Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Poplava mačjih mladičkov

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimeTor Okt 02, 2012 12:41 am

Moj pes pa mačkice iz gozda prinaša
Že kako leto je minilo, ko je Shara na sprehodu z dedkom pri potoku našla našega Buckota; verjetno ga je potok nesel naprej, ko se je zapletel v vejevje, ki je držalo njegovo glavico nad vodo. Poleg njega so ležali še trije mucki, vsi mrtvi. Bucko je bil komaj še živ, slabotno je mijavkal v nebo, medtem ko ga je vedno bolj pritiskalo pod vodo. Doma smo ga ogreli, na srečo je staknil le manjši prehlad in po nekaj dnevih je bil že popolnoma zdrav.
Predvčerajšnjim je Shara iz gozda privlekla še eno tigrasto-belo mucko, verjetno samčka (spola se še ne vidi dobro), kakšnih 14 tednov starega in ga posvojila. Privlekla ga je z druge strani čebelnjaka, kjer imajo ljudje vrtove, v bližini pa so kmetije in potok. Mucek ima poškodovano hrbtenico in zlomljen repek, vendar je veterinarka rekla, da je razen tega popolnoma zdrav, kosti pa se bodo zarasle brez človeških posegov. Ko ga je Shara prinesla ga je negovala z jezikom, dokler ga ni dedek našel ležečega poleg nje in ga nahranil z mlekom v prahu mešanim z vodo. Tujcev se boji, vendar se v človeškem naročju popolnoma sprosti, tako da sklepamo, da je bil verjetno v človeških rokah preden so ga zavrgli. Že dva primera v enem letu.
Kaj privede ljudi do takšnih dejanj? Mačje dojenčke metat v potok in po gozdovih, da se jih znebijo, da pocrkajo zaradi mraza, da jih požro živali ali pa da se utopijo, namesto, da bi odšteli nekaj evrov za sterilizacijo in bili imeli celo življenje mir? Kako imajo lahko srce, da zavržejo nekaj živega, nekaj kar je nedolžno prišlo na ta krivični svet in jim na takšen krut način odvzamejo življenje? Mački niso krivi, da producirajo mladiče, mladički pa niso krivi, da so prišli na svet! Krivi so neodgovorni, brezčutni ljudje, ki jim za mačke ni mar in jim ne privoščijo normalnega, zdravega življenja! Resnično več ne vem kam gre ta svet, z opozarjanjem pa se ne pride daleč.
Mali mucek pa bo ostal pri nas in bo ko bo dovolj star šel na kastracijo. Ko bo dovolj star bo šel k moji drugi babici v roke.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimeTor Okt 02, 2012 1:47 am

Se popolnoma strinjam s tabo.Ne vem kako so lahko ljudje tako kruti in se jim ubogi mladički ne smilijo.In ne vem zakaj je škoda dat nekaj evrov za sterilizacijo oz. kastracijo.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimeTor Okt 02, 2012 3:11 am

Ko sem to brala... Kar solzne oči, sem dobila... Brez besed.

Te ljudi žene samo HUDOBIJA in NEODGOVORNOST! Ni razumevanja za takšne ljudi. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 4:33 am

No tudi pri nas imamo nekakšen primer preveč mladičev.Na vsakih 6-8 mesecev nekdo z avtomobilo pripelje mačje mladiča črne barve.Dva smo že mi rešili.Sedaj je menda prišel še eden in ga je posvojil sosed.Ati mi je povedal da mu je sosed ki je posvojil mačka rekel da je menda videl moškega ki je mačka pripeljal in ga odvrgel.Ali je možno da bi se to javilo kakšnemu društvu za zaščito živali in bi ukrepali?Čeprav ukrepati verjetno ne bi mogli ker je sosed videl moškega od daleč prav tako ni videl njegove registerske številke.In sedaj je pripeljal že tretjega mačka,lahko da bo čez približno pol leta še kakšnega kot sedaj.Verjetno da ima doma mačke nekastrirane in nesterilizirane ter mladiče ki se znova in znova rojevajo.Kaj je z ostalimi mačjimi mladičii ne vem ampak verjetno jih ne pobije(ker če ne bi vse tudi tiste ki jih je sem pripeljal),ampak jih pelje v kak drugi kraj.Dokler bo kdo posvojil kakšnega mačka bo OK ko ga pa ne bo nihče več bodo pa bogi.Pri vsaki hiši pa že imajo kakšnega mačka in jih ne bojo kar posvajali pa še vas je majhna.Drugače so vsi sosedje kar se mačkov tiče skrbni in imajo sterilizirani in kastrirane,razen dveh
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 6:12 am

DZZŽ lahko prijavlja isto kot posameznik, le da imajo oni malo več izkušenj in znajo bolje sestaviti prijavo. Če vidite samo to pa verjetno žal ni dovolj... Če pa še kdaj vidiš to pa fotografiraj (lahko tudi s telefonom)!
lp.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 7:19 am

Jaz pa sem bila 1x doma, za računalnikom. Naenkrat v slišim mijavkanje. ( Doma sem v 14 nadstropju).

Grem ven, nikjer nobenega. Potem sem pa šla en štok nižje v 13 nadstropje. Odprem dvigalo... In vidim dve mali mačici v škatli. Sad Doma mi niso želeli pomagat. Sem imela srečo, da smo z sosedi zrihtali prevoz do zavetišča Poplava mačjih mladičkov 1940658580 Čez noč ju je obdržala soseda, naslednji dan pa smo jih peljali v zavetišče.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimeČet Okt 04, 2012 2:35 am

Če bi jaz videla bi fotografirala ker pa je videl sosed in ni fotografiral ne moremo nič.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitimePet Okt 05, 2012 12:18 am

To sem mislila za naslednjič. Wink
Meni pa je bolj kot prijava všeč, da stopiš do človeka (mislim da bolje da tvoji starši) in se pogovoriš z njim ter razložiš o sterilizaciji, lahko mu pa tudi v nabiralnik vržeš letak (vem da ima DZZŽ Kranj dobrega, pa Mačja Hiša ima nekaj, pa zavetišče Horjul...). Vem da je moja sestra te od Kranja lepila enkrat po mestu, jih pustila na veterini (tam je še vedno), v frizerskih salonih...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Poplava mačjih mladičkov Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poplava mačjih mladičkov   Poplava mačjih mladičkov Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Poplava mačjih mladičkov
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Znamke mačjih briketov

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Mačke :: Razno-
Pojdi na: