Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Psi in bivanje v stanovanju

Go down 
+6
Monica2
Banjusie
Airedale10
Fiamma
Marko
Admin
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 19, 2012 9:04 am

Muffin<3, boljše, kot da tu tarnaš je, da soseda preprosto prijaviš... Ker če res pes niti vode nima, je to podnujno za prijavit. Ampak verjetno je to že pretežko, kaj?
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 12:16 am

Sej enkrat so že prišli policaji in so se nekaj dogovarjali, ampak se je malo spremenilo Mad
Pa moj ata je tudi rekel naj psa peljejo na sprehod in mu dajo vodo in vsaj ostanke hrane če nimajo drugega... potem pa so psa izpustili da je tekel po ulici in dobil ostanke in vodo.... Včasih pa mu tudi jaz dam kaj.....
In vedno pravim da moramo nekaj storiti, tudi tisti ki so doma v naši ulici, saj so tudi oni jezni in tudi sami grejo do njih in jih opozorijo
Nazaj na vrh Go down
Minči




Število prispevkov : 12
Join date : 05/05/2012

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimeSob Maj 05, 2012 8:07 am

Jaz se strinjam s vsemi, ki trdijo, da je pes za NOTER... Poznam nemškega ovčara, ki ga majo zunaj, pol pa ubog pes čepi pred vrati in cvili, pa čeprav ga imajo zunaj že leto dni. Nevem psi so socialna družbena bitja in potrebujejo stik z človekom, ne pa da vržeš psa v pesjak in ga pelješ na par urni sprehod misliš, da je to to... NI TO TO! Ker kak bi blo tep, če bi te vrgli v kletko in te spustili ven se s tabo ukvarjali, ko bi se jim zaljublo? Teh par ur za psa že ni dovolj, pes rabi bližino človeka Smile
Nazaj na vrh Go down
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 6:13 am

Oila! Nekaj bi dodala. To je res. Ni vsak pes za stanovanje. Ok, daš ga v hišo ko je ful mraz, mu omogočiš hladen prostor poleti, vendar mnogi psi sami nimajo želje po tem, da bi bili v stanovanju. Naši nemški ovčarji ne želijo biti v hiši. Pridejo pogledat vendar gredo sami od sebe ven. In tudi pes dejansko potrebuje prostor in čas zase. In ko gledam polarne pasme od prijateljev, psi sami kažejo željo po tem, da so po večini zunaj. Nisem pristaš tega, da se vrže psa v pesjak in je to pač življenje psa, vendar če pes spi v pesjaku in preživi v pesjaku tisti čas, ko smo v službi. Zakaj pa ne? Prideš domov in se nato ukvarjaš s psom.

Še ena stvar, ki jo opažam vsaj pri nas. Psi, ki so v pesjaku veliko bolj iščejo mojo pozornost, kot tisti, ki sem jim non stop na voljo v stanovanju. Pesjak je lahko tudi +. To ne pomeni, da se s psom manj ukvarjaš. Težko daš kratkodlakega psa oz. kakega maltežana v pesjak ampak ovčarje in kake polarce, je pa že skoraj nepriporočljivo imeti v stanovanju. V naravi te psi živijo na nizkih temperaturah, te psi pri nas so se že nekoliko navadili na višje temp. ampak se vam zdi logično iz naravnega okolja kjer je -20 stopinj pripeljat v stanovanje kjer je 30 stopinj?

Če pa že govorim o pesjaku. Neglede na to, da je pesjak zgolj za spanje in za tisti čas ko smo v službi, mora biti dovolj velik, imeti mora primerno hiško in priporoččam, da je odmaknjen od ceste.

To bi bilo moje mnenje.
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 7:25 am

Uff, pri polarnih pasmah je ravno tako, da so najraje skupaj s človekom, sploh samojedi Wink To so ohranili iz preteklosti, ki so varovali in greli ženske in otroke v preteklosti, ter spali v šotorih ob svojih ljudeh.

lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 7:39 am

Admin je napisal/a:
Uff, pri polarnih pasmah je ravno tako, da so najraje skupaj s človekom, sploh samojedi Wink To so ohranili iz preteklosti, ki so varovali in greli ženske in otroke v preteklosti, ter spali v šotorih ob svojih ljudeh.

lp

Nevem pa se ti vseeno zdi takja sprememba vsak kar se temperature tiče? Da ne pretiravam... naravno oklolje -10 in naše okolje 20 stopinj. To je 30 stopinj temperaturne razlike?!! To se meni ne zdi ravno dobro za psa. Pa da ne bo pomote, da imam kaj proti psom v stanovanju. Tudi moji so nekateri v stanovanju.
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 8:13 am

Niti ne Wink Samojedi pa imajo itak takšno dlako, ki jih ščiti in pred vročino in pred mrazom. Ni neke panike. Poleti pa imamo itak dve klimi, vozim jo pa v gozd, na hladno. Smile Odvisno kako si psa navadiš, saj so navsezadnje ja prilagodljiva bitja.

Nevem za moje pojme so vsi psi najraje s človekom, razen če tega niso vajeni, npr. biti v stanovanju.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 8:33 am

Se strinjam z enno!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 11:03 am

Admin je napisal/a:
Niti ne Wink Samojedi pa imajo itak takšno dlako, ki jih ščiti in pred vročino in pred mrazom. Ni neke panike. Poleti pa imamo itak dve klimi, vozim jo pa v gozd, na hladno. Smile Odvisno kako si psa navadiš, saj so navsezadnje ja prilagodljiva bitja.

Nevem za moje pojme so vsi psi najraje s človekom, razen če tega niso vajeni, npr. biti v stanovanju.

Ti že imaš klimo, mnogi ne. A ni drugače tako, da so ljudje pač polarce imeli v šotoru zato, da so psi oddajali toploto, da je bilo ljudem bolj toplo. Nevem da bi jih imeli v šotoru zaradi tega, ker so psi pač družabna bitja. Ne poznam teh pasem, sem bolj laik kar se teh tiče.

Res je da je dlaka izolator, to se strinjam ampak vseeno vidim pri nas doma kako psi iščejo hladno. Naslanja se ob steno, leži tam kjer so ploščice in ima jezik do tal. To mi je kar težko gledat. Tudi mi se poslužujemo vode itd.
Pesjak pa je prijetno hladen. Pod drevesom v senci, poleti so tla hladna, pozimi je na tleh les.

No še enkrat ponovim moje mnenje, da psu v pesjaku ni nič slabše kot tistemu v stanovanju. Seveda, če se lastnik s psom ukvarja tako kot v stanovanju. Torej sprehodi, vaje itd.
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
wiily3
Gost




Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 9:46 am

Lep pozdrav Smile
Mi imamo pirenejskega planinskega psa in naš noče biti v hiši. Velikokrat smo ga dali noter pa je po največ eni uri vedno šel nazaj ven.. prav tako sam od sebe nikoli ne gre noter, čeprav ima možnost (odprta vrata). Niti spati noče v hiši/ garaži, smo poskusili pa ga je bilo treba ponoči spustiti nazaj ven. Se definitivno bolje počuti zunaj, na prostem, da mu ni prevroče.
No, ampak naš nima pesjaka, imamo ga na dvorišču, ograjenem z živo mejo, ima pa seveda svoj kotiček z utico. Na dan ga peljemo tudi na vsaj 2 dolga sprehoda, sam pa je tudi bolj poredko, ker je vedno nekdo doma.
Verjetno zdaj to ne velja za vse pirenejske planinske pse, ampak takšne so naše izkušnje.
Nazaj na vrh Go down
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitimePet Jun 08, 2012 8:16 am

wiily3 je napisal/a:
Lep pozdrav Smile
Mi imamo pirenejskega planinskega psa in naš noče biti v hiši. Velikokrat smo ga dali noter pa je po največ eni uri vedno šel nazaj ven.. prav tako sam od sebe nikoli ne gre noter, čeprav ima možnost (odprta vrata). Niti spati noče v hiši/ garaži, smo poskusili pa ga je bilo treba ponoči spustiti nazaj ven. Se definitivno bolje počuti zunaj, na prostem, da mu ni prevroče.
No, ampak naš nima pesjaka, imamo ga na dvorišču, ograjenem z živo mejo, ima pa seveda svoj kotiček z utico. Na dan ga peljemo tudi na vsaj 2 dolga sprehoda, sam pa je tudi bolj poredko, ker je vedno nekdo doma.
Verjetno zdaj to ne velja za vse pirenejske planinske pse, ampak takšne so naše izkušnje.

wiily to se moram pa skoraj strinjati s tabo. Poznam nekaj psov t.i. pašnih psov in sicer večje rasti in vsi so radi zunaj in pridejo v stanovanje samo an hitrpo pogledat in ven.
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
Sponsored content





Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Psi in bivanje v stanovanju   Psi in bivanje v stanovanju - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Psi in bivanje v stanovanju
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Razno-
Pojdi na: