Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Border Collie -dobim kužka!!!

Go down 
+8
Višs.
Fiamma
janjaz
Jazz
Polly
Banjusie
Airedale10
Babilon
12 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeTor Feb 05, 2013 10:27 pm

Kaj pojmuješ pod "barvastim" borderjem? Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
ziva&tobi

ziva&tobi


Število prispevkov : 10
Join date : 04/02/2013
Age : 31
Kraj : Ivančna Gorica

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeTor Feb 05, 2013 10:41 pm

red merle,blue merle, red merl tan, trikolor, vse kar ni črno belo Wink
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 1:01 am

Zakaj pa ne črno belega? Mislim da je najprej pomembno vse drugo kot barva... Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
ziva&tobi

ziva&tobi


Število prispevkov : 10
Join date : 04/02/2013
Age : 31
Kraj : Ivančna Gorica

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 2:22 am

To že, da je vse prej pomembno kot barva, se popolnoma strinjam, moje izkušnje mi itak kažejo, da najprej ful gledam kako psiček zgleda(karakter, zdravje, obnašanje), nazadnje pa izberem čisto nekaj tretjega. Vsaj tako sem izbrala že zdajšnega kužka. In verjemi, da mi ni žal, da sem si ravno tega izbrala. Sicer so mi všeč tudi črno beli, sem se že igrala z enim od prijatelja, samo so mi klasični, meni so pa všeč odbiti psi Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 906938891
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 6:04 am

Ne vem zakaj se vsem zdi tak problem če se malo tudi na barvo gleda... Se strinjam, borderja ne smeš po barvi izbirat samo to še ne pomeni da ti nekatere barve ne smejo biti bolj všeč kot druge. Če ti karakter odgovarja se mi res ne zdi problem malo tudi na barvo pogledat če ti je pomembna. Pač napaka bi bila se zagledati v enega mladiča v leglu takoj po tem ko se skotijo ker se ti zdi lepo obarvan in se odločit da hočeš tega. Ker lahko se zgodi da bo pes lep, njegov karakter pa malo manj Razz Se strinjam, ne sme se samo na barvo gledat, karakter in zdravje sta daleč pred barvo. Ampak še vedno, če ti je mladič oboje vizuelno in karakterno všeč se mi zdi najboljše. Naj bo še tako trapasto slišat ampak jaz raje počakam malo dlje časa da si najdem psa pri katerem mi tudi videz odgovarja kot pa da izberem enega z dobrim karakterjem ki se mi bo zdel grd.
Priznam, ko sem iskala borderja zase sem bila ful navdušena nad vsemi borderji v bolj rjavih oddtenkih(še posebej lilac, čokoladno rjavimi in ee red) in sem pač gledala psarne ki so imele takšne barve. Na koncu sem se odločila za ee red psičko in mi ni niti malo žal. Seveda sem se prej pozanimala o karakterju, nikoli ne bi kupila psa samo zato ker mi je barva všeč.
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 6:11 am

LittleLi je napisal/a:
Ne vem zakaj se vsem zdi tak problem če se malo tudi na barvo gleda... Se strinjam, borderja ne smeš po barvi izbirat samo to še ne pomeni da ti nekatere barve ne smejo biti bolj všeč kot druge. Če ti karakter odgovarja se mi res ne zdi problem malo tudi na barvo pogledat če ti je pomembna. Pač napaka bi bila se zagledati v enega mladiča v leglu takoj po tem ko se skotijo ker se ti zdi lepo obarvan in se odločit da hočeš tega. Ker lahko se zgodi da bo pes lep, njegov karakter pa malo manj Razz Se strinjam, ne sme se samo na barvo gledat, karakter in zdravje sta daleč pred barvo. Ampak še vedno, če ti je mladič oboje vizuelno in karakterno všeč se mi zdi najboljše. Naj bo še tako trapasto slišat ampak jaz raje počakam malo dlje časa da si najdem psa pri katerem mi tudi videz odgovarja kot pa da izberem enega z dobrim karakterjem ki se mi bo zdel grd.
Priznam, ko sem iskala borderja zase sem bila ful navdušena nad vsemi borderji v bolj rjavih oddtenkih(še posebej lilac, čokoladno rjavimi in ee red) in sem pač gledala psarne ki so imele takšne barve. Na koncu sem se odločila za ee red psičko in mi ni niti malo žal. Seveda sem se prej pozanimala o karakterju, nikoli ne bi kupila psa samo zato ker mi je barva všeč.

Evo podpis Wink
Ker navsezadnje prvo kar pogledaš je zunanjost psa, tudi če ti ne vem kako karkterno ustreza, če ti pes ni lep (tukaj ciljam bolj na pasmo in ne na barvo), si ga ne boš kupil.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 6:36 am

Ja saj se strinjam! Nisem mislila, da ne smeš čisto nič gledati na barvo, ampak mnogi začetniki se mi zdi da hočejo samo da ni črno-bel pa je super, ne gledajo na nič drugega. Wink Sicer ne poznam nobenega, ki bi mu bil njegov pes grd, ampak no, verjetno kdo obstaja...
Pa greste lahko tudi v tujino, ali si omejena samo na Slovenijo?
No v Flyline mislim da pričakujejo tudi barvaste mladiče. Smile


Še nekaj malo OT: mi ni bilo nikoli jasno, ko rečejo da izbiraj SAMO po karakterju in ničemer drugem. Ok, razumem, da imaš neke posebne zahteve. Ampak če je npr. v leglu 11 mladičev, ti potrebuješ ''normalnega'' družinskega psa, spol ni pomemben... Potem lahko samo po tem iz 11 mladičev izbereš primernega, brez da bi gledal na karkoli drugega? Mislim da se ti v vsakem leglu vsaj en mladič malo bolj prikupi, ne moreš gledati čisto samo na karakter in teste. Vsaj jaz tega nisem nikoli ravno razumela... Razz
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
ziva&tobi

ziva&tobi


Število prispevkov : 10
Join date : 04/02/2013
Age : 31
Kraj : Ivančna Gorica

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 7:52 am

Se popolnoma strinjam, v kateri psarni si pa vzela kužka?
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 7:54 am

Ona je vzela v Marrans home iz Belgije
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
ziva&tobi

ziva&tobi


Število prispevkov : 10
Join date : 04/02/2013
Age : 31
Kraj : Ivančna Gorica

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 7:55 am

Večinoma sem bolj omejena na Slovenijo, če pa bi našla psička, ki bi mi popolnoma ustrezal, karakterno, zdravlje, barva in vse, bi zanj šla na konec svta, samo dlje časa bi trajalo da bi si ga lahko privoščila(tukaj je mišljeno potovanje do njega).
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 7:59 am

Ja to je res. Ceprav ni tuja trava vedno zelena.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
ziva&tobi

ziva&tobi


Število prispevkov : 10
Join date : 04/02/2013
Age : 31
Kraj : Ivančna Gorica

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 06, 2013 8:07 am

Najraje bi iskala po Sloveniji, ker bi rada šla večkrat obiskat mladičke, se mi zdi da tako še najbolje izbereš najboljšega zate, ker jih bolj spoznaš karakterno, kupovanje na daljavo mi tako ali tako ni nikoli ležalo. Pa tudi se mi zdi, da slovenska legla niso čisto nič slabša od tujih.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 07, 2013 6:17 am

Se strinjam, meni je čisto brezveze ko eni hodijo v tujino samo zato, ker je tujina in se sploh ne zavedajo, da tudi tukaj lahko dobiš kvalitetnega psa (OT: Hana, te je malo spomnil članek o tem v Kinologu mogoče Question Razz). Pa ne leti na LittleLi ali pa koga drugega od tu, ampak čisto na splošno govorim - tudi ni nič narobe s tujino, še posebno če iščeš nekaj posebnega. Smile

Ampak... Kaj vam bi bil pes resnično grd in ga ne bi marali, če ne bi bil barve, ki bi vam bila po godu? Shocked Saj razumem, kaj ste želeli povedati, ampak še vedno border je border in izbereš ga zaradi karakterja in ne da potem če bo črno-bel ga ne maraš, takšnih ljudi pa res ne razumem. Rolling Eyes Tudi meni so 'svinjski' (wild board) jazbečarji najbolj všeč (pa zdaj sem videla tega pa sem se še v čokoladkote zaljubila I love you), ampak še vedno če bi bilo dobro leglo in ne bi bilo takšnih mi tudi black and tan, ki mi drugače res niso všeč ne bi bil noben problem, saj pasme vendar ne izbiramo zaradi barve dlake in se na psa navežemo, vsaj zase vem, da bi imela čisto enako rada psa kakršnekoli barve.
Pa to spet ni mišljeno kaj v nasprotje tebi Živa (saj ti je tako ime? Smile), si tudi povedala, da ne izbiraš psa samo zaradi barve, ampak če bo kdo bral ali kakorkoli da bo še malo pomislil, za tiste, ki gledajo samo barvo in ne marajo psa ki ni izbrane barve.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 07, 2013 6:36 am

Ne sem ze prispevek prej poslala. Smile Meni grejo nekoliko na zivce ljudje, ki si predstajajo da je v Sloveniji vse slabo drugod pa super. Ker ni res, nemalokrat je v tujini stanje se veliko slabse. Pa sploh se mi zdi da imamo Slovenci precej kvalitetne borderje.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
ziva&tobi

ziva&tobi


Število prispevkov : 10
Join date : 04/02/2013
Age : 31
Kraj : Ivančna Gorica

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 07, 2013 6:55 am

Se popolnoma strinjam. No moja izkušnja z zdajšnim kužkom je taka. Ko
sem bila še bolj začetnik s psom, sem kot vsak začetnik gledala samo na
to dejstvo, da bom psa sploh dobila. Ker mi je bil iz tistega legla
najbolj všeč najtemnejši kužek, sem se brezglavo zapodila proti njemu.
Usoda je nanesla, da je bil že zasede in ni mi žal. Ko zdaj tako gledam,
še dobro da je Tobi prilezel takrat iz svojega ležišča in me osvojil s
prvim pogledom. Kajti njegov bratec, njegov karakter je tak, da je ves
plašen, rep med nogami, napadalen, kljub temu, da so z njim ravnali
najlepše kot se je dalo. Moj pa je čisto nasprotje. Mucka se ob vsakega,
ki ga vidi, je poslušen ampak hkrati svojeglav, živahen, včasih kot
natampirana bomba Wink . No vglavnem, takrat sem šele zares spoznala, da
je izbira karakterja daleč pred vsem ostalim, ko izbiraš psa.

In
ja, kar se tiče border colliija, če bi v tistem leglu našla kužka, ki
bi ustrezal vsem kriterijem obnašanja, želim si najbolj divjega v leglu
Very Happy , bi vzela ne glede na barvo, ampak če že lahko izbiraš glede na
barvo, zakaj pa ne.

Lep je vsak pes, vsak na svoj način.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 07, 2013 7:00 am

Citiram :

Ne sem ze prispevek prej poslala. Smile
Pa res. xD (ker je ravno v tem Kinologu ki sem ti ga dala nekaj o tem Razz)

Drugače pa se strinjam ja, če lahko izbiraš tudi barvo seveda vzameš tebi lepo obarvanega - ampak vseeno pa v SLO ni za pričakovati nekaj ogromno barv (vsaj tistih redkih ne). Smile

Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimePet Feb 08, 2013 2:14 am

Airedale10 je napisal/a:
Se strinjam, meni je čisto brezveze ko eni hodijo v tujino samo zato, ker je tujina in se sploh ne zavedajo, da tudi tukaj lahko dobiš kvalitetnega psa (OT: Hana, te je malo spomnil članek o tem v Kinologu mogoče Question Razz). Pa ne leti na LittleLi ali pa koga drugega od tu, ampak čisto na splošno govorim - tudi ni nič narobe s tujino, še posebno če iščeš nekaj posebnega. Smile

Ampak... Kaj vam bi bil pes resnično grd in ga ne bi marali, če ne bi bil barve, ki bi vam bila po godu? Shocked Saj razumem, kaj ste želeli povedati, ampak še vedno border je border in izbereš ga zaradi karakterja in ne da potem če bo črno-bel ga ne maraš, takšnih ljudi pa res ne razumem. Rolling Eyes Tudi meni so 'svinjski' (wild board) jazbečarji najbolj všeč (pa zdaj sem videla tega pa sem se še v čokoladkote zaljubila I love you), ampak še vedno če bi bilo dobro leglo in ne bi bilo takšnih mi tudi black and tan, ki mi drugače res niso všeč ne bi bil noben problem, saj pasme vendar ne izbiramo zaradi barve dlake in se na psa navežemo, vsaj zase vem, da bi imela čisto enako rada psa kakršnekoli barve.
Pa to spet ni mišljeno kaj v nasprotje tebi Živa (saj ti je tako ime? Smile), si tudi povedala, da ne izbiraš psa samo zaradi barve, ampak če bo kdo bral ali kakorkoli da bo še malo pomislil, za tiste, ki gledajo samo barvo in ne marajo psa ki ni izbrane barve.
Nisem tako mislila, hotela sem samo povedati da včasih pač ne moreš samo na karakter gledat. Jaz nimam nič proti črno belim borderjem samo se mi nekatere druge barve zdijo lepše. Samo to še ne pomeni da ne bi hotela črno belega psa, če bi mi karakter odgovarjal bi se odločil za mladiča ne glede na barvo. Samo če že imaš izbiro, zakaj pa ne bi gledal za legla katerih starši so ti tudi po videzu in/ali barvi všeč in ne samo po karakterju.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitimePet Feb 08, 2013 4:04 am

Ja to se strinjam, tudi sem že napisala kaj si jaz mislim glede gledanja 'izključno po karakterju'. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie -dobim kužka!!!   Border Collie -dobim kužka!!! - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Border Collie -dobim kužka!!!
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Border Collie( Borderski ovčar)
» boks za kužka za stanovanje
» Dobim samojeda!!!
» Dobim maltežana!!! =))

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Nakup-
Pojdi na: