Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Border Collie( Borderski ovčar)

Go down 
+19
Živa&Pika
Nala&Ula2
Collie girl
Alexič
Anja7
ajsa.tb
Višs.
MetALK!D
Muffin <3
LittleLi
Colliny
Airedale10
*živa*
Banjusie
Cavalierka
loveDogs
nika66
rex
Admin
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Nala&Ula2

Nala&Ula2


Število prispevkov : 48
Join date : 16/07/2012
Age : 24
Kraj : Ajdovščina

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 8:59 pm

Manjšega psa!
Taki ljudje nebi smeli imeti nobenega psa. Evil or Very Mad
Čene pa upam, da ti uspe, kar sporoči Cool
Nazaj na vrh Go down
Živa&Pika

Živa&Pika


Število prispevkov : 66
Join date : 16/07/2012
Age : 25
Kraj : rudno

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 10:07 pm

Ja saj samo on res ne zna s psi, ki potrebujejo fuuuuuuul gibanja.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 12:05 am

Nala&Ula je napisal/a:
Manjšega psa!
Taki ljudje nebi smeli imeti nobenega psa. Evil or Very Mad
Čene pa upam, da ti uspe, kar sporoči Cool

Se strinjam! Tudi manjši pes nima kaj počet cel dan zaprt v pesjaku!
Raje mu predlagaj, da odda psa in si nikdar več psa ne nabavi.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Živa&Pika

Živa&Pika


Število prispevkov : 66
Join date : 16/07/2012
Age : 25
Kraj : rudno

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 12:33 am

Raje mu predlagaj, da odda psa in si nikdar več psa ne nabavi.

To bo nemu bolj težko ker je nor na pse samo ne zna jih imeti.

NOvica:
Sestrično sem prepričala in bo hodila na agility.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 6:59 am

In kaj pomaga, če gre enkrat tedensko na poligon na agi, drugače pa je zaprta? Itak niti ne vem kako bo to šlo če psica skoraj nima stikov z lastniki, pri agiju pa je ravno to pomembno...
Če je nor nanje potem bi se lahko vsaj malo potrudil, psa pripeti na povodec in peljati na sprehod pa res ni neka znanost. In manjšemu ne bi bilo čisto nič boljše, pa tudi nekateri majhne rasti potrebujejo veliko gibanja.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Živa&Pika

Živa&Pika


Število prispevkov : 66
Join date : 16/07/2012
Age : 25
Kraj : rudno

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 7:27 am

Treningi so 2X tedensko, zdej sem bila lih dones pr stricu pa sem ga prepričala za 3 dnevne sprehode plus igranje vsak dan. Psica je bila že v trenutku bolj sproščena.
Nazaj na vrh Go down
Alexič

Alexič


Število prispevkov : 10
Join date : 16/07/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 9:27 am

Ko pa to berem ne.... Prav besna postanem kaj eni počejo iz "bc"jev. Takšen človek si ne zasluži psa niti malega kajšele "bc"ja. To je pes, ki potrebuje ogromno gibanja, ukvarjanja z njim in LJUBEZNI. Ne glede na to kakšen "bc" je, delo z njim temelji na ODNOSU.

Prav nemorem več vrjet kaj delajo iz nerodovniških psou, pa tako dobre pse se da iz nih naredit. Spremenit nemorem sama nič, upam pa, da bo se stanje z psičko izboljšalo in, da bo tvoj stric ugotovil kakšno napako dela. Če ne more za njo skrbet pa jo naj odda v dober dom, kjer bojo znali boljše poskrbeti za njo. Pa vso srečo. :/
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 7:50 am

Borderko za kar tako ovčke past? Ha-ha. Res mi je žal psičke, ker se očitno ni zavedal, kaj je počel...oz. kaj dela. Me veseli, da si prepričala vsaj za nekaj. Ampak sprehodi so nujni vsak dan, ne le ko se bo spomnil...eni si borderja kupijo pač ker mislijo, da že po naravi vse zna in obvlada, da so tako inteligentni da socializacija in vzgoji nista potrebni...na koncu začne pes obvladat njega. Njihovi možgani neprestano delajo, neprestano mislijo, se učijo in prav tako kot se hitro učijo dobrega vedenja, se hitro naučijo tudi slabega. Če ne zaposliš psa, bo začel zabavat sam sebe, na način, ki lastniku po navadi ni všeč. Pa ne samo gibanje-nujno je pomembna tudi mentalna zaposlitev.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Alexič

Alexič


Število prispevkov : 10
Join date : 16/07/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 1:30 am

Banjusie je napisal/a:
Borderko za kar tako ovčke past? Ha-ha. Res mi je žal psičke, ker se očitno ni zavedal, kaj je počel...oz. kaj dela. Me veseli, da si prepričala vsaj za nekaj. Ampak sprehodi so nujni vsak dan, ne le ko se bo spomnil...eni si borderja kupijo pač ker mislijo, da že po naravi vse zna in obvlada, da so tako inteligentni da socializacija in vzgoji nista potrebni...na koncu začne pes obvladat njega. Njihovi možgani neprestano delajo, neprestano mislijo, se učijo in prav tako kot se hitro učijo dobrega vedenja, se hitro naučijo tudi slabega. Če ne zaposliš psa, bo začel zabavat sam sebe, na način, ki lastniku po navadi ni všeč. Pa ne samo gibanje-nujno je pomembna tudi mentalna zaposlitev.

Evo podpis pod tole. :/

In glede pašnje... To ni samo tak, da spustiš borderja pa bo svoje nardil. Ni šans. Pašnja je zlo zahtevna stvar, žal je pa v Sloveniji znanje o paši in samo treniranje paše zelo redko. In borderji se razlikujejo. Eni nimajo nič nagona, se bojijo ovc, medtem, ko drugi majo ful nagona, ampak moraš znat ta nagon pravilno usmerit. Spet tretji pa lahko ovce tudi raztrgajo. Prav žalostno mi je brat vse to skupaj, sploh pa ker glede na "poznavanje" te pasme s strani tvojega strica me res zanima kje bo na koncu ta pes končal... :/
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 27, 2012 6:13 am

Mi smo bili včeraj na srečanju, bilo je super!Very Happy (Slike so na fb če koga zanimajo)
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 10, 2012 3:21 am

(malo pozno pišem, pa dobro Embarassed )*Odločili smo se, da bo kužek iz spiridoma!*cheers .... jas sem tak bila že od začetka prepričana da bo spiridomček!!! Juuhuuuu, komaj čakam mladičke!cheers Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 906938891
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 10, 2012 6:10 am

Super, čestitke! cheers Kako to pa da si se odločila ravno za to psarno (glede na vse kar se govori o njihovih psih)? Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 11, 2012 3:34 am

Airedale10 je napisal/a:
Super, čestitke! cheers Kako to pa da si se odločila ravno za to psarno (glede na vse kar se govori o njihovih psih)? Smile

Hvala! Very Happy Kaj pa govorijo o njihovih psih? Nikoli še nisem kakšnih slabih komentarjev o njih.... Question Neutral
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 11, 2012 6:27 am

Da nimajo ravno dobrega karakterja (plašni, streloplahi...) - čeprav ne vem kaj je res. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 12, 2012 6:59 am

Meni sta ti dve psički všeč:

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 9877686

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 755337

http://vom-rehgebirge.weebly.com/

Kako se pa vam na splošno zdi psarna? ^^
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 15, 2012 5:10 am

Plašni?! Shocked Smo se že spoznali v živo in psičke niso plašne....
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 15, 2012 8:10 am

Muffin <3 je napisal/a:
Plašni?! Shocked Smo se že spoznali v živo in psičke niso plašne....
Po moje Rebeka cilja na nekaj drugega Wink Kako se obnašajo ob nepričakovanih stvareh npr. grmenju, sesanju ali kaj takega. Na videz nepomembnih hibah, ki se ne pojavijo, če psi niso dovolj socializirani. Streloplahega psa ne moreš npr. uporabit za lov. (Ne vem kako je pri ovčarjih).
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
ali1010she




Število prispevkov : 9
Join date : 14/03/2013

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 5:06 am

Jaz ga dobim maja,nora sem na to pasmo,najbolj pa mi je všeč,ko nagne glavo,da pokaže,da te posluša... Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 6:03 am

S kje pa bo (vzreditelj oz. psarna)? Smile Res močno premisli, preden si nabaviš to zahtevno pasmo (čeprav je zdaj v modi in jo hoče vsak)...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
ali1010she




Število prispevkov : 9
Join date : 14/03/2013

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePet Mar 15, 2013 2:18 am

Iz psarne Spiridom,mnogi so mi jo predlagali in so jo zelo hvalili!
Ja,kar nekaj časa sem porabila,da sem se odločila za to pasmo,ampak imamo v družini že izkušnje z psi,tako da ne bi smelo biti problem...Se pa strinjam da so zelo moderni Wink
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePet Mar 15, 2013 3:00 am

No super potem! Glej da se kaj javiš ko pride k tebi s fotkami! Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
ali1010she




Število prispevkov : 9
Join date : 14/03/2013

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePet Mar 15, 2013 5:08 am

Bom!
Nazaj na vrh Go down
canin

canin


Število prispevkov : 24
Join date : 27/10/2013

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 5:30 am

ali1010she je napisal/a:
Jaz ga dobim maja,nora sem na to pasmo,najbolj pa mi je všeč,ko nagne glavo,da pokaže,da te posluša... Very Happy:D

Če nagne glavo pomeni da te ne razume Very Happy
Nazaj na vrh Go down
neron
Gost




Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Border collie   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 2:54 am

Hej,
Pričakujemo borderja, ampak od dobrih lastnikov. 
Mislite, da če sta starša mirna, bodo tudi maladički bolj mirni?

Hvala za odgovore Smile
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 8:33 am

Ni nujno, sploh ne. In od borderja niti nepricakuj kake mirnosti Razz res, polagam ti na srce, pozanimaj se se malo pred nakupom psa.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Border Collie( Borderski ovčar)
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Belgijski ovčar
» Hrvaški ovčar
» Avstralski ovčar
» Nemški ovčar
» Anatolski ovčar

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 1-
Pojdi na: