Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Preizkušanje mej pri ostalih članih družine

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Preizkušanje mej pri ostalih članih družine   Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Icon_minitimeTor Jun 12, 2012 1:31 am

Pozdravljeni Smile

Odpiram tole temo, ker me zanima če ima kdo podobne izkušnje kot jaz.
Mojo Nalo imam naučeno, da na povodcu hodi poleg, imam kratki navadni povodec. Ni problemov Smile

Najhuje pa je, ko gre moja mama z njo kdaj ven, dobesedno leti po zraku Preizkušanje mej pri ostalih članih družine 906938891 Nala jo vleče, voha vsak avto, jo odvleče kamor koli Preizkušanje mej pri ostalih članih družine 1392757615 Preizkušanje mej pri ostalih članih družine 906938891
Zadnjoč sem mami zanalašč dalo Nalo v roke, da bi jo naučila kako pravilno pripraviti psa, da hodi lepo poleg.

Ker sem bla jaz zraven, ni ne cukala, ne vlekla, nič, ampak se je opazila razlika, ko sem jo dobila nazaj jaz, kajti potem je hodila do milimetra poleg mene scratch Pri mami je pa nekako po lisičje in zvito "silila" naprej, da sploh ni bilo opazno- se vidi, da mame sploh ne spoštuje...

Ata pa jo ima tudi na flexyu ves čas in ovoha dobesedno vse kar lahko Preizkušanje mej pri ostalih članih družine 1392757615 Z flexijem po mojem mnenju psa veliko težje nadzoruješ kot z navadnim povodcem. Zato sem jaz večinoma za navadnega, mi nič ne voha, nič ne cuka, ampak lepo hodi poleg. Poleg tega pa tudi ljudje na cesti hvalijo kako lepo hodi...

A ko pa vidim te nevzgojene male višavce, čivave, yorkshirce na fleksiju... Nevem škoda se mi zdi, da imajo ljudje tako malo pasmo pa je ne morejo vzgojiti... Oz. nimajo volje ali pa psa čist počlovečijo...

Nala opažam, da pri drugih ful preizkuša meje. Ker točno ve, da moja mama " nima srca" da bi jo cuknila, da bi ji dala ukaz Razz

Skratka hoče prevzeti vlogo alfe, vsaj tako je videti...

Mene včasih ne upošteva samo ko je spuščena, pa še to je zdaj veliko, veliko boljše po večini vedno pride. Se spomnim ko sem bila stara 11 let... Koliko živcev mi je šlo, ko je nisem mogla spraviti na povodec, ko se mi je dobesedno smejala in izzivala Preizkušanje mej pri ostalih članih družine 906938891



A ima kdo podobne izkušnje s drugimi člani družine?? Wink Kako vaši psi ubogajo druge člane? Wink
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preizkušanje mej pri ostalih članih družine   Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Icon_minitimeTor Jun 12, 2012 1:43 am

Pri nas je isto... Mad
Ko sem sama, Dix običajno normalno popuščeno hodi na kratkem povodcu, večinoma mu pustim ovohavanje, če je priden, če ne pa stopim naprej in gre z mano. Pri očetu pa zelo vleče, je na flexyju, dela kar želi, sploh nima omejitev. Le da je pri nas tako, da tudi če je oče z mano upošteva očetova ''pravila'' namesto mojih. Seveda pa on ni prav nič zato, da bi kaj spremenil,
Kakor zadnjič mi je rekel bratranec (6 let, pa vseeno), da bom mogla še delati z Dixom (edina pri hiši se namreč kaj pobrigam za njegovo vzgojo in še kar se potem zgodi sem jaz kriva), saj je dedka tako močno povlekel da je padel po tleh. In sem mu lepo povedala, da morajo oni sami se potruditi in delati z njim, ker lahko jaz sama delam kar želim, pa bo pes pri drugih še vedno delal čisto enako. Potem pa je samo tiho ostal... Razz Tudi dobro ve, ko nas je več, da name ne sme skakati, na druge pa po mili volji in še ga bodo nagradili.
Sicer mi gre na živce, da moram iti sama na sprehod, če hočem vsaj malo uživati, ampak sem se sprijaznila, pa če jih to moti naj se sami kdaj ukvarjajo s tem, ne bom jaz vsega namesto njih!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preizkušanje mej pri ostalih članih družine   Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Icon_minitimeTor Jun 12, 2012 1:49 am

Jaz se popolnoma strinjam Preizkušanje mej pri ostalih članih družine 1940658580 Men so tudi rekli, kak mam Nalo vzgojeno, pa sem jim rekla " Ja, to pa ni moj problem če se vi ne ukvarjate z njo in ji ne pokažete omejitev" Smile Ker mama vse tako nežno dela, " ja ljubica moja vsedi se" haha, kako bo pes potem ubogal? Preizkušanje mej pri ostalih članih družine 906938891
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preizkušanje mej pri ostalih članih družine   Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Icon_minitimeTor Jun 12, 2012 3:24 am

Pri naših sosedih je enako imajo psičko ki dobro ve kako daleč gre lahko pri komu.Ker je pri hiši več ljudi jo vsak po svoje "vzgaja".Pes je že tako ali tako malo "zmešan"(malo je zmeden).In pri teh sosedih se to zelo lepo vidi.Pri nekaterih nič ne posluša pri nekaterih pa malo.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preizkušanje mej pri ostalih članih družine   Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Icon_minitimeTor Jun 12, 2012 6:24 am

Moja lahko dela kar želi, na sprehodu je vedno spuščena in mi pač nosi kamne za metat, če ji ne mečem kaj "njenega", voha kadarkoli želi, katerega koli psa, za katerega presodim, da je ok in da med mojo in njim ne bo prišlo do konflikta. Zato, ker me uboga na besedo, itak se zadržuje samo ob meni in čaka na mojo akcijo, ima ok odpoklic in ne dela nekih blaznih bedarij. Dokler je tako, lahko pri meni moji psi delajo kar pač hočejo Smile
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preizkušanje mej pri ostalih članih družine   Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Icon_minitimeSre Jun 13, 2012 9:26 pm

Pri vseh družinah je tako, če ne bodo vsi nad psom bo pač pes nad šibkimi člani družine. Če psu niso vsi člani družine vodje bo on vodja ta šibkim.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preizkušanje mej pri ostalih članih družine   Preizkušanje mej pri ostalih članih družine Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Preizkušanje mej pri ostalih članih družine
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: