Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Jack Russell Terier

Go down 
+5
Banjusie
sadnessCut
orijen
Admin
kristina
9 posters
AvtorSporočilo
kristina

kristina


Število prispevkov : 14
Join date : 16/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 7:34 am

Evo tukaj sem vam napisala nekaj o pasmi Jack Russell Terier!

Izvor: Velika Britanija. Država razvoja: Avstralija.

Splošno: Koristen delovni terier, ki lahko lovi pod zemljo. Odličen spremljevalec.

Kratka zgodovina: Jack Russellov terier izvira iz Velike Britanije, njegov razvoj sega v leta okrog 1800. Za nastanek pasme je zaslužen pastor John Russell. Ustvaril je linijo foksterierjev, ki je ustrezala njegovi potrebi za psom, ki lahko teče z lisičarji, lahko pa tudi lovi pod zemljo in prežene lisice in drugo divjad na plano. Razvili sta se dve različici s podobnimi standardi. Razlika je predvsem v višini in telesnih razmerjih. Višja, bolj pravokotna oblika psa je znana kot Parson Russell Terrier, ter manjši in malenkost daljši kot Jack Russell Terrier
.
Splošno: Močan, aktiven, okreten delovni terier z odličnim karakterjem, z gibljivim trupom, srednje višine. Njegovo premišljeno gibanje ustreza njegovemu ostremu pogledu. Glede na namen psa je odvisno, ali ima kupiran rep. Dlaka je lahko ostra ali kratkodlaka,

Pomembna telesna razmerja:
· Pes je v dolžino daljši kot višji.
· Globina trupa (od vihra do prsi) naj bo enaka kot dolžina od komolca prednjih nog do tal.
· Obseg prsnega koša za komolci naj bo med 40-43 cm.

Značaj: živahen, pozoren in aktiven terier z izostrenim in inteligentnim pogledom. Drzen, neustrašen, prijazen, kljub temu pa miren in prepričljiv.

Dlaka: Lahko je gladka ali ostra ali mehka. Kožuh ne prepušča vode.

Barva: Bela ali prevladujoča bela s črnimi in/ali čreslovimi oznakami. Čreslove oznake so lahko svetle do temno kostanjeve barve.

VELIKOST IN TEŽA :
Idealna višina : 25 cm do 30 cm.Teža : 1 kg teže na 5 cm višine. 25 cm visoki psi naj imajo težo okoli 5 kg, 30 cm visok pa 6 kg


Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 7:43 am

Super, hvala za opis!

Ena meni všečna psarna:

http://www.starjack.si/

lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
kristina

kristina


Število prispevkov : 14
Join date : 16/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 7:44 am

Ni zakaj samo slikic mi pa ni uspelo dodati! Mad Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 7:59 am

Ja, zaenkrat ne bo šlo, ker si nova na forumu... Da se na forumu sme objavljati linke in fotografije pa traja en teden. Tako piše.

Bom pa jaz dodala par fotk iz PSARNE StarJack: DUKE PEPPER


Jack Russell Terier DUKE_02042011_DSC_0240_800
Jack Russell Terier Duke_Pepper_DSC_0201_cr_800Jack Russell Terier Duke_Pepper_DSC_0625_800 Jack Russell Terier Duke_Pepper_DSC_0579_cr_800



Jack Russell Terier Duke_day60-PA170002_CR_800
Jack Russell Terier Duke_x_robinzon%2010.9-17.9.2011%20238_900






www.starjack.si/StarJack_Duke_Pepper.htm


Ima ga moja frizerka hehe Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
kristina

kristina


Število prispevkov : 14
Join date : 16/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 9:26 pm

Hvala!!

Jaz imam doma kar dva navihanca! Hehe Very Happy
Samo jaz imam kratko-dlaka tale pa je resasti z daljšo dlako ampak tudi pravi cortek!! Surprised
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 9:27 pm

Super Very Happy Iz katere psarne pa sta? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
orijen

orijen


Število prispevkov : 51
Join date : 12/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimePon Okt 17, 2011 5:07 am

Lušni psi Very Happy Ta na sliki pa je taki čupko Very Happy
Nazaj na vrh Go down
kristina

kristina


Število prispevkov : 14
Join date : 16/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Okt 23, 2011 3:37 am

Nista iz psarne psičko smo kupili iz legla ki so ga imeli eni doma, samček pa je njen sinček!!! <3 Very Happy
Nazaj na vrh Go down
sadnessCut

sadnessCut


Število prispevkov : 6
Join date : 21/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimePon Okt 24, 2011 11:02 pm

Mene zanima če tile psički veliko lajajo, koliko nege potrebujejo in če so zahtevni za vzgojit? Pač tako me zanima, ker imajo moji sorodniki mešančka med tem psom Very Happy
Nazaj na vrh Go down
kristina

kristina


Število prispevkov : 14
Join date : 16/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeTor Okt 25, 2011 7:51 am

Moji ne lajajo veliko razen če kdo pride do hiše pač začnejo lajat drugače pa ne. Nege ne potrebujejo veliko ker imajo kratko dlako, lahko se jih vsake toliko skrtači z gumjasto krtačo, kopanje pa 1x na mesec oz. po potrebi (če je umazan ga seveda skopaš) no vsaj jaz jih le enkrat. Za vzgojo pa so zahtevni ja saj so zelo trmasti vsaj moja psičko je bilo zelo težko, samček pa je neverjetno lepo sodeloval in tudi zelo hitro dojel kaj mora storiti. Pač so zelo inteligentni ampak za učenje pa rabijo nekoga ki ve kako ga naučit in seveda veliko potrpljenja!! Very Happy

Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 7:06 am

Meni je to krasna pasma. Tista psarna, StarJack mislim, da je na novo ustanovljena (popravite me če, se motim). Embarassed ampak se vidi, da vedo kaj delajo.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Jazz




Število prispevkov : 32
Join date : 03/12/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeTor Feb 28, 2012 5:26 am

Moja prijateljica ima mešančka z Jack Russlom. Na zunaj je sicer malo višji in pasemsko ne proporcionalen (malo prevelik), po karakterju je pa čisti terrier..jocolor
Nazaj na vrh Go down
Đek




Število prispevkov : 3
Join date : 12/06/2012

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeTor Jun 12, 2012 6:56 pm

Mi lahko kdo svetuje optimalno velikost hišice za Đeka?
Nazaj na vrh Go down
Karmenko




Število prispevkov : 3
Join date : 13/03/2014

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeČet Mar 13, 2014 8:12 pm

POZDRAVLJENI.

Imam psičko ki sem jo dobila pred enim mesecom. Stara je priblizno 3 mesece. Vendar naj bi bila psička mešanka med Jack Russell Terierjem in še nečim.
Ali bi mi lahko prosim pomagali ugotoviti s čim je mešanka moja psička.
Za odgovore se vam lepo zahvaljujem.
Slike pa nažalost še nemorem objaviti. :-(
Nazaj na vrh Go down
Đek




Število prispevkov : 3
Join date : 12/06/2012

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeČet Mar 13, 2014 8:27 pm

Hoj,
Če ima psička manjše in rdeče oči in prevladujočo belo barvo, potem je lahko eden od staršev morda Argentinska doga, v kolikor pa ima povešena ušesa in nekoliko preveliko kožo na glavi in tudi po trebuhu, potem pa bi lahko bil eden od staršev morda Mastino Napoletano.
Najlažje pa lahko ugotovite mutacijo z Afganistanskim hrtom, saj bi v tem primeru Jack Russel med tekom nikdar nebi "galopiral", kar je značilnost Jacka, Afganistanec namreč teče bolj na "kasaški" način, če se izražam v furmanskem jeziku.

Kaj več vam žal brez slike ne morem odgovoriti Wink
Nazaj na vrh Go down
Karmenko




Število prispevkov : 3
Join date : 13/03/2014

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeČet Mar 13, 2014 9:01 pm

Psička je neke sredne rasti stara je 3 mesece,ima povešena ušesa,je črne barve z belo lisi spredaj,zelo rada ima vodo in galopira po travniku kot zmešana je pa res da zelo rada tudi grize in obere čisto vsakokrtino na travniku. bi vam bilo mogoče to kaj v pomoč.?
Drugače pa če vas ne moti mi lahko napišete vše-mail in vam pošlem tudi sliko psičke. Very Happy

In šeenkrat najlepša hvala za odgovor.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimePet Mar 14, 2014 1:25 am

Dobrodošla na forumu!

Zakaj te pa to zanima? To se bolj težko ugotovi, najverjetneje je kar z mešančkom. Obstajajo pa prav testi za to, ampak niso ravno zanesljivi, jaz ne vidim razloga zakaj bi dajal zanje toliko denarja.

Đek - resno, ali je ta odgovor pravokacija (meni se čisto tako sliši)?!??? Sem se prav nasmejala.  Laughing  Tako enostavno pa vendar ne gre - a si predstavljaš kaj nastane če psičko jack russel (majhna pasma) naskoči mastif ali afganec? Dvomim da je mogoče oz. je izredno nevarno, tako da lahko skoraj 100% trdim da ni mešana z nobenim od teh psov.

Brez fotografije se ne da nič povedati. Novim članom jih nekaj časa (1 teden?) ne dovoli dodajati, pa jo daj potem. Smile Če ne znaš - greš na shrani.si, pomanjšaš na najmanj 500 pikslov, shraniš in sem kopiraš kodo za forum (druga po vrsti).
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeSob Mar 22, 2014 4:47 am

Vsekakor je možno, da se sparita pes velike in zelo manjše rasti...
Imamo pri  fantovi sestrični primer Jack Russel in nemški ptočar:

Mmadički? Takšni oz. tole je eden  izmed njih Tyson:

Jack Russell Terier 1176292_779269768753725_49158038_n
taking a screen shot


Je možno, a težava nastopi saj imajo mladiči za tako majhno psico veliko prevelike glave in s tem zelo težki porodi, možnost pogina ( na srečo se v tem primeru vse srečno obneslo, oba psa imajo sorodniki doma) in carski rezi.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Mar 23, 2014 8:02 am

Ja no možno je, to že... Smile Ne vem pa če je od vseh mešančkov in vseh ostalih pasem pes mešan z neapelejskim mastifom, argentinsko dogo ali afganistanskim hrtom, glede na to da so to veliki psi (že s tega vidika je težje), ni jih tako veliko pri nas, dvomim da se ravno afganci šetajo po ulicah in naskakujejo mimo idoče terierke. xD Možno sicer je, ampak ne vem pa če je od vseh pasem najverjetneje da je zmešan ravno s temi 3. xD
Najlažje bi se dalo reči po slikah, saj sem ti poslala mail na ZS, pa nisem nič dobila. Sad
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Mar 23, 2014 9:52 pm

Uf, oprosti nisem dobro prebrala,  se pa čisto strinjam, sorry  I love you
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Karmenko




Število prispevkov : 3
Join date : 13/03/2014

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimeNed Apr 13, 2014 1:50 am

Jack Russell Terier 2q3wtpw
Ta psička naj bi bila mešanka med jack russell terier in še nevem čim. če mogoče veste med čim bi bila lahko mešanka.? Very Happy hvala za odgvor.
Nazaj na vrh Go down
Đek




Število prispevkov : 3
Join date : 12/06/2012

Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitimePon Apr 14, 2014 7:08 pm

Hoj Again,
Predvsem sem mislil na obratno razmerje oz. skok Jacka na Bordojko, Mastifko ali Afganistanko. V tem primeru so težave pri porodu skoraj zagotovo izključene. Kuža pa bi bil lahko prav zanimiv. 

@Airedale10
Si predstavljaš, da Mastino Napoletano, s svojo preveliko kožo, divja kot Jack Russel po dvorišču, ruši vse ovire pred sabo, mimogrede skoči lastniku na rame, ...  Mad  ???

Tudi Afganistanska kombinacija bi bila zelo zanimiva. Dolgonogi hrt s frekvenco korakov Jack Russela bi mimogrede dosegel 100 km/h in prehiteval skuterje na cesti.  Laughing  Laughing  Laughing 


Seveda se šalim. 
Mešanček na sliki ima glavo in pogled zelo podoben Jacku. Eden od staršev pa je bil verjetno popolnoma črn.  Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Jack Russell Terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jack Russell Terier   Jack Russell Terier Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Jack Russell Terier
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Parson russell terier
» Lakeland terier (Jezerski terier)
» Bul terier
» Fox terier
» Yorshirski terier

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 3-
Pojdi na: