Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Beauceron

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Beauceron   Beauceron Icon_minitimeTor Jul 31, 2012 10:59 am

No, me zanima ali je na forumu kak ljubitelj te pasme? Sama sem namreč lastnica trenutno sedem mesecev stare beauceronke Becky.
Zanimajo me Vaša mnenja o pasmi, ali morda poznate kakšnega in v kakšni luči gledate na te pse?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimeTor Jul 31, 2012 8:14 pm

Meni je ta pasma všeč in je tudi na "seznamu" psov, ki bi jih imela. Smile
Razen tega, kar sem uspela prebrat na internetu in v kaki knjigi, na žalost ne vem kaj dosti o tej pasmi.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimeSre Avg 01, 2012 7:54 am

Jaz sem se v beaucerone zaljubila na prvi pogled. Very Happy Ni mi žal, da ga imam.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimePon Avg 06, 2012 5:45 am

Beauceronka ful lušno psičko imaš! (Vidim na prikazni) Very Happy Od kod pa je (psarna)? Beauceron 1940658580 Če boš imela kaj časa lahko napišeš za nepoznavalce še kaj več o tej pasmi Beauceron 1940658580
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimePon Avg 06, 2012 7:13 am

Bom napisala še danes. Smile Becky prihaja iz Hydrargium psarne v Idriji, vzrediteljica Maja Golob. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimePon Avg 06, 2012 8:19 am

Aaa, super Beauceron 1940658580 Poznam psarno in mi je ZELO všeč, sem prav upala, da je psička iz te psarne, zato sem vprašala Beauceron 1940658580 Tudi njeni Husky-ji so mi strašno všeč.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimePon Avg 06, 2012 9:53 am

Ja, haskije ima prelepe, dobri šampioni in izredno lepo vzgojeni. Smile

___________________________________________________________________

No sedaj pa preidimo k temu, da vam predstavim beaucerona - pri nas in nasploh izven Francije precej neznan pes.

POBRSKAJMO PO ZGODOVINI ...
Beauceron je v njegovi zgodovini imel veliko vlog. To je eden od zadostnih razlogov zakaj se nanj zanesti. Bil je pes kurir v vojnah in reševal ranjence, zaradi odličnega voha pa odkrival mine. Služili so kot psi ovčarji, saj so odlični zganjalci čred. Beauceron je največji med francoskimi psi. Do tujcev je strašno nepodkupljiv, zato je odličen zaščitnik svoje lastnine in lastnikov. Ima veliko imen: Berger de Beauce - ovčar iz pokrajine Beauce, Bas Rouge - rdeča nogavica,... Ta pasma ni bila nikoli križana s tujimi pasmami, samo s francoskimi pasmami. Je v tesnem sorodstvu z briardom (Berger de Brie).
Dan danes je odličen vodnik slepih, čuvaj in policijski (oz. vojaški) pes.

ZNAČAJ
Beauceron je nežen velikan - iskren, vesel, kljub temu pa branilec svojega do tistih, ki jih ne pozna. Beauceron ni pes za vsakogar, kljub temu, da ni posebno trmast in se zlahka neguje - potrebuje veliko mero ljubezni, saj vsako ignoriranje in kreganje zameri in nikoli ne pozabi. Zanj so potrpežljivi ljudje...
So izjemno močni, strukturno skladno grajeni psi, ki nikdar ne pokažejo strahu, kaj šele bolečine. Velikokrat se je zgodilo, da sem svoji Becky popomotoma stopila na tačko/rep, ko je bila še majhna (2 meseca stara!), pa me je le nemo gledala. Psi niso primerni za stanovanje, saj imajo veliko energije, ki jo je treba izrabiti. Najbolj zadovoljni bodo, če bodo lahko prosto tekali, kdaj se jim zahoče. Becky je čez dan zunaj - imamo ne ograjeno, saj okrog nas vsaj 500m ni žive duše - za hišo so neskončni travniki in pašniki. Tako lahko po milji volji teka kolikor ji paše.
Niso agresivni do živali, če so z njimi v dobrih odnosih že kot mladiči oz. jih nobena žival ne prestraši. Agresiven, plašen, zafrustriran beauceron ni zgled dobrega lastnika. Zaradi izredne velikosti me veliko ljudi vpraša zakaj sploh imam takšnega grobijana!? Jaz pa jim odgovorim: "Kakšen grobijan neki!? To je najnežnejši velikan!" Smile)

Še nekaj osnovnih podatkov:

Imena: Berger de Beauce, Francoski red socks, Bas Rouges, Beauceron.
FCI: FCI 1 - ovčarski in pastirski psi
Naloga: v preteklosti pes kurir, čuvaj in zganjalec čred - danes je pes družabnik, čuvaj, predvsem dober in inteligenten deloven pes
Velikost in teža: Velikost samcev od 65 do 70cm, samic od 61 do 68cm, teža je veliko odvisna, dosežejo lahko tudi neverjetnih 42kg.
Barva in dlaka: Dlaka je trda, s podlanko, groba na otip, podlanka je mehka in voljna, dlaka na repu je veliko bolj trda kot po telesu, medtem, ko je na glavi in ušesih mehka in krajša; osnovna barva je črna z rjavimi ožigi (ang.: black and tan), ožigi so dovoljeni nad očmi, na straneh gobca, na licih, na prsih, pod repom in vratom, na nogah, vendar nikoli za ušesi; poznamo pa tudi harlequin - pepelnato siva barva z črnimi lisami in ožigi, dovoljena bela lisa na prsnem košu.

Posebnost tega psa so njegovi sledniki oz. tako imenovani "peti prst (krnjavi prst)" na zadnjih tacah. Če ta posebnost manjka, se to smatra kot nepravilnost in je posledica diskvalifikacija na razstavah.

(OPIS JE POPOLNOMA MOJA LAST, MOJE ZNANJE IN NI NOBENEGA KOPIRANJA IZ DRUGIH VIROV, VSE SPISANO V GLAVI, KOT DOBRA POUČENOST O PASMI.)

* Če še koga kaj zanima - just ask! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimePon Avg 06, 2012 6:44 pm

Najlepša hvala za opis!! Beauceron 1940658580
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
beauceronka

beauceronka


Število prispevkov : 23
Join date : 31/07/2012

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimeTor Avg 14, 2012 4:34 am

Ni zakaj, upam, da bo v pomoč. Smile
Nazaj na vrh Go down
MM

MM


Število prispevkov : 1
Join date : 09/09/2012

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimePon Sep 10, 2012 9:49 pm

Beauceronka, ali misliš šolati Beki?

Lp
Nazaj na vrh Go down
Polly

Polly


Število prispevkov : 272
Join date : 03/11/2011
Age : 29
Kraj : Maribor

Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitimeSre Sep 12, 2012 2:58 am

Lep opis Smile
Ravno zadnjič sem vidla samčka Smile Če se prav spomnim je star okoli 1 in pol z imenom Indi (ne vem kak se napiše) Smile
Nazaj na vrh Go down
http://boltzadi.weebly.com/
Sponsored content





Beauceron Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beauceron   Beauceron Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Beauceron
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 1-
Pojdi na: