Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Odpoklic

Go down 
+9
TheBrokenHeartedGirl
NickiTaj
Marko
kev235
Mei1
LittleLi
Banjusie
Colliny
Airedale10
13 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

Odpoklic                   - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 05, 2014 11:46 pm

to največkrat počne v vasi,.. ko pride avto ga poskuša na vsak način ustaviti, se postavi pred njega začne renčat v gume ,.. to počne zmiraj ko se kaj premika,tudi kolo,skiro,.. usee še če začneš tečt te poskuša ustavit... nevem zakaj to počne.. mogoče je kot pašni nagon na to sem že pomislila samo to bi rada odpravila da nebi počel tega.. ker je zelo moteče,.. tudi ko ga peljem npr.po glavni cesti (seveda zapetega) ko pride avto nasproti upočasni, učasih se še pomika nazaj. ko pa pride avto iz iste smeri kot midva pa kar rine za avtom ,.. pozornost sem mu že poskušala preusmerit samo je kot hipnotiziran u tisti avtoo..
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Odpoklic                   - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 06, 2014 1:06 am

Sem že večkrat slišala da so to počeli razni ovčarski psi in so se trudili odpraviti (in je večini uspelo, ne vem pa kako).
Citiram :

pozornost sem mu že poskušala preusmerit samo je kot hipnotiziran u tisti avtoo..
Da je ta metoda uspešna se moraš najprej umakniti na razdaljo na kateri še ni ''hipnotiziran v avto'' :Pin od tam delati, potem pa se čisto počasi približevati. Čeprav ja, pogosto ni izvedljivo...
Kaj pa tisto ''look at that car''? :PVem da je osnovno ime ''look at that dog'' in da se uporablja za odpravo agresiej do psov, bi se pa dalo verjetno prenesti tudi v situacijo z avtom. :)Je sigurno kak filmček na yt, osnova pa je da se umakneš na primerno razdaljo, pes pogleda avto in ti klikneš in nagradiš (če ga šolaš po kliker metodi je seveda to primerno). To je pač osnova in tako začneš, potem pa nadaljuješ (poglej kaj po netu). Ne vem pa kako v praksi deluje z avtom...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

Odpoklic                   - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 06, 2014 1:19 am

bom probala tudi to ja hvala Smile upam da bom našla kej na yt Smile
Nazaj na vrh Go down
runo

runo


Število prispevkov : 48
Join date : 17/02/2014

Odpoklic                   - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 08, 2014 1:09 am

jaz sem Runča naučila tako da sem si izmislila čarobno ime ker pasji ime vedno izgovarjaš se on tega naveliča Very Happy samo malo časa rabi da se pvrivadirunčita sem poklacala z Čarko .Res je super! Smile
Nazaj na vrh Go down
Pia*




Število prispevkov : 6
Join date : 13/07/2014

Odpoklic                   - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 13, 2014 9:52 pm

Kaja* je napisal/a:
Na igro s psi pogosto ja... zdaj ko vadima sploh. Vohlanje brez problemov. Kaj pa pomeni fiksacija? o.o Razz

Fiksacija na žival je mišljeno to, da se pes fiksira na neko žival (ponavadi ne samo do te mere, da jo opazuje, ampak, da tudi steče za njo) - lovske pasme recimo težko odpokličeš od divjadi oz. dosežeš to, da se zanje ne zmeni, pogosto so pa znajo bit težave mačke.  Laughing 
Midve nimava nekih problemov z odpoklicem. Pač malo odvisno je tudi od pasme in pa samega karakterja. Ker že od začetka ni imela nekih problemov s tem, enostavno nas (me) je na sprehodu spremljala. Z vajo pa se je vse še samo izboljšalo. Nima problemov z mačkami ipd., vohanje itak ni problem pri njej, tudi od psa pride (recimo pa, da na tem največ delava, ker imava tu od vsega že največje probleme). Seveda pa ne pričakujem, da bo imela 100% odpoklic, ker bi to enostavno bilo preveč za pričakovat od živali.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Odpoklic                   - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odpoklic    Odpoklic                   - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Odpoklic
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Odpoklic in vaja "poleg"

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: