj najbolj naravnega, kar bi morala dat skozi vsaka psica - da ima mladiče? Upam, da res nisi mislila tega!
Če pa gledamo iz zdravstvenega vidika in raziskav, ki so bile narejene - nesterilizirane psice, ki niso nikoli imele mladičev, dosegajo v starejših letih (običajno od 6. dalje) zelo visoke odstotke incidence tumorja na mlečni žlezi in/ali piometre! Se bom pozanimala za točne podake (upam, da ne pozabim) in ko najdem bom posredovala.

Ne ne, uff, to pa ne, da bi morala met mladiče Shocked Razz Ne vem, meni se zdi, da je sterilizacija ne potrebna v primeru, da je lastnik res zrel, odgovoren in vreden zaupanja, kar pa seveda zahteva poznanstvo že od prej in zaupanje s strani vzreditelja. In upam, da se razumemo, da S/K kot obvezno jaz osebno ne bi dala samo in le v tem primeru! Tudi jaz ne bi bila tako naivna in se pustila prepričati nekemu sicer na videz in tudi po pogovoru povsem finemu in super lastniku psa, če se ne bi videvala in bila v kontaktu z njim vsaj nekaj mesecev prej... Me pa npr. takšni, kot so Shelly prepričajo in se mi res zdijo zaupanja vredni; zakaj torej takim ne bi pustila proste roke pri tej odločitvi. Itak pa v primeru takšnega odgovornega lastnika psico (če jo že ne odpreljejo v tujino) tudi kolikor tolikor redno videvaš, sploh v mali Sloveniji.

In ja, tudi mene zanimajo točni podatki. Smile Mogoče pa bom še presenečena. Ker do sedaj nisem vidla še nobene prave raziskave, vse so bila samo govoričenja in pa to, kar smo pač slišali/videli/doživeli. Za vsaj nekoliko bolj točne rezulate se pa itak rabi raziskave z nekaj več stotimi različnimi psicami. Neutral Me res zanima, mogoče pa še spremenim mnenje.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 9:01 am

Jaz pa ne bi dala obvezne s/k v pogodbo, ampak bi pa to priporočila če
pes ne bo za razstave in vzrejo. Bi bilo pa vsekakor v pogodbi da me
morajo obvestiti o leglih in psice ne smejo uporabljati za razplod
nerodovniških mladičev! Jaz pa če ne bi imela psa/psice za vzrejo bi
verjetno k/s, ker se mi zdi nekako boljše da nimaš potem skrbi in težav s
tem in je rešeno, pa tudi zapleti kakor jaz vem niso zelo pogosti.
Čeprav npr. pri Dinotu pa sploh ni potrebe po kastraciji, sploh nima
nobenih problemov, tudi če zavoha gonečko je malo bolj nemiren ampak še
vedno nič... Edino če pes živi zunaj pa bi jaz res s/k, ker baje da so
že primeri ko sta se pes in psica parila skozi mrežo pesjaka (na verigi
pa je itak vse enostavno). Moraš pa tudi glede tega malo razmisliti in
pretehtati možnosti; npr. Dix ni kastriran, saj ga imamo (skoraj vedno)
pod kontrolo, bi bila že težava z dajanjem narkoze (ne more vidti veta,
še za cepljenje so veliki problemi), vprašanje kako bi se opomogel (bolj
zaradi oskrbe njegovih skrbnikov, ki so pač starejši in bi ga verjetno
kar pustili da se liže, bi ga ravno peljali na dolg sprehod ipd. kakor
so muca kar takoj spustili da gre, čim smo se im odpeljali seveda Sad)... Pa se mi zdi da mu je boljše če ni kastriran, ampak more biti
seveda pod kontrolo. Very Happy

Aja, pa tukaj je Hana Banjusie, pa jo vsi kar Shelly kličete! Razz

Smo pa že OT, tako da nadaljujemo v drugi temi (jo bom ravno odprla)!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 25, 2012 9:15 am

Joj, samo res, jaz Shelly iz drugega foruma navajena na Shelly in jo kr Shelly kličem... Sori ><
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 1:38 am

Hahaha. Razz OT
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 16, 2012 4:56 am

Beaucerone. Še malo pa gremo na telesno oceno z Becky.
Nazaj na vrh Go down
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 13, 2013 12:20 pm

Maltežane in papillone. Ampak imela bom pa še kodraste bišončke. Pogoje napišem pol.
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 13, 2013 8:03 pm

Airedale10 je napisal/a:
Tukaj pa se lahko pogovarjamo katere pasme bi vzrejali, kako... Very Happy

Jaz bi airedale terierje in resaste standardne jazbečarje. Pa starši in nazaj zdravi, pa opravljala bi tudi za jazbečarje PNZ. In vse bi razstavljala. Mladiči bi bili maksimalno socializirani, verjetno bi jih imela v hiši v posebni sobici potem pa bi šli tudi po hiši in ven seveda. Pa itak bi odraščali z ostalimi psi, mačkami pa upam da konji tako da bi bili že glede tega socializirani. In oddala bi jih le dobrim lastnikom, s pogodbo seveda, ki bi zajemala: da morajo imeti vstop v hišo, potrebno vet. oskrbo, kvalitetno hrano, da morajo redno poročati in pač skrbeti za psa v skladu z zakoni in še veliko drugega. Bi bila pa z vsemi lastniki v kontaktu, če bi hoteli bi jim razstavljala pse, pa rada bi da bi peljali psa vsaj na kako razstavo, pa naredili kak zdravstveni test. Dala pa bi pse le tistim, pri katerih bodo res zaposleni in ki znajo s psi. :DBi bila ok vzrediteljica? Embarassed
Hahah joj kaj sem pisala. Rolling Eyes Razz Še vedno ostajam pri teh dveh pasmah in upam da bom res nekoč uspešna vzrediteljica airedalcev in resastih standardnih jazbečarjev. :)Pse bom oddala dobrim lastnikom, ubistvu pod takšnimi pogoji kot zgoraj napisano ampak itak vidiš sproti potem kako se človek ujame s psom, kaj se je pripravljen naučiti itd. :)Se mi pa zdi pomembno za jazbečarje da imajo opravljene tako delavne teste in da imajo nagon ter dober karakter kot tudi razstave, da imajo dober videz, pa kakšne pasje športe. Ampak mislim da pri meni to ne bo problem ker obožujem vse vrste ukvarjanja s psi - torej šport, razstave, tudi na kakšne lovske preizkušnje bi ga pripravila... Ker takšne psarne pri katerih delajo in razstavljajo prav redko najdeš... Pri airedalcih pa tudi, ampak pri njih ravno lovstva ne, ampak moraš pa paziti na karakter in da tudi oni delajo kak šport, ne samo razstave. :)Pa seveda zdravje na prvem mestu!
Upam da bom lahko enkrat vse to tudi uresničila in postala dobra vzrediteljica teh dveh pasem! Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeSob Apr 26, 2014 9:36 pm

Maly je napisal/a:
Maltežane in papillone. Ampak imela bom pa še kodraste bišončke. Pogoje napišem pol.

Omg me je kar sram kaj sem jaz včasih pisala.. joj  Evil or Very Mad  No  Rolling Eyes 
Če bom kaj vzrejala bom schapendoese, pa maltezane.
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Gost
Gost




Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 19, 2015 6:22 am

Da malo zbudimo temo  Smile

Vzrejala bi in z očetom bova (čakava jesenski vzrejni pregled) nemške lovske terierje.

Želim, da gredo v skrbne roke z veliko veliko ukvarjanja (pasji športi, trikci, ...)
Bodoči lastnik nas bo moral prepričati z odgovori in zavzetostjo, neko toplino.

Sigurno bomo zahtevali, da ostanemo v stikih.  Surprised
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katere pasme bi vzrejali?   Katere pasme bi vzrejali? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Katere pasme bi vzrejali?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Polarne pasme
» ''umetniške pasme''
» opis pasme:Briard
» Najljubše pasme psov
» ŠAVS - šola za "zahtevne" pasme

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzreja-
Pojdi na: