Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Agresivnost

Go down 
+2
Fiamma
theRed
6 posters
AvtorSporočilo
theRed




Število prispevkov : 2
Join date : 19/06/2012

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeTor Jun 19, 2012 8:01 pm

Pozdravček vsem! Imam zeelo veliko težavo... ki bi se je kot lastnik psa znebil... Doma imam mešanca med NO ( nemški ovčar), ki pa je žal zelo agresiven... Sad Dobili smo ga starega 2 meseca...V leglu je že kazal znake dominance, lastniki so rekli, da je bil vedno prvi pri sesku, vedno se je najbolj prekopicaval nad bratci...

Največja težava se pojavi, ko greva na sprehod... Skušam ga voditi na navadnem povodcu in ne na raztegljivem. Ko zagleda drugega psa se vanj zažene in ga skuša raztrgati... Zadnjič sem ga komaj spravil proč od manjšega psa... Ga je že v gobcz držal... Sad Lastnik tistega psa mi je grozil s prijavo, ki pa je potem na srečo ni uresničil... Lepo Vas prosim pomagajte mi¨!!!

Prosim ne mi strokovnjakov predlagati, keer si žal ne morem privoščiti, živim sam... lp
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeTor Jun 19, 2012 8:49 pm

Čeprav se verjetno mnogi tukaj ne bodo strinjali, bi ti jaz predlagala, da si prebereš kakšno knjigo od Cesarja Millana (Šepetalec psom). In se njegovih napotkov držiš tudi doma, ne samo na sprehodu. Pes mora vedet, da ni od glavni, ampak to ne pomeni, da moraš bit do psa nasilen.
Na sprehodih pa morda poskusi z zatezno ovratnico in ko od daleč vidiš psa, svojemu ukaži, da se usede ali da prostor in naj bo pri miru, dokler ne gre drug pes mimo.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeTor Jun 19, 2012 11:31 pm

Se strinjam preberi si kakšno knjigo od Cesar Millana, naročiš jo lahko tule:http://www.tzs.si/e-knjigarna?page=shop.product_details&product_id=931&flypage=flypage.tpl
Vsekakor pa zatezna ovratnica ni najbolje za psa ki vleče saj ne ostanejo na vrhu vratu. Kupi navadno ovratnico in mu jo nadeni na vrh vratu kjer ma pes najman moči, mogoče je pametno da kupiš tudi kak nagobčnih. In ko vidi psa obstoj in ga popravi tako da potegneš povodec gor ali na stran, NIKOLI pa ne nazaj, ker še z tem samo stopnjuješ agresivnost. In ne dovoli mu da se se približuje drugim psom če je v agresivnem stanju. Stkratka imaš psa, ki je bolj dominanten kot ti, ki išče vodjo, pokaži mu da si ti tisti dominanten vodja krdela. Nikoli pa se ne razburjaj zaradi psa, ker te v takem stanju pes nikol ne bo ubogal. In če kdo svetuje da ta problem rešiš z pribolši ti priporočam da se takih nasvetov ne držiš. Ne verjamem da je dominantna agresivnost nekaj kar se da uspešno popravit z pribolški.
Nazaj na vrh Go down
theRed




Število prispevkov : 2
Join date : 19/06/2012

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 3:07 am

Hvala za nasvete!

Kaj pa szoriti v primeru ko...

Ravno danes se mi je zgodila še ena obupna situacija Sad Psa sem imel na povodcu, ko je naenkrat prišel mimo lastnik aljaškega malamuta, seveda s psom. Tisti AM je bil čist ravnodušen pa vse. A moj pa se je kar zagnal, renčal, tulil in skakal... Nisem vedel kaj storiti zato sem ga vdaril po gobcu in ga odvlegel proč... Sem ravnal pravilno?? Sad
Nazaj na vrh Go down
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 3:41 am

Osebno nisem pristaš tega da se izogibaš problema. Psa se načeloma nikol ne vleče stran. Povodec mora biti vedno ohlapen. Kot izgleda imaš karakterno "močnega" psa. Probaj naslednjič da ga obrneš na hrbet in mu ne pustiš ustati dokler se ne umiri. In to ponavljaš dokler ne obupa. Prej ga seveda z besednim signalom opozoriš NE ali FUJ. Takoj ko dobi "napad" ga brez besed obrneš na hrbet. Če je pes večji potem uporabi silo svojega telesa. Ko se umiri ga pohvališ in mu daš prosto.

theRed je napisal/a:
Hvala za nasvete!

Kaj pa szoriti v primeru ko...

Ravno danes se mi je zgodila še ena obupna situacija Sad Psa sem imel na povodcu, ko je naenkrat prišel mimo lastnik aljaškega malamuta, seveda s psom. Tisti AM je bil čist ravnodušen pa vse. A moj pa se je kar zagnal, renčal, tulil in skakal... Nisem vedel kaj storiti zato sem ga vdaril po gobcu in ga odvlegel proč... Sem ravnal pravilno?? Sad
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 3:45 am

Po mojem mnenju udarec ni bila dobra rešitev. Pazi, da se te pes ne bo začel bat.
To, da si ga odvedel proč, pa je bilo ok, ampak ni pa ti dolgoročna rešitev, da psa odvadiš takega vedenja.
Probaj prvo, kot sem tizgoraj svetovala - torej da psu ukažeš, da se usede ali da da prostor in mora pri miru počakat, da gre drugi pes mimo. Zdaj za naprej (če tole nebi pomagala), bi jaz razmislila o prisilnem podrejanju, torej da psa "uležeš" na tla in naj bo v podrejenem stanju, če se hoče vstat, ga zadrži z rokami, dokler se me umiri.
Psa moraš nadzorovat psihično in ne fizično, zato se izogibaj fizičnemu kaznovanju.
Vsekakor si pa preberi kakšno Cesarjevo knjigo, verjetno se jih dobi tudi v knjižnjici. Sicer pa niti niso tako drage, mislim, da so okoli 20€.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 5:15 am

V primeru ko se pes zaganja v drugega psa ali človeka ga nič ne obračaš na hrbet, to bi bilo v primeru da bi pes že bil v drugem psu ali človeku torej da bi ga že napadel. Da si ga odvlekel stran ni bila prava poteza, drugič se ne zmeni za mimoidočega psa ampak se osredotoči na svojega, ne udarjaj ga ker to ne bo pomagalo nič in v takšnih situacijah se nikoli ne razburjaj ampak bodi vedno miren in odločen. Skratka ko bo pes imel svoj izbruh se osredotoči nanj, če boš na sprehodu obstoj na mestu psa popravi tako da povodec povlečeš gor ali na stran in kot sem že prej napisal NIKOLI nazaj, ker se bo agresivnost samo stopnjevala. Lahko ga tudi opozoriš z zvokom, ampak ne z razburjenim, ker pes namreč zazna ton glasu in po tonu tvoje počutje. Popravljaj in stoj na mestu tako dolgo dokler se ne umiri, seveda pa da ga ne boš z zvokom in potegi za povodec preveč ponavljajoče popravljaj or preveč hitro, lepo umirjeno. Vsekakor si pa ja kupi knjigi od Cesarja Millana, na strani Tehniške založbe Slovenije imajo 2 prevedeni knjigi in za 1 boš odštel 21-22€, kar pa ni drago glede na to da se lahko veliko naučiš iz nje. Drugače pa ja jih tudi imajo v knjižnici, vsaj pri nas.
Nazaj na vrh Go down
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 7:22 am

Darth je napisal/a:
V primeru ko se pes zaganja v drugega psa ali človeka ga nič ne obračaš na hrbet, to bi bilo v primeru da bi pes že bil v drugem psu ali človeku torej da bi ga že napadel. Da si ga odvlekel stran ni bila prava poteza, drugič se ne zmeni za mimoidočega psa ampak se osredotoči na svojega, ne udarjaj ga ker to ne bo pomagalo nič in v takšnih situacijah se nikoli ne razburjaj ampak bodi vedno miren in odločen. Skratka ko bo pes imel svoj izbruh se osredotoči nanj, če boš na sprehodu obstoj na mestu psa popravi tako da povodec povlečeš gor ali na stran in kot sem že prej napisal NIKOLI nazaj, ker se bo agresivnost samo stopnjevala. Lahko ga tudi opozoriš z zvokom, ampak ne z razburjenim, ker pes namreč zazna ton glasu in po tonu tvoje počutje. Popravljaj in stoj na mestu tako dolgo dokler se ne umiri, seveda pa da ga ne boš z zvokom in potegi za povodec preveč ponavljajoče popravljaj or preveč hitro, lepo umirjeno. Vsekakor si pa ja kupi knjigi od Cesarja Millana, na strani Tehniške založbe Slovenije imajo 2 prevedeni knjigi in za 1 boš odštel 21-22€, kar pa ni drago glede na to da se lahko veliko naučiš iz nje. Drugače pa ja jih tudi imajo v knjižnici, vsaj pri nas.

Nevem če bo pomagalo ... theRed poročaj če bo napredek po takem principu. Pri mojem psu definitivno ne. Niti sama nimam živcem da stojim in psa čakam da se bo umiril. Jaz enostavno ne pustim izbruhov. Ne silim ga v igro, če mu to ne paše. Zahtevam pa, da pusti ostale samce pri miru. In na kraj pameti mi ne pride, da igram dvornega norčka in preusmerjam njegovo pozornost. Povodec je vedno ohlapen ne glede na to koliko psov je zraven.
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 8:14 am

enna je napisal/a:
Nevem če bo pomagalo ... theRed poročaj če bo napredek po takem principu. Pri mojem psu definitivno ne. Niti sama nimam živcem da stojim in psa čakam da se bo umiril. Jaz enostavno ne pustim izbruhov. Ne silim ga v igro, če mu to ne paše. Zahtevam pa, da pusti ostale samce pri miru. In na kraj pameti mi ne pride, da igram dvornega norčka in preusmerjam njegovo pozornost. Povodec je vedno ohlapen ne glede na to koliko psov je zraven.
Če bo vse pravilno izvedel bo definitivno pomagalo. Ti imaš psa, ki že ima pravila in je razlika med psom, ki nima pravil in že ima agresivne izbruhe. Nažalost ali na srečo kakorkoli, ko gre za rehabilitacijo psa je potrebna potrpežljivost in vstrajnost, pravzaprav je to dvoje pomembna za psa čez celo njegovo življenje ne samo ko je treba kako vedenje odpraviti. Vzami si rehabilitacijo za kot nek zabaven iziv in delaj to z veseljem in če bo psu dovolil te bo naučil marsikaj.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 10:50 pm

theRed, jaz bi dodala samo, da mu omogoči tudi dovolj gibanja in mentalne zaposlitve - s tem boš tudi gradil na pozornosti, ker je tvoj pes več kot očitno po prebranem nima (pri enni je pa drugačno stanje, ker pes ve kako in kaj in očitno tudi s pozornostjo nima težav). Svetovala bi, da greš s psom tečt, naj plava, v okoljih, kjer res ni nobenih psov, ki bi jih lahko napadel, ga lahko daš tudi na sledni povodec in mu mečeš žogo, se z njim drugače igraš ipd. Sledni povodec naj ti v tem primeru ne služi za usmerjanje psa, samo zaradi varnosti naj ga nosi - da če želi pobegniti, ti samo stopiš nanj. Ali pa vsaj na dva dooolga sprehoda (seveda v tem času pazi na vročino).

Pa mentalno ga tudi zaposli, naj glavo uporablja še za tebe koristno razmišljanje. Npr., da mu posode s hrano ne postrežeš točno pred gobec, ampak ga daš na prostor in ga pred skledo za hrano pustiš čakat nekaj trenutkov - dobra vaja za samokontrolo med drugim: jesti lahko začne šele, ko mu dovoliš.

Če pes ne bo dovolj zaposlen, nekega velikega izboljšanja ne moreš pričakovati, kaj šele dolgoročnega, ker bo pes tako prekopičen z lastno energijo, da jo bo sproščal s pošetjem neželenega. Izmučen pes tudi ne bo imel tako velike želje po neprenehni agresiji in dokazovanju kot pa nek pes, ki je zunaj dvakrat po pol ure.

Pa svetujem ti, da ČIM PREJ uvedeš jasna pravila, ki se jih naj drži vsa družina in da od njih ne odstopaš. Če pes npr. ne sme na kavč, ne sme nikoli, če ne sme lajat v ljudi, ne sme nikoli, če ne sme vleči na povodcu, ne sme nikoli. Uvedi nekaj pravil za v hiši in nekaj za na sprehodu in se jih tudi drži, ker samo tako pes ne bo zmeden in bo vedel, kaj se sme in kaj ne. To ti je predstopnja za resocializacijo agresivnega psa: GIBANJE, VZGOJA IN PRAVILA.

Pa aja - poskusi toliko opazovati psa, da ga preusmeriš oz. korigiraš že preden do izbruha sploh pride, torej če samo renči, nepremično "bulji" v drugega psa, dviga greben ipd. Če pa do izbruha vseeno pride, odreagiraj (pravilno seveda) takoj, ker če ne izvedeno s tvoje strani pri psu nima smisla.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 11:01 pm

Tudi Dino je po slabi izkušnji žal postal napadalen do nekaterih drugih psov. Ima pa nekaj prijateljev, s katerimi se super razume in se družimo skoraj vsak dan. Oni pa imajo povečini radi pse - je mogoče, da bi jih začel posnemati tudi Dino?
Dino je vedno na povodcu, ko zagledam psa ga dam bližje sebi. Če je to mogoče se umakneva. Uboga na sedi in tiho, ampak le z razdalje, če mu poveljujem še prej kot doživi izbruh (takrat pa me sploh več ne sliši). Ampak v mestu je bolj malo možnosti za se umikat. Če imam priboljške ga nagrajujem za mirne poglede proti psu (z razdalje gre, če ne ga priboljški več ne zanimajo, ali pa, če je kaj boljšega, npr. meso brani, doživi izbruh in spet ne pomaga nič), ali pa preusmerjam pozornost. Če se igrava in se delam da psa nisem opazila seigra naprej, a če pes ne pride preblizu (če mu je igrača posebno všeč jo še brani). Ampak spet, na sprehod ne nosim celih vreč opreme, pa sredi mesta, na ozkem pločniku se ne moreva igrati. Če je do kakega psa miren pa ga močno pohvalim in nagradim. Mi je jasno, da mora biti povodec ohlapen; ampak kako to doseči? Če bi pa čakala, da se pes umiri: običajno lastniki niso pripravljeni čakati, grdo samo mimo, tako da v tistih par sek. ne moreš kaj dosti čakati da se bo ustavil (se ustavi šele potem, ko je pes mimo).
Saj ni nujno, da bi se pes igral z drugimi, ampak samo da bi jih pustil pri miru.
Malo OT: včeraj je prvič spoznal prijateljičino novo psičko (mladič, ampak ppri Dinotu to ne pomeni kaj dosti). Takoj je bil prijazen do njej, potem je bila ona odvezana in mu je težila, on pa jo je čisto ignoriral (seveda sem ga zeo hvalila in nagrajevala), potem je prišla še ena prijateljica s psičko, Dino pa jih je čisto ignoriral. Ampak čisto za vse pse prijateljev je v redu, pa čeprav jih prvič vidi, druge pa napade. Kako pa je to kaj povezano? Ima pa raje večje pse...
Coliny: to pa vse že delam...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 11:35 pm

[quote="Airedale10"]Tudi Dino je po slabi izkušnji žal postal napadalen do nekaterih drugih psov. Ima pa nekaj prijateljev, s katerimi se super razume in se družimo skoraj vsak dan. Oni pa imajo povečini radi pse - je mogoče, da bi jih začel posnemati tudi Dino? [quote]

Je možno, pa spet ni. Poznam nekaj primerov, ko so se psi totalno znormlizirali, ker so imeli na sprehodih okoli sebi skoraj vedno kakšnega vzgojenega in socializiranega psa, ki je bil do drugih povsem normalen. Ampak to je po večini učinkovito predvsem pri psih, ki so agresivni iz strahu, torej ja, ker Dino je agresiven iz strahu, bi bilo možno, da mu to pomaga. Moja je zaradi izjemno slabih (večkratnih) izkušenj še nekaj mesecev nazaj nekatere velike pse šavsala - ker se jih je bala. Problem sem rešla tako, da sem jo popokala na par agility tekem, jo tam spustila med ene dvajsten čisto normalnih psov, ki so jo po večini tudi ignorirali in evo - od takrat naprej ni z njo niti enega problema več: Tudi fobija pred večjim številom psov je izginila, skratka, totalno se je znormalizira in se v družbi ne vem koliko različnih psov počuti čisto domače.

Seveda je tudi razlika med psi, ki druge napadejo iz čistega miru in tistimi, ki jih popolnoma ignirarjo, dokler se jim tuji psi sami ne približajo do določene točke. S slednjim psom je seveda lažje.

Drugi psi pa težko pomagajo psov, ki so agresivni zaradi svojega karakterja oz. nepravilne vzgoje (theRedov primer), ker taki psi dobesedno čutijo potrebo po tem, da se spravijo na drugega psa.

Nobenemu pa ne škodi sprehod z socializiranim in normalnim psom.


Če je pes agresiven iz strahu je po mojih izkušnjah najslabša možna stvar, da ga silimo v stike z drugimi. Niti na način, da čakamo, da se bo sam umiril in potem poskušamo, poskušamo, kdaj bo ok odreagiral. Prestrašen pes ne bo nikoli. Jaz bi začela s samo hojo mimo, če res želi stik z drugim psom, naj ga ima, a seveda smo previdni. Za takega psa bi bilo najboljše, da se mu najde skupinico psov, ki ga bodo popolnoma ignorirali in če je možno, naj bo ta skupinica (2-4 psi) vedno nekoliko drugačna, torej z drugimi psi. potem jih bo lahko vohal, če jih bo želel, če ne, pa pač ne, oni ga bodo pustili pri miru in mu s tem dai vedet, da se zanj ne brigajo, torej mu tudi nič nočejo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Agresivnost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivnost   Agresivnost Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Agresivnost
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Agresivnost psa in dominantnost

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: