Forum o psih

Vse o psih

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

problemi z mladim psom

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Colliny

Število prispevkov : 229

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Tor Jan 17, 2012 8:32 am

bebe* je napisal/a:
Border je mila pasma! Ker če ga boš ti ne vem vrgel na hrbet se te bo bal recimo. To je za mene mila pasma. Da ne prenese nekih fizičnih kazni, torej kakega stiskanja gobčka in metanja na hrbet Rolling Eyes

Vbistvu to si napisala tako, kot da so edini takšni. Tako, da kateri ko to bere si lahko misli, da so edini borderji takšni, ki ljubijo šport in delo. Če bi napisala zraven da npr. niso edini takšni psi ali pa da obstaja še več takšnih psov pa ne bi tako izgledalo Rolling Eyes . To mene moti, da vsi povdarjate borderje kot pse ki ful ljubijo delo in šport (pa ne rečem da ne), da potem res misliš da so borderji edini taki Rolling Eyes

No, pol pa grem samo na tvojo željo dopisat, da niso edini takšni... Cool Wink Da ne bo slučajno kaj dvoumno napisano...Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
Banjusie

Število prispevkov : 742
Kraj : Primorsko-Notranjska

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 1:47 am

bebe* je napisal/a:
Airedale10 je napisal/a:

Glej zdej pa ne najdeš drugih argumentov kot pa da se obračaš na to... Z njim sem zelo povezana, ga imam že skoraj 3 leta, tako da prosim ne govori da ga samo vozim na sprehod ker to ni res! In če greš vsak dan na enega ali dva sprehoda, zna pes 70 trikov (ki si jih naučil sam!!!) ipd. pa ga vozim le na sprehod. No coment..

Razlika je psa vzgajati ali pa ga samo učiti trike. Triki in vzgoja niso enako. Triki so samo neka dodatna mentala zaposlitev psa, ki je rabi veliko in triki niso življenjsko pomembni. Vzgajanje je pa življenjsko pomembno, brez vzgoje pes ne more normalno fukncionirati. Rolling Eyes

Ok lej-če ne bi bilo nje ta pes sploh ne bi bil pravilno vzgojen! Preobrat v vzgoji, ki ga je ona naredila je tako očiten da ga ne doseže niti vsak strokovnjak! In jaz poznam oba-Rebeko in psa v živo zato mi lahko verjameš.

Število prispevkov : 670

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 1:50 am

Ma poglej: glede Dinota ti ne bom pisala, ampak vedi da ga vzgajam in učim trike!!!!!!!!!! In to sem napisala bolj kot primer da če z enim prom narediš 70 trikov ni logike da ga voziš le na sprehod!!! In kje ti veš da Dino ne funkcionira normalno? Da zna le trike? O tem da brez vzgoje se ne da mislim da vsi tukaj razumemo in ni treba zavijati z očmi... In ne vem kaj je težko razumeti: če psa 3 leta skoraj vsak dan (so tudi izjeme ko me ni doma) pelješ na sprehod, GA VZGAJAŠ, učiš trike, neguješ, mu kupiš stvari (to ni pomembno), te uboga in upošteva, delaš z njim razne igre..... Če so to zate le sprehodi tudi prav... Glej ne bom se kregala glede njega ker ne veš kako je in ne moreš vedeti prek foruma. Prav-.... ti jaz rečem zdaj: ti pa si vzgajala samo šarplaninko (saj je to ne?), nisi pa borderja pa tukaj tako govoriš o njih. Jaz ne bom pametovala ne od ene ne od druge pasme ker nimam izkušenj z njimi! In sem napisala: pes ki ima 10kg te ne more vreči po tleh dobesedno, ampak verjamem da če bi bil on večje rasti me tudi ne bi.... Pa kaj če noben pes še ni bil napisan name? Kaj to pomeni da ti je prepovedano sodelovanje tukaj???????? Jaz sem se srečala z dvema psoma, ki sta skoraj moja, ampak ne popolnoma in tudi ne bosta. Eden (Dix) živi imalo proč pri babici ampak sem veliko z njim in ga vzgajam in tudi njega še nisem vrgla na hrbet. In eden je sosedov (Dino) od katerega pa sem ti že prej napisala. Doma pa imam 2 mački (Kiki in Čupa) ter želvo (Pejčo)!
Lep pozdrav
Rebeka

Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://jazbecar-dino.weebly.com/
LittleLi

Število prispevkov : 173

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 4:34 am

Zame ni vzgoja, če psa odvajaš neželenih vedenj...Vzgoja poskrbi da do teh vedenj ne pride. Če že, se jih pa da odpraviti,ampak to ne sme biti glaven del pri šolanju psa. Socializacija seveda paše pod vzgojo. Ampak vzgoja ni samo to. Trikci so zelo važen del vzgoje. Skozi trikce se pes naveže nate, uči se poslušnosti, razmišlja,...Kaj pa počneš s psom, ko si odpravil vse vedenjske težave. A naj zdaj ko je priden cel dan v zrak gleda?Zato pa so razni športi in trikci.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 4:59 am

Citiram :
Poleg tega pa moja psica ni šarplaninka. Sploh ne vem od kje ti to Shocked
Lj tle pa se ti opravičujem, sem imela v mislih da je nekaj mešanega s kako tako pasmo pa sem kar tako napisala, vzamem tisto nazaj.
Citiram :
Rina je pa mešanca pasme, ki ni na hec narejena (tako kot kak kavčakši ovčar ne, če je to tema o prevzgajanju psa te pasme).
Citiram :

Poleg tega pa... Kako pa ti lahko veš prek foruma, da jaz mojo
psico brcam (po tvoje) in tepem pa ne vem kaj še vse? Če ti napišem, da
se je samo dotaknem z nogo npr.?
Prosim za točen citat kje sem napisala da je to 100%. Wink
In boš enkrat v teh dneh dobila ZS z vsem, pa ne pričakuj še danes ker imam preveč dela trenutno. ://

Nazaj na vrh Go down
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 5:34 am

bebe* je napisal/a:
LittleLi je napisal/a:
Zame ni vzgoja, če psa odvajaš neželenih vedenj...Vzgoja poskrbi da do teh vedenj ne pride. Če že, se jih pa da odpraviti,ampak to ne sme biti glaven del pri šolanju psa. Socializacija seveda paše pod vzgojo. Ampak vzgoja ni samo to. Trikci so zelo važen del vzgoje. Skozi trikce se pes naveže nate, uči se poslušnosti, razmišlja,...Kaj pa počneš s psom, ko si odpravil vse vedenjske težave. A naj zdaj ko je priden cel dan v zrak gleda?Zato pa so razni športi in trikci.

Ja, ko je pes vzgojen, so trikci fajn Wink . Ko pa še ni vzgojen, pa ga raje vzgajaj oz. uči bolj pomembne stvari, ne pa nepomembne trikce Wink . Za trikce imata čas potem, ko je že vzgojen Wink
Vzgaja se tudi skozi trikce;)

Recimo da imaš psa z zelo slabim odpoklicom.Kako ga pripraviš do tega, da prihaja na klic?Najprej se mora pes čim bolj navezati nate,tukaj pa prav pridejo trikci.So sestavni del vzgoje in vse prej kot nepomembni. Kako naj se pes nauči, da je fino delati z lastnikom? Če ga lastnik nauči samo sedi in prostor, je to psu dolgočasno. Če pa delaš z njim zanimive stvari,vsak dan kaj novega, potem bo pa pes vsakič komaj čakal, da bodo trikci spet na vrsti. To pa prav pride na primer pri odpoklicu. Psa pokličeš, ker hočeš z njim delati in če ima veselje do dela bo z velikim pričakovanjem pritekel. Mojih 2 nisem nikoli kaj posebaj učila odpoklica, ampak ko sem kakšno poklicala, je to pomenilo Gremo Delat in je z veseljem prišla. In nimamo težav z odpoklicom(Lia je enkrat stekla za srno in je prišla k meni na prvi klic,pa nisva nikoli delali odpoklica kot trikec ali kaj takega). Če je pes že vzgojen, pa trikcev nikoli prej ni delal boš rabila veliko časa samo za to, da se pes nauči sam razmišljati, ker tega skozi trikce ni mogel razvijati. In nekateri trikci so zelo pomembni(na primer da psa naučiš, da se na ukaz takoj uleže,tudi če nekam teče.Ta trikec lahko psu celo reši življenje-na primer če steče proti prometni cesti in se odzove na tvoj ukaz ga avto ne povozi). In Lia zna veliko "brezveznih" stvari, ki pridejo prav(prinašanje na primer-meni ni treba po daljinca Razz ).
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 5:47 am

Tudi ko sem s psom vadila le osnovno poslušost se je bolj dolgočasil, ker je vedno vedel ja zdej bom pa sede, pa čakal, me bo poklicala, bom šel okoli, pa dal prostor.... pa to je to... Zdaj pa nikoli ne ve kaj ga čaka pa je bolj zanimivo. Wink

Nazaj na vrh Go down
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 6:26 am

Če dela pes težave, kadar se ne zleta to bolj pomeni, da ne ve, kdaj se dela in kdaj je treba dati mir. Moja je hiperaktivna do skrajnosti,pa lahko počaka več ur sama doma v boksu,tudi dan brez nekega dooolgega sprehoda ni problem zanjo. Jo pa zato psihično zamotim(trikci,kakšna igrača s skrito hrano) in je to to.

Če psa motiviraš s hrano za odpoklic...odvisno od tega, a ga podkupuješ(nana,glej kaj mam),ali ga nagradiš šele,ko pride k tebi. Moji hrana ni neka huda nagrada za odpoklic,bolj moja pozornost.

Tvoja trikcev najbrž ne mara,ker sta se tega lotili na napačen način. Če pravilno delaš(na kliker po možnosti),nehaš preden ima pes dovolj, ga ne slilš,...potem bo z veseljem delal.Nekateri dlje časa,nekateri samo minuto,to je odvisno od psa. Jaz mojih dveh ne prosim za sodelovanje, oni dve prosita mene,ker si želita delat Smile.

Trikci niso samo za vzgojene pse, zelo pomagajo tudi pri težavnih psih, ker jih to zaposli.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 6:44 am

Citiram :
Ma trikci se meni res zdijo samo za vzgojene pse,
imaš z tistimi psi, ki še niso vzgojeni marsikaj drugega bolj
pomembnega za delati, res. Seveda tiste osnovne (sedi, leži, prostor,
poleg, pridi) ga moraš čim hitreje naučiti, kake druge pa potem, ko je
že vzgojen Wink
Se tako srednje strinjam... Dix je npr. tak primer ko ni še popolnoma ''pošlihtan''. Sicer ne deava toliko trikov kot z Dinotom, ampak nekaj (tukaj mislim prav trike, ne tisto osnovno poslušnost, čeprav so tudi to triki) jih pa vseeno zna. Sicer pa ne delam z nobenim psom na kliker metodo (delam pa mačkami Very Happy ) ampak vem zakaj se gre (pa tudi delam zaradi drugih razlogov, ne ker se mi ne bi zdelo ok). Delam z Dixom da ne vleče, ne skače, uboga poslušnost.... ampak za popestritev pa še malo frizbija pa malo trikov. (joj use zakompliciram in ponavljam ma ok Wink

Citiram :

Aja pa še to. Velikorat je pes agresiven
in poreden, ker mu primanjkuje gibanja. Tako, da gled tega kavkaškega
ovčarja, zaradi katerega je sploh tema. Bi ga bilo treba ful razlaufati
in vsak dan hoditi na dolge sprehode in se ful z njim gibati, potem pa
videti, katere pomanjkljivosti še vedno ima (agresivnost bi verjetno
ostala) in potem ga tega odvajati. To sem jaz pri moji ugutovila. Če en
dan nima sprehoda ali pa ima krajšega je naslednji dan tako poredna da
adijo. Res sploh ne posluša in nič. Ko se pa razlaufa je pa spet čisto
vredu Wink . Tako, da se sedaj res hodim vsak dan na dolg sprehod, da potem bolj sodeluje in je bolj pridna, pa je veliko bolje Wink
Se strinjam!

Dino se je prvega pravega trikca - klasičen slalom med nogami učil zelo dolgo, kak mesec. Potem pa je šlo počasi vedno hitreje, sva se tudi navadila še bolj razumet eden drugega verjetno, zdaj pa se večinoma res takoj nauči (včeraj je v eni seansi znal dati glavo v posodo).

Ima pa on zelo dolgo koncentracijo. Večnoma pravijo da je 15 min naenkrat maximum, ampak z njim delam tudi pol ure (seveda ''se ogrejemo'' z lažjimi, potem kak podoben, pa nov trik, pa spet stari, pa veliko igra in tega vmes). Pa ni nič narobe, še vedno končamo ko je še navdušen. Ali je vseeno preveč tako dolgo? Ker ponavadi takoj ko pridem je malo preveč navdušen, potem pa ravno ko malo pošteka kaj naj dela bi bilo že 15 min. Ker nekateri prav rečejo da psa MORAŠ učiti 15 min na dan, ampak meni se zdi da pri psih skoraj nikoli ni moraš, se vedno prilagajaš psu. Smile

Nazaj na vrh Go down
Airedale10

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 7:06 am

Meni tudi če kdaj en trik sploh noče, čeprav se ga zelo dolgo učiva, potem za nekaj časa pozabim nanj, delam drugo. Po kakem mesecu ponavadi spet probam in večinoma gre. Npr. za dajanje obeh zadnjih tačk na predmet najprejsva se učila celo poletje, pa še vedno ni šlo, zdaj pa se je navadil v nekaj dneh. Pa tudi da pomaga (potrjeno baje z neko raziskavo) če psu daješ pavze, ne pa da delaš trik vsak dan. Very Happy

Nazaj na vrh Go down
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 7:13 am

Pri trikcih poskusi s čim boljšo nagrado(kkšno meso,sir),delaj stvari pri katerih mora pes sam razmišljati(shaping-lahko ti par vaj napišem za začetek). Fino bi bilo, da uporabljaš kliker(pri skapingu je pomembno označiti in nagraditi pravi trenutek),če nočeš si pa izberi eno besedo in to reči vsakič,ko naredi prav in ji potem daj nagrado. Pri shapingu je fino,ker psu z ničemer ne pomagaš,pes sam poskuša,kaj mora narediti za nagrado,potem pa ti to poimenuješ. Ker pes dela sam tudi dela v tempu,ki mu ustreza,ne držiš mu hrane pred gobcem in je zato manj živčen. Pes te v bistvu prosi za sodelovanje,ponuja vedenja ki jih nagrajuješ,ne izvabljaš ti trikcev iz njega. Če te še kaj zanima pa vprašaj Smile
Nazaj na vrh Go down
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Jan 18, 2012 6:33 pm

V bistvu je po eni strani fajn, da je pes neučakan. Ker potem tudi sam malo poskuša,kako se pride do hrane, to je pa bistvo shapinga. Ti samo nagradiš najboljše približke trikcu,ki ga učiš. Na primer da učiš psa dajati igrače v škatlo. Dašđ mu eni igračo in nagradiš na začetku že to, da jo prinese do škatle,potem pa zahtevaš vedno več(dotik škatle z igračo,spuščanje igrače v škatlo,...)potem pa to poimenuješ.Ti potem napišem ZS.

Glede hrane pa pomaga tudi to, da zmešaš več vrst priboljškov in potem pes še raje dela,ker ga zanima,kaj bo dobil za nagrado(ni vedno isto,ne naveliča se tako hitro). Jaz na primer za nagrado dajem mešanico briketov in sira.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Čet Jan 19, 2012 4:10 am

Glede dietnih priboljškov priporočam riževe vaflje Razz Moja jih ima zelo rada,čeprav je sicer izbirčna. Lahko pa ji daješ kakšne light brikete,ki jih prej daš v vrečko,dodaš malo vode in kakšen dišeč priboljšek(da imajo močan vonj,pes ima tako hrano ponavadi raje).Ko se briketi navzamejo vode in vonja od priboljška pa so pripravljeni.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Čet Jan 19, 2012 6:13 am

Moja tudi raje dela,če je veliko pavz. Na primer da delam z Lajko in Lio,ko ena dela,je druga na prostoru ali privezana(če delamo agility moram ta drugo nujno privezat,drugače imamo dvojni agility Razz).Ko vidim da tisti, s katero delam začne popuščati koncentracija jo privežem in delam z drugo. Če nočeš shujševalne pokvarit,ji dajaj bolj majhne koščke. Nagrada je vseeno, samo manj poje. ZS o shapingu ti bom pa zdajle napisala.
Nazaj na vrh Go down
Nino124

Število prispevkov : 2

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Pon Jan 23, 2012 1:24 am

Glede pozitivne motivacije...

Naš prejšnji pokojni pes... bil je takšen, da bi on prevzel vlogo vodje, če mu jaz ne bi pokazal, da sem jaz ta glavni... Namreč enakopravnost med človekom in psom? Pri našem ne bi šlo... Ker bi takoj začel dominirati in se povzpeti višje. Poleg tega pes kljub po vaše rečeno "sili" je bil izredno navezan name. Nikdar ni kazal strahospoštovanja. Rep vedni visoko gor, ušesa normalno, nič oblizovanja, vedno je bil vesel, da me vidi. Ko sem se nameraval odpraviti na sprehod je veselo skakal, pa čeprav je vedel, da ga čaka vaja, magari s "silo". Vedno na sprehodu sva vadila. Pes mi JE zaupal... Kadar sem šel od doma, je pa bil v skrbstvu domačih vedno žalosten, poklapan. Ko pa sem prišel po službi domov, pa je vedno norel od veselja... Kje je tu strahospoštovanje?
Nazaj na vrh Go down
Ewa:)

Število prispevkov : 14

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Pon Jan 23, 2012 10:26 pm

LittleLi ti toliko veš o pasji vzgoji z pozitivno motivacijo, da bi lahko članek napisala pod " pomembni članki" super bi bilo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Tor Jan 24, 2012 3:45 am

Bom,če bo Admin za Smile
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin

Število prispevkov : 1008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Tor Jan 24, 2012 5:20 am

Sem za, res bi bilo super kaj takšnega napisati, tudi mene zanima Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://psi123.slovenianforum.com
LittleLi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Tor Jan 24, 2012 7:50 am

Jeeeej,super Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Pet Jan 27, 2012 12:30 am

Še nekaj glede te ''dominančne'' teorije:
prepisujem z revije Moj pes, pri psihologu za pse (mag. Sabina Stariha Pipan), jan 2012 (str. 46) - (če dam toliko podatkov ni nič narobe s prepisovanjem ne?):
Boljši ljudje?
Naslednja zelo razširjena trditev je, da volkovi pri discipliniranju svojega podmladka uporabljajo tako imenovani preval alfa, po nemško alfawurf, po angleško alpha rollover. Pri tem ko ena žival kaznuje drugo tako, da jo na silo prevali ali celo vrže na hrbet. Bloch in Radingarjeva dobesedno pišeta, da sodi preval alfa v področje bajk, in da nima kaj iskati med človekom in psom. Zelo zanimiva knjiga! Vse izjave so podprte z dejstvi, pridobljenimi z opazovanjem volkov v naravi. Ko bi jo le prebrali vsi zagovorniki domače teorije...

To je le konec članka, je pa celoten zelo zanimiv tako da predlagam da ga preberete. Wink

Nazaj na vrh Go down
Colliny

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Pet Jan 27, 2012 8:14 am

Ta članek je na strani 16, ne 46 Wink
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Število prispevkov : 742
Kraj : Primorsko-Notranjska

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sob Jan 28, 2012 1:25 am

Sožitje med psom in človekom a.k.a. prijateljstvo. Če bi to počeli s človeškimi prijatelji...

Število prispevkov : 1

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Feb 01, 2012 5:12 am

Zakaj pa potem v veliki večini pasem, ki potrebujejo bolj odločnega vodnika, napišejo češ, da potrebujejo odločnega vodjo? Npr,:

http://www.dogbreedinfo.com/maremmasheepdog.htm

When humans are part of the dog's pack, the humans must be pack leader over the dog.

Zdaj
če neka kinologinja trdi, da to mora biti tako, da morata pes in človek
živeti v sožitju? A ni malce zgrešeno... Sem prebrala njen članek, a mi
je dokaj sumljiv. To trdi samo en človek in sploh ni dokazano ali pač?
Ona to trdi na podlagi njenih opažanj... A na tisoče drugih
strokovnjakov trdi nasprotno!!! Komu zdaj verjeti? Neki slovenski
kinologinji ali drugim izkušenim strokovnjakom? Poleg tega tudi v knjigi
PSI ZA TELEBANE ne piše, nič, da bi morala pes in človek živeti v
sožitju, obratno... Ne verjamem Silviji NIČ.
Nazaj na vrh Go down
pinokio

Število prispevkov : 8

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Feb 01, 2012 5:22 am

ja tudi pri našem mešančku je tako.. je izredno velik pes. nikoli nas ni upošteval... dokler nisem uporabil fizične sile, na žalost. Pa nisem ga tepel... Samo stresel za vratno gubo ali si ga podredil na tla.

zdaj mi naj nekdo pove kje je tukaj strahiospoštovanje:

- pes ko hodi na povodcu vedno hodi poleg mene, večkrat me brez strahu gleda v oči.
- pes ko me vidi ponori od veselja, ko pridem domov od napornega službenega dne. kje je tukaj strah? se ne skrije, rep nosi zavihan čez hrbet, ušesa normalno. kje je strah?

- ko ga pokličem k meni pride z mahajočim repom... je tu strah?
- kadar se učiva trike oz. cvadiva ponavljava z veseljem opravi ukaze.
- spi pri meni. sam od sebe, nikdar ga nisem vabil.. kje je tu strah?

- pes je bil včasih agresiven do drugih psov... ni pomagalo, da sem ga umaknil kajti drugič je še vedno renčal... ko pa sem ga pošteno "scotal" pa je začel normalno gledatiui na tuje pse...

In preklet naj bom, da bo tukaj neka kinologinja, ki ima pač srečo z takšno pasmo trdila, da takšna vzgoja ni primerna?? mislim ej.... naj si ona nabavi pirenejskega planinskega psa, kakšnega volčjaka ( volk hibrid), akito... pa me zanima kako bi ga izšolala!!!
Nazaj na vrh Go down
Colliny

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   Sre Feb 01, 2012 8:07 am

pinokio je napisal/a:
ja tudi pri našem mešančku je tako.. je izredno velik pes. nikoli nas ni upošteval... dokler nisem uporabil fizične sile, na žalost. Pa nisem ga tepel... Samo stresel za vratno gubo ali si ga podredil na tla.

zdaj mi naj nekdo pove kje je tukaj strahiospoštovanje:

- pes ko hodi na povodcu vedno hodi poleg mene, večkrat me brez strahu gleda v oči.
- pes ko me vidi ponori od veselja, ko pridem domov od napornega službenega dne. kje je tukaj strah? se ne skrije, rep nosi zavihan čez hrbet, ušesa normalno. kje je strah?

- ko ga pokličem k meni pride z mahajočim repom... je tu strah?
- kadar se učiva trike oz. cvadiva ponavljava z veseljem opravi ukaze.
- spi pri meni. sam od sebe, nikdar ga nisem vabil.. kje je tu strah?

- pes je bil včasih agresiven do drugih psov... ni pomagalo, da sem ga umaknil kajti drugič je še vedno renčal... ko pa sem ga pošteno "scotal" pa je začel normalno gledatiui na tuje pse...

In preklet naj bom, da bo tukaj neka kinologinja, ki ima pač srečo z takšno pasmo trdila, da takšna vzgoja ni primerna?? mislim ej.... naj si ona nabavi pirenejskega planinskega psa, kakšnega volčjaka ( volk hibrid), akito... pa me zanima kako bi ga izšolala!!!

pinokio, pa kaj je s tabo... Ona je imela samojeda, isto polarec, kot akita in to ne takega, kot ga vidiš na razstavah, ampak čisto pravega, trmastega, močnega, samosvojega... VSE PREJ KOT LAHKEGA ZA IZŠOLAT.

In ne, vsi psi, s katerimi delajo ljudje na tak način, ni nujno, da majo strahospoštovanje. Odvisno je, kakšnega psa imaš. Npr. eni prenesejo mentalno in psihično zelo veliko, drugi se pa zlomijo in zaprejo vase že ob manjšem stisku za gobček.

In tvoj način dela je zelo razdvojen; po eni strani želiš psa nadvladati, ga podiraš ob tla, po drugi pa lahko spi v tvoji postelji. A ni to malce zmedeno vse skupaj? Če že delaš po tems vojem načinu, bi pes mogel spati na postelji ravno, ko ga ti povabiš najno, pač ker si neki "alfa".

In ta neka kinologinja je ena največjih v SLO, večkratna agility svetovna prvakinja in nasploh zgled vsem klikerašem in agilitašem (no, večini, vsem nikoli nihče ne bo). Ona naj ne bi smela nečesa trditi, TI pa lahko? Kje so pa rezultati? Samo enih par na tvojem psu. In koliko psov si že izšolal/prešolal? Samo svoje(ga), pa morda dal kakšen nasvet za sosedovega mešanca. Zanimivo, da so vsi psi, ki se vrnejo iz njene male šole (vse pasme, od polarcev, nemcev, beljgijcev, do pirenejskih planincev itd.) super izšolane, brez nekih vedenjskih problemov (seveda je pa vse odvisno od tega, koliko truda človek vloži v vzgojo in kako ob nepravilnostih ukrepa). In to doseže brez vsakršne sile.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   

Nazaj na vrh Go down

problemi z mladim psom
Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next