Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Katero pasmo?

Go down 
+6
Fiamma
Maly
Airedale10
Banjusie
Admin
IvanB
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 3:58 am

Saj bo Very Happy

Dopovej jim, da so ti psa obljubili, da nočeš podpirati dvoriščne nerodovniške reje, saj ta pripomore k mučenju živali, izkoriščanju psic, nategih... Daj jim prebrat članke o vzreji Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Doggy

Doggy


Število prispevkov : 8
Join date : 03/04/2012

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 3:58 am

Admin, res hvala...
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 4:00 am

Ni panike Smile

Zdaj pa si le prebiraj o pasmah, ki te zanimajo, če pa ti je všeč evrazijec, pa si preberi čim več o njem, v enem dnevu dvomim, da si se odločila zanj. Tako, da prebiraj. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Doggy

Doggy


Število prispevkov : 8
Join date : 03/04/2012

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 4:00 am

Bom, ne skrbet Wink Že čekiram I love you
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 5:05 am

Doggy povej še kaj o tebi in o tem kako bi pes živel, ker za zdaj nisi povedala skoraj nič:
- psa vzgojiš ti, noben pes ni sam agresiven, niti ne zna sam vsega (npr. border collie je učljiv, ampak če ga ne učiš veliko hitreje postane ogresiven, kot npr. afganistanski hrt, ki bo neukvarjanje lahko dlje prenašal brez agresije - če razumeš kaj hočem povedati... Smile)
- kaj evrazijci so dolgodlaki confused


Citiram :
Koliko ur bi se ukvarjali z njim?
Koliko ur bi bili sprehodi?
Želite trmastega psa ali psa "na izi"?
Hočete aktivnega psa?
Koliko ga imate časa negovati (kolikokrat na teden)?
Kak pes po videzu vam je všeč (dajte kak primer)?
Kako dlako naj ima?
kako aktivnega psa želite (lenobo, srednje aktiven, zelo aktiven)?
Bo pes živel zunaj ali noter?
Kakšno šolanje imaš v planu?
Je nujno da je pes pasemski??

Ti pa močno priporočam, da kupiš rodovniškega psa!


Najbolj se mi zdijo primerni psi iz 9.FCI (coton de tulear, kavalir, pappilon, tibetanski terier, kodrasti bišon, koder...). Pa koker španjel (angleški verjetno, ker se jih lažje dobi če ne zaradi drugega...)? Sicer niso dolgodlaki, ampak meni se zdita primerna tudi mali angleški in mali italijanski hrt. Zakaj pa je sploh pomembna dolga dlaka?? Kaj pa dolgodlaki jazbečar? Sicer so trmasti (jaz imam sicer izkušnje z resastim, ki imajo to lastnost najbolj izraženo...), ampak dolgodlaki še najmanj (pa če vzameš razstavno linijo (Dino je namreč dolj delavna) je verjetno trme manj). Lahko jih naučiš veliko trikov, ampak s pozitivno motivaijo, saj se v nasprotnem primeru uprejo (Dino zna trikov čez 70), lahko greš tudi v agility, le paziti moraš zaradi hrbtenice. Pravijo sicer, da jazbečarji ob primerni vzgoji lahko postanejo kar precej popadljivi, ampak če ga pravilno vzgojiš ne bi smelo biti problema...
15.4.2012 je razstava CAC Barje, če prideš pogledat tam spoznaš veliko vzrediteljev in vidiš pasme v živo ter se lažje odločiš.
Pa še glede cene: 800€ je ena nižjih cen rodovniških psov, še posebno družne pasme so običajno čez 1000€, tako da če niste pripravljeni tega plačat se psu raje odpovejte.

Upam da sem ti vsaj malo pomagala!
lp.,
Rebeka Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 5:54 am

Se strinjam z Anjo. Če a se ne oldočiš za evrazijca pa prosim da malo bolj opišeš pogoje (s čim se ukvarjaš ipd.), da ti bomo lažje pomagali. (:
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:14 am

Rebeka glede cene, sem na pesjanar forumu zasledila, da je vzrediteljica dala ceno 800 EUR, po določilih avstrijskega kluba za evrazijce Wink In ja evrazijec ima daljšo dlako:

Tale črnuh naprimer, se vidi dolga dlaka Very Happy ( So pa vseh barv, edino jetrna in popolnoma bela ni dovoljena).

Katero pasmo? - Page 2 Img9640

Se pa drugače popolnoma strinjam s tvojim postom Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Doggy

Doggy


Število prispevkov : 8
Join date : 03/04/2012

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:19 am

Hvala vama za nasvete obema Smile

V ožjem izboru sta zdaj evrazijec in pa všeč mi je ful ta aljaški malamut, res so fuul lepi Wink A se mi zdi, da so trmasti? Sem nekje prebrala se mi zdi.....Zdaj pa nevem. Se mi zdi evrazijec bol primeren. Sem pa razmišljala tut o Chow Chowu, kakšen predlog?

Drugače pa, za psa imam dost časa. Kupili bi ga med počitnicami, da bi mela več časa zanga, ko je mladič, da ga lahko vozim ven pa to. Trenirala nebi nič, bi gga mela bol za ležanje na kavču, sprehajanje, trikci... Wink No.. Nekak tako. Aja sprehodi ko bo odrasu pa bi bli vsaj po eno uro Smile)
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:33 am

Vse 3 pasme znajo bit fajn trmaste, nista lih za trike, ampak se da. Sam vseeno, glede na to da si začetnik ne vem, no...

Hja, za to ne moreš predvidevat, ampak se prilagodit psu. Wink

Ležanje na kavču? Shocked Haha, zaležanje na kavču priporočam papillona. Rolling Eyes Vsi psi poterbujejo velik gibanja, definitivno več kot le eno uro na dan. Jes toplo priporočam da si omislita kakšen pasji šport, agility, rally-O, fresbee...vsaj malo šolo pa B-BH izpit pa bi jes rekla, da je pod nujno vsaj če boš zbrala eno od navedenih pasem. Wink

Glede na napisano bi priporočala zlatega prinašalca, ali bilokakega prinašalca. So primerni za začetnike, rabijo dovolj gibanja (ampak spet ne ogromno), hitro so učljivi, prilagodljivi, niso nagnjeni k dominanci ali agresiji...ZP-ja pa priporočam predvsem za to, ker si omenila daljšo dlako, ZP pa potrebuje kar precej nege. Mogoče, če si pripravljena s psom kaj več naredit škota, vendar znajo bit precej bolj živčni ali plašni...
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:37 am

Banjusie če ti po resnici povem, nisem vedela, da zna bit evrazijec hudo trmast, ker nisem na nobeni spl. strani zasledila Very Happy Sem se prav čudila, ker so jih v preteklosti križali z chowom, samojedom in volčjim špicom, kar pa so vse 3 trmaste pasme in me je prav čudilo, da nisem nikjer zasledila tega podatka. Ali pa sem ang strani površno prebrala Laughing
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:39 am

Jaz sem prebrala na neki angleški strani.Če najdem dam link. Hjah, saj ne da so grozno trmasti, ampak spet niso tako hitro in lahko učljivi kot borderji. Neki takega kot flati, v moji knjigi piše "slow learner", ne pa dobesedno "stuborn". Mogoče neki takega kot pasme s kateremi so jih "ustvarili".
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:56 am

Doggy, zakaj pa mora bit pes obvezno pasemski?
Če se tvojim staršem zdi veliko dat 800€ za psa (kar ni veliko za rodovniškega psa!), raje razmisli o posvojitvi psa iz zavetišča.
V zavertišču lahko dobiš tudi mladiča. Morda še bolje, da posvojiš odraslega psa, za katerega ti bodo znali oskrbniki povedat, ali ti ustreza, glede na to, da si začetnik.
Poleg tega je pasja šola zeloooo priporočljiva, tudi če ne misliš s psom nič trenirat. Ne samo zato, da se pes nečesa nauči in socializira, ampak tudi zato, da se ti naučiš, kako psa vodit.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 7:28 am

Banjusie je napisal/a:
Jaz sem prebrala na neki angleški strani.Če najdem dam link. Hjah, saj ne da so grozno trmasti, ampak spet niso tako hitro in lahko učljivi kot borderji. Neki takega kot flati, v moji knjigi piše "slow learner", ne pa dobesedno "stuborn". Mogoče neki takega kot pasme s kateremi so jih "ustvarili".

Zanimivo, slow learner. Kolikor sem pa jaz prebrala so pa ravno zelo pametni, inteligentni in lahko učljivi Smile Tudi na mojpes.net opisu, ki ga je vzrediteljica Dragica Šuštar napisala piše nekaj podobnega Smile Tako, da res zanimivo. Wink
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 8:46 pm

Se strinjam s Fiammo! Sicer pa kaj ti gledaš pri izbiri pasme na videz ali karakter?? Ker če bo AM za ležanje na kavču, lahko hitro zverina nastane... Iz 5.FCI se mi zdi da so skoraj vse pasme trmaste in niso primerne za samo ležanje na kavču (saj ni nobena...). Nevem no, meni so naj. zavetiščarji, pa kak iz 9.FCI. Wink
Koliko časa imaš za nego?
Bo pes živel v hiši ali zunaj?
Jaz sem na hitro rešila zate en (sicer ne ravno zanesljiv) test katera pasma je primerna in je bil prvi coton de tulear (100 točk).
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Doggy

Doggy


Število prispevkov : 8
Join date : 03/04/2012

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimePet Apr 06, 2012 12:57 am

Pes bi živel tako notri kot zunaj.
Ok, pol malamut odpade. Glede evrazijca... Pa tut jaz nisem trme nikjer zasledila. Na ang straneh piše celo: pes z najboljšim karakterjem. Mislijo pasmo... =))

Za nego, huh koliko časa bo pač potrebno, ni blema.
Uff, cotonček odpade premajhen mi je. Hvala za pomoč vsem!

Ležanje na kavču, malo čudno sem se izrazila, mislila sem, da ga mislim imet kot člana familije, ne bo bival zunaj, bo kot moj mlajši "bratec" hehehe Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimePet Apr 06, 2012 3:32 am

To "pes z najboljšim karakterjem" je tako zeloooooo relativno, ker že npr. za mene zdaleč nima najbolšega, ker mi tak karakter pač ne ustreza, oz. bolj natančno njihove potrebe. Smile Tako da na to, kar nekdo napiše (torej je napisano samo na papirju) o kar,akterju neke pasme se ne zanašat do take mere, da bi bilo odločilno pri izbiri. Pasmo je treba (vsaj enega predstavnika, če so bolj redke) v živo spoznat, fino je sploh npr. delovne pasme videt med delom, se čim več pogovarjat z lastniki in manj brat internetnih strani. Sicer ti slednje dajo neko teorijo, a ker je to res samo teorija, ki pri odločitvi psa tehta ne več kot 30%, bi se jaz definitivno dogovorila s kakšnim vzrediteljem (za katero koli pasmo), da pridem pogledat njihove pse, al pa na razstavi s kakšnim lastnikom ipd. Samo tako dobiš najbolj realno sliko glede karakterja in potreb psa.

Da ne bo pomote - nič ni narobe, če se informiraš po netu in knjigah (ravno obratno), je pa ob vsej tej teoriji nujno pasmo spoznati tudi v živo in komunicirati z dejanskimi (večletnimi) lastniki ali celo vzreditelji. Wink Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimePet Apr 06, 2012 5:15 am

Kaj pa ZP?

Se strinjam s Colliny.

In pa meni se tudi ne zdi prav da si kupiš delovno pasmo, pa potem ne zadovoljiš njenih potreb in želje/nagona. Če npr. kupiš ovčarja se mi zdi čsto logično da boš šel na pašo, če ne drugo ga pa drugače mentalno zaposlil. Ker če ga imaš le kot člana družini, da s psom nič ne delaš se neredko pojavijo problemi.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeSob Apr 07, 2012 5:47 am

Banjuise, odvisno spet, katerega ovčarja...Z borderjom valda da boš delal pašo, z nemcem pa najverjetneje ne, al pa belgijcem Wink Ampak ja, vem kaj je bil point in se strinjam z napisanim. Smile
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeSob Apr 07, 2012 5:49 am

Dala sem samo kot primer. Ni lepše kot videti psa, ki uživa v delu za katerega je bil vzrejen.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Monica2




Število prispevkov : 21
Join date : 19/03/2012

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 4:13 am

Kaj pa kakšen golden ali labi? Sicer so ful "pokvarjeni" zarat dednih bolezni, tak, da pazi pri kom kupiš psa
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 12:25 am

Monica2 je napisal/a:
Kaj pa kakšen golden ali labi? Sicer so ful "pokvarjeni" zarat dednih bolezni, tak, da pazi pri kom kupiš psa

Kar se tiče labijev, se v Slo malo popravljajo. Priporočam psarno Velvetline's. Kar se tiče goldnov...hjah tukaj je pa nekje "fifty-fifty". Jaz bi za goldna šla v tujino.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Volkulja




Število prispevkov : 1
Join date : 12/04/2012

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 2:40 am

Hi Very Happy

Mene pa neke stvari zanimajo o nakupu psa. Tut mi se zanimamo za psa Pa me zanima katera pasma bi bila primerna za 4 in 7 letna otroka? Da ni preveč "masiven" s tem mislim, da ne podira otrok za seboj npr. doga.

Pes bi živel v pesjaku, z njim bi se ukvarjali od 2-4 ure dnevno... pes mora biti prijazen, primeren za začetnike, ubogljiv, neagresiven itd. Otroka si ga strašo želita Very Happy Pa se zdaj tudi midva z možem strinjava za psa. Prosili bi za čim več koristnih nasvetov, hvala!

P.,S Najbolj so nam všeč psi iz FCI5
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 2:46 am

Da bi otrok skrbel za psa, to vsekakor odpade. Sploh pa kupovati psa tako majhnim otrokom po zakonu kaznivo. Zato upam, da se zavedata, da bosta za psa bolj ali manj skrbela vidva. Kaj, a ves preostali dan bi bil pa pes sam v pesjaku? OK, to se mi ne zdi prav, ker psi potrebujejo bližino človeka... Zato bi bilo najbolje imeti psa kar notri, hehe Smile Poleg tega pa če mislite imeti čuvaja ( sicer ni omenjeno pa ok) psi v pesjaku lahko "čuvajo" kvečjemu pesjak, poleg tega pa psi iz FCI5 skupine niti niso čuvaji.

Pes bo takšen kakršnega si ga boste vzgojili... Če ga boste pravilno socializirali bo prijazen, če se boste z njim ukvarjali ga šolali, bo ubogljiv.

FCI5 skupina hm... niso ravno primerni za začetnike. Polarci so trmasti, svojeglavi, samosvoji psi, ki potrebujejo ogromno ukvarjanja.


Lep pozdrav!
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 3:16 am

Se strinjam! Zakaj so vam pa všeč FCI5?
Kako aktiven bi bil pes?
Do kake stopnje bi ga šolali?
Koliko časa ste si pripravljeni vzeti za nego?
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 6:27 am

Se strinjam z gornjima postoma. Za začetnike in otroke malo pomislite glede skupine FCI 8. Kašni labbradorce, zlati prinašalci, so zelo primerni za začetnike in otroke, vendar nikakor niso za v pesjak. Pri ZP-jih se tudi pojavlja agresija, zato je treba psa vzeti od odgovornih vzrediteljev. Kakor je prej napisala Anja, so polarci kar zahtevni in nikakor ne za otroke.

Sploh pa otrok itak ne more skrbet za psa. Vsa skrb bo padla na ramena starpeš, sploh glede na to, da sta otroka tako mlada.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Sponsored content





Katero pasmo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katero pasmo?   Katero pasmo? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Katero pasmo?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Katero pasmo si naj omislim?
» Kako izbrati primerno pasmo?
» S katero hrano hranite vašega psa?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Nakup-
Pojdi na: