Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Dominanca in pes, ki sili na vrh vodje

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
doggy lover

doggy lover


Število prispevkov : 1
Join date : 13/08/2012

Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Dominanca in pes, ki sili na vrh vodje   Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Icon_minitimePon Avg 13, 2012 4:25 am

jaz bi vas lepo prosil za pomoč!!! namreč doma imamo NO (nemški ovčar) kateri je zelo dominanten. v preteklosti ga nisem imel jaz v rokah ampak moja sestra, ki pa se z njim žal ni preveč ukvarjala...

zdaj pa se jaz trudim, da pes ne bi postal preveč agresiven. namreč včeraj je vso pot hodil poleg mene, ubogal je, sva vadila osnovne vaje poslušnosti. Od poleg do čakaj, stoj, prostor in čakaj itd.

Saj pes uboga, ampsk opažam, da kak mu bom malo popustil bo želel prevzeti vlogo vodje. Včeraj sem ga malo spustil tekati na travniku in je že takoj izkoristil in ni želel TAKOJ priti, pa drugače pride TAKOJ. Naučen je da opravlja potrebe na enem mestu, pa ko sem ga spustil na travniku je takoj začel to izkoriščati in hcati vse povprek, markirati. A kak sem ga vzel v roke na poleg jhe bil kot bubica priden..

Pa ko dobro ve, da mora hodioti ZA MANO, je včeraj silil naprej vsakih 10 sekund, sem ga popravil, z "nazaj" je uupošteval potem pa spet silil naprej... In to je delal samo zato, ker sem mu na travniku popustil -.-

Kakšni predlogi?
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dominanca in pes, ki sili na vrh vodje   Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Icon_minitimePon Avg 13, 2012 5:40 am

Ne smeš mu popustiti, pes mora vedeti, da si TI vodja!

Saj na sprehodu ne mora hoditi samo poleg tebe, samo TI pa moraš izbrati kdaj bo pravi čas, da ga lahko spustiš, da lahko teka, voha in raziskuje, potem pa tudi TI odločiti kdaj bo konec.

Za sprehod si vzamita kakšno urco.
Najprej naj hodi poleg tebe ali za tabo, potem pa mu daj nekaj časa, da raziskuje, ko bo ˝ta čas potekel˝ pa naj spet hodi poleg...

Ti pa moraš tudi določiti, kdaj bosta šla na sprehod, kje vse bosta hodila in kdaj bo konec sprehoda in VEDNO TI zaključi sprehod.

Če te pač kdaj ne bo ubogal ne vpij nad njim ali kaj, ker tako te ne bo ubogal in ne bo te imel za dobro vodjo, ker psi sledijo le mirni in odločni vodji!
Tako, da ostani vedno miren in psu odločno povej kaj od njega pričakuješ...

Upam, da sem dovolj napisala in, da ti bo pomagalo, drugač pa ti svetujem, da prebereš kakšno knjigo od Cesarja Millana, jaz sem se iz nje veliko naučila. Wink
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dominanca in pes, ki sili na vrh vodje   Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Icon_minitimePon Avg 13, 2012 6:33 pm

Imate psa z visokim nivojem dominance, kar pomeni da boste mogli biti kar dober vodja, brez popuščanja če hočete da boste vedno nad psom. Zapomnite si da vodja vedno določa o vsem, kdaj bo pese jedel, kdaj bo šel na sprehod in za koliko časa, kdaj je čas za počitek, kdaj je čas za igranje itd. pač vse kar pes dela je zato, ker mu vodja tako ukaže. Če boste popuščali se bo, kar hitro naučil, da niste resna vodja in bo enostavno to vlogo prevzel on, čeprav ste včasih vodja se bo za to vlogo boril. Zato morate res biti vodja vsak dan in vsako uro dneva. Na sprehodu ga ne spiščajte stalno, spustite ga samo toliko da ga nagradite, če je bil priden na sprehodu. Ko vzamete povodec z njega, da bi ga spustili mu ne dovolite da odtava takoj ko čuti da povodec ni pripet več na njegovo ovratnico. Pes naj tako dolgo čaka dokler se vi ne pomaknete naprej, če vam spodleti prvič nič zato. Pripeljite ga nazaj in ponovite vajo. Bistvo je da vas za nobeno stvar ne izsiljuje npr za hrano, igrače, za sprehod itd. vedno naj počaka in nato ga nagradite. Seveda pa se nikoli ne jezite nanj, vedno ostanite mirni in odločen vodja.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dominanca in pes, ki sili na vrh vodje   Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Icon_minitimePon Avg 13, 2012 6:57 pm

Doogy lover, lahko pa razmisliš tudi o kastraciji. Mnogi samci, ki imajo visok nivo dominance, se po kastraciji malce uirijo in niso več tako dominantni.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Sponsored content





Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dominanca in pes, ki sili na vrh vodje   Dominanca  in pes, ki sili na vrh vodje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Dominanca in pes, ki sili na vrh vodje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: