Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Rodovnik-samo papir za razstave?

Go down 
+14
katja.
orijen
NatalijaS
Monica2
Banjusie
Maly
Fiamma
Airedale10
Lina1245
lolly
Mei1
Ewa:)
MetALK!D
Admin
18 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Ewa:)

Ewa:)


Število prispevkov : 14
Join date : 23/01/2012

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 12:23 am

Ravno sem slišala za primer, ko si je moja znanka kupila psa... Kljub mojim pripričevanjem, naj ne kopuje iz oglasnikov "čistokrvne" brez rodovnika, je ravno to storila. Dobila je MEŠANČKA, ki bi naj bil čivava, a zdaj ima najmanj 7 kg... Pri 5 mesecih... Čemu vse folk naseda... Sad
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeSob Apr 21, 2012 9:16 pm

CITIRAM: Eno od uporabnic iz pesjanarja


no pa da še jaz povem svojo zgodbo in strinjanje z gigogsy (in če prav razumem gre za vzrediteljico k.š. katere speedy je očka našega bačija Smile)

sami smo imeli psa 9let, vzeli pa smo ga iz zavetišča. že od majhnega je imel epileptične napade, nato pa se je pri 8letih začelo... začel je kašlati, sledi diagnoza popuščanje srčka, odpoved ledvic... samega občutka od njegovih mukah, ko niti sam ni mogel hoditi, ni mu bilo do sprehoda, silili smo ga piti... ne znam niti opisati kako grozno je bilo.

ker sem ljubiteljica živali, si sploh ne znam predstavljati dneva brez kakšnega navihančka zato smo se podali na lov... zaradi denarne stiske smo najpreej gledali oglase na bolhi... odšli smo v tomačevo kjer naj bi imeli samičko. ko smo prišli tja gospe ni bilo doma, je bil pa mož. že to me je zmotilo da ji niti ni mar kam bo šel mladiček saj sem se z njo dogovarjala za obisk. kužika je bila čisto prestrašena. samo sedela je na miru, nobenega interesa, psička, ki naj bi bila njena mamica se za mladička niti ni zmenila...in še to, ne vzrejajo samo yorkijev temveč so imeli še druge pasme. ko sem na internetu vtipkala nato ime sem zgrožena spoznala da gre za znano preprodajalko tako da nimam besed za take ljudi!!!!!!in trdi da je vse u redu in ne vem kaj...pa daj daj ko bi najraje.... mislim da takih besed ne smem pisati tu, lahko pa si mislite kaj hočem povedati, da ne govorim tudi kaj delajo v takih farmah ...bljak.

po tej grozi smo se odločili za nakup rodovniškega, kljub visoki ceni, ampak mislim, da cena tu nima pomena, ko pomisliš, da na koncu odteješ toliko za zdravljene raznih bolezni (tako kot smo mi, za vsa ekg, rtg, zdravila, posebno hrano....)

malo smo raziskali vzreditelje ki smo registrirani na kinološkem družtvu in izbrali leglo, tako da bomo čimprej dobili novega člana. in kakšna razlika!!!! mladička sem hodila gledati že od njegovega rojstva, na obisk smo hodili vsak drug teden, mamica je mladičke lizala, ves čas je bila z njimi, jih ljubkovala... seveda smo preverili tudi očka, ki je res lepotec. gre za speedya , ki ima mnogo priznanj tako da smo res zadovoljni. naš lepotec je zdrav, navihan, igriv, trmast Razz pa upam da bo z leti bolje... ha ha

tako da resnično priporočam rodovniškega psa , pa ne glejte na ceno, ker to pri živemu bitju ni pomembno!!! pomembno je, da ste lahko prepričani, da je pri takih manj možnosti za kakšne resne bolezni saj lahko preverite tudi za nazaj in ni nič skrito, tako da točno vete pri čem ste.

vsakega vprašam ali da raje 1000e za zdravega psa ali 400e za psa, ki na koncu niti ni podoben yorkiju, čez par let pa stroški zdravljenja narastejo prav na tako ceno, pri tem pa prištejte še vso vašo agonijo in vaše trplenje ob gledanju na vašega psa ki se muči, vi pa mu ne morete pomagati... verjemite mi da če to doživite... nikoli več ne boste igrali takole na lotu kot to počnete sedaj...


jaz sem presrečna da sem videla na lastne oči kaj pomeni pes iz farme in kaj rodovniški in se za nikakršno ceno ne da primerjati!!!!!

tako da pamet v roke!!
[/quote]

Pesjanar.si:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3534.5010
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
orijen

orijen


Število prispevkov : 51
Join date : 12/10/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 9:44 pm

Ma ljudje se ne pozanimajo kakšnega psa kupijo, pol pa se pridejo jokat na forume
Ne, nikoli ne bom razumel, kako lahko KUPIŠ ŽIVO BITJE, na tako nepremišljen način!
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 9:47 pm

Včeraj so ravno prišli sorodniki k meni, mi je stric povedal, da se mu je neka ženska potožla, kako njen "čistokrven maltežan" brez rodovnika, oboleva za različnimi boleznimi, kot so slepota in srčna napaka Sad

Saj zdaj ji je verjetno jasno, da je napaka, kupovati takšne pse.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
orijen

orijen


Število prispevkov : 51
Join date : 12/10/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 9:49 pm

Ja, žal... Ne morem verjet, da ljudje gledajo samo na to, kako bodo prihranili ta denar pri nakupu psa, potem pa podprejo pasjo proizvodnjo, njihov pes pa oboleva za raznimi dednimi boleznimi.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 10:36 pm

CITIRAM iz Pesjanarja:

O
ostalem ne bom, naj ti samo povem konkreten primer, bolj nočno moro, ki
jo doživljam zadnjih 18 let. Doma imam 18 let starega maltežana, brez
papirjev. Belega, majhnega, z črnim smrčkom..to je pa to, kar je od
njega maltežana. Karakter? Kot bi bil parjen z hijeno. Napadalen,
živčen, neuravnotežen pes. Pes, ki me je kot 8 tednov star mladič
ugriznil, ker sm si drznila vpričo njega si počesati lase (sebi, ne
psu). Pes, ki ga je potrebno zapreti v sosodno sobo, ko dobimo obiske,
ker je sposoben vsakemu narediti kakšno luknjo v hlače. Pes, ki ima od
svojega 1,5 leta probleme s srcem, ki mu voda zaliva pljuča... par let
smo vstrajali z različnimi tableti, bili pogriženi tako, da smo vsi
nosili dolge rokave sredi poletja. Umes je bil celo brez tablet, ker
enostavno nismo mogli več. Verjemi, ni bila samo vzgoja.. imam 3 pse,
tudi pred njim so bili vedno pri hiši (od pudlja, to TT-ja, do NO), vsi
deležni bolj kot ne enake vzgoje in enakega razvajanja, pa takšen kot je
ta ni bil noben pa naj bo to 3kg malti al pa 80 kg njuf, ter vse vmes.
Tukaj je karakter, dednost... Boš rekla takšni so bili starši.. niso
bili, poznala sem oba. Ljubka, prijazna, igriva, vse kar malti mora
biti. Tudi za lastnike legla lahko rečem, da so za leglo ok poskrbeli,
da tega ni pridobil tam. Pač je bilo to v njem, v generacijah
nekontrolirane vzreje pred njim, enkrat je samo udarilo na plan.

Ta
pes mi je požru tok živcev kot mi jih ne bo nihče več, prišlo je tako
daleč da sem se zaklela (pa čeprav ga ne morem ušteti med maltije), da
maltija nikoli več. Za noben denar. Ni prav, kvečjemu je krivično, ker
je en tak stvor, ki ga niti ne moraš ušteti med maltije čisto uničil
podobo o pravih maltijih. Toliko denarja, toliko živcev, toliko
različnih metod, toliko truda, da bi ga spravili na tirnice v mejah
normale..vse zamanj. Takšen je... živčen, samozadosten, neuravnotežen in
agresiven. Verjemi, takšenga psa si nihče ne želi pa čeprav ima samo
par kg. In če sem takrat prihranila par tolarčkov, ko smo ga
kupovali...verjemi, odplačali smo z norimi obrestmi. Predvsem psihično.
Ne vzemi kot da ga ne maramo, če ga nebi ga nebi "trpeli" 18 let..

Evo
en primer... je še tako zanimivo pariti? Še kar takšna želja po
mladičkih? Zgodbo z "njufkico" ti ne bom razlagala..ker bo verjetno
prišlo vn, da to se lahko zgodi samo velikim pasmam. Rabila sem šolo 2
psov, da sem prišla do tega da če imam kdaj psa bo pes z rodovnikom ali
pa mešanček iz zavetišča. Drugih pa tako ali tako ni.

VIR:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=7196.0
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
katja.

katja.


Število prispevkov : 6
Join date : 02/06/2012

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 12:25 am

Mene zanima če so ljudje zdaj kaj bolj ozaveščeni glede vzreje? VSAJ MALO? Glede na to kolko je člankov, podatkov in vsega? Saj vsi vemo, da še vedno kopujejo ampak upam, da se stanje kaj izboljšuje?
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 4:13 am

Ne bi rekla, da se.

Še na forumih (tudi na tem, kjer imajo pred nosom na tone člankov, nasvetov...) se eni hvalijo, kako komaj čakajo, da bodo parili svojo psico brez rodovnika. Žalost.
Nazaj na vrh Go down
KatjaE

KatjaE


Število prispevkov : 8
Join date : 10/07/2012

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 10, 2012 11:13 pm

Jaz resnično upam, da bo šlo kaj na boljše Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Rebeka16

Rebeka16


Število prispevkov : 43
Join date : 18/06/2012
Age : 28
Kraj : Ptuj

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 11, 2012 9:06 pm

Joo .. groza kak ludje ne razumejo da čistokrvnega psa brez rodovnika ni :O .. To se enim neda dopovedat !

Jaz mislim tako če želiš imeti psa si kupi pasmo ki jo želiš z rodovnikom če ne pa pojdi rajši v zavetišče in si tam poišči ljubljenča.Zelo dosti jih čaka na topel dom.

Ljudje pravijo ja brez rodovnika so bol poceni pa da nerabiš rodovnika če ne hodiš na raztave pa take bedarije.Psa si kupiš z rodovnikom iz različnih razlogov.
Meni je blo pomembno da sem vedla kakšni so predniki,da nima kakih dednih bolezni itd
Mi imamo psa z rodovnikom in ne hodimo na rastave(nič nimam proti njim ampak je imeu preveč operacij v mladosti da ga nismo mogli niti navajat na to :/ ) .
Ko bom pa dobila svojega novega psa pa ga bom z veseljem pelala tudi na kako raztavo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 12, 2012 8:40 pm

Rebeka se popolnoma strinjam! Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 1940658580

Sploh pa se ne zavedajo kakšne grozote podpirajo s takšnim nakupom... Tvegajo dedne bolezni, nesocializirani mladički, prehiter odzvzem od mame, preprodajalci in puppy milli.... Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 188501796
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 1:42 am

Strinjam se z vsem napisanim. Je pa tukaj ena stvar, ki jo moramo vedeti vsi ...
Nekateri parijo psice in pse, pa ti imajo rodovnik. Ko se mladiči skotijo nekateri ne zaprosijo za izdajo rodovnika mladičev. A je ta pes potem mešanec? Zavedam se, koliko pomeni rodovnik. Imam tri pse, vsi so rodovniški - in enostavno: jih ne razstavljam, pač pa imam rodovnik zato, da sem prepričana, da nekje v pra-pra dedku ni mešanih genov. Nekatere družine si želijo psa, pa si ga za 800+ € ne morejo privoščiti. A to pomeni, da mešančki nimajo šans? 101 pes je pri meni imel začasen dom, ker so ljudje hoteli "psa kot se šika" mešančkov v azilu se pa noben ni spomnil. Zgodilo se mi je, da sem našla psico mešanko z mladički in jo vzela domov. Seveda sem na bolho in podarimo dala oglas o oddaji mladičkov in mamice in kaj se je zgodilo? Na mail sem začela dobivati: zakaj nimam psice sterilizirane, kako lahko dovolim to? Halo ... Čisto vsi imajo danes dober dom, jih redno obiskujem itd. Pa prosim, nobenih opolzkih objav si ne želim ali žalitev, izrazila sem svoje svobodno mnenje. Hočem samo povedati, da nekatere družine lahko psu nudijo vse potrebno, pa nimajo 1000€ za rodovnik. Zato pa pravim, da bi takšne družine domov lahko sprejele mešančke. In nikoli nam nebi uspelo, da odstranimo trgovce z "čistokrvnimi mladiči brez rodovnika". Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 5:13 am

Ja se strinjam da tisti ki nočejo/ne morejo imeti rodovniškega psa naj vzamejo mešančka...
Me pa zelo moti, ker je veliko ljudi proti pasmam, rodovnikom, rečejo, da kako so pasemski bolni... In ko oni kupujejo psa pa, namesto da bi vzeli tapravega mešanca vzamejo ''čistokrvnega brez rodovnika'', pomožnosti še od rodovniških staršev. No zdaj pa razumi to logiko... Rolling Eyes Mad Question
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 5:43 am

Jaz pravim, da to ni prav. Ampak tega ne moremo preprečiti. :/
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 29, 2012 12:08 am

Rodovnik stane mislim, da 15 EUR beauceronka Wink) Tako, da če nekdo reče, da ni zaprosil za rodovnik ker je "predrag" je le LAŽ! Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 1940658580 Psi se pa delijo na mešančke in rodovniške. lep pozdrav.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 29, 2012 1:20 am

Admin je napisal/a:
Rodovnik stane mislim, da 15 EUR beauceronka Wink) Tako, da če nekdo reče, da ni zaprosil za rodovnik ker je "predrag" je le LAŽ! Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 1940658580 Psi se pa delijo na mešančke in rodovniške. lep pozdrav.
Točno tako.
Sicer pa vzrejni referant pregleda leglo, tetovira, kasneje psički dobijo čip, so veterinarsko pregledani...nerodovniškem mladičem se to redko godi. + za rodovniške mladiče je po navadi veliko boljše poskrbljeno; kar se tiče hrane in splošne oskrbe. In tukaj je veliko razlik v financah.
Beauceronka; samo še to bi dodala. Ni to, da boš ti zaprosil za rodovnike, če imaš leglo z rodovniškimi starši-leglo je treba prijaviti. Prijaviš pa ga lahko samo, če imata oba psa ustrezne preglede in dokumentacijo, pozitivno telesno oceno, narejen vzrejni pregled in veljavno vzrejno dovoljenje.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 29, 2012 1:29 am

Meni pa se zdi, da vse skupaj JE drago (skupaj z zdravstvenimi pregledi, šolanjem za izpite, razstavami, prevozi...)! Ampak zato pa se vzreje ne more lotiti vsak in če nimajo denarja potem naj pač nimajo mladičev! Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
nevem
Gost




Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 1:04 pm

Strinjam se z vsem napisanim tukaj gor. Me pa zanima samo to, ko kupim psa z rodovnikom. Kakšne bom imel potem obveznosti? Ker jaz hočem imeti psa za družbo in za sprehajanje pa tek ne pa za razstave in ne mislim ga voziti na šolanje, to ga bom sam naučil nekaj osnov. Do zdaj sem imel same mešančke in samo enega sem kupil, ki naj bi bil kao čistokrvni brez rodovnika sicer sem dal samo 50 eur za Samojeda, ki je dočakal 16 let brez kakršnih koli problemov. Ne zagovarjam pa takih, ki imajo pse samo zato, da služijo in psi živijo v nenormalnih pogojih. Mislim pa da ne smemo vseh, ki dajejo oglase za čistokrvne brez rodovnika metati v isti koš, ker tukaj je tudi nevednost ljudi na primer on je kupil takega psa recimo samojeda varianta, čistokrvni brez rodovnika in se je sparil s samojedko, ki je ravno tako čistokrvna brez rodovnika tako potem ljudje mislijo, da so pač njihovi psi čistokrvni in da je rodovnik samo za razstave itd. tako sem tudi sam mislil, da so rodovniki samo papirji za razstave in pse, ki zmagujejo na tekmovanjih. Mislim pa da bi bilo dobro urediti zadevo kako drugače, da bi si lahko vsi privoščili psa, ker 1000 eur je velika vsota denarja ne me zastopiti narobe vem, da morajo vzreditelji plačati za veterinarske preglede in še ostalo veliko vsoto denarja, ampak bi lahko prišli do kakšnih vzrediteljev, ki bi imeli ravno tako pač čistokrvne pse, ki pa jih bi pregledovali samo po potomcih, cepljenju in kakšnim obiskom na dom, tako da bi potem imeli pse, ki bi bili ravno tako čistokrvni, samo da bi bili cenejši, da bi si jih lahko vsi privoščili ali narediti vsaj nekaj na tem to bi bilo veliko bolje, ker če pogledamo tako ljudje si ne morejo privoščit psa z rodovnikom in potem itak gredo pogledat na bolho in ostale oglase si zberejo psa, ki je pač poceni in imajo "čistokrvnega brez rodovnika" in v bistvu s tem še obogati nekdo, ki pse zanemarja in jih muči to pa za moje pojme ni sprejemljivo. Še to, da ne bo kdo rekel, da če si ne morem psa privoščit potem ga ne morem imeti, ker če nočem dati za psa 1000 e še ne pomeni, da ko bo moj pes zbolel in da bom moral dati 1000 e za operacijo ali karkoli, da ne bom dal, ampak bom dal z veseljem tudi 2000 dam, če je treba zato, ker takrat dam za svojega psa.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 6:19 pm

Večinoma vzreditelji rodovniških psov napišejo pogodbo (ne pa vedno, žal) in tam pišejo pravice in dolžnosti vzreditelja in kupca. Razstave in šolanje v pasji šoli pa res niso obvezne, čeprav bi jaz vsakemu priporočila vsaj malo šolo, pa tudi razstave so mene že čisto zasvojile (ampak verjamem da niso za vse).
In še nekaj glede cene: nekateri verjamem, da ne morejo takoj iz žepa potegniti 1000€ (se dobijo pa nekateri rodovniški tudi za 500€, da ne pretiravamo...), ampak z vzreditelji se da zmeniti marsikaj, od plačevanja na obroke dalje, nekateri verjamem da bi bili pripravljeni dati tudi nižjo ceno, če bi videli da si psa res želiš. Ampak če obupaš takoj na začetku in kličeš prvi oglas na Bolhi, se odpelješ pred hišo, daš 400€ in greš, potem ne moreš vedeti, kako je pri rodovniških in lahko samo predvidevaš. In mislim da ti pregledi niso povsem jasni nekaterim: cepljenje, navaden veterinarski pregled (splošni) nič ne pomenijo, tudi to, da pes nima težav nič ne pomeni. Potem pa pride v pomoč rodovnik: ti točno veš, če je en pes za genetsko boleznijo (če so testirali) zdrav, prenašalec ali obolel, če ne bi testiral se to ne bi kazalo (edino pri obolelem). In potem pariš zdravega z zdravim in so mladiči sigurno zdravi. Pri rodovniških pa niti ne veš, če pariš prenašalca z obolelim in v leglu polovico prenašalcev in polovico obolelih. Ampak pri rodovniških veš, kakšni so bili starši, pri nerodovniških pa lahko ti pariš karkoli hočeš in ne boš nič vedel. Kot pri kolkih npr.: vsak pes lahko dobi displazijo, če ne skrbiš primerno zanj. Ampak če (ko ga kupuješ) preveriš, da so predniki imeli zdrave kolke, potem je velika verjetnost, da jih bo imel tudi ta pes. Če pa so imeli same c in d, potem je velika verjetnost, da jih bo imel tudi on. Pri rodovniških pa vsaj veš da so imeli slabe, pri rodovniških lahko pariš f s f in tega ne boš vedel. Tudi z videzom je podobno - saj lahko lastnik nerodovniškega razlaga, kako na videz zgleda kot rodovniški predstavnik pasme. Mogoče res, ampak to lahko pove izključno poznavalec, priznan kinološki sodnik oz. več njih, navaden lastnik večine stvari sploh ne bo opazil. Torej se pri nerodovniških ne ve, kako je videz podoben standardu pasme, ker jih poznavalci ne ocenjujejo, pri rodovniških pa veš, da je pes dobil slabo telesno oceno in se lahko nakupu odrečeš. No tukaj sem dala veliko primerov, ampak mislim da je jasno, kaj želim povedati: rodovniik ni čisto nobena garancija, zbolijo lahko vsi psi, zagotavlja pa nam sledljivost, vemo veliko več, vse se da preveriti, ne pa kot pri nerodovniških, ko pogosto ne veš niti telefonske številke prodajalca, kaj šele kaj več. In veliko ljudi reče, da če psa vzameš pri prijazni družini kjer lepo skrbijo ne bo težav. Jaz ne razumem, kako si upajo tako sigurno reči, da ne bo težav zaradi prijazne družine, saj pes se vendar z boleznijo rodi in družina ne bo pri tem pomagala skoraj nič.

o se sicer ne veže popolnoma na zadnji post, ampak sem samo objasnila svoje stališče, bom popoldan še kaj napisala. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
nevem
Gost




Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 21, 2012 3:13 am

Aha super to sem hotel slišat, da ti ni potem treba obiskovati razstav in šol in ne vem še kaj tako, ker s psi raje delam sam in jih uči tega, kar jih hočem naučiti in to na primer jaz učim psa brez priboljškov, ker se mi ne zdi smiselno res pa je da ga s priboljški hitreje naučiš vaje. Ampak mi ni v redu, ker potem pes pričakuje od nas samo priboljšek ni pa zainteresiran v nas, ampak samo na priboljšek tako ga raje ne peljem v kake šole, kjer povečini učijo lastnike, da morajo psu dati na koncu priboljšek. Sicer sedaj imam psičko staro 8 let, ki je mešanček med pit bullom in labradorcem, dobil sem jo od prijatelja, ki se mu je pač nenačrtovano psička oplodila, imel jo je v ograji zraven hiše in je nekako ratalo kar pač je ratalo. Ena od mladičkov se mi je smilila, saj nekatere so oddali ta pa jim je ostajala in tudi z njo niso ravnali pravilno ne mislim, da so jo tepli samo k veterinarju jo niso peljali, puščali so jo zunaj imela je polno bolh tako sem jo jaz raje, vzel k sebi. Tako zdaj je zdrava in zelo lepa psička, ki se res rada igra z vsemi psi v okolici in zdrava, saj jo redno vozim k veterinarju no edino to ima, da je alergična na čebelji pik drugače pa v odlični formi. Psičko pa sem raje dal stelerizirat, kot pa da se še meni kaj takega zgodi. Vendar jaz ne bi ravnal tako kot so oni, ravnali s to psičko. No zanima me še ali potem ko dobiš redovniškega psa ali je nujno hoditi na veterinarske preglede, kot jih nekateri opisujejo tukaj na forumu, kot so pregledi za kolk in ostalo mislim, saj ne da ga ne bi opravil gotovo, bi ga odpeljal na pregled k veterinarju samo ali potem moraš to početi vsako leto ali kako je s tem? Ker na primer za cepljenje je nujno vsako leto ali je za te preglede potem tudi nujno pregledovati vsako leto ali kako? Hvala za odgovore.

No, da se navežem na moj prejšnji post. Zadnje moje besede, da bi lahko nekaj naredili, da bi bili nekateri psi rodovniški, a bolj poceni recimo, da bi samo gledali na prednike psov in na nič drugega bolezni so in bojo prisotne tako ali drugače s tem se pač moramo sprijazniti. Lahko bi pa s tem naredili konec vzrediteljem, ki zanemarjajo svoje pse in jih prodajajo kot lažne na primer čistokrvni brez rodovnika in s tem sleparijo ljudi pa tiste ki imajo tako imenovane farme ki samo štepajo mladičke in jih prodajajo. Tako je samo moje mnenje, kako bi se najlažje znebili teh prodajalcev lažnih čistokrvnih psov in tistih, ki majo farme, da bi naredili neki rodovnik, ki bi bil bolj poceni za vzreditelja in bi s tem zmanjšali stroške in bi lahko prodajal mladičke bolj poceni recimo od 100 do 300 eur Kar se pa tiče oskrbe mladičkov ki so še pri mamici bi lahko vse stroške dali lastnikom ki bi si rezervirali mladička ali kaj takega no to so samo moji predlogi.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 21, 2012 3:47 am

Tej pregledi (kolki, oči, komolci...) so priporočljivi, nekateri pa tudi obvezni za vzrejni pregled, za vsako pasmo je predpisan kak pregled, vestni vzreditelji pa delajo tudi nepredpisane, če pes ni za vzrejo pa ti ga ni treba dati pregledati (razen seveda, če je v pogodbi drugače zapisano ali če se dogovoriš z vzrediteljem, a to ni pogosto), čeprav bi vseeno priporočila slikati kolke npr. prej kot s kako pasmo, ki je bolj nagnjena k displaziji začneš agility trenirati (to je samo primer)... Vzreditelji pred vsako paritvijo večinoma dajo pregledati oči (''na lučko'' ali kako se temu reče Razz, genetski testi pa seveda ''veljajo'' dolgo oz. doživljensko), kolki, komolci, pogačice pa ni potrebno vsako leto (isto še večino stvari), ampak veljajo dlje oz. kar doživljensko, ne vem točno kako je s tem, ampak vsako leto vsekakor ne. Wink
Glede metod šolanja se sicer ne bi prepirala, ampak jaz veliko delam s priboljški, pa se mi ne zdi, da bi bil pes zato pozoren samo na priboljške, ko jih ni pa ne bi delal, je pa razlika, da če delam s silo (zdaj ne več, sem bolj včasih) in z malo nagrad je pes čisto nezainteresiran in nepozoren name, odkar pa delam s klikerjem (in priboljški ter igrače seveda zraven, ker klikati ne smeš brez nagrade) pa je pes tudi ko nima priboljškov zelo pozoren name, zainteresiran za delo, tudi pri trikcih je boljši... Ampak vsak dela tako kot mu odgovarja in glede na to, kaj želi dobiti od psa! Smile (mi, ki učimo veliko trikcev, delamo RO... želimo kreativnega psa, ki bo pokazal kup vedenj, pozorno tekel zraven vodnika, vaje izvedel hitro, natančno, se igral karseda dolgo..., tistemu, ki ima pa psa ''normalno'', mu niso v veselje trikci in športi pa verjetno ne bi bil ravno navdušen nad takšnim kreativnim psom)

Meni pa ni všeč ta ideja, da bi naredili ''poceni rodovnik''. Ker zakaj bi se sploh to delalo, saj se ne bi pregledovalo zdravja, videza in tudi karakterja, kaka je potem sploh korist tega? In bi si i, ki imajo pse na farmah naredili te rodovnike in bi bilo rešeno zanje, ne razumem ravno, kako bi na ta način izločili nevestne rejce. In za tak rodovnik, kjer bi bili vpisani predniki bi mogli vse paritve prijavljati (in to pravilno!), veliko ljudi pa sploh ne ve, s kom se je pes paril, kako mu je ime... Najbolj mi ni jasno, kaj ti takšen ''rodovnik'' sploh koristi, razen da imaš nek papir... Neutral

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 21, 2012 5:17 am

nevem je napisal/a:
No zanima me še ali potem ko dobiš redovniškega psa ali je nujno hoditi na veterinarske preglede, kot jih nekateri opisujejo tukaj na forumu, kot so pregledi za kolk in ostalo mislim, saj ne da ga ne bi opravil gotovo, bi ga odpeljal na pregled k veterinarju samo ali potem moraš to početi vsako leto ali kako je s tem? Ker na primer za cepljenje je nujno vsako leto ali je za te preglede potem tudi nujno pregledovati vsako leto ali kako? Hvala za odgovore.

.

Ne, slikanje komolcev, kolkev, testi za dedne bolezni so obvezni samo, če želiš svojega psa parit. Brez tega itak ne dobi vzrejnega dovoljenja, kolikor pa sem razbrala, ti svojega ne boš paril, torej zate niso nujni, lahko pa jih vseen opraviš, če hočeš. Wink

Cepljenje proti steklini je obvezno vsako leto, za druge kužne bolezni pa na dve (po navadi pa se cepi skupaj s cepljenjem za steklino). Če s tvojim psom ni nič narobe, potem ni važno ali imaš rodovniškega ali ne, ni ga treba vozit večkrat k veterinarju kot katerega koli drugega psa.

Isto pri veliki večini pasem in vzrediteljev šolanje ni obvezno, obvezno je vbistvu po želji vzreditelja in še to pri izrazito delavnih pasmah delovnh linij (border collie, nemški ovčar, belgijski ovčar, pirenejc ipd.). Isto je z razstavami, včasih kdo zahteva, da se gre na eno ali dve, bolj zato, da dobi oceno psa, ki ga je vzredil, ampak spet večina vzrediteljev tega ne zahteva. Če boš povedal, da psa ne misliš imeti za razstave, ti na izbiro pač ne bodo dali tistega, ki ima največji razstavni potencial, ampak vse ostale mladiče v leglu. Wink

Me veseli, da kupuješ z rodovnikom.
Nazaj na vrh Go down
nevem
Gost




Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 21, 2012 8:18 am

OK če sem prav razumel, če kupim rodovniškega psa je pač odviso od mene ali ga peljem na preglede šolanje itd. ali ne in od tega, kar zahtevajo vzreditelji tega psa. No to me je najbolj zanimalo od vsega no me še zanima Very Happy. Sej glede šolanja brez priboljškov nisem mislil, da moreš s silo. Lepo in umirjeno skoncentrirano pa te pes uboga in je on osredotočen vate, kaj mu boš ukazal, da naredi in ne čaka na priboljšek, ampak na pohvalo. Seveda je pa res lažje in boljše delat s priboljški za tekmovanje pa sploh. Mislim, da ko delaš s psom s priboljški, ko mu nekaj ukažeš potem on vedno čaka, da mu daš ta priboljšek na koncu vsaj, tako je moje videnje tega.

Kar se pa tiče mojih predlogov nisem mislil tako, da bi kar brez vsakega nadzora dobil rodovnik ali kaj podobnega rodovniku. Seveda bi morali to še dodati kakšne omejitve na primer ne bi smel vzreditelj imeti več psov naenkrat ali kaj takega, pač pri veterinarjih bi pa bilo itak razvidno, če bi psička bila več kot 1x breja na leto, ker če bi hoteli, da mladički pridobijo rodovnik, bi morali nujno k veterinarju takoj po skotitvi, da jih pregleda in cepi in podari rodovnik in kakšen obisk na domu ne bi škodil ali veterinarski ali pa vzreditelja pa še kaj bi se lahko naredilo pač neki nadzor bi bil vseeno. Glede tega zdravljenja pač sem hotel znižati stroške vzreditelja, da bi dobili cenejše rodovniške pse kar pa ni nujno, da bi lahko pri temu šparali apak pri čemu drugemu, tako da bi stroški bili, čim manjši za vzreditelja.

Jaz se že zdaj pripravljam za nakup rodovniškega psa ampak še čakam na pravi čas in trenutek za to in ko bom dobil dovolj informacij in pravi trenutek se bom, odločil za nakup drugače pa ne še.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 21, 2012 8:37 am

Colliny je napisal/a:
Cepljenje proti steklini je obvezno vsako leto, za druge kužne bolezni pa na dve (po navadi pa se cepi skupaj s cepljenjem za steklino).

Če veterinar cepi hkrati proti steklini in proti kužnim boleznim, je to strokovna napaka! To se ne sme delat!
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 21, 2012 10:28 am

Fiamma je napisal/a:
Colliny je napisal/a:
Cepljenje proti steklini je obvezno vsako leto, za druge kužne bolezni pa na dve (po navadi pa se cepi skupaj s cepljenjem za steklino).

Če veterinar cepi hkrati proti steklini in proti kužnim boleznim, je to strokovna napaka! To se ne sme delat!

no, to nisem bila prepričana, ker moj ne cepi skupaj, ko pa druge poslušam, pa skoraj vsi... Shocked Hvala za opozorilo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Rodovnik-samo papir za razstave?   Rodovnik-samo papir za razstave? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Rodovnik-samo papir za razstave?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» kje tu najdeš rodovnik???
» Zakaj rodovnik?
» Rodovnik- dileme ob nakupu psa

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzreja-
Pojdi na: