Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Grizenje (mladiček grize...)

Go down 
+4
Maya
Banjusie
Admin
zoo
8 posters
AvtorSporočilo
zoo




Število prispevkov : 1
Join date : 10/10/2011

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimePon Okt 10, 2011 2:52 am

Zdravo vsem skupaj!

Kaj naj storim? Naš labradorec res fuul grize... Obe roki imam pogrizeni. Zanima me kako ga naj odvadim grizenja? Odvajam ga tako, da mu rečem " fuj" pa ne pomaga.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimePon Okt 10, 2011 2:53 am

Vedno ko vas vgrizne ga primite okrog gobca, da se ne bo mogel
osvoboditi. To se ne bo spremenilo čez dan, ponavljajte , VSAK dan.
Dokazano je, da je najboljša oblika odpravljanja grizenja ta, da psa
stisneš za gobček, tako, kot to naredi mama psica, namreč tako jih ona
kaznuje. Stisniti ne smeš premočno, ampak samo primeš okrog gobca, da se
ne sme osvoboditi.



Če pa jo že želite ignorirati ( to je manj učinkovito), pa vedno ko vas
vgrizne močno zacvilite ( namreč v leglu mladički točno vedo do kot
lahko smejo, ko eden mmladiček vgrizne premočno, tisti ugriznjen
mladiček močno zacvili), in pojdite iz sobe. Počakajte par minut nato pa
se vrnite v sobo in psičko/psa ignorirajte še par minut. Če bo priden
ga nagradite.



Srečno.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 6:18 am

Admin je napisal/a:
Vedno ko vas vgrizne ga primite okrog gobca, da se ne bo mogel
osvoboditi. To se ne bo spremenilo čez dan, ponavljajte , VSAK dan.
Dokazano je, da je najboljša oblika odpravljanja grizenja ta, da psa
stisneš za gobček, tako, kot to naredi mama psica, namreč tako jih ona
kaznuje. Stisniti ne smeš premočno, ampak samo primeš okrog gobca, da se
ne sme osvoboditi.



Če pa jo že želite ignorirati ( to je manj učinkovito), pa vedno ko vas
vgrizne močno zacvilite ( namreč v leglu mladički točno vedo do kot
lahko smejo, ko eden mmladiček vgrizne premočno, tisti ugriznjen
mladiček močno zacvili), in pojdite iz sobe. Počakajte par minut nato pa
se vrnite v sobo in psičko/psa ignorirajte še par minut. Če bo priden
ga nagradite.



Srečno.
To zadnjo metodo jaz uporabljam in pri meni deluje. Potem pa se Čopek ponižano pod odejo skrije... tongue
Drugače pa malo grizenja ne škodi, če pa je res hudo pa nujno odvadit z zgornjimi metodami.
Naš je pogrizel vse stole, odeje, noge mize, dokler mu zobje nispo izpadli. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Maya

Maya


Število prispevkov : 5
Join date : 04/11/2011
Age : 40
Kraj : Celje

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimePon Nov 07, 2011 9:32 pm

Živjo! Lahko poskusite z preosmeritvijo. Ko vas psiček grize, mu ponudite, oz. vsilite igračko, ki jo lahko grize. To je dostikrat priporočljivo pri bolj milih, nesamozavestnih psih. Naš je vse druga, kot mili psiček, zato uporabljamo to metodo, ki jo je predlagal Admin, da ga primemo za gobček in pošljemo na prostor, da se malo ohladi, kadar že res pretirava, to še najbolje pomaga, kadar ni popolnoma razigran tudi cviljenje pomaga, čeprav pri našemu to ne zaleže dosti. Naš je 6-mesecov star in že počasi prerastuje tole grickanje vsega živega in okusnega(stol, miza....). Zanimivo je pa to, da otrok nikol ni grizel oz. šipav, samo nas odrasle... Smile
Veliko sreče! LP!
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001207612325
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 6:14 am

Jaz sem mojo odvadila grizenja na kliker(kikopup na youtubu ima odličen filmček o tem) in je povsem nehala.Pa je nisem nikoli kaznovala, samo naučila sem jo nadomestnega vedenja(da pusti mojo roko pri miru namesto da jo grize).
Nazaj na vrh Go down
frupi




Število prispevkov : 3
Join date : 03/10/2012

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeČet Okt 04, 2012 9:30 am

Pozdravljeni! imam 4 mesece starega labradorca. Sedaj so mu začeli poganjati stalni zobje. Začel je gristi vse po vrsti. Poskusila sem že marsikaj, da nebi grizel mene in ostalih družinskih članov. Poskusila sem že veliko metod prijem za gobček, ignoriranje, da se mu dala igračko v gobček, s ploskom rok, z ostro besedo NE. Ampak nič ne zaleže. Rada bi ga odvadila, ker je že zelo moteče. Upam da se bo grizenja odvadil, in da so krivi samo zobje. Če pa poznate še kakšen trik da ga odvadim bi bila pa zelo vesela.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeČet Okt 04, 2012 8:59 pm

Med 4-6 mescov mu bodo mlečno zobje nadomeščali stalni zobje, to ga verjetno boli in zato grize, ampak v vsakem primeru pa ne sme gristi svojega lastnika oz vodjo. Pojdite, k veterinarju in povprašajte za kakšno igračo ali kak drug "priboljšek" na katerem bi lahko žvečil in bo varen za mladiča.
Ne pustite pa, da se grizenja lastnika spremeni v navado, tudi mati mladičov ne bo tolerirala, da jo mladiči vedno grizejo. Ko vas grize ga enostavno popravite z dotikom in/ali zvokom toliko, da razdrete njegovo osredotočenost. Že od začetka ga navajajte discipline, pravil mej in omejitev, čene boste imeli probleme ko bo mladič odrastel v odraslega psa.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimePet Okt 05, 2012 12:14 am

Vztrajati morate na eni metodi, če vsak dan poskusite drugo logično da ni uspeha. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
frupi




Število prispevkov : 3
Join date : 03/10/2012

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeSob Okt 06, 2012 1:24 am

Hvala obema za odgovor.Sem dolgo vztrajala pri eni metodi ampak ni bilo pozitivnega odziva. Poskušala sem postopoma po več dni skupaj z zgoraj omenjenim metodam ampak se nobena ni ravno obnesla. Sem se pa tudi pozanimala pri veterinarju, sem mu kupila že kar nekaj igrač, poskušava igro preusmerit na igračko vendar ga vseeno mikajo bolj rokavi. Sem povprašala veterinarja, sva imela ravno cepljenje. Z zobki je vse OK. Je pa predlagal,da mi dam polovico korenčka svežega za glodat da je dober za dlesni in da pomirja. Pa da poskusim še, da takrat ko ugrizne, da mu dam majhen košek nekaj pekočega v usta, ko pa spusti mu pa dam priboljšek, ki ga običajno dobiva. Sem poskusila z pekočo papriko, čist minimalni košek in moram reči, da se ta metoda obnese. Še vedno prime za rokav, ko drži rokav mu v gobček dam pekočo stvar in takoj spusti nato malo počakam da se umiri, ga pohvalim in dobi priboljšek. Upam da mi uspe da ne bo več grizel rok in rokavov. Upam da bom še kateremu pomagala iz te situacije.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeSob Okt 06, 2012 3:50 am

Predlagam, da pustite papriko in priboljške v tem primeru in kr odločno ga z le z dotikom in/ali zvokom popravite. Boste v situacijah, mogoče zunaj ali kje na obisku, kjer ne boste imeli pekoče paprike, te priboljškov in se potem v takšni situaciji ne boste znašli. Naša psica je tudi grizla in lizala ko je bila tam 5 mescov stara, 1 rahel dotik v področju vratu toliko, da razbiješ to osredotočenost je bil dovolj.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeSob Okt 06, 2012 6:10 am

Pa ko ste ga držali za gobec, ste vstrajali?
S tem mislim na tole, da prijem za gobec ne bi smel biti boleč, ampak ga samo držite, kot to stori mati psica tako dolgo dokler se ne pomiri. Če se vam izmuzne postopek ob ponovnem igrizu ponovite. In vstrajajte! Lahko traja več dni, morda tednov, nevem... Odvisno od vstrajnosti mladička. Pa pazite, da bo vaša energija mirna a odločna, brez strahu, brez nestabilnosti.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeSob Okt 06, 2012 6:35 am

Jas bi to prijemanje za gobec odsvetoval. Ko to mati naredi mladičom ni toiko v dotiku ampak v energiji. In ponavadi ga bo prijela za vrat ali pa ga bo z taco ustvila. Le glejte, da ne bo pes razvil nezaupljivost do vas če boste izbrali to metodo prijemanje za gobec.
Nazaj na vrh Go down
frupi




Število prispevkov : 3
Join date : 03/10/2012

Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitimeNed Okt 07, 2012 6:27 am

ThisIsRandom hvala za nasvete so mi v veliko pomoč. Sem poskusila s pekočo papriko in s strogo besedo fuj!!, dvakrat sem ponovila vajo, doma na dvorišču, moram reči da se je to kar obneslo, Sedaj ko zavpijem fuj, spusti rokav oz. mene.(si je zapolnil da to ne pomen nič dobrega); Upam pa da mi bo z vztrajnostjo uspelo, da bo nehal gristi.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Grizenje (mladiček grize...) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje (mladiček grize...)   Grizenje (mladiček grize...) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Grizenje (mladiček grize...)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: