Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda

Go down 
+3
Airedale10
pinokio
Marko
7 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2

Koliko časa zapravite na dan za sprehod z psom?
Manj kot 30 min
6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_lcap0%6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
30-60 min
6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_lcap6%6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_rcap
 6% [ 1 ]
1-2 ure
6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_lcap56%6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_rcap
 56% [ 9 ]
Več kot 2 ure
6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_lcap38%6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_rcap
 38% [ 6 ]
Nič, pes se razgiba na vrtu
6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_lcap0%6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Skupaj glasov : 16
 

AvtorSporočilo
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 4:59 am

LittleLi je napisal/a:
Šolanje s klikerjem in pozitivna motivacija,malo ali še bolje nič kazni in aktivno ukvarjanje s psom. Vseeno si vodja,samo psa si ne podrejaš. Pes te vidi kot vodjo, ker mu daš zaposlitev/delo, usmerjaš ga, ukvarjaš se z njim,... Psu je tak položaj veliko bolj všeč in ne bo poskušal prevzeti mesta vodje.

Lej, če si ti psu vodja je pes tebi tako ali tako podrejen. Podrediti ga pa moraš npr. če je dominanten, agresiven. Saj vedno ga tudi ne podrejaš, če je pes boječ, ima fobije boš delal glih obratno v tem primeru mu pa poskušaš dvigniti samozavest. Ne vem kaj je tako narobe z tem, če psa podrediš. Če je on vodja ga pač moraš, če hočeš ti biti nad njim.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 6:10 am

Pogosto je pa agresija znak nečesa čisto drugega kot tega, da pes hoče biti glavni. Lahko je zaradi bolečin,strahu,... Zato se je dobro vprašat,zakaj pes nekaj počne ker največkrat to ni znak dominance.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 6:18 am

LittleLi je napisal/a:
Pogosto je pa agresija znak nečesa čisto drugega kot tega, da pes hoče biti glavni. Lahko je zaradi bolečin,strahu,... Zato se je dobro vprašat,zakaj pes nekaj počne ker največkrat to ni znak dominance.

Seveda je več vzrokov za agresijo, ampak agresija je bil le primer, kdaj je treba psa sebi podrediti. In ja vedno se je treba vprašati zakaj pes počne, kar pač počne, v čem je težava, kaj je vzrok.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 7:58 am

Darth, ne, jaz se svoji psici NIKOLI nisem načrtno kazala kot vodja in ji v glavo vbijala, da to sem, ker jaz preprosto to sem že od začetka. In ja, kljub temu, da lahko dela karkoli želi (s tem mislim, da ko je na sprehodu na sprostitvenem znaku mene ne zanima, kaj dela, če hodi pred mano ali za mano - seveda je drugačna zgodba, ko grema delat/vadit, ampak takrat itak tolko uživa, da niti ne pomisli, da bi šla karkoli druga delat, ker ji je to trenutno najbolj zanimivo), da lahko spi kjerkoli se ji zahoče, da lahko povoha vsakega psa (če predvidim, da ne bo kakšnega nepsorazuma) itd. itd. Pa nikoli ampak res nikoli v življenju ni poskušala biti nad mano.

S tem zgornjim sem ti želela pokazati, da ni res, da se moraš kot vodja uveljaviti na te zastarele načine, hodit pred psom ipd., ker če to si, to preprosto si pa pika. Vodja si za psa vedno izmisli nekaj vabljivejšega od okolice, ga hvali za vse dobro, tudi kaznuje, a v mejah normale in na primerne načine. Tako se razvije krasno sožitje, v katerem se na prvi pogled zdi, da vodje sploh ni; seveda je, ampak na povsem drugačen način. na način, ki se ob pravilnem delu s psom izkaže za enega najboljših Smile
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 8:02 am

Darth je napisal/a:
Vprašanje ste mogoče zmedeni in ne veste kaj pomeni biti vodja? Če psa zaposlite vsak dan, ga zmatrate in če vas uboga potem že ste vodja al?. In res je noben pes nima želje prevzeti mesto vodje, ampak če ga v svojem življenju nima je prisiljen to mesto prevzeti on. Pravzaprav psi uživajo, če so sledilci, saj tako nimajo nobenih skrbi in ne rabijo o ničemer odločati. Vsak pes ni sposoben za vodjo. Vodje se rodijo ne ustvarijo, zato so pa tu lastniki, da vodijo pse iz dneva v dan.

ja, če svojo psico zaposlim vsak dan, ji nudim vse, da sprosti svoje nagone in psihične potrebe nima nobne želje, da bi me rangirala, torej preprosto ja, jaz v tem primeru SEM vodja. pa da ne bo kdo to narobe razumel - ni vse samo v tem, da voziš psa na dolgi sprehod, pa se z njim igraš. Ne, samo s tem res ne postaneš vodja. Konec koncev pes, s katerim se dela izključno tako, tudi ni vzgojen, posledično pa to pomeni, da ali človek res nima pojma o vzgoji psa in da mu ni vodja ali pa da se mu ne da. V tem primeru res ljudje nismo vodje. Za to se pa s psom poleg tega počne še marsikaj druga, da nima niti časa razmišlljati o bedarijah, seveda se mu že prvi dan postavi MEJE, ne pa tudi začne z režimom načrtnega alfanizma.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 8:13 pm

Vidim, da še vedno ne dojamete, v bistu ste večinoma napisali to, kar sem že jas mislil v prejšnjih postih. Imate pač psa, ki ni zelo dominanten in se vam zato ni potrebno toliko truditi, da pes ne prevzame nadzora, so pa nekateri psi bolj dominantni in je treba vodstvo bolj izrazito uveljavljat vsak dan. Ampak bistvo je, da sem to tukaj objavil za lastnike, ki pa mogoče iščejo tukaj informacij, pomoč, ker imajo težave z psom. Če imaš psa pod nadzorom lepo zate in tvojega psa, ampak nekateri pa tukaj iščejo dodatne informacije. In pasja psihologija mislim, da nikoli ne bo zastarel način, navsezadnje je psihologija.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 2:21 am

Z dominantimi psi se pa še sploh da dosti delat, ker so ful pripravljeni se pokazat v čem. Ampak se pa tukaj strinjam, da dominanten pes za večino ljudi ni primeren, ker z njim ne znajo delat. Tudi, če pri dominantnem načinu ne upoštevaš vseh teh pravil, je lahko krasno vzgojen, če znaš z njim delat in če delaš na prvilen način. Wink Daj, preberi si tole:

http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/alfa-in-omega/

Kot vse, se spreminja tudi psihologija in interpretacij sobivanja s psom je po moje toliko, kot je pasjih strokovnjakov, zato CMjeve metode nikakor niso edine, je pa večni skupno eno: da jih ljudje uporabljajo napačno (mislim predvsem na kaznovanje), ob nepravem trenutku, času, mestu, ob vsem tem pa še postopek izvedejo napapačno in stvar samo še poslabšajo... In t kljub temu, da pred oddajo piše nekaj takega kot ne poskušajte tega sami doma.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 1:50 am

Colliny je napisal/a:
Z dominantimi psi se pa še sploh da dosti delat, ker so ful pripravljeni se pokazat v čem. Ampak se pa tukaj strinjam, da dominanten pes za večino ljudi ni primeren, ker z njim ne znajo delat. Tudi, če pri dominantnem načinu ne upoštevaš vseh teh pravil, je lahko krasno vzgojen, če znaš z njim delat in če delaš na prvilen način. Wink Daj, preberi si tole:

Kot vse, se spreminja tudi psihologija in interpretacij sobivanja s psom je po moje toliko, kot je pasjih strokovnjakov, zato CMjeve metode nikakor niso edine, je pa večni skupno eno: da jih ljudje uporabljajo napačno (mislim predvsem na kaznovanje), ob nepravem trenutku, času, mestu, ob vsem tem pa še postopek izvedejo napapačno in stvar samo še poslabšajo... In t kljub temu, da pred oddajo piše nekaj takega kot ne poskušajte tega sami doma.

Prebral sem prva 2 odstavka, vsak pes lahko doseže mirno stanje, le vstrajati je potrebno, če pa lastnik odneha ali nima volje pač tega ne bo dosegel. Mislim, da se psihologija glih ne spreminja in mislim, da je to znanje ključ do uravnovešenega psa. Seveda so druge metode ampak z pasjo psihologijo psu skušaš pomagati na čim bolj naraven način. Klikerji, ukazi, priboljški to zame ni najbolj naravno, še pa ne pomeni seveda, da ne deluje. Pač uporabite metodo, ki vam ustreza in z katero se potem strinjate. Me pa zanima kako bi vzgojili psa, če bi imeli enega z najvišjim nivojem dominantnosti. Smile
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 6:32 am

Ja vidiš, če človek ni niti toliko, da bi prebral celoten čalnek (ne vzame več kot dobrih deset minut), potem pa ni čuda, da je alfinistična teorija tako popularna... mimogrede, piše dvakratna svetovna prvakinja v agilityju in najboljša slovenska tekmovalka v agilityju, če te bo to dejstvo kaj bolj pritegnilo k branju.

Res ne vem, kako si lahko ljudje najdete uro in pol ali celo več in gledate Cezarja, čigar večina metod je nepreimernih za rabo za več kot 85% ljudi (pa da ne omenjam, koliko problemov bi se še celo uspešnjejše dalo rešiti na psom precej bolj prijazen način), medtem ko vam je odveč prebrat en res dober članek, ki ti da misliti. Tega ne bom nikoli razumela.

Po resnici povedano - briga me, koliko naravno je klikanje, moj pes je na klikanje in delo/trike/agility ipd nor, zmeša se mu, če mu to besedo samo omenim in dokler bo tako mi dol visi za naravnost ali nenaravnost. Vsak večer prav vidim, kako zadovoljno utrujen je od vseh psihičnih in fizičnih izzivov, čeprav jih več kot polovica ni naravnih, in to mi je najpomembnejše.

Ko smo že pri naravnem - če bi prebral članek, bi vedel - tudi to, da se vodja neprenehoma dokazuje, ker želi ohraniti mesto vodje je zelo zelo nenaravno in le dokaz tega, da v svoje mesto ni prepričan. In če smo pri volkovih; skoraj nikoli mladiči na lovu ali pa samo sprehodu ne hodijo za vodjo, ker jim ta ravno pusti, da gredo naprej, da se učijo iz lastnih napak, da raziksujejo in odkrivajo svet sami. Kako bi se česar koli naučili, če bi vedno samo sledili? In spet - med igro je na hrbtu večkrat tudi pes, ki je na višjem rangu, mlajšemu prepusti zmago, drugič tisti, ki je na nižjem, pa se tisti na višjem zaradi tega ne počuti nič ogroženo v primeru, da vse drugo "štima, kot mora". Kakšna dvoličnost....

Aja, pa Cezarjev "trop" oz. "krdelo" nikakor ni tako naravno, kot on sam pravi, to pa zato, ker se neprenehoma vmešuje in vpikuje v njihove zadeve, ki bi jih kot trop hitro rešli sami brez njega. Gre bolj za skupino psov, katerim je on vodja ali kakorkoli.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 7:34 am

Colliny je napisal/a:
Ja vidiš, če človek ni niti toliko, da bi prebral celoten čalnek (ne vzame več kot dobrih deset minut), potem pa ni čuda, da je alfinistična teorija tako popularna... mimogrede, piše dvakratna svetovna prvakinja v agilityju in najboljša slovenska tekmovalka v agilityju, če te bo to dejstvo kaj bolj pritegnilo k branju.

Res ne vem, kako si lahko ljudje najdete uro in pol ali celo več in gledate Cezarja, čigar večina metod je nepreimernih za rabo za več kot 85% ljudi (pa da ne omenjam, koliko problemov bi se še celo uspešnjejše dalo rešiti na psom precej bolj prijazen način), medtem ko vam je odveč prebrat en res dober članek, ki ti da misliti. Tega ne bom nikoli razumela.

Po resnici povedano - briga me, koliko naravno je klikanje, moj pes je na klikanje in delo/trike/agility ipd nor, zmeša se mu, če mu to besedo samo omenim in dokler bo tako mi dol visi za naravnost ali nenaravnost. Vsak večer prav vidim, kako zadovoljno utrujen je od vseh psihičnih in fizičnih izzivov, čeprav jih več kot polovica ni naravnih, in to mi je najpomembnejše.

Ko smo že pri naravnem - če bi prebral članek, bi vedel - tudi to, da se vodja neprenehoma dokazuje, ker želi ohraniti mesto vodje je zelo zelo nenaravno in le dokaz tega, da v svoje mesto ni prepričan. In če smo pri volkovih; skoraj nikoli mladiči na lovu ali pa samo sprehodu ne hodijo za vodjo, ker jim ta ravno pusti, da gredo naprej, da se učijo iz lastnih napak, da raziksujejo in odkrivajo svet sami. Kako bi se česar koli naučili, če bi vedno samo sledili? In spet - med igro je na hrbtu večkrat tudi pes, ki je na višjem rangu, mlajšemu prepusti zmago, drugič tisti, ki je na nižjem, pa se tisti na višjem zaradi tega ne počuti nič ogroženo v primeru, da vse drugo "štima, kot mora". Kakšna dvoličnost....

Aja, pa Cezarjev "trop" oz. "krdelo" nikakor ni tako naravno, kot on sam pravi, to pa zato, ker se neprenehoma vmešuje in vpikuje v njihove zadeve, ki bi jih kot trop hitro rešli sami brez njega. Gre bolj za skupino psov, katerim je on vodja ali kakorkoli.

In kaj ma veze če je svetovna prvakinja v agility? Članek se mi pač ne zdi zanimiv in zakaj bi tratil čas za nekaj kar ni zanimivo. Vidim, da še vedno ne razumete pointa vsega teka, saj je vseeno razlagal več ne bom. Glede zadnega odstavka očitno vam ni najbolj jasno kaj pomeni krdelo. Krdelo ima ENEGA vodjo vsi drugi so sledilci in CM se zato v svoje krdelo vmešava, ker je on vodja krdela. In povejte v čem je ralika med krdelom in skupino psov v kateri je en vodja? NI JE
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 8:39 am

Ja sej on pravi, kaki naravni način ma, na kaki naravni način dela, je pa prisoten ravno mogoče dve urci, pa še to dvomim, da vsakega psa počoha več kot pa trikrat. Sej razumem, da je težo, če jih maš 25, ampak kakšen vodja pa je to hah?

Ja res ne vem, kake veze ma, samo ene ljudje, ki so kaj dosegli pač bolj privlačijo, ker jim gre kao bolj zaupat in kakorkoli, se pa strinjam, da sicer nima nobene veze... Sem pač mislila, da si eden izmed njih in se zmotila Smile Je pa vseeno boljše, če se govorjeno kaže, kar pri Silvii definitivno se Smile

O sledilcih pa preberi še enkrat, ne mislim več razlagat tega nonsensa, da volkovi na nižjem rangu vedno samo sledijo... Zanimivo, da komentiraš samo tam, kjer najdeš luknje, drugo pa preobrneš tako, da je spet vse "tebi v dobro"...
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 8:43 am

In če po resnici povem me točna definicija krdela sploh ne zanima, ker je moje (čeprav bi mel vsemogočni CM marsikaj za povedat čez) več kot odlično, z vodjo, ki to na zunaj sploh ni. Smile predvsem pa "krdelo" v katerem so člani enakopravni in preprosto uživajo, ne pa da razmišljajo, kako bodo koga nadvladali, mu pokazali kdo je šef.

Jaz pa včasih rada tratim svoj čas in si pogledam kako epizodo, da se malo nasmejem ob CMjevih zgrešenih potezah.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 10:07 am

Colliny je napisal/a:
Ja sej on pravi, kaki naravni način ma, na kaki naravni način dela, je pa prisoten ravno mogoče dve urci, pa še to dvomim, da vsakega psa počoha več kot pa trikrat. Sej razumem, da je težo, če jih maš 25, ampak kakšen vodja pa je to hah?

Ja res ne vem, kake veze ma, samo ene ljudje, ki so kaj dosegli pač bolj privlačijo, ker jim gre kao bolj zaupat in kakorkoli, se pa strinjam, da sicer nima nobene veze... Sem pač mislila, da si eden izmed njih in se zmotila Smile Je pa vseeno boljše, če se govorjeno kaže, kar pri Silvii definitivno se Smile

O sledilcih pa preberi še enkrat, ne mislim več razlagat tega nonsensa, da volkovi na nižjem rangu vedno samo sledijo... Zanimivo, da komentiraš samo tam, kjer najdeš luknje, drugo pa preobrneš tako, da je spet vse "tebi v dobro"...

2 urci? Če si prebala njegovo knjigo in predvidevam, da nisi, znotraj lepo piše potek navadnega dneva zjutraj gre z psi na 4 urni sprehod potem počivajo jih nahrani se igra metanje žogice z njimi in nato jih še pelje z rolarji in a mislite, da je psu najbolj važno da si vzameš čas da ga skos božaš? Tu največ ljudi dela napako, da skos psu izkazujejo ljubezen, z tem ni seveda nič narobe le da jo izkazujejo v nepravem trenutku. Kar se mi pa tudi zdi sebično od ljudi saj izpolnijo svoje potrebe po ljubezni pes pa ostane brez tega kar pravzaprav res potrebuje. In ker ste taki zagovornik teh metod po pasjih šolah itd me zanima kako bi z temi metodami obvladali 30-40 psov naenkrat. Komentiram pa, kar se mi zdi glavno.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 7:32 pm

Čisto OT, ampak; kaj se nebi ti Darth predstavil (sebe in svoje živeli), me pač tako zanima koliko izkušenj pravzaprav imaš? Razz
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 8:31 pm

Darth je napisal/a:
Colliny je napisal/a:
Ja sej on pravi, kaki naravni način ma, na kaki naravni način dela, je pa prisoten ravno mogoče dve urci, pa še to dvomim, da vsakega psa počoha več kot pa trikrat. Sej razumem, da je težo, če jih maš 25, ampak kakšen vodja pa je to hah?

Ja res ne vem, kake veze ma, samo ene ljudje, ki so kaj dosegli pač bolj privlačijo, ker jim gre kao bolj zaupat in kakorkoli, se pa strinjam, da sicer nima nobene veze... Sem pač mislila, da si eden izmed njih in se zmotila Smile Je pa vseeno boljše, če se govorjeno kaže, kar pri Silvii definitivno se Smile

O sledilcih pa preberi še enkrat, ne mislim več razlagat tega nonsensa, da volkovi na nižjem rangu vedno samo sledijo... Zanimivo, da komentiraš samo tam, kjer najdeš luknje, drugo pa preobrneš tako, da je spet vse "tebi v dobro"...

2 urci? Če si prebala njegovo knjigo in predvidevam, da nisi, znotraj lepo piše potek navadnega dneva zjutraj gre z psi na 4 urni sprehod potem počivajo jih nahrani se igra metanje žogice z njimi in nato jih še pelje z rolarji in a mislite, da je psu najbolj važno da si vzameš čas da ga skos božaš? Tu največ ljudi dela napako, da skos psu izkazujejo ljubezen, z tem ni seveda nič narobe le da jo izkazujejo v nepravem trenutku. Kar se mi pa tudi zdi sebično od ljudi saj izpolnijo svoje potrebe po ljubezni pes pa ostane brez tega kar pravzaprav res potrebuje. In ker ste taki zagovornik teh metod po pasjih šolah itd me zanima kako bi z temi metodami obvladali 30-40 psov naenkrat. Komentiram pa, kar se mi zdi glavno.

Z božanjem sem mislila ukvarjanje nasploh, napisano je blo v sarkazmu...Rolling Eyes Po pravici povedano moja psica božanja (tak da bi psa prav cartal v naročju ipd.) sploh ne mara, je precej samostojna in veliko več kot izkazovanje moje ljubezni na tak način ji pomeni norenje oz. dvjanje (pa da me ne boš spet pridigal - kontrolirano, ne brez glavo seveda).

Ja, res, koliko izkušenj dejansko sploh imaš?

No, vidiš, toliko časa, da bi ga zapravljala za Cezarjevo knjigo, pa tudi nimam, ga veliko raje posvetim svoji psici, Wink
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 31, 2012 9:44 pm

Colliny je napisal/a:


Z božanjem sem mislila ukvarjanje nasploh, napisano je blo v sarkazmu...Rolling Eyes Po pravici povedano moja psica božanja (tak da bi psa prav cartal v naročju ipd.) sploh ne mara, je precej samostojna in veliko več kot izkazovanje moje ljubezni na tak način ji pomeni norenje oz. dvjanje (pa da me ne boš spet pridigal - kontrolirano, ne brez glavo seveda).

Ja, res, koliko izkušenj dejansko sploh imaš?

No, vidiš, toliko časa, da bi ga zapravljala za Cezarjevo knjigo, pa tudi nimam, ga veliko raje posvetim svoji psici, Wink

Ja oprosti, ker ne znam brati sarkazma....
Nebi o izkušnjah, saj so izkušnje lahko dobre ali slabe, mislim, da je tukaj bolj pomembno koliko znanja imaš. Navsezadnje kaj ti bodo izkušnje, če nimaš znanja. Da ne bo pomote ne skušam rečti, da imam res veliko znanja, ker ga nimam tudi nikol ga ne moreš imeti preveč. Če se pa vam pridobivanje dodatnega znanja zdi zapravljanje časa..
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 01, 2012 1:20 am

No, že že, da brez znanja ni izkušenj, samo pač jaz raje vidim, da nekdo zna, kar govori, tudi v praksi in da ne ostane samo pri govorjenju. Pri psih se mi pa sploh še zdi tak, da če maš ogromno znanja, pa ga ne znaš prenseti v prakso ali pa v praksi ne štima kot bi moglo to ni to. Tut marsikaj se lažje pokaže na tak način. Wink

Je pa res, da se vse začne pri znanju, tako da si ti na dobri poti Smile Wink
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 01, 2012 2:01 am

Colliny je napisal/a:
No, že že, da brez znanja ni izkušenj, samo pač jaz raje vidim, da nekdo zna, kar govori, tudi v praksi in da ne ostane samo pri govorjenju. Pri psih se mi pa sploh še zdi tak, da če maš ogromno znanja, pa ga ne znaš prenseti v prakso ali pa v praksi ne štima kot bi moglo to ni to. Tut marsikaj se lažje pokaže na tak način. Wink

Je pa res, da se vse začne pri znanju, tako da si ti na dobri poti Smile Wink

Tole se mi že res zdi smotano. Zase vem, da znanje imam, prav tako izkušnje, čeprav jih nikoli ne moraš imeti preveč. Če ste pa tako prepričani v to, da izkušenj nimam ali imate, kaj proti pa prosim povejte, kar direktno ne pa, da je potrebno zapolniti 5 strani za brezveze. Zgleda, da vas precej motijo metode, ki jih vi ne uporabljate. Vidim, da ste tudi zelo prepričani vase, da pa vi imate veliko izkušenj in znanja, malo že delujete egoistično, brez zamere. Kakorkoli kot sem že v enem prejšnjih postov napisal tole tu sem objavil za lastnike, ki mogoče tukaj iščejo pomoč in želijo dodatne info.! Pasja psihologija pa je in vedno bo ključ do srečnega in uravnoteženega psa. Z tem postom zaključujem to neuporabno debato.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 01, 2012 9:10 am

Sej jaz nisem hotela nekega prepira sprožit Wink, samo vprašala sem kake pse imaš, pa takoj vse preveč resno vzamete... Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 01, 2012 9:36 am

Darth je napisal/a:


Nebi o izkušnjah, saj so izkušnje lahko dobre ali slabe, mislim, da je tukaj bolj pomembno koliko znanja imaš. Navsezadnje kaj ti bodo izkušnje, če nimaš znanja. Da ne bo pomote ne skušam rečti, da imam res veliko znanja, ker ga nimam tudi nikol ga ne moreš imeti preveč. Če se pa vam pridobivanje dodatnega znanja zdi zapravljanje časa..

Ja oprosti, ker sem iz tega očitno napačno razbrala, da nimaš izkušenj.

Jaz imam nekaj izkušenj, ampak (očitno) drugačnih kot ti, ker me pa o njih nisi vprašal, se mi o tem ne da razgljabljat.

Vsak človek je male egoističen, kam bi pa drugače prišli ;D sprejemam druge metode, jih pa vi ne, ki si niti enega članka niste sposobni prebrati, če ga ne piše CM Wink
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda   6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
6 Nasvetov za obvladovanje pasjega sprehoda
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Nakup pasjega mladička
» Pismo pasjega mladička
» Iščemo PASJEGA FRIZERJA/KO

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: