Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 "Naravna" kazen-najboljša?

Go down 
+5
Muffin <3
Airedale10
Colliny
Marko
Admin
9 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
orijen

orijen


Število prispevkov : 51
Join date : 12/10/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 18, 2012 8:22 pm

Jaz sem žal, na začetku delal pri mojem prvem psu s priboljški Wink

NIKOLI ga nisem podkupoval. Nikoli mu nisem mahal pred smrčkom, dobim je PO opravljeni vaji. Nagrajeval sem ga kolikor je šlo vedno bol redko. In kaj se je zgodilo? 1x sem doma pozabil priboljške, ga klical kot nor, pes se ni odzval ( pred tem sva vadila brez priboljškov in je vedel, da jih nimam, ker ko sem ga poklical ni nič dobil razen pohvale) proti nama je prišel pes in moj samojed se je zagnal in stekel na cesto... Verjetno veste kakšne so bile posledice.

Od takrat ob moji neizmerni izgubi in žalosti, sem si prisegel, da NIKOLI več priboljškov, kajti ko pes 1x pogrunta... da jih ni... so lahko posledice.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 18, 2012 8:41 pm

Pa kar se tiče priboljškov: psi odlično vohajo in res ne rabiš pred njimi mahat z priboljški, da vedo, da jih imaš pri sebi.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 18, 2012 8:51 pm

Moje sožalje Sad
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeTor Avg 21, 2012 7:25 am

Še za nekaj bi rada slišala vaše mnenje (sem slišala da je tako, pa spet je meni malo čudno, baje da to govorijo vsi strokovnjaki); ena prijateljica mi je rekla, da bi mogel delati tako, da ko greš na normalen sprehod hodit s psom ne smeš imeti s sabo priboljškov in igrač (če odmislimo zdaj to, da baje pes ne uboga če priboljškov ni - začuda je moj danes čisto normalno), moraš samo hoditi in nič delati, če pa hočeš vaditi, pa moraš iti na poseben sprehod, npr. do vadišča ali kam tako in se tam s psom igrati in vaditi in domov po poti spet nič. In da ni prav, da psa občasno pokličeš ko je na povodcu, pa greš naprej, pa čez nekaj metrov mu rečeš sedi... Se vam zdi to prav? Meni je malo čudno, ampak nisem prepričana, saj želim, da se pes navadi me ubogati povsod, ne le na določenih sprehodih ko vadiva, pa tudi meni se zdi dobro, da psu na vsakdanjem sprehodu kdaj vržeš igračko, se poigraš, povadiš kak trikec in greš naprej. Zdaj sem ravno nazaj z daljšega sprehoda, smo šli (jaz, prijateljica in oba psa) na neke travnike, kjer še nismo bili, in ona je samo hodila, meni pa se ne zdi narobe ker sem mu kdaj pa kdaj tudi sedi rekla, pa vsake toliko sva se malo igrala z igračko, pa tekla naprej, jih počakala, sem ga klicala ko je šel aprej (je bil na flexyju). Pa tudi ko sva hodila po poti kjer ni prometa in po travnikih je šel naprej, če sem mu dovolila in oprostite, ampak mini se ne zdi da bi kar naenkrat zato prevzel vso vodstvo, začel postajali napadalen...
lp. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeTor Avg 21, 2012 8:44 am

Kar se tiče prvega vprašanja, ti nebi znala odgovorit.
Kar se pa tiče klicanja med sprehodom: ko sem sprehajala sosedovega psa, so se tej klici in "sedi" kar dobro obnesli. Preden sem začela to prakticirat je pes (labradorec) točno vedel, kdaj je konec sprehoda s tem, ko sem ga poklicala k sebi. Potem sem začela s tem, da sem ga med sprehodom večkrat klicala k sebi, mu ukazala sedi, taca, prostor (to kar je pač znal) in mu dala za to priboljšek. Vmes sem mu metala palce, da se je zlaufal. Sicer smo se vedno sprehajali po istih poteh in je vedel, kdaj je sprehoda, ampak je potem vedno z veseljem prišel nazaj. Preden sem ga spustila sem ga tudi navadila, da je dal prostor, sem ga odvezala in ni smel it, dokler mu nisem dala dovoljenja. Ko pa sva se vračala, sva vadila poleg in ker je bil že zmartran, se je to dalo dosti lažje kot na začetku sprehoda, ki je vlekel kot zmešan. Tako da sem sčasoma ga navadila, da je hodil poleg mene in ni vlekel tudi na začetku sprehoda. Smile
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeTor Avg 21, 2012 8:52 am

Airedale10 je napisal/a:
Še za nekaj bi rada slišala vaše mnenje (sem slišala da je tako, pa spet je meni malo čudno, baje da to govorijo vsi strokovnjaki); ena prijateljica mi je rekla, da bi mogel delati tako, da ko greš na normalen sprehod hodit s psom ne smeš imeti s sabo priboljškov in igrač (če odmislimo zdaj to, da baje pes ne uboga če priboljškov ni - začuda je moj danes čisto normalno), moraš samo hoditi in nič delati, če pa hočeš vaditi, pa moraš iti na poseben sprehod, npr. do vadišča ali kam tako in se tam s psom igrati in vaditi in domov po poti spet nič. In da ni prav, da psa občasno pokličeš ko je na povodcu, pa greš naprej, pa čez nekaj metrov mu rečeš sedi... Se vam zdi to prav? Meni je malo čudno, ampak nisem prepričana, saj želim, da se pes navadi me ubogati povsod, ne le na določenih sprehodih ko vadiva, pa tudi meni se zdi dobro, da psu na vsakdanjem sprehodu kdaj vržeš igračko, se poigraš, povadiš kak trikec in greš naprej. Zdaj sem ravno nazaj z daljšega sprehoda, smo šli (jaz, prijateljica in oba psa) na neke travnike, kjer še nismo bili, in ona je samo hodila, meni pa se ne zdi narobe ker sem mu kdaj pa kdaj tudi sedi rekla, pa vsake toliko sva se malo igrala z igračko, pa tekla naprej, jih počakala, sem ga klicala ko je šel aprej (je bil na flexyju). Pa tudi ko sva hodila po poti kjer ni prometa in po travnikih je šel naprej, če sem mu dovolila in oprostite, ampak mini se ne zdi da bi kar naenkrat zato prevzel vso vodstvo, začel postajali napadalen...
lp. Smile
To kar ti delaš za psa ni pravi sprehod. Vodja krdela v naravi ne bo nikoli ustavil svoj trop, da se bodo igrali ali pa da bodo povadili uboganje vodej. Namreč bodo hodili kako dolgo in daleč bo vodja določil in šele na koncu pride sprostitev, torej čas za igranje. Ampak vedno v mejah normale. Jas vedno ko grem na sprehod z psico ji jas določam vse. Kako daleč in kako dolgo bo trajal sprehod, kje in kdaj lahko opravi svoje potrebe, kdaj lahko vohlja na okoli itd.To so stvari, ki jih določa vodja in po takem ravnanju so tudi vidni rezultati v psu, v srečnem psu. Če pa psa učiš trike kot so sedi, pridi itd. pa res tega ne rabiš delat med sprehodom. Če ga prav naučiš in če te bo ubogal te bo ubogal vsepovsod, čeprav ga ne učiš trikov v vseh situacijah.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeTor Avg 21, 2012 5:14 pm

Kako ni sprehod, lahko to bolj razložiš? Zakaj pa potem vsi priporočajo aktivne sprehode, za pse, ki so živahni, da nikakor ne sme biti na sprehodu samo hoja? A ob pa misliš da je sam določil, kdaj se bomo igrali in delali? Razz Saj jaz naučim sedi in pridi zato, da bo prišel med sprehodom ko bo treba, da se bo usedel ko se bom pogovarjala s človekom in ko bo čakal pred trgovino, ne pa, da bom to delala samo v pesjaku, na sprehodu pa ga ne bom smela poklicati.
Sej to malo debatiram, ker meni to nekako ne gre skupaj... silent
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeTor Avg 21, 2012 5:17 pm

Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 7:23 am

Jaz resno ne vem, ali bi se jokala zarat psov, ki živijo tako življenje, smejala ljudem, ki so takega mišljenja ali preprosto uživala s svojo psico. Very Happy Bom verjetno kar tretjo možnost izbrala.

Joj, kak si želim, da bi bila na forumih poznana Lanabela tukaj, ona vse tako lepo zaključi, razloži, pa še 100x več živcev kot jaz ima. Resno razmišljam, da bi jo povabila sem, samo dvomim, da bi se še komurkoli dalo ubadati s takimi primeri...
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 7:38 am

Pa še to bi dodala: folk, nehajte se že končno ubadat s tem, kaj počnete narobe in kaj ne, dokler psu in vam ustreza. Mene se gladko je* za vse, ki mi govorijo, da sem grozna, ker psu pustim, da dela, kar hoče, dokler počne stvari znotraj tistega, kar je ok (nikoli nobenemu psu recimo ne bi dovolila, da se podi za vsakim drugim psom/kolesarjem ipd.). Dokler stvari funkcionirajo, kot ste si jih zamislili, ne vidim nobene potrebe, da bi sprehod preminjali do take mere, da bi ukinjali vohanje po želji, raziskovanje po želji, igranje. Dokler je pes pripravljen delat in dokler dela z veseljem in užitkom, ne vidim prav nobene potrebe. Tudi če nima dobrega odpoklica, zato ni krivo njegovo kao dominantno vedenje, je tu še premnogo drugih stvari npr. pasma (ene so bolj težavne kot druge, je treba met več potrpljenja in znanja), potem vodnikova zanimivost (če skregaš psa, če takoj ne pride na klic, valda, da bo raje vohal), pa način učenja itd. itd. Včasih so pa preprosto sploh za mladega psa tako velike motnje, na katere še ni navajen in pripravljen, da znanje obeh odpove. Do tega pride predvsem, ko od psa prehitro pričakujemo nekaj, na kar še ni pripravljen, ali če učimo narobe, s podkupovanjem, ko ima pes moćnost izbire ali pride ali ne.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 8:30 am

No sej sem samo vprašala, če je res kaj na tem, da za psa ni v redu da tako delaš, jaz ne mislim našega sprehoda spreminjati če ne bo nujno... Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 8:35 am

Airedale10 je napisal/a:
No sej sem samo vprašala, če je res kaj na tem, da za psa ni v redu da tako delaš, jaz ne mislim našega sprehoda spreminjati če ne bo nujno... Wink

Sem ti odgovorila - ne, popolnoma nič ni na tem, dokler vse funkcionira tak, kot ti hočeš. Wink
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 1:02 am

Nevem zakaj bi se jokala zaradi psov, ki imajo "tako" življenje... Ali ni boljše, da te pes spoštuje in uboga, kot pa, da na flexy-ju nori okrog in se zaganja v vsakega psa?

Samo nekaj me zanima in mogoče če boš imela dober argument, bom mogoče celo začela verjeti pozitivni motivaciji. Saj jo podpiram, ampak v mojih primerih se žal ni obnesla.

Zanima me, kako boš prevzgojila psa s priboljški, če se zaganja v drugega psa in ga želi napasti? S tem, da je že ta pes ugriznil ali se stepel?

Kako boš s pozitivno motivacijo prevzgojila psa, ki je že napadel človeka?

Kako boš prevzgojila psa, ki nonstop ampak res nonstop sili na vrh vodje, želi biti ta glavni? Kajti če mu ne pokažeš meja, se bo takoj zagnal v druge pse itd.
Po možnosti (brez mej)bo kazal agresijo do vseh, ne le do psov. (poznam en tak primer)

No, to je le nekaj vprašanj, ki me res fuul zanimajo in, ki me ovirajo pri tem, da bi RES 100% verjela pozitivni motivaciji. Čeprav se mi pojavlja še veliko vprašanj, ki jih pri Nali s pozitivno motivacijo, s katero 4 LETA NISEM DOSEGLA NIČ, zanimajo.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 2:34 am

Zakaj? ker ne vem in mi ni jasno, zakaj bi povsem skuliran in normalen pes MORAL imeti tako življenje! Če s posm že od začetka delaš po nekem sistemu, mu postaviš določene omejitve (da recimo ne sme v neko sobo, na kavč, posteljo, da mora v košaro, ko pridejo obiski itd., da na povodcu ne sme vleči itd.). Če se teh pravil držiš, se trudiš vsak dan in psa ne zafrustriraš z drugimi stvarmi ter mu nudiš dovolj rekreacije, je nemogoče, da bi iz takega psa nastala podivjana zverina samo zato, ker lahko dela na sprehodu v času, ko je prost (torej ko se vodnik ne ukvarja z njim, ne vadi poslušnosti, se ne igra, ne dela trikcev itd.), dela kar želi, opravlja potrebo kjer hoče, voha, tisti vogal, ki njemu paše in ker lahko hodi pred lastnikom ipd. Zakaj bi tak pes mogel hoditi skos poleg zadaj? In če pa ne, a na tak način kaže nespoštovanje? Ha-ha. Potem samo mogoče 3% agility psov spoštuje vodnika, ampak, hmmm, zanimivo, da pa ubogajo pa vedno in povsod vsi, s katerimi vodniki delajo tudi izven poligona. Kako le, če pa lahko delajo kratko malo vedno, kar želijo?? Agility sem dala samo za primer, isto je pri vseh drugih športih in disciplinah, kjer mora vodnik v psa vložiti trud in delo malo bolj, kot pa da ga samo dvakrat dnevno zlaufa, da za jest in nardi dva trikca, in mu zato ni treba kazati kako "je on glavni".

Kar sem hotla povedat je to, da ni nobene potrebe, da če hočeš, da te pes spoštuje, da mu postavljaš take omejitve, kot so poleg zadaj ves sprehod, omejeno lulanje, vohanje, igranje, iztrebljanje itd. Pes se bo spoštrovanja prej kot iz tega naučil z dobro vezjo, kjer ima vodnik vse pod nadzorom, je pravičen, ve, kaj in kako delati, zna preusmerit in opozorit na neželjeno, ampak hkrati nagrajevati in spodbujati željeno, zna zaposliti, si izmisliti aktivnosti.

Zdaj pa eno čist banalno vprašanje: katerega šefa bi ti spoštovala: tistega, ki te omejuje neprenehoma, ti postavlja nepotrebne, že skoraj smešne omejitve, ki te zna fajn nadret, ponižat, ko gre kaj narobe, ampak skoraj nikoli zadosti pohvalit, ko gre kaj prav, ko delaš vedno in povsod samo to, kar on želi, ali takega, ki ima lastnosti zgoraj naštetega? Če že, bi prvega spoštovala iz strahu in ok, tisti, ki želi met takega psa, naj ga ima.

Za tisto z agresijo - pri agresiji je en kup različnih stvari, ki se razlikujejo od psa do psa, tako da ti na podlagi tega na hitro opisanega "primera" niti slučajno ne morem podati rešitve. Še Cezar mora psa videt v živo Laughing . Pa še to: kje sem jaz napisala, da je treba vse res vse samo s priboljški? Rolling Eyes Jaz se znam fajn zadret na psa, ko se je treba, tudi cuknit, je pa res, da mi tega zdaj, ko je psici že jasno, po kakih pravilih se igra, skoraj nikoli ni treba delat. Če človek ve, kaj dela in če je to za nek primer agresije nujno, potem ni s hitrimi in močnimi potegi psa (npr.) nič narobe, če na tak način označiš napačno vedenje, je pa narobe, če nikoli ne nagradiš dobrega odziva. Hvaljenje ni samoumevno. Rolling Eyes

Pa še eno resno vprašanje: KAJ JE ZA TEBE DOMINANCA? Kaj tebi pomeni to, da pes neprenehoma sili na vrh? Kako se naj bi tak pes obnašal do drugih psov, do vodnika? To bi res rada enkrat vedela, glede na to, da je dominantnih 5% psov, katerim se nadane to "ime".
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 3:07 am

Psi, ki imajo v svojem življenju odločno vodjo, ki jim dela urnik čez cel dan so srečnejši psi ko pa tisti, ki imajo delno vodjo. Torej, da lahko pes dela karkoli hoče, dokler funkcionira? Žal to ni res, psu je tudi definitivno lažje, če ima pravo vodjo, saj se mu ni treba ubadati z tem, kaj bo počel. Večina psov ne mara položaja vodje, ker ta predstavlja le stres zanje, zato jim je lažje če imajo pravo vodjo. To, kar ti praviš Colliny, da pes lahko dela kar hoče dokler funkcionira ni res in je malce sebično. Hja naj dela pes kar hoče ane, ko pa bo naredil nekaj, kar ne sme boš pa, kar skočila v položaj vodje? Pes v svojem življenju potrebujo odločno vodjo in ne delno vodjo. Jasno je, da kaj preveč o psihologiji psov ne veš, zato je res brezveze se ubadati in doskutirati o tem. Me pa res zanima kakšen je kaj tvoj pes."Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 1940658580
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 4:14 am

Darth je napisal/a:
Psi, ki imajo v svojem življenju odločno vodjo, ki jim dela urnik čez cel dan so srečnejši psi ko pa tisti, ki imajo delno vodjo. Torej, da lahko pes dela karkoli hoče, dokler funkcionira? Žal to ni res, psu je tudi definitivno lažje, če ima pravo vodjo, saj se mu ni treba ubadati z tem, kaj bo počel. Večina psov ne mara položaja vodje, ker ta predstavlja le stres zanje, zato jim je lažje če imajo pravo vodjo. To, kar ti praviš Colliny, da pes lahko dela kar hoče dokler funkcionira ni res in je malce sebično. Hja naj dela pes kar hoče ane, ko pa bo naredil nekaj, kar ne sme boš pa, kar skočila v položaj vodje? Pes v svojem življenju potrebujo odločno vodjo in ne delno vodjo. Jasno je, da kaj preveč o psihologiji psov ne veš, zato je res brezveze se ubadati in doskutirati o tem. Me pa res zanima kakšen je kaj tvoj pes."Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 1940658580

Doh, očitno, če me moj pes upošteva, sem mu že "vodja", ha?

Kakšen stres... Hm, jap, res ogromen stres, ko pes med sprehodom, ko je z moje strani na off, sporščeno teče. Ali pa še bolj, ko povoha kakšen grm. Tudi zdaj je v hudem stresu, ko se igra s plišiko. Ampak, ko rečem ajde, gremo delat ali pa dovolj, pa neha. Samo ne, vseeno me ne spoštuje. Kakšna sebičnica sem.

"Vodja" naj bi skrbel, da bi do takih kočljivih situacij prihajalo čim manj. Jaz sem "vodja" vedno in povsod, ampak tega ne kažem na take načine, kot npr. ti. Ker pa ne poznaš ne mene, ne moje psice, ne moreš reči, da ker ne delam tako kot, to nisem. Jaz to preporsto sem in psi to vejo, poznajo moje meje do potankosti, prav tako vse omejitve in jih zato ne preverjajo, ker od njih ne odstopam, oz. če kaj ni dovoljeno, ni dovoljeno vedno. ne vidim prav nobene potrebe, da bi mogla psom postavljati take omejitve, če z njimi v takem stanju, kot so, nimam nobenih težav.

Pa tudi, če recimo ne bi bila vodja (jaz to besedo raje spremenim v besedo "glavna", če že) in bi imela s psom enakopraven položaj (dejansko je tak položaj za tebe moj trenutni), zakj bi si ga želela spreminjati, dokler gre vse po mojih načrtih, dokler se pes obnaša, kot se od njega pričakuje, dokler dela z veseljem in užitkom, posluša in se odziva?


http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/alfa-in-omega/


Nazadnje urejal/a Colliny Pet Avg 24, 2012 1:50 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 4:20 am

Aja, pa še to: psu, ki je resno agresiven, se kot prvo ukini vse bonitete: ja, v tem primeru pa mu resda moramo dopovedovati, kdo je glavni. Ja, v tem primeru mu nadziramo gibanje, igranje, hranjenje itd. Če pride do takega stanja, ko je pes tako agresiven, se strinjam, da mu določene najpomembnejše privilegije odpravimo. Spet pa ni vsaka agresija enaka.

Primeri, ki jih opisujem jaz, veljajo za pse, ki so normalni, skulirani, socializirani, sploh pa za mladiče, katerim vedenje v veliki meri izoblikujemo sami. Če se po tem sistemu dela dosledno, zaradi tega pes nikakor ne bo postao agresiven, dominanten, plašen, seveda pa so tu vedno zunanji dejavniki, ki pa v vsakem primeru lahko povzročijo kakršnokoli neželeno vedenje, zaradi posledic, ki jih naš pes doživi. (npr. pes ugrzine našega, ta se začne zaradi strahu do določenih psov odzivati napadalno ali pa beži od njih - v tem primeru je naša naloga, da ga spet postavimo na trda tla)


Nazadnje urejal/a Colliny Čet Avg 23, 2012 4:25 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 4:24 am

Darth, kaj točno o mojem psu te pa zanima?

Sem pa s svoje strani zaključila o tem debatiranju o vodjah itd. Je bilo zanimivo, ampak se mi ne da več Laughing raje porabim ta čas za kaj druga kot ta forum, ker itak ne bomo nikamor prišli, sicer pa tudi ni bil moj namen spreobračati ljudi, samo povedati svoj način dela in mišljenja.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 6:38 am

Enako zapravljam čas in besede."Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 1392757615
Meni se glih smilijo psi, ki imajo lastnike, ki niso primerno izobraženi o psih.
Žal vidimo teh vedno preveč.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 7:10 am

Darth je napisal/a:
Meni se glih smilijo psi, ki imajo lastnike, ki niso primerno izobraženi o psih.
Žal vidimo teh vedno preveč.

Se strinjam. Ko bi vsaj mala šola bila obvezna. Rolling Eyes

No, pa smo zaključili debato. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 10:59 am

Colliny je napisal/a:
Darth je napisal/a:
Meni se glih smilijo psi, ki imajo lastnike, ki niso primerno izobraženi o psih.
Žal vidimo teh vedno preveč.

Se strinjam. Ko bi vsaj mala šola bila obvezna. Rolling Eyes

No, pa smo zaključili debato. Laughing
Lepo te prosim, večina pasjih šol nima pojma po slo. Kaj te tam učijo? Kako naučiti psa trike? Imam internet zato...
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 7:29 pm

Internet?! Mogoče za trikce ja, drugače pa virtualnost ni vedno rešitev, sploh pa kar se šolanja psov tiče.

Glede pasjih šol se mi pa zdi, da imamo v Sloveniji dovolj različnih - od posameznikov, do klubov, od šol "na dom", do klasičnih malih šol, pa takih, ki vsebujejo tudi trikce. Vsak izbere tisto, kar njemu ustreza, poleg tega seveda, da je predpogoj inštruktorjevo ustrezno znanje.


Nazadnje urejal/a Colliny Čet Avg 23, 2012 9:08 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 8:49 pm

Ne bom vsega komentirala, samo nekaj bi vas rada vprašala... Če ne smejo vohljati, opravljati potrebe ko vi ne dovolite, hoditi morajo le strogo zadaj, se ne smejo igrati, ne smejo dobivati priboljškov in drugih nagrad, ne smejo biti hvaljeni, ne smejo delati skoraj ničesar kar jim je v zabavo, ne smejo se igrati z drugimi psi... Ampak zakaj pa jih potem sploh imate/imajo? Kaj sploh lahko z njimi počenete/počnejo, da ne bi psi ''postali alfa'' inn bi ''prevzeli vodilno mesto v krdelu'' ter ''po enem priboljšku postali neobvladljivi''? Kako psa utrudite? Kako ga zabavate? Saj vendar ni nagrada le priboljšek, lahko s psom delaš po pozitivni motivaciji pa sploh ne daješ priboljškov... Lahko je nagrada da gre pes v vodo, da teče, skoči, ti da poljubček, steče po igračko, se igra z drugimi psi, je odvezan, se igraš z njim (brez igrače) divje igre... In kako vi psa zabavate, saj je vendar vsa zabava za psa nagrada, ki pa je po vaših načelih ne sme biti? In kako pes lahko izgubi odvečno energijo, če le hodi za vami? Jaz sem bila zdaj na sprehodu dolgem dobre 2 uri, pes je najprej hodil poleg, potem je bil spuščen in je tekel okoli (no na slednem), igrala sta se veliko s pasjo prijateljico, ponovila sva par trikcev, metala sem mu žogico... In za jazbečarja je bilo to nekako ravno prav, kaj šele za kake še bolj aktivne pasme, ne predstavljam si, kako npr. borderja dovolj zaposliš s tem da hodi za teboj in nič drugega.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 12:57 am

Glej... Saj smejo vohljati, se igrati, VSE, ampak prej počakajo na dovoljenje "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 1940658580 Npr. jaz Nali ne pustim, da se gre sama od sebe igrat, brez mojega dovoljenja, ji dam jaz dovoljenje, ZA NAGRADO Smile Vedno si mora vse zaslužiti, če npr. na sprehodu uboga, ji potem dam NAGRADO--igro Smile Greva na svoj plac, kjer jo spustim, da se igrava.

Kje piše, da ne smejo bit hvaljeni? Seveda so lahko! Jaz Nalo ob vsaki dobro opravljeni stvari POHVALIM =) VEDNO. Vendar pač ne uporabljam priboljškov. Seveda se lahko igrajo z drugimi psi! Vendar jaz določim kak dolgo in kdaj!

In seveda lahko izgubijo vso odvečno energijo, po istih pravilih, ki sem jih prej povedala... Predlagam, da si prebereš CM, da boš videla, da ni vse tako kot se zdi! Ima vse smisel.

Mislim, da si vse narobe razumela, no večino "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 1940658580
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:08 am

Citiram :
Glej... Saj smejo vohljati, se igrati, VSE, ampak prej počakajo na dovoljenje "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 1940658580 Npr. jaz Nali ne pustim, da se gre sama od sebe igrat, brez mojega dovoljenja, ji dam jaz dovoljenje, ZA NAGRADO Smile Vedno si mora vse zaslužiti, če npr. na sprehodu uboga, ji potem dam NAGRADO--igro Smile Greva na svoj plac, kjer jo spustim, da se igrava.
No sej to pa je zelo podobno kot jaz delam, si mora večinoma zaslužiti (ne bom rekla da vse, ker vohljati npr.mu dovolim brez da prej kaj naredi...).

Citiram :
Kje piše, da ne smejo bit hvaljeni? Seveda so lahko! Jaz Nalo ob
vsaki dobro opravljeni stvari POHVALIM =) VEDNO. Vendar pač ne
uporabljam priboljškov. Seveda se lahko igrajo z drugimi psi! Vendar jaz
določim kak dolgo in kdaj!
Jaz sem tisto napisala vse kar sem slišala od različnih ljudi, ki delajo (oz. nekateri - ne mislim nate bolj mislijo da delajo) po takih metodah, da psa kao podkupuješ s tem da ga pohvališ in da to njemu nič ne pomeni in ni dobro.

Sej mislim da ima tudi npr. od Coliny psička kake omejite in verjetno tudi pri njej lastnica določi če bo lahko šla h psu, če se bosta igrali ali počivali... Smile

Citiram :
Mislim, da si vse narobe razumela, no večino "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 1940658580
Ja tudi meni se zdi da smo se malo narobe razumeli, ker če bi res upoštevala tisto kar sem napisala v prejšnjem postu potem pa res en bi bilo razloga da sploh imaš psa. Razz
Ampak še vedno ne razumem, zakaj naj bi pes z zasluženim priboljškom postal siten po domače povedano, z igračko, ki mu jo pa daš ko je naredil isto svar pa ne. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





"Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
"Naravna" kazen-najboljša?
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» GREENFIELDS naravna kozmetika

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: