Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kolenske vezi

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
spitz101

spitz101


Število prispevkov : 7
Join date : 05/11/2011
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kolenske vezi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kolenske vezi   Kolenske vezi Icon_minitimeSre Dec 21, 2011 8:00 am

Pozdravljeni!

Imam psičko kavkaško ovčarko staro približno 10 let. Pred tremi dnevi je pobegnila in pristala v zavetišču. Ko so me poklicali so rekli, da ne stopi na zadnjo desno nogo. Peljala sem jo k veterinarju - ortopedu, ki je rekel, da ima verjetno strgane kolenske vezi. Tako da mi je dal številko od nekega veterinarja, da se zmenim za operacijo. Zelo me skrbi, ker je starejša in mi jo je težko dati na operacijo. Sad
Ali obstaja kakšna druga možnost? Sicer šepa, ampak občasno malo stopi na poškodovano tačko. Ima kdo kakšne izkušnje?
Lp
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/tina.rak
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Kolenske vezi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolenske vezi   Kolenske vezi Icon_minitimeSre Dec 21, 2011 8:09 am

Vezi imajo na žalost zelo slabo regeneracijsko sposobnost, sploh pa križne vezi ne vem ali se sploh kaj obnavljajo, ker so na tekam mestu, ki se stalno premika. Nisem pa še slišala, da bi se dalo ta problem rešit kako drugače, kot z operacijo.
Sicer je psička res že starejša, vendar so psi v anesteziji, sploh na kakšnih bolj opremljenih klinikah (za VF vem) monitorirani čez celo operacijo.

Čigavo številko pa so ti dali? Verjetno za dr. Zorkota? On dela na VF. Pomoje najboljše, da pokličeš in njega osebno vprašaš, ker ti bo glede tega še najboljše znal povedat, prav tako ga lahko vprašaš glede anestezije.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
 
Kolenske vezi
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Zdravje-
Pojdi na: