Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 napad psa na družinskega člana

Go down 
+3
Fiamma
Nala&Ula2
ve5nic
7 posters
AvtorSporočilo
ve5nic




Število prispevkov : 2
Join date : 22/08/2012

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 3:42 am

Pozdravljeni,

obračam se na vas, ker smo se znašli v situaciji, ki jo nebi nikoli pričakovali od naše ljubljenčka. Že 9 let smo lastniki zlatega prinašalca Dona. Sicer je vedno bil zelo živahen in neubogljiv pes, ampak smo vedno nekako normalno shajali. Do pred nekaj dnevi ko je napadel in posledično ugriznil babico, ki ga hrani 2x na dan že celo njegovo življenje. Pri primerni starosti je brat opravili malo šolo in šolo za psa. Don je ubogal samo njega. Pred nekaj leti, pa se je brat odselil in od takrat naprej nismo psa nikoli imeli spuščenega, saj je vedno pobegnil in smo ga lovili še tri dni. To se je zgodilo le nekajkrat. Samo takrat je pokazal znake popadljivosti. Po navadi je vedno tekal okoli hiše in po posestvu, nobenega pa ni niti pogledal, če se ti je približal in si stegnil roko proti njemu, je zarenčal in pobegnil.
Že leto dni, pa je Don bolj umirjen in tudi skoraj vedno prosto spuščen, razen ko nas ni ali ponoči je v pesjaku. Veliko je tudi v hiši čez dan, ko je vroče. Isto pa je bilo dva dni nazaj, ko ga je babica zvečer iz hiše želela peljati v pesjak in ga zunaj prijela za ovratnico, pes pa je zarenčal in jo zelo močno ugriznil v nadlaht. Bil je tako močan ugriz, da ima jutri še eno operacijo (res da je že stara 85 let), ampak vsem se nam zdi zelo sumljivo, zakaj je nanjo tako odreagiral, glede na to, da ga ni nikoli kaznovala ali veliko ukvarjala z njim (res pa da ga hrani od kar je prišel k nam, ker smo mi veliko odsotni).
Opazila sem zadnjič da ima neko buško na glavi, je možno da ima to karkoli v zvezi z dogodkom?
Vsi smo zelo pretreseni in ne vemo, kaj storiti s psom, ker dejansko se ga sedaj bojimo.
Don je vedno bil zelo igriv in prijazen do vseh, tudi do tujcev. Pustil je tudi, da si mu kost vzel iz gobca...
Zdaj pa bi radi, da se kaj takega ne ponovi in ne vemo kako primerno odreagirati.

Hvala za nasvete!
Nazaj na vrh Go down
Nala&Ula2

Nala&Ula2


Število prispevkov : 48
Join date : 16/07/2012
Age : 24
Kraj : Ajdovščina

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 9:33 pm

Pes je ža lahko zelo star v svoji pasmi.(sicer nevem koliko živijo zlati prinašalci). No zaradi starosti je bolj živčen po mojem, ker enako je bilo z sosedovo psičko, ki so jo potem morali usmrtiti. Lahko pa je mel slab dan. Ampak pričakujte, da bo s starostjo vedno bolj živčen, saj tako je ponavadi pri psih Exclamation
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 11:55 pm

Pomoje je krivo tudi to, da je imel le brat komando nad njim. Vejrjetno ni nihče drug v družini "nad njim" in si zato po svoje vse kroji. A se kdo redno ukvarja s psom - sprehodi, vaje poslušnosti, ...?
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 12:52 am

Jaz mislim, da bi se s psom moral nekdo začeti redno ukvarjati ali vsaj poiskati strokovno pomoč. napad psa na družinskega člana 1940658580

V takšnih primerih, pa psu res moraš po mojem pokazati meje, saj nevem kako bi to rešil s pozitivno motivacijo.

Jaz sicer nimam izkušenj s tem, predlagam pa, da psa peljete vsaj na dva daljša sprehoda, kjer se z njim intenzivno ukvarjate, da vam začne zaupati inm upoštevati, nadomestite njegovega prejšnjega vodnika.

Čeprav bi me zdaj nekateri, ki srčno podpirajo pozitivno motivacijo popluvali... Vam predlagam, da MU POKAŽETE MEJE. Vedno pojdite vi skozi vrata, vse si naj zasluži tudi hrano, nič ni zastonj! Prosite prejšnjega vodnika, naj vam razloži, kako je on psa vzgajal, če vam bo slučajno v pomoč.

Pes čuti vašo energijo!! Ne smete se ga bati! Saj pes to začuti! V knjigi Cesarja Milana, sem brala, kakšen mora biti vodja krdela " pošten, miren a ODLOČEN, brez strahu" Poudarja tudi GIBANJE! Pes se mora NA SPREHODIH čim več gibati napad psa na družinskega člana 1940658580

Glede vzgoje še to... Nikoli ne dovolite psu, da renči na vas, res NIKOLI. Vi ste vodnik, pes vas mora upoštevati.

Morda pobrskate za kakšnim strokovnjakom, fuul hvalijo ALFAKAN, vtipkajte na google.

Za ps kot je to, ki ga je potrebno prevzgojiti priporočam to knjigo:
napad psa na družinskega člana Res_t_sepetalec-psomnapad psa na družinskega člana Prelistaj_me_big

http://www.emka.si/sepetalec-psom/PR/137677,13381

Meni je res fuul pomagala... In zdaj sploh nimam s svojo samojedko problemov na sprehodih. Čeprav sem k temu pripomogla sama. Tudi jaz sem prevzgajala svojo psičko. V enem tednu mi je uspelo. Postavila sem ji meje, pokazala, da me mora upoštevati, da sem jaz njena vodnica in zdaj nimam problemov =) Ko boste prebrali to knjigo priporičam še to:

http://www.emka.si/vodja-krdela/PR/1050621,13381



No, upam, da me zaradi teh nasvetov morebitni pasjeljubci, ki podpirajo le pozitivno motivacijo, ne bodo "napadli" kajti, nevem kako lahko psa, ki je ugriznil človeka prevzgojiš s priboljški. lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 2:45 am

Se strinjam z Adminko (v večini) in poiščite si strokovno pomoč!
Ker v teoriji se vse sliši tako enostavno, res, da moraš ko pes napade reagirati odločno, ga kaznovati ipd., ampak sama sem dala čez napade ''zlatkota'' (večkrat je zgrešil, enkrat zares, zdaj smo ga morali zaradi agresije žal uspavati, ker nikakor več ni šlo naprej) in jaz, pa sem drugače odločna oseba, ampak ko sem ko je ta zadnjič prvič popadel zakričala ne in ga ignorirala nekaj minut potem, bi dala še hujšo kazen, a je nisem, saj vem, da bi takrat psa, ki ni tako majhen samo še podžgala. In ko sem hotela nadaljevati z delom je ugriznil še enkrat.
Se strinjam da ga vozite na čimveč sprehodov, pa lahko bi ga peljali k veterinarju da izloči zdravstvene probleme.
Citiram :

Čeprav bi me zdaj nekateri, ki srčno podpirajo pozitivno motivacijo
popluvali... Vam predlagam, da MU POKAŽETE MEJE. Vedno pojdite vi skozi
vrata, vse si naj zasluži tudi hrano, nič ni zastonj! Prosite prejšnjega vodnika, naj vam razloži, kako je on psa vzgajal, če vam bo slučajno v pomoč.
Jaz povečini uporabljam pozitivno, pa grem še vedno prva skozi vrata in pes si še vedno vse zasluži (vrata ne zaradi kake ''dominance'', ampak ker mi tako paše da pes čaka do črte dokler mu ne dovolim in tudi če kdaj vrata od pesjaka pozabim odprta ne gre ven)

p.s.: tudi z pozitivni motivaciji so meje, se psu niti približno vsega ne dovoli Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 2:47 am

Nala&Ula je napisal/a:
Pes je ža lahko zelo star v svoji pasmi.(sicer nevem koliko živijo zlati prinašalci). No zaradi starosti je bolj živčen po mojem, ker enako je bilo z sosedovo psičko, ki so jo potem morali usmrtiti. Lahko pa je mel slab dan. Ampak pričakujte, da bo s starostjo vedno bolj živčen, saj tako je ponavadi pri psih Exclamation
Se hecaš ne? Starost nima nič z tem in psi nimajo "slabih" dnevov, da bi jih kar tako prijel trenutek agresije kot ljudje. Pes le odreagira na dražljaje, ne dela si načrtov kdaj in koga bo napadel.

ve5nic je napisal/a:
Pozdravljeni,

obračam se na vas, ker smo se znašli v situaciji, ki jo nebi nikoli pričakovali od naše ljubljenčka. Že 9 let smo lastniki zlatega prinašalca Dona. Sicer je vedno bil zelo živahen in neubogljiv pes, ampak smo vedno nekako normalno shajali. Do pred nekaj dnevi ko je napadel in posledično ugriznil babico, ki ga hrani 2x na dan že celo njegovo življenje. Pri primerni starosti je brat opravili malo šolo in šolo za psa. Don je ubogal samo njega. Pred nekaj leti, pa se je brat odselil in od takrat naprej nismo psa nikoli imeli spuščenega, saj je vedno pobegnil in smo ga lovili še tri dni. To se je zgodilo le nekajkrat. Samo takrat je pokazal znake popadljivosti. Po navadi je vedno tekal okoli hiše in po posestvu, nobenega pa ni niti pogledal, če se ti je približal in si stegnil roko proti njemu, je zarenčal in pobegnil.
Že leto dni, pa je Don bolj umirjen in tudi skoraj vedno prosto spuščen, razen ko nas ni ali ponoči je v pesjaku. Veliko je tudi v hiši čez dan, ko je vroče. Isto pa je bilo dva dni nazaj, ko ga je babica zvečer iz hiše želela peljati v pesjak in ga zunaj prijela za ovratnico, pes pa je zarenčal in jo zelo močno ugriznil v nadlaht. Bil je tako močan ugriz, da ima jutri še eno operacijo (res da je že stara 85 let), ampak vsem se nam zdi zelo sumljivo, zakaj je nanjo tako odreagiral, glede na to, da ga ni nikoli kaznovala ali veliko ukvarjala z njim (res pa da ga hrani od kar je prišel k nam, ker smo mi veliko odsotni).
Opazila sem zadnjič da ima neko buško na glavi, je možno da ima to karkoli v zvezi z dogodkom?
Vsi smo zelo pretreseni in ne vemo, kaj storiti s psom, ker dejansko se ga sedaj bojimo.
Don je vedno bil zelo igriv in prijazen do vseh, tudi do tujcev. Pustil je tudi, da si mu kost vzel iz gobca...
Zdaj pa bi radi, da se kaj takega ne ponovi in ne vemo kako primerno odreagirati.

Hvala za nasvete!
Zgleda, da odkar se je brat en psu edina vodja odselil se v psu kopiči slaba energija. Peljete kaj psa ven? Namreč pes nujno potrebuje vsakodnevni pravi sprehod, minimalno 1 uro. Potrebno bo tudi postati vodja in ne samo vi ampak vsi člani družine, namreč zgleda da vam pes ne zaupa. V tem primeru ni nujno, da je pes agresiven, če vam pes ne zaupa in se vas boji lahko tudi ugrizne iz tega razloga. Napisali ste da, ga je vaša babica prijela za ovratnico, če ji pes ne zaupa bo pes ali pobegnil, se je izogibal ali napadel, kar je očitno naredil. Napisali ste, da se psa tudi bojite, kar je spet slabo, namreč to je za psa šibka energija in psi nagonsko napadejo/dominirajo šibko energijo. Predlagam, da si kupite knjigo od Cesarja Millana ali/in še bolje najdete strokovno pomoč. Če pa nimate časa za psa in niste pripravljeni psu postati vodja je bolje, da ga oddate nekomu, ki je pripravljen narediti potrebno za tega psa. To vam pravim, zato ker če psu ne boste vodja in se ne boste ukvarjali z njim se bo stanje samo slabšalo dokler ne bo izbruhnil in nekoga resno poškodoval. In ko se bo to zgodilo se bo verjetno nažalost slabo končalo za psa, čeprav ni ničesar kriv.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 3:00 am

Admin je napisal/a:
Čeprav bi me zdaj nekateri, ki srčno podpirajo pozitivno motivacijo popluvali... Vam predlagam, da MU POKAŽETE MEJE. Vedno pojdite vi skozi vrata, vse si naj zasluži tudi hrano, nič ni zastonj! Prosite prejšnjega vodnika, naj vam razloži, kako je on psa vzgajal, če vam bo slučajno v pomoč.


Ha-ha. Kdo pravi, da so psi, s katerimi delamo na pozitivni motivaciji brez mej?

Taki psi imajo meje, jim je kristalno jasno, kaj se sme in kaj se ne, vsak pes mora imeti določene meje, eni jih imajo dvajset, drugi tri, če vodniku tako ustreza, je ok.

In pozitivna motivacija kot pomen pomeni samo to, da psa ne kaznuješ za slabo, ampak nagradiš za dobro. Ne pa da pes nima mej!

Če ti nekaj ni jasno, se najprej prepričaj, kaj dejansko sploh pomeni.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 3:02 am

Pa sam za info, ta tema nima kaj delat pod "razno"...
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 3:13 am

Zakaj objavlaš brezvezne poste na tej temi? Ljudje rabijo pomoč z psom, če nimaš nobenega pametnega nasveta sploh ne rabiš nobenega posta objavit...
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 5:44 am

To velja isto tudi za tebe Wink
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 5:45 am

Drugače pa mislim, da je še kako pomembno, da ljudje vejo, kaj je pozitivna motivacija.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 6:32 am

Colliny je napisal/a:
To velja isto tudi za tebe Wink
Koga briga...ne jemlem te resno, saj niti ne znaš postaviti dobrega argumenta. Saj zame ne.
Nazaj na vrh Go down
ve5nic




Število prispevkov : 2
Join date : 22/08/2012

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 8:04 am

Citiram :
Pomoje je krivo tudi to, da je imel le brat komando nad njim. Vejrjetno
ni nihče drug v družini "nad njim" in si zato po svoje vse kroji. A se
kdo redno ukvarja s psom - sprehodi, vaje poslušnosti, ...?
Fiamma
tudi mi smo prvo pomislili na to, da ni nikogar več nad njim in si
lahko dovoli vse. že od nekdaj je kazal znake dominantnosti, zdaj pa mu
nekaj ni pasalo in je ugriznil. Pes je žal sam od pon-pet do 15h (v
pesjaku). Živimo na deželi kjer ima dovolj prostora za gibanje, kjer je
takoj po službi spuščen in je vedno zraven pri zunanjih opravilih na
vrtu...itd. Vsak dan gre na daljši sprehod cca. 45min + večkrat na dan
do potoka kjer se ohladi. Za vikende pa ga vedno vzamemo zraven (v
hribe, na sprehode okoli bližnjih jezer...itd). Premalo gibanja ne bi
smelo biti problem, saj opazim, da je včasih že tako zmatran, da
zaostaja Smile.
Kar pa sem pozabila povedati, da brat (njegov vodnik)
ga obišče vsaj 2x na teden, čez vikende pa je tudi z njim na kakšnih
izletih.

Citiram :
Glede vzgoje še to... Nikoli ne dovolite psu, da
renči na vas, res NIKOLI. Vi ste vodnik, pes vas mora upoštevati.
Pri Donu zgleda nekako tako, mogoče se bo slišalo smešno,
ampak žal se je to že nekajkrat zgodilo v parih letih: pride trenutek,
ko postane drug pes (mi pravimo da se mu "utrga"). Ko ga želiš zvečer
peljati v pesjak, zbeži in ga ne vidiš do jutra, ko pride umazan pred
hišo in ga na nekakšno foro s hrana dobiš v pesjak. Če ga želiš že prej
uloviti, zarenči in pokaže zobe. Naslednji dan je bil seveda kaznovan,
ampak samo prvič in mogoče še drugič.... potem ko se je ponavljalo smo
se obnašali kot da ni nič. To se je zgodila res parkrat in smo bolj kot
ne ignorirali to obnašanje, ampak sedaj vidim da smo ga vrjetno že prej
polomili, da ni bil bolj kaznovan.... Vendar tega že ni naredil kakšno
leto - dve.

@ Airedale10: najbolj me skrbi to, da se bo tvoja
situacija ponovila pri nas. Ker mi pes predstavlja enakopravnega člana
družine in mu vsi dajemo toliko ljubezni in ker je že 9 let z mano vsak
dan in sem mislila, da ga poznam...zdaj nas je pa to tako šokiralo, da
sploh ne znamo odreagirati.

@ Darth: podpišem se pod zgornji del
vaše objave, tudi jaz sem podobnega mnenja. Ampak mene to žalosti, da je
pri tej starosti pokazal grdo stran in se bojim, da je prepozno. Ali pa
se motim? Pes, ki je bil najbolj ljubezniv in tudi deležen največ
ljubezni....potem se človek vpraša kaj si narobe naredil, da ti takole
vrne (ker je situacija z babico zelo resna). Vem, da pes ni vrnil zanalašč, saj ne pozna "človeške hinavščine". Ampak pomoje je to res krivo, da mu v tistem ternutku ni nekaj pasalo in je ugriznil...ali pa se je počutil ogroženega in je zaradi strahu šavsnil.

Danes je bil tudi pri veterinarju in ni nikakršnih znakov bolezni, je pa v 10- dnevnem postopku in ga moramo opazovati. Veterinarka pa sploh ni bila presenečena, saj se takšni primeri pri zlatkotih dogajajo dnevno.

Hvala tudi za vse ostale nasvete!

P.S.: Nisem vedela kam drugam bi ta tema spadala...lahko ju tudi prestavite.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 10:56 am

Če je pes sam zaprt v pesjaku do 15ih ga peljite vjutro na sprehod. Psa vedno pustite samega doma utrujenega. Ni potrebno, da greste na dolg sprehod zjutrj, ker verjetno nimate časa. Jas osebno če imam čas svojo psico peljem na sprehod, čene pa greva z kolesom 20 min da teče zraven. Vedno pa pustite psa utrujenega kadar bo sam doma. Morate tudi vedeti, da sprehod ni isto kot tekanje po vrtu. Pes svoj čas porabi na sledenju lastniku, pri tekanju na vrtu pa si res nima nič za početi, za psa je to dolgočasno. Zgleda, da je mogoče problem tudi to, da psu izkazujete mogoče preveč ljubezni. Da ne bo pomote z tem ni nič narobe, dokler izkazujete ljubezen psu v pravem trenutku. Torej ko je umirjen in podrejen. Če gledate "Dog Whisperer" or šepetalec psom na nat geo, boste video, da cm nikoli ne izkazuje ljubezen psu kadar ni v pravem stanju. Zapomnite si njegovo formulo 1. Gibanje 2. Disciplina 3. Naklonjenost.
Morate si pa tudi zapomniti, da nikoli in res nikoli ni pri psu prepozno da se preobrazi. Psi živijo v trenutku in se vedno pripravleni odpustiti in iti naprej. Le verjeti morate v to in delati z psom, biti njegov odločen in miren vodja.
Predlagam, da si naročite knjigo od CM, saj se iz nje lahko marsikaj naučiš. Sicer je 20€ ampak je vredna vsakega centa.
http://www.tzs.si/e-knjigarna?page=shop.product_details&product_id=931&flypage=flypage.tpl


Nazadnje urejal/a Darth Čet Avg 23, 2012 7:12 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 6:52 pm

Darth je napisal/a:
1. disciplina 2. gibanje 3. naklonjenost.
Pravi vrstni red je 1. gibanje, 2. disciplina, 3. naklonjenost! Wink
In se skušajte tudi držat v tem vrstnem redu.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 7:11 pm

Fiamma je napisal/a:
Darth je napisal/a:
1. disciplina 2. gibanje 3. naklonjenost.
Pravi vrstni red je 1. gibanje, 2. disciplina, 3. naklonjenost! Wink
In se skušajte tudi držat v tem vrstnem redu.
Upsnapad psa na družinskega člana 1940658580 Bom popravo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





napad psa na družinskega člana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: napad psa na družinskega člana   napad psa na družinskega člana Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
napad psa na družinskega člana
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: