Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako preprečiti skakanje psa po gostih

Go down 
+4
Colliny
LittleLi
Fiamma
Marko
8 posters

Se vam zdijo te informacije koristne?
Da
Kako preprečiti skakanje psa po gostih Vote_lcap60%Kako preprečiti skakanje psa po gostih Vote_rcap
 60% [ 6 ]
Ne
Kako preprečiti skakanje psa po gostih Vote_lcap10%Kako preprečiti skakanje psa po gostih Vote_rcap
 10% [ 1 ]
Mogoče malo
Kako preprečiti skakanje psa po gostih Vote_lcap30%Kako preprečiti skakanje psa po gostih Vote_rcap
 30% [ 3 ]
Skupaj glasov : 10
 

AvtorSporočilo
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeNed Apr 01, 2012 11:32 pm

Kako lahko veste, če je vaš pes vodja tropa? Preprosto, če skače po vas ob prihodu domov. Če skače po gostih, potem se prepričuje, da bodo ljudje, ki so na obisku vedeli, da je on vodja. Kaj lahko naredite, da ustavite to nezaželeno vedenje?

Sebe uveljavite kot vodjo

Kadar pes nima vodje bo to vlogo prevzel on in ponavadi z katastrofalnimi rezultati (za lastnika in za psa !) Vodja vodi z mirno in odločno energijo.

Ne obravnavajte psa z ljubeznijo, ko pridete skozi vrata

Takšna pozornost je čudovita za otroka, ampak NE za psa. Najbolje je, da ob prihodu, psa enostavno ignorirate dokler se ne umiri. Zapomnite si psi so živali in najprijaznejša stvar, ki jo lahko naredite zanje je, da psa obravnavate kot psa in komunicirate z njim na način, ki ga bo razumel.

Popravite slabo obnašanje

Mati psa nebi nikoli prenašala neprimerno obnašanje mladiča. Če vidi nekaj, kar ji ni všeč, bo to ustavila z premikanjem mladiča s poti v mirnem-samozavestnem načinu. Psiček se tako nauči pomembno mejo iz lekcije in mati odločno ter nedvoumno uravnovesi psičkovo podložno vlogo v tropu.

Kadar vaši gostje prispejo ukažite psu naj potrpežljivo sedi

Vaš pes bo začel ubogati vaše ukaze, ko vas bo spoštoval, kot njegovo vodjo. Zapomnite si živalski vodja tropa se ne bo pogajal, da dobi kar hoče.

Ne morate biti vodja le včasih

Vodstvo je za vselej. Nedoslednost povzroči zmedo in anksioznost v psu. Živalski vodje tropa nikoli ne popušča na njegovi vlogi in tudi vi nebi smeli !!

Vir: http://www.cesarsway.com/tips/problembehaviors/jumping-on-guests
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeNed Apr 01, 2012 11:39 pm

Pri psički od fantovih staršev je pomagalo tudi, da ji niso dali za jest ali spustili iz boksa, dokler se ni usedla. Tako se je postopoma odvadila tudi skakanja po ljudeh.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimePon Apr 02, 2012 3:17 am

Še najbolj pomaga, da čakaš da se pes umiri in klikneš takoj,ko ima vse 4 tace na tleh.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimePon Apr 02, 2012 7:42 am

LittleLI, podpis. Smile

Darth, ti pa obvezno preberi članek "Dominirati ali NE dominirati..." v marčevski št. Mojega psa... Če nimaš revije ti ga pa jaz ob priliki prepišem, lahko pa ga kdo preskenira Smile


Nazadnje urejal/a Colliny Pon Apr 02, 2012 8:14 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimePon Apr 02, 2012 7:52 am

Točno tako.

Ne moreš vzroka vsake vedenjske težave pri psu iskati v dominantnosti. Še malo,pa bo kdo izjavil,da je njegov pes tako dominanten,da ne pride na klic ><.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimePon Apr 02, 2012 9:01 am

Colliny je napisal/a:
LittleLI, podpis. Smile

Darth, ti pa obvezno preberi članek "Dominirati ali NE dominirati..." v marčevski št. Mojega psa... Če nimaš revije ti ga pa jaz ob priliki prepišem, lahko pa ga kdo preskenira Smile

Spet nameravate ustvariti 5 stransko brezvezno debato? Ne hvala, če se ne strinjate se pač ne strinjate zadržite zase, prosim. Če imate pa kak pametn nasvet za tiste, ki iščejo več info. tukaj pa, kar napišite.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeTor Apr 03, 2012 4:10 am

Bom napisala, ko se mi bo dalo članek prepisat Very Happy
Nazaj na vrh Go down
orijen

orijen


Število prispevkov : 51
Join date : 12/10/2011

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimePon Apr 23, 2012 10:00 pm

Jaz sem mnenja, da če pes skače po gostih, je potrebno nekaj spreminiti:


  • Psu ukažeš " sedi" Če noče biti na mestu in skače,ga daš na povodec in ponovno "sedi"
  • Gostje naj ga ignorirajo, torej prosite goste, naj se zanj ne zmenijo, grejo mimo.
  • Komaj ko se pes umiri, mu dovolite, da povoha in se pocarta gostom. Nič prej.


Če pa skače v dvigalu ali na sprehodu:

  • Poteg za povodec, preden skoči na tujega človeka. Kajti ko bo že na človeku je že zmagal, torej PREJ.
  • Ukažeš "sedi"
  • Ko se vsede pa sledi nagrada.
Nazaj na vrh Go down
bremza

bremza


Število prispevkov : 2
Join date : 13/09/2012

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeČet Sep 13, 2012 10:01 am

Res mogoče malo pozno odgovarjam na to temo, vendar me zanima, če je kdo
uspel prepisati/skenirati zgoraj omenjeni članek "Dominirati ali ne
dominirati"?
Izleda namreč kot zanimivo branje...
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeČet Sep 13, 2012 5:18 pm

bremza je napisal/a:
Res mogoče malo pozno odgovarjam na to temo, vendar me zanima, če je kdo
uspel prepisati/skenirati zgoraj omenjeni članek "Dominirati ali ne
dominirati"?
Izleda namreč kot zanimivo branje...
Tega članka res ne potrebuješ, odgovor je namreč preprost. Če se pes hoče povzpeti na pozicijo vodje, dominiraj. Če je pa pes sledilec in ti vodja, potem pa že tako ali tako dominiraš.Wink
Nazaj na vrh Go down
bremza

bremza


Število prispevkov : 2
Join date : 13/09/2012

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeČet Sep 13, 2012 9:05 pm

Poznam in spremljam Millanove metode "rehabilitiranja" psov, vse lepo in prav. Kako preprečiti skakanje psa po gostih 1940658580
Ampak kljub temu me zanimajo še druga mnenja in ideje o tej temi.
Tako da potem lahko izluščim najboljše od vsake ideje in ugotovim, kaj bi mi najbolj ustrezalo pri vzgoji mojega psa. Kako preprečiti skakanje psa po gostih 1940658580
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeČet Sep 13, 2012 9:31 pm

bremza je napisal/a:
Poznam in spremljam Millanove metode "rehabilitiranja" psov, vse lepo in prav. Kako preprečiti skakanje psa po gostih 1940658580
Ampak kljub temu me zanimajo še druga mnenja in ideje o tej temi.
Tako da potem lahko izluščim najboljše od vsake ideje in ugotovim, kaj bi mi najbolj ustrezalo pri vzgoji mojega psa. Kako preprečiti skakanje psa po gostih 1940658580
Prvo kot prvo nevem zakaj vsi pravite CM metode. Kar on uporablja niso metode, uporavlja le znanje pasje psihologije. Ta ti bo najbolj koristila pri vzgoji vsakega psa. Wink
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeSob Sep 15, 2012 5:07 am

Če pa so njegove metode, tudi sam tako pravi... Rolling Eyes

Tudi drugi uporabljajo znanje pasje psihologije, samo pač z drugačnimi metodami...
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeSob Sep 15, 2012 8:02 am

Muffin <3 je napisal/a:
Če pa so njegove metode, tudi sam tako pravi... Rolling Eyes

Tudi drugi uporabljajo znanje pasje psihologije, samo pač z drugačnimi metodami...
On uporablja različne metode, kako bo nekaj dosegel. Same metode pasje psihologije pa ne obstajajo.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeNed Sep 16, 2012 4:52 am

Muffin <3 je napisal/a:
Če pa so njegove metode, tudi sam tako pravi... Rolling Eyes

Tudi drugi uporabljajo znanje pasje psihologije, samo pač z drugačnimi metodami...
Podpis.
Darth, kako to da metode pasje prihologije ne obstajajo, v kar nekaj postih si jih omenjal... rolleyes
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeNed Sep 16, 2012 6:01 am

LittleLi je napisal/a:
Muffin <3 je napisal/a:
Če pa so njegove metode, tudi sam tako pravi... Rolling Eyes

Tudi drugi uporabljajo znanje pasje psihologije, samo pač z drugačnimi metodami...
Podpis.
Darth, kako to da metode pasje prihologije ne obstajajo, v kar nekaj postih si jih omenjal... Kako preprečiti skakanje psa po gostih 1392757615
In katere metode pasje psihologije sem omenjau? Lahko jih kopiraš sem. Wink
Nazaj na vrh Go down
herbi72




Število prispevkov : 7
Join date : 27/10/2012

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeSob Okt 27, 2012 6:30 pm

jaz imam aljaskega malamuta, psicka je skakala po vseh ljudeh, se zdaj obcasno, in iskreno, najbolj je pomagalo da sm ji pokazala kdo je glavni, oz. ko je skakala sem ji rekla naj se usede, ce se ni sem jo ob skoku rahlo pri vratu priisnila ob tla da je vedela da se more usesti in mirno cakat, s casom je ratal, more se usesti in cakati. ko to naredi jo sevede tudi pohvalim, tiste piskotke pa slascice za kuske sve dale cez, je edino slabse ko ugotovi da jih obcasno ne dobi, tako da jih ne uporabljam, ampak jo samo pohvalim ter dobro pobozam po glavi. je vsa navdusena. ima pa se vedno navado do ljudi ki jih pozna da ko jih pozdravi skoci v njih in jih z nogami objame.
to je pa na zalost kriva tasca, kot je delala s svojo labladorko kao kot MOJA MOJA hop objemcek. in seveda pri eni mrcini veliki je to za kaksne manjse ljudi to velika obremenitev, ...
in seveda je tega ne morem ovdvaditi ker mi tasca z vsakim vikendom spet vso vajo in trud pokvari.
ima kdo idejo kako jo to odvadit? (pasje stojece objemanje ljudi)
kolegi niso navduseni
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitimeSob Okt 27, 2012 8:25 pm

herbi72 je napisal/a:
jaz imam aljaskega malamuta, psicka je skakala po vseh ljudeh, se zdaj obcasno, in iskreno, najbolj je pomagalo da sm ji pokazala kdo je glavni, oz. ko je skakala sem ji rekla naj se usede, ce se ni sem jo ob skoku rahlo pri vratu priisnila ob tla da je vedela da se more usesti in mirno cakat, s casom je ratal, more se usesti in cakati. ko to naredi jo sevede tudi pohvalim, tiste piskotke pa slascice za kuske sve dale cez, je edino slabse ko ugotovi da jih obcasno ne dobi, tako da jih ne uporabljam, ampak jo samo pohvalim ter dobro pobozam po glavi. je vsa navdusena. ima pa se vedno navado do ljudi ki jih pozna da ko jih pozdravi skoci v njih in jih z nogami objame.
to je pa na zalost kriva tasca, kot je delala s svojo labladorko kao kot MOJA MOJA hop objemcek. in seveda pri eni mrcini veliki je to za kaksne manjse ljudi to velika obremenitev, ...
in seveda je tega ne morem ovdvaditi ker mi tasca z vsakim vikendom spet vso vajo in trud pokvari.
ima kdo idejo kako jo to odvadit? (pasje stojece objemanje ljudi)
kolegi niso navduseni
Za odpravlanje določene težave morajo vsi ljudje sodelovati. Povejte tašči, da svojo psico odvajate skakanja po ljudeh in sicer da ko vstopi čez vaša vrata, da jo enostavno ignorira. Tako jo boste najlažje in uspešno odvadili. Najdoblje je, da vsakogar, ki pride k vam na obisk mogoče seznanite z pravilom "Brez dotika, brez govorjenja in brez očesnega kontakta" naj jih pes prvo povoha in šele nato ko opravi svoje in se umiri sledi naklonjenost.
Še delček informacije ni potrebno, da se pes točno usede razen če tako vi želite bistvo je samo, da se pes umiri in spoštuje osebni prostor vsakega človeka(to pomeni, da ne skače po ljudeh). Kadar pa naredi svoj medvedji objem ga pa mogoče samo odrinete malo z roko stran še bolje pa je da to obnašanje ustavite še preden se stopnjuje torej preden oobjame vašega obiskovalca.
Vso srečo
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako preprečiti skakanje psa po gostih Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako preprečiti skakanje psa po gostih   Kako preprečiti skakanje psa po gostih Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako preprečiti skakanje psa po gostih
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako kupiti psa?
» Kako NE kupiti psa?
» Kako reagirati ob napadu psa na psa?
» Kako si lahko to storil?
» kako naučiti psa da vleče

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: