Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Evrazijec (Eurasier)

Go down 
+6
jani12
Eskimo
Banjusie
BLACKY
Admin
Tommi
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 6:19 am

Haha Very Happy Ma ne, če slučajno vpišem " Eurasier forum hr" mi nič ne najde, ali pa Eurasier Croatia Wink Tako, da nevem Laughing
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
BLACKY




Število prispevkov : 17
Join date : 06/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 6:28 am

Evrazijcev na Hrvaškem ni, vsaj ni jih bilo do sedaj. V planiranem leglu v tem letu imam prvič rezervacijo ene psičke ki naj bi šla na Hrvaško, vendar jo ne bodo imeli za vzrejo ampak za hišno ljubljenko.Glede linkov psarn evrazijcev pa lahko rečem samo to, da psarn, ki bi vzrejale oranžne mladiče preprosto ni. Evrazijci se parijo z vsemi barvami in samo s kombinacijo samčka in samičke lahko predvidevamo kakšni naj bi bili mladiči, kot primer recimo naše lansko leglo, mamica črna, očka rdeč, mladiči pa črna psička, črna z ožig, rdeč samček in 2 psičke zelo svetlo rjave. V enem leglu imamo lahko črnega, črno rdečega, sivega, rdečega, krem mladiča.
Nazaj na vrh Go down
BLACKY




Število prispevkov : 17
Join date : 06/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 8:50 am

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 307429193547175095013670



Dream Pečnikov
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 8:53 am

Hvala za odgovore glede Evrazijcev na HR Very Happy Drugače pa tale Dream je pa zares krasen... Joj, vedno bolj postajam obsedena z to pasmo. Že dva dni visim ves dan na netu in si prebiram o njih, čim več bi rada vedela o pasmi :Dlp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimePon Jan 09, 2012 5:14 am

Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Eskimo




Število prispevkov : 2
Join date : 09/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimePon Jan 09, 2012 5:19 am

Te pasme do zdaj nisem poznal... Sem jo videl na vašem forumu Very Happy

Zanima me kaj več o teh psih... Kako je z oskrbo. So zahtevni, trmasti? Vse o njih Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 9:03 pm

Oskrba, hm... ja dlako menjavajo 2x letno. Takrat intenzivno odpada. Ker pa imajo daljšo dlako, jih je potrebno kakih 2x na teden počesati. V času menjavanja dlake vsak dan.

Mislim, da so manj zahtevni od samojeda, chow chowa in kakšnih pratipskih špicev, saj so od pasme pobrali le dobre lastnosti. Poleg tega nisem nikjer zasledila, da bi kje pisalo, da so trmasti, svojeglavi. Seveda pa lahko postnajejo če jih nepravilno šolamo, torej nepravilna vzgoja. Pri nekaterih pasmah, pa je tako da so nagnjene k svojeglavosti, npr. samojedi.
Več o njih:

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=181

Ta druga stran je v ang.

http://www.dogbreedinfo.com/eurasier.htm


Če sem se v čem zmotila, pa me naj vzrediteljica prosim popravi.
lp


Nazadnje urejal/a Admin Tor Jan 10, 2012 9:20 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
jani12




Število prispevkov : 10
Join date : 10/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 9:17 pm

Ti psi so mi zelo všeč. Všeč mi je tudi to, ker ne lajajo veliko, brez razloga:P
Nazaj na vrh Go down
Eskimo




Število prispevkov : 2
Join date : 09/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 9:30 pm

A BLACKY je vzrediteljica? A bi mi potem lahko še ona kaj povedala, mislim kaj več... Iz njenih izkušenj z njenimi psi... Res bi prosil.
Nazaj na vrh Go down
BLACKY




Število prispevkov : 17
Join date : 06/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 9:37 pm

Ja, jaz sem vzrediteljica, tako da če koga kaj konkretno zanima bom z veseljem odgovorila, lahko tukaj na forumu ali na moj mail. Sem vesela vsakega, ki mu je "moja" pasma všeč. Tako kot drugim druga pasma, je pač meni evrazijec najboljša zame. Na blogu sem enkrat napisala: "Za psa pasme evrazijec lahko rečemo, da nam sede pod kožo, potem pa v srce in ta ljubezen ostane za večno."
Nazaj na vrh Go down
jani12




Število prispevkov : 10
Join date : 10/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 9:39 pm

No, super. Lahko kar tukaj napišete? Da se še drugi česa naučimo. Mislim, da bo koristno za vse.
Nazaj na vrh Go down
BLACKY




Število prispevkov : 17
Join date : 06/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 9:41 pm

Zmenjeno, samo ta trenutek res nimam časa, verjetno napišem kaj proti večeru, toliko v vednost, da ne bo kdo mislil, da samo obljubljam.

Do takrat pa lahko napišete konkretna vprašanja, kaj vas pravzaprav zanima.
Nazaj na vrh Go down
jani12




Število prispevkov : 10
Join date : 10/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 9:43 pm

Aha, super. Hvala že v naprej.

Zanima me, če so ti psi nagnjeni k plašnosti? Kako se vaši psi razumejo z drugimi ljudmi, psi, živalmi? Prebral sem, da ne lajajo brez razloga, to mi je všeč. Vglavnem zanima me če so svojeglavi in težki za vzgojit? Ker so križani z samjedom, chow chowom in špicem, predvidevam...



No to bi bilo vse, hvala
Nazaj na vrh Go down
BLACKY




Število prispevkov : 17
Join date : 06/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 6:36 am

Evrazijec ni nagnjen k plašnosti, je pa previden, kar je velika razlika. Ljudi ki jih ne pozna najprej preveri, a kmalu lahko postane z njimi dober prijatelj. Vsakega tujca sicer pozdravi z lajanjem, marsikdo ki ne pozna pasmo misli, da je hud, tako da akviziterjev odkar imamo evrazijce nimamo na našem dvorišču Laughing Laughing Laughing Svoje mladiče imamo v različnih okoljih, tako živijo z mucami, labodi, račkami, drugimi psi, drugih pasem, papagaji, tudi na kmetiji in prav nihče nima s tem sobivanjem nobenih problemov.Glede svojeglavosti in težavnosti vzgoje pa lahko rečem, da se prav vsak pes lahko izšola, a za izšolanje sta potreban oba, vstrajen vodnik in pes. Imamo psičko iz našega legla z uspešno opravljenem B bh izpitom, samčkom z najbolje opravljenim izpitom male šole, tako da se vse da, če je vodnik vztrajen. Ni lažjih in težjih pasem, poznam čudovitega čov čova ki se udeležuje JH in SH na skoraj vseh razstavah v Sloveniji, pa že leta velja ta pasma za svojeglavo. Pozna ogromno trikov. Čisto vse je odvisno od vodnika. Pes uživa v delu, rad sodeluje. Upam, da sem odgovorila na vsa vprašanja in da sem bila razumljiva.
Nazaj na vrh Go down
jani12




Število prispevkov : 10
Join date : 10/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 1:07 am

Najlepša hvala za odgovore, ja je razumljivo Wink
Nazaj na vrh Go down
Mei1

Mei1


Število prispevkov : 6
Join date : 20/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimePet Jan 20, 2012 10:15 pm

Krasna pasma (ocenjujem samo po izgledu, o karakterju ne vem nič), so mi všeč.

BLACKY, kako pa ste se odločili ravno za to pasmo? Kako to, da so vam ravno ti psi prirasli k srcu? :=)
Nazaj na vrh Go down
BLACKY




Število prispevkov : 17
Join date : 06/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimePet Jan 20, 2012 10:23 pm

Ker smo imeli nažalost s prejšnjo pasmo zgleda smolo glede zdravja,od slabih kolkov do raka smo iskali pasmo, ki naj bi bila čim bolj zdrava. Ravno to smo našli pri tej pasmi, saj je za naše razmere razmeroma nova in s strani klubov tudi veterinarsko kontrolirala, ne glede na to, ali je pes za vzrejo ali ne. Ko smo ga prvič videli tudi v živo na razstavi v Grosupljem pa smo se dobedno zaljubili v njegov karakter. Odločitev je padla, zdrava, karakterno super pa še lepa pasma, kaj bi si lahko še želeli več.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 22, 2012 10:34 pm

Blacky super Very Happy

Sem malo gledala vaš blog in ga prebirala, sem vse prebrala Wink Kako pa kaj napreduje vaša nova spletna stran? Že kaj idej, mogoče? Very Happy

lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
BLACKY




Število prispevkov : 17
Join date : 06/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 12:48 am

Ups, spletna stran.....še nišem prišla do nje. Imam v planu Smile , upajmo da mi uspe. Sem imela že včeraj slabo vest, ko sem videla kdaj nazadnje sem bila na blogu. Bolje da ne obljubljam več, pa da rečem samo da BO Wink Wink Wink . Samo začeti je treba, potem pa bo šlo, idej imam veliko, samo časa zmanjkuje.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 12:50 am

Aha Very Happy Verjamem, da vam bo uspelo, ko bo čas hehe Wink
Če imate kakšno vprašanje, vam lahko tudi jaz poskusim pomagati s spletno stranjo, lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
MetALK!D

MetALK!D


Število prispevkov : 5
Join date : 10/03/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 3:16 am

Lepi psi Very Happy Če se ne motim so pa zelo redki a ne... Kajti nobenega nisem še videl v naši okolici, škoda... Wink
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 5:25 am

Ja, saj tudi so redki, kolikor sem prebrala je pa v Sloveniji vedno večje zanimanje za njih, kljub njihovi redkosti. Jaz mislim, da sem pred leti videla enega Evrazijca v moji okolici, torej Mariboru... Takrat pasme še nisem poznala in sem razmišljala če je to Chow Chow Smile No... Vsaj sorodnika sta.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Mei1

Mei1


Število prispevkov : 6
Join date : 20/01/2012

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 10:06 pm

Jaz tega psa še nisem videla v živo... Upam, da ga bom nekoč na kateri razstavi.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimePon Mar 19, 2012 7:40 am

V majski številki revije Moj pes, bo predstavljena pasma, na mojo prošnjo, komaj čakam! Smile
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 9:10 pm

Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Sponsored content





Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Evrazijec (Eurasier)   Evrazijec (Eurasier) - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Evrazijec (Eurasier)
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Evrazijec ali bernski planšar ter zdravje berncev

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 5-
Pojdi na: