Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Flyball

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Polly

Polly


Število prispevkov : 272
Join date : 03/11/2011
Age : 29
Kraj : Maribor

Flyball               Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Flyball    Flyball               Icon_minitimePet Dec 23, 2011 5:13 am

To je moštvena kinološka športna disciplina. Prihaja iz Anglije in se vse hitreje širi po svetu. V Ameriki je dosegla že prav osupljive razsežnosti.

Na vzporednih progah hkrati tekmujeta dve ekipi. Ekipo sestavljajo štirje psi z vodniki in polnilec naprave, ki stoji na koncu proge in izstreli teniško žogico, ki jo pes aktivira. Vsaka ekipa tekmuje s svojo lastno napravo za žogice. Vsa stvar je videti takole: na začetku proge sta štartna in ciljna linija, na progi so 4 ovire, na koncu proge pa stoji že omenjena naprava (boks), ki izstreli žogico. Pes brez vodnikove pomoči steče preko ovir, sproži boks, ujame žogico in se z njo preko istih ovir vrne k vodniku. Ko preide ciljno črto, lahko štarta naslednji pes. Gre torej za štafeto štirih psov.

http://www.kd-krim.si/flyball.htm


Flyball               Srednja
Nazaj na vrh Go down
http://boltzadi.weebly.com/
Tia&Nelly

Tia&Nelly


Število prispevkov : 17
Join date : 02/12/2012
Age : 24
Kraj : Jesenice

Flyball               Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Flyball    Flyball               Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 8:36 pm

Zgleda zanimivo. Je to podobno agilityju? Zgleda super! Pri kolikih letih/mesecih pa pes to lahko začne trenirati? (:
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Flyball               Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Flyball    Flyball               Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 10:47 pm

Flygility je bolj podoben agilityju, saj so še ostale ovire iz agija, ampak ta šport je redek, flyball pa ima samo višinske ovire, meni se ne zdi preveč podoben. Wink
Ne vem sicer kdaj naj bi začel, ampak verjetno podobno kot pri agiju in drugih podobnih športih - že od mladiča se s psom igraš z žogicami, potem kaj pred enim letom ga spoznaš z napravo in že malo delaš na nizkih ovirah. Je pa flyball obremenjujoč za sklepe, saj pes z vso silo prileti v napravo, zato bi jaz raje preden bi začela počakala do enega leta in naredila še kako slikanje sklepov (če misliš redno trenirati, samo parkrat seveda ne bo škodilo). Smile
Sicer pa ta šport Dinotu ne bi preveč odgovarjal (ni velik oboževalec žogic, pa tudi v zraku ne ujame), meni pa so tudi ljubši tisti športi, pri katerih vodnik in pes skupaj delata (tukaj pa vodnik samo pošlje psa).
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Tia&Nelly

Tia&Nelly


Število prispevkov : 17
Join date : 02/12/2012
Age : 24
Kraj : Jesenice

Flyball               Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Flyball    Flyball               Icon_minitimePon Dec 03, 2012 12:01 am

Airedale10 je napisal/a:
Flygility je bolj podoben agilityju, saj so še ostale ovire iz agija, ampak ta šport je redek, flyball pa ima samo višinske ovire, meni se ne zdi preveč podoben. Wink
Ne vem sicer kdaj naj bi začel, ampak verjetno podobno kot pri agiju in drugih podobnih športih - že od mladiča se s psom igraš z žogicami, potem kaj pred enim letom ga spoznaš z napravo in že malo delaš na nizkih ovirah. Je pa flyball obremenjujoč za sklepe, saj pes z vso silo prileti v napravo, zato bi jaz raje preden bi začela počakala do enega leta in naredila še kako slikanje sklepov (če misliš redno trenirati, samo parkrat seveda ne bo škodilo). Smile
Sicer pa ta šport Dinotu ne bi preveč odgovarjal (ni velik oboževalec žogic, pa tudi v zraku ne ujame), meni pa so tudi ljubši tisti športi, pri katerih vodnik in pes skupaj delata (tukaj pa vodnik samo pošlje psa).
Aha, hvala, ker mi ni bilo čisto jasno kaj je to. Razz
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Flyball               Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Flyball    Flyball               Icon_minitimePon Dec 03, 2012 4:23 am

Ni za kaj! Smile Še en video s Cruft's-a:
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Flyball               Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Flyball    Flyball               Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Flyball
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Pasji športi :: Pasji športi-
Pojdi na: