Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Štiri tačke

Go down 
+2
Muffin <3
Maly
6 posters
AvtorSporočilo
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimeTor Jan 31, 2012 3:06 am

Kako se vam zdi ta oddaja? Meni je zelo fajn.

http://stiritacke.si/
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 7:10 am

Nikoli nisem gledala, ju3 pa bom, ker bodo ob 18.30 (mislim) mladički iz psarne seta del oro! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 6:05 pm

Kdaj pa je pa na katerem programu?Še nikoli nisem gledala.
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 9:09 pm

Hov-hov je napisal/a:
Kdaj pa je pa na katerem programu?Še nikoli nisem gledala.

Na RTS ob 18.30 Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 9:10 pm

ponovitve:
ponedeljek ob 13.15
torek ob 12.00
sreda ob 18.00
četrtek ob 18.00 ali 22.00
petek ob 11.45
sobota ob 8.30
Nazaj na vrh Go down
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 10:06 pm

Hvala bom pogledala pa bom videla kakšna odaja je.
Nazaj na vrh Go down
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimePon Jun 04, 2012 12:37 am

Mislim da je danes.
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Živa&Pika

Živa&Pika


Število prispevkov : 66
Join date : 16/07/2012
Age : 25
Kraj : rudno

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimePon Nov 05, 2012 2:43 am

Drugače pa je na spletni strani 4 tačke vsa predstavitev in vse pretekle oddaje.
Meni je super oddaja, najbolj mi je pa bilo ko so predstavljali seta del oro mladičke!
Nazaj na vrh Go down
Mal3cka




Število prispevkov : 5
Join date : 23/05/2014

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimePet Maj 23, 2014 9:26 pm

ve kdo katere pasme je ta popularni pes boo, kaj je to mešanček ali je čistokrvni, je kje v sloveniji leglo?

-------
Mal3cka
vljudno vabljeni na ogled web5.si
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitimePet Maj 23, 2014 11:17 pm

Pomeranec pomoje. Pri nas vem za psarno None Such, za druge pa ne vem, pri nas niso ravno pogoste. Za evropske lahko kaj po eurobreederju pogledaš... Nikar, res nikar, pa ne kupuj ''čistokrvnih brez rodovnika'', ker boš dobila mastno preplačanega mešanca, brez zdravstvenih in vedenjskih težav samo če boš imela srečo, da o tipičnosti videza niti ne govorimo
Sicer pa ne moreš psa izbirati ker je popularen na fotografijah  Rolling Eyes  ?!?!? To je čisto zgrešeni pristop, tako ne boš naredila ničesar dobrega zate niti za psa. Če si res želiš psa se pozanimaj o njih (knjige, forumi, spletne strani, lahko greš pogledat v kako pasjo šolo...). Razmisli, če si sposobna skrbeti zanj - računaj 3 sprehode dnevno, od tega vsaj 1 daljši z aktivnim ukvarjanjem, dvakrat tedensko pasja šola, nega psa, iskanje varstva ko kam greš (ne moreš it z družino kar tako en dan nekam kamor se psa ne da vzeti, moraš vedno iskati kdo bo za psa skrbel), čuvanje da pravočasno prideš domov za poskrbet za psa. Mladiči grizejo, lulajo, uničujejo, pa še marsikaj drugega. Da dobiš vzgojenega spremljevalca moraš vanj dosti vložiti, vzgoja in šolanje zahtevata veliko znanja, časa in truda. Če si prepričana da boš zmogla tudi 15 let in več skrbeti za psa (pomisli kaj bo v prihodnosti - srednja šola, faks?), potem je šele na vrsti izbira pasme. In ne po fotografiji! Najprej si zamisli kakšnega psa želiš, kaj želiš da ti on da in kaj mu lahko ti daš. Preberi si opise čim več pasem, knjige, teme o njih na forumih, pojdi po razstavah, pogovori se z vzreditelji, pojdi po tekmah in tam spoznavaj pasme... Naredi si en ožji izbor in šele tu lahko do neke mere pride v poštev videz. Potem pa se moraš odločiti, najbolje da tako da dobiš čim več informacij iz prve roke. Ker kaj ti pomaga neizmerna lepota psa Razz, če pa se pes sploh ne prilega h tvojemu življenskemu slogu in bo zato iz njega nastala podivjana zverina? Lahko zase osebno povem da mi je marsikatera pasma lepša od mojih dveh - pa vem da en dolgodlaki pes pri meni ne bi preživel, ker ljubim izlete v naravo, vem da en molos ne bi preživel vseh  mojih aktivnosti, in da bi eno nemško dogo zelo zelo težko vzdrževala (zavedaj se da je pes ogromen finančni strošek). Jazbečarji, katerega imam zdaj, mi na začetku sploj niso bili lepi in če bi izbirala po fotografiji ga sigurno ne bi izbrala - zdaj pa mi je preprosto najlepši pes in želela bi si še celo življenje imeti jazbečarje.
Potem, ko izbereš pasmo, pa se pravo delo šele zares začne. Izvedeti kar se le da o pasmi, in pa predvsem nasplošno o psih (vzgoja, oskrba...). Jaz lahko po 5. letih branja in nasploh ''izobraževanja'' o psih lahko rečem, da vsaj približno nekaj vem (čeprav sem imela obdobje ko sem mislila da vem vse in še več, kot pač vsak začetnik). Meni osebno se zdi zelo težka izbira vzreditelja - še posebno če gre za pasmo ki pri nas ni dobro zastopana in moraš v tujino. Potem izbira mladiča, priprave za mladiča. Najtežje (in obenem seveda najboljše, če si se pripravil) pa je nadaljevanje, ko mladič enkrat pride, in odrašča. Če si opravil vse kar sem zgoraj navedla je lahko vse skupaj čudovito (pa seveda še vedno delaš napake, ki jih moraš potem popravljati), če ne pa je za marsikoga lahko prava nočna mora.

Razmisli, lahko tudi tukaj vprašaš za kak nasvet glede pasme oz. česar koli. Srečno! Smile(upam da nisem tega posta pisala za brezveze in da sem prav razumela smisel tvojega posta)
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Štiri tačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Štiri tačke   Štiri tačke Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Štiri tačke
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Razno-
Pojdi na: