Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Šepetalec psom

Go down 
+8
LittleLi
Airedale10
Banjusie
Colliny
Fiamma
Polly
Admin
Maly
12 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 1:20 am

Ali je že katera prebrala to knjigo:?: Jaz sem jo začela brati.
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 1:22 am

Ja, jaz jo imam doma in je super knjiga, sem jo že prebrala Wink Res je noter super opisana pasja psihologija, kako razmišljajo psi itd.

Prav tako mi je zanimiva Cesarjeva življenska zgodba, ki jo v knjigi hkrati opisuje Very Happy Nevem mi je vredu knjiga.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Polly

Polly


Število prispevkov : 272
Join date : 03/11/2011
Age : 29
Kraj : Maribor

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 2:06 am

Nimam je (še). Smile
Sem pa slišala, da so kr butasti prevodi, tak, da bi raje prebrala angleško Smile
Nazaj na vrh Go down
http://boltzadi.weebly.com/
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 8:39 am

Jaz imam že nekaj časa angleško knjigo. Meni je super, sicer mi manjka še cca 60 strani do konca, samo stalno prelagam. Razz
Mnogi ga pljuvajo, češ, da je njegova metoda "instant" in da ni v redu, češ da psa totalno demoraliziraš in da je zato bolje uporabljati pozitivno spodbudo in da ni ničesar novega izumil. Poleg tega mnogi obsojajo njegovo "brcanje".
Res ni ničesar novega izumil, saj tudi sam pravi (kdor je prebral knjigo, to ve), da uporablja že dolgo znano pasjo psihologijo in tudi v knjigi navaja seznam priporočene literature s tega področja. Kar se pa tiče ostalega, se z njimi ne strinjam. Zame njegova metoda nikakor ni "instant", saj s psom moraš delat dosledno dan za dnem! Je pa res, da je on tako močna osebnost, da ko je on zraven, se pes v trenutku obnaša drugače, vendar vedno pove lastnikom, da morajo biti tudi sami mirni! Kar se tiče tega, da "kao" psa demoraliziraš in da moraš uporabljat vzpodbudo: meni se zdi, da moraš prvo uporabit pasjo psihologijo in šele na to priboljške! Edino če pes ve, kje mu je mesto, bo s tabo sodeloval, drugače te bo le izsiljeval za priboljške in ne bo delal ničesar iz veselja do dela ali da ti ustreže, ampak samo za to, da dobi tisti priboljšek (že tako ali tako te pes ves čas testira).
Enkat sem bila na "predavanju" "How show", ki ga je organizirala FB skupina Pes - moj prijatelj v LJ in je ena od gostij (če se prav spomnem, je bila iz Gmajnic, nisem pa prepričana) kazala posnetke, kako oni prevzgajajo pse in na potuhnjen način rekla, da tukaj "instant" metode ne delujejo. No, gledamo mi tiste posnetke in psi so res ubogali ukaze (sedi, prostor, pridi, ...), ampak po temu kar sem videla, so bili vsi tej psi vznemirjeni in samo gledali trenerju v roke, kdaj bodo dobili priboljšek! Res ne morem rečt, kako so se ti psi v različnih situacijah obnašali, vendar meni njihova govorica telesa, po tem kar sem videla, ni bila všeč.
Kar se pa tiče "brcanja": videla sem en posnetek, kjer naj bi Cesar pse "brcal", pogledala sem si celega in ... ni se zdelo brcanje, ampak zgolj dotik z nogo, saj je šlo večinoma za velike pse. In ko pomislimo, kako grobo se znajo psi (sploh veliki) igrat med sabo, je tista "brca" bila bolj božanje. Poleg tega moramo upoštevat, da psi, s katerimi on dela, so na prevzgoji! Če ti uporabljaš pasjo psihologijo od prvega dne, ko stopiš v stik s psom, sem več kot prepričana, da ne boš imel večjih problemom s psom. Seveda, kar se tiče trikcov in podobno, pa nagrajevanje. Sem pa še vedno mnenja, da za določene stvari, nima pes kaj dobivat nagrade, saj bi moralo biti samoumevno (npr. če hočemo, da gre pes dol s kavča, postelje, da se umakne iz kuhinje ali katere druge sobe, da ne skače, ...).

V glavnem, meni je njegov način dela zelo všeč in si bom verjetno v kratkem kupila še kakšno njegovo knjigo. Ko pa bom imela psa, se bom potrudila upoštevat vsa njegova priporočila. Wink


Nazadnje urejal/a Fiamma Sob Dec 31, 2011 10:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 10:54 am

https://www.youtube.com/watch?v=RFCGtatpCwI&playnext=1&list=PLEC1D7F8BB3CCCA97

https://www.youtube.com/watch?v=f5A7-kYe5jY&blend=8&lr=1&ob=5

Fiamma, maš mogoče v mislih te linke? nekoč so krožili po enem forumu (ne vem točno, al Moj pes, al Pesjanar Embarassed )
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 10:45 pm

Colliny, mislim, da je ta zgornji video, vendar nisem čisto prepričana.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 10:58 pm

Sem prebrala, gledam oddaje in sem zelo navdušena. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 11:17 pm

No, jaz njegova pristašica nisem, mi je npr. bolj všeč Zak. Vsak pa ima svoje mnenje. Wink Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 11:18 pm

Kdo pa je ta Zak? Zanj še nisem slišala. Lahko mi daš kakšen link?
Hvala! Smile
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 11:24 pm

Tisti ta drugi link je njegov. Smile Jih ma pa še en kup, s svojimi psi dela frizbi, ful trikcev, ukvarja se zadnje čase tudi s prevzgojo, ampak zaenkrat taki bolj lahko primeri Wink
Poglej še kakšnem drug njegov video, da dobiš boljšo predstavo Smile


Aja, no, Silvia Trkman mi je še ful zakon, itak Smile
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 11:31 pm

Meni je Zak tudi všeč...ampak njegova nestrpnost mi gre na jetra! Mad kako podcenjuje Cezarja! bounce
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 11:41 pm

Jap, to je res ja... Haha... Ne vem, jaz po ezarjevem načinu ne bi mogla delat, Zak mi ma pa res takega fajnega Smile
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 11:44 pm

Jaz sem sporobala metode od vsakega od njiju. Lažje so seveda Zakove, ampak bolj učinkovite Cesarjeve. Vsaj pri nas.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jan 01, 2012 12:01 am

No, ravno gledam ta posnetek od Zaka. Prišla sem do skoraj 3 min. Kar vidim do sedaj, so večinoma trikci, ne pa prevzgoja problematičnih psov. Tako, da tisti začetek, kjer pljuva Cesarja, se mi zdi popolnoma neumesen, saj kot opazim, delata čisto različni stvari.
Kot sem že prej napisala: prvo pravilna socializacija - pasja psihologija, nato učenje trikov (ta Zak ima zanimiv pristop in kar se tiče sodelovanja s psom, zgleda super!) - sodelovanje in pozitivna vzpodbuda.
Meni se res zdi mimo, da ljudje eno "metodo" pljuvajo, drugo pa poveličujejo. Meni se zdi, da ta dva načina skupaj pripeljeta do super psa! Smile
Bom pa pogledala še posnetek do konca, če slučajno pokaže še kaj drugega. Smile
Pa naj dodam še to: nikakor mi ni všeč, kako se nosi! Meni osebno taki karakterji ljudi niso ravno najbolj pri srcu. :/
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jan 01, 2012 12:25 am

Fiamma je napisal/a:
No, ravno gledam ta posnetek od Zaka. Prišla sem do skoraj 3 min. Kar vidim do sedaj, so večinoma trikci, ne pa prevzgoja problematičnih psov. Tako, da tisti začetek, kjer pljuva Cesarja, se mi zdi popolnoma neumesen, saj kot opazim, delata čisto različni stvari.
Kot sem že prej napisala: prvo pravilna socializacija - pasja psihologija, nato učenje trikov (ta Zak ima zanimiv pristop in kar se tiče sodelovanja s psom, zgleda super!) - sodelovanje in pozitivna vzpodbuda.
Meni se res zdi mimo, da ljudje eno "metodo" pljuvajo, drugo pa poveličujejo. Meni se zdi, da ta dva načina skupaj pripeljeta do super psa! Smile
Bom pa pogledala še posnetek do konca, če slučajno pokaže še kaj drugega. Smile
Pa naj dodam še to: nikakor mi ni všeč, kako se nosi! Meni osebno taki karakterji ljudi niso ravno najbolj pri srcu. :/

Podpis!
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jan 01, 2012 12:41 am

Jaz če bi imela novega ''perfektnega'' psa bi vsekakor delala po Silviinem sistemu, ampak da boš pa s klikerjem čakal da pes malo poputi ugriz ko nadade, to pa ne... Ampak bolj kot gledam Cesarja, bolj mi je všeč. Čeprav skeptična sem edino glede tega, da mora biti pes popolnoma podrejen človeku. Meni je veliko bolj všeč tak odnos, kjer oba (pes in človek) sodelujeta in se spoštujeta, ne pa da je pes čisto podrejen. Seveda pa neka ''lestvica'' tudi mora biti! Ampak Dino se mi ne bi nikoli vrgel na hrbet ali kaj podobnega, pa čisto v redu sodelujeva, ampak nikoli pa se mi ne bi čisto podredil, ampak zaradi tega nimam težav. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jan 01, 2012 3:45 am

Fiamma je napisal/a:
No, ravno gledam ta posnetek od Zaka. Prišla sem do skoraj 3 min. Kar vidim do sedaj, so večinoma trikci, ne pa prevzgoja problematičnih psov. Tako, da tisti začetek, kjer pljuva Cesarja, se mi zdi popolnoma neumesen, saj kot opazim, delata čisto različni stvari.
Kot sem že prej napisala: prvo pravilna socializacija - pasja psihologija, nato učenje trikov (ta Zak ima zanimiv pristop in kar se tiče sodelovanja s psom, zgleda super!) - sodelovanje in pozitivna vzpodbuda.
Meni se res zdi mimo, da ljudje eno "metodo" pljuvajo, drugo pa poveličujejo. Meni se zdi, da ta dva načina skupaj pripeljeta do super psa! Smile
Bom pa pogledala še posnetek do konca, če slučajno pokaže še kaj drugega. Smile
Pa naj dodam še to: nikakor mi ni všeč, kako se nosi! Meni osebno taki karakterji ljudi niso ravno najbolj pri srcu. :/

No, saj sem že prej komentirala, da je ta njegov odzov res mimo. Wink Shocked

Res je tudi, da se nosi, ker je bil pred leti nekakšna uspešnica youtuba, se pa zdaj to na srečo umirja. Moj prvi odziv nanj je bil identičen, ampak ko ga nekaj časa spremljaš začutiš tisto neverjetno vez, ki jo ima s psi, tak poseben odnos, to mi je všeč. Smile

Če pa pogledaš še kakšen drug video pa vidiš, da ima neverjeten odnos s svojimi psi, česar rezultat je vse, kar počne, oz. psi so nori v najbolj pozitivnem smislu. Pa ne samo njegovi borderji, ki imajo že sami po sebi toliko nagona. Wink
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jan 01, 2012 3:56 am

Haha, on tak prepotentnež pa borderja, ki itak vse takoj zašteka, Cesar, iz revne družine, več let živel ilegalno, pa pittbula. In to kakšnega pittbula! Mucko! In potem se kao primerja s Cesarjem! Kot da on tega ne bi znal navadit svojega psa. Juniorja ne, ker je močne konstuicije in ni BC, ampak BC komot. A bi Zak obvladal pittbula? Bi z njim storil in ga vzgojil tako kot CM? Težko verjamem.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jan 01, 2012 11:07 pm

Laby je napisal/a:
Haha, on tak prepotentnež pa borderja, ki itak vse takoj zašteka, Cesar, iz revne družine, več let živel ilegalno, pa pittbula. In to kakšnega pittbula! Mucko! In potem se kao primerja s Cesarjem! Kot da on tega ne bi znal navadit svojega psa. Juniorja ne, ker je močne konstuicije in ni BC, ampak BC komot. A bi Zak obvladal pittbula? Bi z njim storil in ga vzgojil tako kot CM? Težko verjamem.

Laby, očitno nisi pogledala drugih videov, on nima stikov samo z BCji, ampak tudi ostalimi pasmami.

OK, ti pač ni všeč, meni je pa kar nekaj Cezarjevih metod čudnih, večine nikoli ne bi uporabljala, je pa odvisno tudi od psa. In če tak pogledamo - če je Zak uspešnica youtuba, ali res mislite, da je Cesar karkoli druga, kot pa uspešnica TVja? Laughing Pa on se nič ne zgovarja na to, da je iz revne družine, ok, je bil bogi, ampak zdaj ma kar mastno denarnico in ne vidim razloga, da bi bila preteklost nekega človeka povezana z odločitvijo, po kakšnem sistemu bomo šolali svojega psa.

Na živce mi gre (pa ni direktno on kriv) je to, da tri četr (ma kaki, še več) ljudi njegove metode uporablja ob povsem napačnem času, na napačnem mestu in na napačen način. In s tem pse samo še poslabšajo, so si pa sami krivi.
Ne razumem pa ljudi, ki so hkrati pristaši Cesarja in Silvie... Halo? Njun način dela je pa ja totalno drugačen. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeTor Jan 03, 2012 4:35 am

Jaz gledam cesarja in tudi delam tako kot on. Je unčikovito pri mojo psici. Smile . Res da on dela včasih z trdo roko, ampak pravzaprav včasih pri moji psici tudi samo to zaleže Wink . Tako da on je zame idol. Ima ful fajne metode!
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 8:33 am

Jaz sem pa povsem proti njegovim metodam.Je še par youtube zvezd, ki delajo veliko bolje, jaz delam po metodah od Emily(Kikopup) in odlično delujejo, čeprav delaš izključno na kliker, niti ne nikoli ne rečeš.

Fajn je pa še ZsianZ na youtube(ne vem, kako ji je ime) ima več psov, en je iz zavetišča in je bil precej težaven ko ga je dobila.

Od TV oddaj imam pa raje It's me or the dog,tam delajo na pozitiven način in je bilo že več nemogočih psov, ki so se po treningu ful izboljšali(Med drugim 3 doge, ki jih lastnica ni mogla obvladati). Pri tej oddaji so tudi večkrat psi, ki so jim lastniki naredili veliko škode prav s kaznovanjem(večinoma fizičnim).
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimePet Jan 13, 2012 11:58 pm

Pravim da so Cesarjeve metode pri nas vedno bolj točne, natančne, boljše. Kar pa z Zakovimi težko dosežem. In ja, všeč so mi Cesarjeve in Silviine metode čeprav je eno z drugim čisto X. Ker sem oboje probala (Cesarjeve bolj delujejo) in so mi obe zelo všeč. Sam jaz ocenjujem po učinkovitejši in ne bom ponavljala čigava je. Je pa res da pri Čopiju Silviine nekoliko bolj učinkujejo...
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 12:11 am

Jaz tudi gledam njegovo odajo v prihodnosti pa si nameravam kupiti njegove knjige.Sem navdušena nad njim.Njegovih metod še nisem preizkusila ker nimam psa ampak vseeno verjamem da delujejo.Veliko ljudi pa tudi njegove metode narobe izvaja in stanje pri psu se lahko poslabša.Tistega trenerja Zaka ne poznam ampak sem gledala njegov video ki ga je dal nekdo drug gor.Na živce mi gre da pljuva po njem,kot da on(Zak) je pa ne vem kaj.Sem samo malo videa gledala ampak zoprno mi je pa da nekaj po njem pljuva.Zame je Cesar najboljši trener ima pa vsak svoje mnenje.
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 1:45 am

Hov-hov njegove knjige so super. Ne bo ti je žal prebrati. Very Happy

Jaz tudi gledam njegove oddaje in se mi zdijo super!........
Nazaj na vrh Go down
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 2:12 am

Meni so tudi super.Ali veš kdaj so odaje?Sedaj nekaj časa nisem gledala pa ne vem.Ker včasih so bile v petkih ob 20.00 in 21.00 ter ob nedeljeh ob 11.00 in 12.00 sedaj pa ne vem če so še ob istem času.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Šepetalec psom Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šepetalec psom   Šepetalec psom Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Šepetalec psom
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Cesar Milan-Šepetalec psom
» problemi z mladim psom
» Na čem trenutno delate s svojim psom?
» Je res, da se s psom najbolj povežeš med spanjem?
» FORUM ZA POMOČ BREZDOMNIM PSOM

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Razno-
Pojdi na: