Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa

Go down 
+3
Airedale10
Maly
Admin
7 posters
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 12:24 am

Saj ne morem verjet, da je folk še vedno toliko naiven... Sem prišla iz prakse in grem v dvigalo. Srečam lastnico z navadnim mešančkom ( nič slabega ne mislim). Jo vprašam " Med čem pa je križan?" pa mi reče " ne, čisti je. TIKI čivava je" Jaz sem mislila, da bom bruhala... Sem ji poskušala na svoj način razložit, pa me itak ni poslušala češ njej je vseeno kakšnega psa ima...

CITIRAM:

Ewa:) je napisal/a:



4. Mini, maxi, midi

Še
en nateg s strani PREPRODAJALCEV in ZASLUŽKARJEV! Npr. maltežani,
yorkiji, čivave imajo STANDARD, ki določa koliko bo pes velik ali težak!
Ne nasedat!

lp


Da še omenim, da kuža sploh ni izgledal, kot čivava, zato sem tudi vprašala med čem je križan, sem pa opazila, da je veliko preveliki za čivavo... Prav jezna sem...
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 12:35 am

Ja nažalost je polno takšnih naivnežev.Meni skoraj vsak ki se ne spozna reče iiiiii kak luštna pupika,pa jaz rečem da je fantek.Pol pa oni iiiiii kaki lepi mladiček,ko jim pa poveš da je star eno leto pa rečejo tej pa je mini maltežan ker mi imamo maltežana (samca) doma pa ima 9 kg.

Ali pa sem šla v Zootic in kupujem za Malyja torbico in pol mi uni reče da je bolje da kupim večjo ker maltežani imajo do 9 kg.
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 12:48 am

Shocked Sad

Saj ne morem verjet, da živimo v svetu, kjer podatke dobiš " na vsakem vogalu" pa ljudje še vedno nasedajo... Tega ne morem razumeti. Če bi se vsaj malo pozanimali pred nakupom psa... Eh... Pa da se lastniki niti o svoji pasmi ne morejo pozanimat in prebrat, kakšna je velikost določene pasme-standard. Tega pač ne razumem...
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 3:51 am

Ja še vedno je preveč... Zadnjič se pogovarjam z eno ''prijateljico'' (11 let), ki je pred kratkim dobila ''maltežana''. In vsa ponosna je povedala, da ga je vzela (v Žalcu) kjer prav živijo od psov in jih imajo veliko. Potem pa še da kako grozno, ko eni preprodajalci uvažajo bolne pse iz Madžarske in drugih držav, ko sem ji pa rekla da je čisto možno da je tudi njen s tam pa je seveda ostala brez besed... Seveda pa nima niti najmanjšega pojma o skrbi za psa! Rolling Eyes Mad
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
barbara12




Število prispevkov : 1
Join date : 08/04/2012

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 3:55 am

Poleg tega so taki psi največkrat bolni... Moraš imet res srečo na loteriji, da ne dobiš bolnega psa Wink Žal...

Preprodajalci pa si največkrat zmišlujejo laži, da bi prikrili napake kužkov, žal...
Nazaj na vrh Go down
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 3:57 am

Ja potem pa kako so maltežani grdi.Halo saj se pa ne pozanimajo v negi niti v pasmi jih pustijo da se jim oči solzijo.

Ma ne vejo ali majo maltežana ali pa bernskega planšarja.Najbolj smešno pa je ko ti en reče da ima črnega maltežana.
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 4:00 am

Jaz tudi poznam enega ''mimi yorkija'', ki je sicer pri 2 letih v redu, ampak je res zelo občutljiv. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Monica2




Število prispevkov : 21
Join date : 19/03/2012

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 4:01 am

Eh... Kaj si vse folk zmišljuje... Saj ne moreš verjet.

Ravno zaradi tega sem odločena za psa Z rodovnikom, tako vsaj veš kaj kupiš, pa za živo bitje boš ja dal več denarja kot za STVAR! Ker večina se še vedno bolj pozanima o stvari kot pa o psu.
Nazaj na vrh Go down
Mkej




Število prispevkov : 1
Join date : 07/01/2012

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 4:04 am

Mi je bila ta tema ful zanimiva, zato bo to moj ta prvi post na tem forumu

Moji znanci so si ravno tako kupili psa "maltežana" ki je bil prevelik, pa so trdili, da je maxi velikosti, za bruhat! Shocked Kako so lahko tok naivni? Seveda so verjeli lepim LAŽEM navadnega preprodajalca! Zdaj je pes prevelik s kupom težav, ima neke težave s srčkom...
Nazaj na vrh Go down
NatalijaS




Število prispevkov : 3
Join date : 08/04/2012

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 4:11 am

Sem videla to temo... Forum spremljam že dolgo...

Moram se vam potožiti. Kupili smo psa, pri nekem trgovcu iz oglasnikov. Pes bi naj bil "čistokrven brez rodovnika" in midi velikosti... Moram vam povedati, da psičko taako pogrešamo, saj nam je pri 6 mesecih starosti poginil po trdem boju za hepatitisom... Saj ni bil NITI cepljen! Psa tako pogrešamo... Sad Sad
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 7:36 pm

Sožalje! Ne morem vzdržati da ne bi še tega napisala; zakaj se pa niste pozanimali?? Zakaj ste z nakupom podpirali mučenje živali???
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
NatalijaS




Število prispevkov : 3
Join date : 08/04/2012

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 8:11 pm

Žal, se res nismo pozanimali Crying or Very sad In nikoli več ne bi naredili iste napake... Naslednji pes bo ali iz zavetišča ali pa Z rodovnikom...

Sama se pa zavedam, kaj sem s tem podprla in mi je žal... Zato me ne "napadat" prosim.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 8:21 pm

Poleg tega pa so takšni psi, navečkrat od preprodajalcev, največkrat bolni, obolevajo za raznimi dednimi hibami...

Tukaj je ena vzrediteljica Yorkshire terierjev napisala:

Pasma »Mini Yorki« ne obstaja. Standard pasme je od 1.8 do 3,2 kg.
NE vzrejamo »mini« ali kakorkoli drugače poimenovanih »ekstremno
majhnih« yorkijev.
Ekstremno majhni yorkiji so običajno bolj dovzetni tako za dedne kot
nededne napake
(odprte fontanele, predgrizavost, težave s srcem,…). Druge pogoste
težave vključujejo
tudi diarejo ter bruhanje, ki zahtevajo pogoste izredne in drage
veterinarske preglede ter operacije.
Pogosteje se tudi poškodujejo ter slabše prenašajo anastezijo, česar
posledica je lahko tudi smrt.
Vsak vzreditelj ima lahko občasno nenavadno majhnega yorkija v kakšem
leglu, medtem ko izključno neodgovorni vzreditelji načrtno vzrejajo
premajhne yorkije. Prioriteta pri nakupu naj bo torej zdravje in ne
velikost! Vsi odgovorni vzreditelji si prizadevajo vzrediti yorkije
velikosti 1.8 – 3.2 kg, saj le ta velikost zagotavlja optimalno zdrave
pse. Prav tako vsi odgovorni vzreditelji parijo izključno zdrave kužke,
ki imajo opravljene zdravstvene preglede.


http://www.desmidiales.com/index.php?show=13
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Sponsored content





"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa   "Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
"Midi", "maksi", "tiki" in podobne laži ob nakupu psa
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Rodovnik- dileme ob nakupu psa
» Vse o nakupu pasemske mačke
» Pomoč pri nakupu - kaj pomenijo kratice

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzreja-
Pojdi na: