Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Prostoživče mačke

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 12:55 am

Je v vaši okolici veliko prostoživečih mačk?
Pri nas jih je res veliko... Sad Včasih jih je moja sestra polovila in peljala na sterilizacijo/kastracijo in potem so jih vrnili v okolje. Zdaj ko so prekinili pogodbo z zavetiščem pa niti to ne gre več...
Lahko če ni pogodbe sploh narediš kaj, če najdeš poškodovano žival in nimaš dovolj denarja da bi sam poreavnal zdravljenje in dovolj prostora da bi jo namestil? Kaj sploh narediš če nimaš dovolj znanja da bi sam pomagal, v zavetišču so itak zelo neprijazni če bi vprašal za nasvet, če kličeš v društvo te napotijo na pristojno zavetišče... Question
Še ena zgodba izpred parih let (takrat sem imela 10 let, zdaj bi marsikaj naredila drugače... Ampak se mi zdi bolje da narediš kako napako kot pa da se le ozreš stran kot velika večina: s sošolko sva našli bolno prostoživečko (ni vajena ljudi), potem še eno z istimi simptomi. Obe sta se močno slinili, tresli, sploh nista bežali, skoraj se nista mogli premikati, neka tekočina jim je tekla iz smrčka...🇳🇴Dežurni veterinar (itak ni pristojen za to:?Smile ni mogel/hotel priti, pristojno zavetišče isto, sama je itak nisem mogla ujeti (pa tudi nevarno bi bilo bolno mačko ki ne prenaša ljudi pa otrok z golimi rokami). Potem sem za nasvete klicarila še vse povsod, pa so me vedno le neprijazno zavrnili. :xPotem je veterinar le prišel ampak odšel še isto minuto. Potem smo mogle mačke s težkim srcem pustiti tam in so poginile (vsaj predvidevam, glede na to da smo jih iskale in nismo nič našle in jih nismo več nikoli videle). pale
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Rebeka16

Rebeka16


Število prispevkov : 43
Join date : 18/06/2012
Age : 28
Kraj : Ptuj

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Jul 25, 2012 12:45 am

Ja v naši okolici je tudi dosti divjih mačk.Vsako leto pridejo nove,nekaj sma jih z sosedo dale sterlizirat na svoj račun Smile ampak to je zelo velik strošek ,tako da zbirama dnar da bi jih lahko dale še več sterlizirat :)Ko pa opazima da ima kera mladiče pa ko zrastejo jih probama čimveč oddat.

Sma pa jim tudi kuple tabletke proti glistam za skoraj vse.Dosti jih je čist divjih tako da je to bolj težko izvedljivo pri vseh Sad

Imamo pa še eno starejšo sosedo in ona jih hrani(kuha testenine in ko so kuhane noter zmeša konzervo),.. V glavnem za jest imajo vsaki dan tako da nobena ni shujšana. Smile
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Avg 29, 2012 9:18 pm

O, bog...ja, pri nas jih je res veliko.
Nai sosedi naprimer imajo mačke, ampak jaz jih ne razlikujem čigave so. Sosedove ali prostoživeče?
Gospa kliče vse mucke, večino jih hrani, ampak vse živijo zunaj, spijo skupaj in se parijo skupaj. Mladički, seveda skoteni zunaj pa morajo zaradi človeške neodgovornosti (pa naj ima mati mačka lastnika ali ne!) trpeti vse življenje (tako dolgo oz. kratko kot je).
Pred 3/4 leti je umrla gospa iz našega bloka, ki je hranila prostoživeče maččke (ki so se vzele od bogvekje) in jih vedno bolj privajala na ljudi, tako da so bile nekatere celo crtljive. Sostanovalci so se zmrdovali, ko so začele hoditi v naš blok, vendar smo imeli veliko koristi, ker v bloku nismo nikoli imeli miši in podgan. Ko/Če je bilo potrebno je prišel veterinar, edino kar pa je mucam manjkalo je bil topel prostor za spanje in ustrezna varnost. Po njeni smrti je vse splavalo po vodi, mačke so se množile, zbolevale, vedno več jih je bilo gnilih po cestah, mrtvih po avtomobilskimi gumami...
Sedaj jih je okoli malo manj, število se poveča le v partveni sezoni, vendar se kmalu tudi zmanjša ker mačkice crkujejo v grmovjih zaradi neustreznih temperatur, plenilcev ter prometa. Na nobeni ulici v Sloveniji ni stanje s prostoživečimi mačkami rožnato.
Nekateri ljudje enostavno mislijo, da mačkam pomagajo samo če jih hranijo. Aja, prostoživeče mačke pa ne morejo sproducirati mladičev, ne morejo se okožiti, zastrupiti, zboleti? Zares redkim se zdi vredno zares pomagat mačkam in jih odpeljat v zavetišče (kjer bo zanje poskrbljeno, ali pa bojo umrle vsaj humano!)
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Avg 29, 2012 10:25 pm

Banjusie, probaj kontaktirat lokalno zavetišče ali društvo in vprašaj, kako je s S/K za prostoživeče na račun občine.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 2:48 am

Midve sva iz istega kraja in nekaj časa ej to počela (in ijh je tudi kar nekaj polovila) moja sestra, zdaj pa, ko je šlo nekaj denarja pa občina ne pačuje več in ni več pogodbe z zavetiščem, tako da ne bo šlo. Wink Društva še vedno ni... Je vse tako nerešljivo. Sad
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimePon Feb 17, 2014 11:00 pm

mi jih mamo tud velik! Mad  včasih pa pridejo hnm kkšne mačke pol pa kr pr ns ustanejo ker imamo kmetijo je veliko prostora za njih pa tud miši Very Happy zadnji je k nam prišel moj Valentinček! on je posebej moj ker sem ga rešila! vse druge ma moja sestra Laughing Valentin je tak cukrček!
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeTor Feb 18, 2014 4:19 am

Ti priporočam da jih sterilizirate oz. kastrirate (prostoživeče na račun občine), ker če ne se jih preveč nabere in ni ravno dobro. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeTor Feb 18, 2014 9:05 pm

ja sej se zanimamo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 12:08 am

No najbolje čimprej opravit, ker pri 6. mesecih ali še celo prej ima lahko mačka že leglo. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 4:06 am

evo najdli smo! jj
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 5:13 am

Me veseli. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 8:38 pm

ja danes bo muca kastrirana  jj
Nazaj na vrh Go down
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 8:40 pm

*muc  lol!
Nazaj na vrh Go down
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitimeČet Feb 20, 2014 4:52 am

danes smo izvedeli da je valentin valentina Shocked mogoče nismo dobro pogledali saj je pri nas komaj 3 dni scratch
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Prostoživče mačke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prostoživče mačke   Prostoživče mačke Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Prostoživče mačke
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Mačke
» Tuje mačke
» Perzijska mačke (persian cat)
» Vse o nakupu pasemske mačke
» Sterilizacija/kastracija mačke

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Mačke :: Razno-
Pojdi na: