Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Odpoklic

Go down 
+9
TheBrokenHeartedGirl
NickiTaj
Marko
kev235
Mei1
LittleLi
Banjusie
Colliny
Airedale10
13 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimePon Feb 20, 2012 10:52 pm

Mislim da je odpoklic tako pomemben, da si zasluži svojo temo! Razz Ima vaš pes zanesljiv odpoklic? Kako ste ga naučili? Kakšno povelje uporabljate?
Tako Dino kot Dix nimata zanesljivega odpoklica pale, zato ju skoraj nikoli ne spustim s povodca. Ampak delam na tem, tako da upam da bo vsaj do prihodnjega leta kaj boljše. Dixa učim tako, da stopim na sledni povodec (ali pa ga imam kar na navadnem in ga po potrebi malo cuknem) in ga pokličem. Zahtevam da pride in ko pride ga zelo pohvalim, božam, skačeva, tečeva, dam mu hrano ipd., skratka vse kar ima rad. Smile In običajno že pride, ampak si ga še vedno ne upam spustiti s povodca. Ko pa Dinoa pokličem pa počepnem (tako raje pride), in ko pride ga zelo pohvalim in hitri gre lahko naprej. Uporabljam pa za oba kar povelje sem. Imam pa eno ''idejo''. Mislite da bi se bolje obneslo s piščalko? Ker se mi zdi da se veliko bolj sliši to kot pa če se dereš sem če je pes že daleč. Tako da bova z Dinotom verjetno začela skoraj znova in sicer s piščalko, da se navadi da res vedno pride ko jo sliši. Wink
lp. Rebeka
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeTor Feb 21, 2012 8:13 am

Zanesljivega odpoklica nima noben pes. Lahko ga tisti najboljši imajo v 99,5%, ampak psa s 100% odpoklicem pa se preprosto ne najde. Razz

Moja pride na klic vedno, ko ni zanjo kaj bolj zanimivega. Razz Tako npr. ne pride, če se zapodi za mačko (nikoli), žogo, a včasih se zgodi, da je preveč zaposlena s vohanjem, ampak sicer pa pride vedno Smile Ma kar dober odpoklic no, moram reči, čeprav delava na tem, da bo še boljši.

Jo pa spustim vedno, kjer le lahko (da ni ravno ob cesti in pa da se ljudje ne pritožujejo, sicer pa ni ovir, da je ne bi)
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeTor Feb 21, 2012 10:41 pm

Čopi pride le kadar hoče, Shara vedno.
Jaz sem naučila tako, da je sestra držala Čopija, jaz pa sem mu pokazala nekaj zanimivega (igračko ali priboljšek) in šla za dva koraka nazaj. Nato sem ga poklicala in mu dala nagrado, ter ga pohvalila in pobožala. Tako sva nadaljevali dokler se nisem oddaljila za več kot 40 metrov in je prišel. Ampak nagrade sem namesto, da bi povečevala, zmanjsševala in namesto priboljškov uporabljala le igrače. Če vseeno ni prišel sem le enkrat rekla "Poleg!" in se skrila. In potem je spoznal, da me ne sme zapustit zato je prišel. Ampak vseeno včasih noče pridet. Če smo na terenu kot je gozd-dosti zanimivih vonjav ne bo prišel niti podrazno. Takrat rečem "Poleg!" in se skrijem, tako da pride ker se boji da me bo zgubil. Sam če ga npr. kličem z ležišča ali s kavča ne bo niti pomislil prit. Razz
Shara je pa čisto nekaj drugega in se zelo boji, da ji bom zbežala, zato stalno pazi name.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeTor Feb 21, 2012 11:01 pm

Moji 2 imata zanesljiv poklic,čeprav Lajka malo manj(pač lovski nagon-vidi srno in že jo ni več). Lia včasih ne pride takoj,če se igra z drugim psom(mora nujno narediti še en krog preden pride...).

Drugače pa nimam težav, lahko sta odvezani kjerkoli(razen,kjer je veliko ljudi in bi se kdo lahko pritožil). Sploh Lio moram res pohvalit, prišla je celo,ko je stekla proti ovcam v bližini in to takoj. Ogromno delam na motnjah(pokličem jo na primer ko je, ko steče za žogo ali k drugemu psu,...). Če jo pokličem,ko nekaj(ali nekoga) pase tudi pride, a bolj počasi, s tistim a-res-moram pogledom. Ko je bila mlajša, sem imela z njo nekaj težav glede odpoklica,ker smo bili na morju in tak je redko kje pes lahko odvezan in nisem mogla veliko vaditi(razen na fleksiju,ampak to je majhna razdalja). Ko smo prišli domov ni bila navajena biti odvezana in mi slediti in se je precej oddaljevala,včasih me je že skrbelo da bo kam ušla. Pisala sem vzrediteljici in mi je svetovala, naj samo hodim in ne gledam kje je Lia, da se bo naučila gledati,kje sem. In je res pomagalo,zdaj se me drži kot kolp Razz

Odpoklic imata pa obe natreniran pa Susan Garnet's 10-minute formula to a brilliant recall(se splača poguglat).
Nazaj na vrh Go down
Mei1

Mei1


Število prispevkov : 6
Join date : 20/01/2012

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 10:06 pm

Nazaj na vrh Go down
kev235




Število prispevkov : 2
Join date : 15/04/2012

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Apr 15, 2012 7:59 am

joj... to bi jaz potreboval... z našim AM-jem imam kup težav. star je 8 mesecev, pa ko ga spustim s povodca mi skoraj vedno pobegne, pa ga ni po 2 uri... Sad
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Apr 15, 2012 8:12 am

kev235 je napisal/a:
joj... to bi jaz potreboval... z našim AM-jem imam kup težav. star je 8 mesecev, pa ko ga spustim s povodca mi skoraj vedno pobegne, pa ga ni po 2 uri... Sad

Peljite ga na dolg in pravi sprehod, nato ga lahko učite. Glede na to, da sosedu tudi ubija kokoši predvidevam, da pes nima kaj dosti pravil, mej, omejitev in discipline. Takrat ko boste vse to uveljavili in vas bo pes videl kot vodjo šele takrat vas bo spoštoval in ubogal. Glede ubijanja kokoši pa je pač nagonsko, če le lahko imejte kako kokoš blizu njega in popravite vsako plenilsko vedenje.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Apr 15, 2012 6:17 pm

Dix že lepo napreduje. Imam ga na 9 m povodcu in ga pustim da teka po travniku, ko pa ga pokličem se ustavi, malo premisli in nato pride. Ga zelo pohvalim in nagradim (sem ugotovila da je še boljše če brez priboljškov, kako drugače) in potem ga spustim da laufa naprej! Se mi pa zdi najpomembneje, da psa niti ne kličeš ko veš da ne bo prišel in pa da ugotovi, da vsak prihod k tebi prinaša nekaj dobrega.
kev235: če imate toliko problemov s tem psom si vendar poiščite strokovno pomoč! Zdaj, ko je mlad bo veliko lažje kot potem, ko je že starejši... Jaz ti svetujem, da nabaviš 15 m sledni povodec, gresta na travnik in ga pes vleče po tleh. Ko ga pokličeš se delaj čim bolj zanimivega, počepni, teci nazaj... Ko pes pride ga močno nagradi in ga spusti naj teče naprej. Če kljub vsemu noče priti pa stopi na povodec in zahtevaj. Počasi se bo že navadil... Dokler pa nima zanesljivega odpoklica pa ga ne spuščajte!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
NickiTaj

NickiTaj


Število prispevkov : 8
Join date : 13/05/2012

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 8:06 am

Mene pa nekaj zanima Smile

Kaj storiti ko psici ne moreš dati kazni? Npr. zadnič sem jo hotela poklicati, pa ni prišla a ne, pa sem šla proti njej, da bi jo skregala poo pol urni hoji za njo, ker ni želela prit. Potem pa je kar naenkrat prišla in ji nisem mogla dat kazni, pa sem jo pohvalila... Kak naj ona pol ve, da je nekaj naredila narobe?
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 9:23 am

Ful ful jo hvali, ko bo prišla k tebi, daj ji najboljšo možno hrano, najboljše stvari ipd. Tak se bo naučila, da se pri tebi dogajajo same najboljše stvari in bo vedno zelo rada prišla. Pa od začetka je ne kliči ko je v situaciji, ko že vnaprej veš, da ne bo prišla, ker potem samo izgubljaš "točke".
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimePon Maj 14, 2012 2:26 am

NickiTaj je napisal/a:
Mene pa nekaj zanima Smile

Kaj storiti ko psici ne moreš dati kazni? Npr. zadnič sem jo hotela poklicati, pa ni prišla a ne, pa sem šla proti njej, da bi jo skregala poo pol urni hoji za njo, ker ni želela prit. Potem pa je kar naenkrat prišla in ji nisem mogla dat kazni, pa sem jo pohvalila... Kak naj ona pol ve, da je nekaj naredila narobe?
K vam je prišla, ker je vidla da vztrajate. Jas bi jo peljau na mesto kje ste ko klicali in da se tam sprosti, to bi bila kazen. Vedno pa 1x jo pokličite(seveda nikol u jeznim glasom, ne derite se na psa) in nato uresničite kar želite če ne uboga, torej jo privedite do mesta kjer jo hočete.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimePon Maj 14, 2012 4:08 am

Darth je napisal/a:
NickiTaj je napisal/a:
Mene pa nekaj zanima Smile

Kaj storiti ko psici ne moreš dati kazni? Npr. zadnič sem jo hotela poklicati, pa ni prišla a ne, pa sem šla proti njej, da bi jo skregala poo pol urni hoji za njo, ker ni želela prit. Potem pa je kar naenkrat prišla in ji nisem mogla dat kazni, pa sem jo pohvalila... Kak naj ona pol ve, da je nekaj naredila narobe?
K vam je prišla, ker je vidla da vztrajate. Jas bi jo peljau na mesto kje ste ko klicali in da se tam sprosti, to bi bila kazen. Vedno pa 1x jo pokličite(seveda nikol u jeznim glasom, ne derite se na psa) in nato uresničite kar želite če ne uboga, torej jo privedite do mesta kjer jo hočete.

Se strinjam. Če res vidite, da ne bo prišla, jo odvlečite fizično, ne je pa lovit.
Nazaj na vrh Go down
TheBrokenHeartedGirl

TheBrokenHeartedGirl


Število prispevkov : 5
Join date : 19/05/2012

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeSob Maj 19, 2012 9:19 pm

Mene pa zanima a je prav, da psa učiš s priboljški? Npr. da ko pride k tebi, da mu VEDNO daš priboljšek? Ker pol se pomoje razvadi in pol če priboljškov slučajno sfali, pol ne uboga? In kako pogosto dati psu priboljšek na sprehodu ko ga pokličeš? Ker mene moja vedno gleda kdaj ji bom kaj dala in uboga večinoma samo na brikete ali priboljške, drugač pa večkrat presliši klic če nimam priboljška... hvala za pomoč!
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeSob Maj 19, 2012 10:50 pm

TheBrokenHeartedGirl je napisal/a:
Mene pa zanima a je prav, da psa učiš s priboljški? Npr. da ko pride k tebi, da mu VEDNO daš priboljšek? Ker pol se pomoje razvadi in pol če priboljškov slučajno sfali, pol ne uboga? In kako pogosto dati psu priboljšek na sprehodu ko ga pokličeš? Ker mene moja vedno gleda kdaj ji bom kaj dala in uboga večinoma samo na brikete ali priboljške, drugač pa večkrat presliši klic če nimam priboljška... hvala za pomoč!
Priboljšek mu lahko daš kadarkoli, ko je v mirnem, pokornem stanju. Ne dajaj pa priboljškov ob nepravem času. Seveda pa prekomerna uporaba priboljškov lahko tudi škoduje psu, na vsako stvar ki jo dosežeš že ni potrebno dati priboljšek.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 20, 2012 1:38 am

TheBrokenHeartedGirl je napisal/a:
Mene pa zanima a je prav, da psa učiš s priboljški? Npr. da ko pride k tebi, da mu VEDNO daš priboljšek? Ker pol se pomoje razvadi in pol če priboljškov slučajno sfali, pol ne uboga? In kako pogosto dati psu priboljšek na sprehodu ko ga pokličeš? Ker mene moja vedno gleda kdaj ji bom kaj dala in uboga večinoma samo na brikete ali priboljške, drugač pa večkrat presliši klic če nimam priboljška... hvala za pomoč!

Pomembno je samo, da mu ne mahaš s priboljški pred gobcem, da bi ga na tak način zvabila k sebi (če npr. noče prit), ker potem bo začel sam izbirat, kdaj bo prišel in kdaj ne - ko bo videl priboljšek ja, sicer pa ne. Če tega ne počneš, pes ne more vedet, če imaš kaj za nagrado ali ne in bo v vsakem primeru prišel, ker se mu še vedno bolj splača. Sicer pa jo vedno nagradi, ko pride do tebe, če je le možno. Pač žepe si že prej napolni s priboljški.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 20, 2012 4:40 am

Colliny je napisal/a:

Pomembno je samo, da mu ne mahaš s priboljški pred gobcem, da bi ga na tak način zvabila k sebi (če npr. noče prit), ker potem bo začel sam izbirat, kdaj bo prišel in kdaj ne - ko bo videl priboljšek ja, sicer pa ne. Če tega ne počneš, pes ne more vedet, če imaš kaj za nagrado ali ne in bo v vsakem primeru prišel, ker se mu še vedno bolj splača. Sicer pa jo vedno nagradi, ko pride do tebe, če je le možno. Pač žepe si že prej napolni s priboljški.
Ja sej ne da pes zavoha hrano na več metrov stran.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 20, 2012 8:50 am

Ne, pes, ki je nekaj deset metrov stran od lastnika in dela nekaj druga se ne bo ubadal z vonjem hrane (čeprav voha jo, če jo želi - torej ko se osredotoči na ta vonj), tudi če ga pokliče se ne bo ustavil in vohal, če ima hrano ali ne, ker se mu veliko bolj splača prit - hitreje vidi, če pa že lastnik slučajno nima hrane, pa se z njim poigra, ga ful pohvali ipd. - skratka, psu se pri lastniku zgodi nekaj dobrega, zato pride vedno, četudi ne dobi za nagrado hrane/igrače. Tako naj bi izgledal dobro naučen odpoklic.

Čeprav podpiram to, da se psa nagradi vedno, ko se ga le lahko, če nardi kaj dobrega. Tako da če misli folk vadit odpoklic, naj se predhodno pač opremi s hrano/igračo, ne pa da pes na koncu ni niti pohvaljen v redu. še sploh napram temu, da je odpoklic je ena najtežjih vaj.

Če mu pa ti mahaš s hrano in igračo pa se dereš "glej kaj mam", bo pa pes res prišel samo, ko bi videl nagrado že na daleč. Pametni so pač ane. Poudarila sem jo zato, ker to dela ful veliko lastnikov - začetnikov.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 20, 2012 6:50 pm

Jaz si včasih ko vadiva odpoklic vzamem priboljške, ampak ponavadi pa ga ko pride nagradim tako, da ga božam, lahko skoči name, potem tečeva... In to je pri njem čisto enakovredno kot priboljški! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 20, 2012 9:06 pm

No, vsakemu psu je kaj druga največja nagrada Very Happy pač nagradiš s tistim, kar obožuje, če je to božanje, je pač božanje.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 12:54 am

No sej dokler neka metoda deluje ni vzroka, da ne delaš po tej metodi. Drugače pa se definitivno da psa motivirat pozitivno brez priboljškov in drugih pripomočkov. Verjetno si le na priboljške bolj navajena, delaš večinoma z njimi in se zato mogoče brez njih ne znajdeš tako dobro. Z par informacij in vaje lahko dosežeš neverjetne rezultate tudi brez kakršnihkoli pripomočkov. Drugače pa mislim da pasma pri vzgoji nima kaj dosti veze, navsezadnje je pasma le preobleka psa. Res je da ima vsaka pasma bolj povdarjene ene nagone kot druge ampak pasja psihologija je pa za vse enaka.
Nazaj na vrh Go down
Kaja*

Kaja*


Število prispevkov : 38
Join date : 18/04/2013

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeČet Apr 18, 2013 10:14 pm

Naly odpoklic super obvlada (: mislim pa da sma se ga naučila v pasji šoli.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimePet Apr 19, 2013 7:31 am

Pa kaj iz motenj, npr. igra s psi, vohlanje, fiksacija ne neko premikajočo žival ga tudi takoj lahko odpokličeš?
Nazaj na vrh Go down
Kaja*

Kaja*


Število prispevkov : 38
Join date : 18/04/2013

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeSob Apr 20, 2013 12:56 am

Na igro s psi pogosto ja... zdaj ko vadima sploh. Vohlanje brez problemov. Kaj pa pomeni fiksacija? o.o Razz
Nazaj na vrh Go down
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeSre Mar 05, 2014 2:56 am

meni pa zmiraj ko greva kam na sprehod in ko pride mimo avto ga poskuša na vsak način ustaviti,.. postavi se pred avto renči,laja in ga noče spustit naprej,.. takrat ne uboga nič tudi odpoklica ne, ki je takrat najbol nujen,.. kdo ve kako to odpraviti ?
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitimeSre Mar 05, 2014 3:20 am

Prvo kot prvo, vedno povodec! To je zelo nevarno in jaz ne bi tvegala imeti psa spuščenega (sem imela sama nesrečo z avtomobilom kot peška in ni prijetno)... Smile
A si mogoče ugotovila zakaj to dela? A v tem smislu kot pašni nagon (glede na opis ne bi rekla), kot strah pred avtom...? Jaz bi najprej čisto preprosto dala psa na povodec, ga imela zraven sebe, se ko bi videla avto malo umaknila (če se sprehajaš po vasi, ne po mestu seveda) in psu še pravočasno preusmerila pozornost... :)Lahko pa imaš psa preprosto na povodcu zraven sebe, strogo rečeš NE SMEŠ in greš strogo naprej, brez pogleda, brez ustavljanja, če se pes zaganja lahko malo cukneš in v glavnem samo ''mimohod''. Meni je marsikdaj to pomagalo - da se nisem preveč ukvarjala z odpravljanjem vedenja, ampak sem šla preprosto mirno mimo in sčasoma je pes opustil vedenje (ni pa imel dosti takšnih)...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Odpoklic                   Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Odpoklic
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Odpoklic in vaja "poleg"

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: