Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zakaj rodovnik?

Go down 
+12
Fiamma
brin
nikita
nives
rex
orijen
stewert
roxy
Coton
pupika
moni
Admin
16 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 6:48 am

Tukaj moj članek o nakupu psa:


http://www.zakajrodovnik.webs.com/

Zakaj " čistokrven pes brez rodovnika" ne obstaja, zakaj vzreditelj, kje kupiti psa, kako se izogniti preprodajalcev.

lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
moni

moni


Število prispevkov : 2
Join date : 10/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimePon Okt 10, 2011 12:35 am

Super članek, mi je odprl oči Very Happy prej nisem vedela ničesar o rodovniku.
Nazaj na vrh Go down
pupika

pupika


Število prispevkov : 7
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimePon Okt 10, 2011 2:35 am

Škoda,
da mnogi nočejo razumet, kaj vse podpirajo z nakupom nerodovniškega
psa! Lahko kar naštevamo: izkoriščanje živali, pasje tovarne, prenašanje
dednih bolezni, nesocializacija mladičev
Nazaj na vrh Go down
Coton

Coton


Število prispevkov : 4
Join date : 10/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimePon Okt 10, 2011 3:02 am

Res dobro napisan članek, pohvale!
Nazaj na vrh Go down
roxy

roxy


Število prispevkov : 6
Join date : 11/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 1:23 am

Super, super Very Happy Res po tem članku se mi zdi neumno komur koli še razlagati o rodovniku, ker vse že piše Smile
Nazaj na vrh Go down
stewert

stewert


Število prispevkov : 2
Join date : 13/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 1:58 am

Mene zanima zakaj toliko zagovarjate rodovnike? Ko pa toliko psov po zavetiščih išče domove.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 2:01 am

Poglej. Če želiš psa-čistokrvnega in z določenimi lastnostmi in karakterom, valda, da ne boš šel v zavetišče, saj so tam večinoma mešanci. Zato sta še dve možnosti " čistokrvni brez rodovnika" od dvoriščnih rejcev in preprodajalcev, ki jim je vseeno za zdravje psov ( kajti potem bi naredili preglede kolkov, oči, pogačice, srca...) in rodovniški. Seveda se boš raje odločil za rodovniškega, ki ima opravljene vse zdravstvene preglede, vzrejno dovoljenje, oceno, dobre vzreditelje, mladički so pregledani. Torej psarna je rešitev.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
orijen

orijen


Število prispevkov : 51
Join date : 12/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 2:02 am

Točno tako. Za zavetiščarja se odločiš v primeru, da ti rodovnik ni pomemben. Ne pa podpirat teh šteparjev!
Nazaj na vrh Go down
rex

rex


Število prispevkov : 21
Join date : 12/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 2:04 am

Se strinjam!

Splo pa pri nerodovniških ne veš v kaj ti bo pes zrastel. Sošolka iz srednje šole si je kupila kvazi "čistokrvnega brez rodovnika" maltežana in je zrastel v 1x večjo kosmato kepo! Saj ne veš prednikov, ne veš ničesar! Nimaš nobenih dokazov! Ne zdravstvenih pregledov!
Nazaj na vrh Go down
rex

rex


Število prispevkov : 21
Join date : 12/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 2:05 am

KOPIRAM TEKST ANJE KOSI:

Kaj
pa če je moj kuža zdrav, vendar je " čistokrven brez rodovnika?" Zdaj
vas moram razočarati. Po pravilih Kinološke zveze Slovenije se psi
delijo na rodovniške (čistokrvne) in na nerodovniške ( mešance). Vmesnih
poti ni. Torej NE obstaja noben " čistokrven brez rodovnika" saj je pri
teh psih poreklo psa neznano, torej to pomeni, da ni moč videti
prednikov, dednih bolezni, pregledov itd. Trgovci z temi psi vam
zagotavljajo, da so njihovi psi " čistokrvni" pa vendar resnica je v
tem, da so se takšni ljudje odločili za vzrejo brez kakršnega koli
znanja o vzreji! Zagotavljajo vam, da so njihovi psi zdravi, brez dednih
bolezni. Pa ste se vprašali, kako oni to vedo? Resnica je v tem, da
njihovi psi nimajo narejenih zdravstvenih testov in vzrejnega dovoljenja
( vzrejno dovoljenje- da sploh smejo pariti pse), torej kako naj oni
vedo, da mladički ne bodo zboleli za katero od dednih bolezni? Ne
morejo. Saj tudi starši nimajo pregledanih kolkov, pogačice, srca itd.
Zato je tveganje za bolezni še višje. Že res, lahko, da je vaš kuža
zdrav. Ste imeli pač srečo na loteriji. Namreč pri takšnih trgovcih je
pomemben le in samo zaslužek. Njim je vseeno koliko njihovih mladičkov
oboli za dednimi boleznimi, zato pa njihovi psi tudi nimajo rodovnika.
Torej, da povzamem na kratko- psi brez rodovnika so lahko samo podobni
rodovniškim, nikoli pa se ne morejo primerjati z njimi. ( S tem ne
mislim nič slabega, ampak tako pač je). Lahko trdite, da imate psa, ki
je " lepši" od rodovniškega, pa vendar na tem ni niti malo resnice. Vi
niste nikakršen sodnik, da bi lahko ocenili zunanji vid
ez psa ( napake,
pomankljivosti...) kot se to počne pri rodovniških psih.

Nazaj na vrh Go down
nives

nives


Število prispevkov : 6
Join date : 12/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 2:07 am

Strinjam se!

Jaz nebi nikdar kupila psa brez rodovnika!
Nazaj na vrh Go down
nikita

nikita


Število prispevkov : 10
Join date : 13/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 2:15 am

Jaz sem tudi komaj danes prebrala kaj resnično pomeni rodovnik... in mi je resnično žal, da smo prej parili našo nerodovniško psičko.
Nazaj na vrh Go down
brin

brin


Število prispevkov : 4
Join date : 13/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 7:11 am

Naša psička je tudi rodovniška Smile Rodovnik ni samo za razstave. Ima naša rodovnik pa je sploh ne vozimo na razstave. Hodimo na izlete, potovanja, morje itd. Very Happy Vglavnem super se imamo! Mi gre na živce ko ljudje pravijo kak so si rodovniški psi bogi Shocked Mislim wtf. Zdrava je, polna energije, nič ji ne manjka. Pred tem smo imeli 3 nerodovniške pse, vsi so poginili pred 6 letom Sad
Še zdaj jih pogrešam, zelo... Naša Bella je zdaj stara 10 LET, ZDAJ BO
POČASI 11. Vglavnem vse je super. Tudi naša soseda je prej imela dva
nerodovniška psa, oba sta zbolela, en že pri 4 mesecih, ta drugi pa ima
celo življenje probleme (epilepsija, rak, sečni kamni, kolki...)...
Vglavnem jaz priporočam rodovniškega. Čeprav tudi ni garancija, da bo
zdrav vso življenje, pa vendar je manjša možnost, da bo zbolel za
boleznimi za katerimi so bili opravljeni vsi zdravstveni testi (oči,
pogačica, kolki, srce, komolci..).
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeSob Okt 15, 2011 10:22 pm

Brin, dobro napisano. Ljudje res mislijo, da je rodovnik le za na razstave, kar je žalostno... to nikakor ne drži.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 2:29 am

*Prispevala Ana Krstnik*
*slika je simbolična*

Pred leti, ko smo kupovali našega prvega psa, smo se odločili za Border Collia. Hčerki sta pridno obljubljali, da bosta zanj lepo skrbeli, verjela sem jima, saj sta po naravi zelo odgovorni. Tako smo se odločili , da pogledate časopisne oglase... (NAPAKA!). Zagledali smo oglas, kjer so bili na sliki prelepi Border Colliji, vsaj na sliki so se mi zdelo lepi. Zdaj vem, da so slike bile lažne, ukradene! Poklicala sem na številko in se dogovorila za ogled psičkov. Ko smo prispeli sem zagledala obupne razmere v katerih so ti psi živeli. Polno psov, več pasem... Psi v majhnih kletkah, umazanija povsod... Sad( Groza no! Nevem kako je človek sposoben storiti kaj takšnega. Takrat se nisem želela spuščati v probleme, zato jih nisem prijavila, pa vendar mi je danes žal. Lastnik je trdil, da so psički " čistokrvni brez rodovnika"... Rekel je, da se mu rodovnik zdi nepotreben.. Slepo smo mu verjeli. Tako smo rešili eno psičko iz obupnih razmer... Psička je bila doma vsa prestrašena, nič si ni upala, prestrašila se je vsakega šuma, zvoka. Ljudem ni zaupala, niti živalim. Več mesecev smo se trudili jo spraviti k sebi. Uspelo nam je. Pa vendar je psička zbolela za epilepsijo, poginila nam je po mesecu dni. Ko je povrhu tega postala še paralizirana od desne strani glave navzdol, tega več ni prenesla in se je predala Sad( Bolečina, ki nam jo je takrat povročila je bila nepopisna... Pogrešamo jo! ZELO! Nikdar je ne bomo pozabili, vedno bo v naših srcih. Zdaj imamo novega psa, rodovniškega. Zdrav je kot dren, brez dednih hib ali bolezni. Tudi njega imamo strašno radi, vendar naše prejšnje psičke ne bo nikdar zamenjal noben kuža... l.p
Zakaj rodovnik? 250207_220581667985587_218254144885006_575145_3099883_s Slabe izkušnje z nakupom nerodovniškega psa, preprodajalci, ..








*************************

Groza! Te mladičke na bolhi prodajajo, kot "čistokrvne brez rodovnika" Bernske planšarje... Vam je to podobno tej pasmi? Meni NI! Ta zadnja dva mladička pa sploh nista barve kot bernska planšarja :/

Zakaj rodovnik? 254765_220653181311769_218254144885006_575620_5589155_s








*********

Še en tipičen nateg s strani (pre)prodajalcev - dodajanje predpon, mini, miniaturni, ... !!!
Nikakor ne nasedajte takim "dodatkom"! Mini yorkiji NE obstajajo.
Tukaj zgodba ene naše uporabnice, glede nakupa mini-yorkija: https://www.facebook.com/photo.​php?fbid=219780324732388&set=a​.219758894734531.54253.2182541​44885006&type=1&theater


Zakaj rodovnik? 262858_220785231298564_218254144885006_576393_8121269_s NE NASEDATJE! - Oglasi za prodajo in parjenje nerodovniških psov










***********

*slika je simbolična*
Avtorica: Nina Jelen
Mi smo kupili nerodovniškega " samojeda" ki je bolan že od kar smo ga prinesli domov. Sprva je le kašljal in kihal, ko smo ga peljali k veterinarju, pa nam je rekečl, naj več ne kopujemo nerodovniških psov, da je to navaden NATEG in kuža da ima pljučnico... Pljučnico je na srečo prebolel, zdaj pa ima probleme z kolki, star komaj 1 leto... Žalostno res, da gre ljudem samo za denar.


Zakaj rodovnik? 226056_220906074619813_218254144885006_576732_55814_s Slabe izkušnje z nakupom nerodovniškega psa, preprodajalci, ...










****************





A zelite podpirati TOLE? Ne? Potem pa ne nasedajte nakupu nerodovniškega psa.... " Čistokrven pes brez rodovnika" ne obstaja, tako je in tega ni moč spremeniti. Pri nerodovniških psih gre le za navaden nateg in nepoštenost. Že to, da trgovci nspišejo "čistokrven" papira ne rabi, je VIŠEK. To so laži in nateg. Brezvezno in nepotrebno mučenje psice, katera še potem skupaj z samcem prenese bolezni na mladičke... l.p

Zakaj rodovnik? 267342_107697035995724_100002662851554_47516_6799372_s












**********



Stran je na spletu =) Vabljeni tudi na našo facebook stran: KLIK




L.P, Anja
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 6:48 am

Pirporočam še, da si preberete članek o "čistokrvnem kužku brez rodovnika", ki je objavljen v drugi številki revije Kužek.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 7:19 am

Mene zanima, če bi lahko ta članek kje na internetu prebrala? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 7:25 am

Obljubljeno nam je bilo, da bodo članek dali na svojo internetno stran. Takrat ga bom lahko tudi preko interneta širila dalje! Wink
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeNed Okt 16, 2011 7:30 am

Okej, super Very Happy Hvala za info! Bom tudi jaz z veseljem oglaševala.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
mateja*




Število prispevkov : 1
Join date : 17/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimePon Okt 17, 2011 5:00 am

Priznam, da nisem brala člankov... Toda meni se zdijo rodovniški psi zares predragi... Zato pa jih toliko ljudi ne kupi. l.p
Nazaj na vrh Go down
orijen

orijen


Število prispevkov : 51
Join date : 12/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimePon Okt 17, 2011 5:03 am

Torej se ti zdi bolje podpirati nerodovniško rejo? Kljub temu, da z njo podpiraš pasje preprodajalce-mučenje, nenadzorovano število legel, psice parijo že pri 1 letu starosti po 2x letno (spet mučenje), bolezni ( veliko pasem je v preteklosti skoraj izumrlo)...
Nazaj na vrh Go down
mala puncka

mala puncka


Število prispevkov : 1
Join date : 17/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimePon Okt 17, 2011 5:28 am

mateja* je napisal/a:
Priznam, da nisem brala člankov... Toda meni se zdijo rodovniški psi zares predragi... Zato pa jih toliko ljudi ne kupi. l.p

Daj nehaj s takimi, ta forum še berejo drugi ljudje Wink Tudi jaz sem študentka, nimam veliko denarja... Pa sem šparala več let za rodovniškega psa... In zdaj imam zdravega psa, brez problemov, super vzreditelje, ki mi še zdaj po enem letu priskočijo na pomoč ko jih potrebujem. Ne podpiram pa nerodovniške reje... Vse je pa že razloženo v zgornjem članku Wink In priznam ta denar, ki sem ga šparala za psa bi lahko kupila kaj drugega, pa nisem, ker sem si zares želela psa, če imaš zares veliko željo, da bi imel živo bitje, najboljšega prijatelja, zvestega spotnika ti ne sme biti dati težko denar!!! Pač šparaš denar! kot sem ga jaz... ne pa, da na koncu zmečeš ven več denarja, kot bi stal sam rodovniški pes.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimePon Okt 17, 2011 8:10 am

Mateja, predlagam ti, da si članke prebereš.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 7:48 am

Enako predlagam.

Če želiš kvalitetnega/zdravega/psa, ki ustreza standardu, družinskega člana ali šampiona so zato tu rodovniški psi. Čistokrvni brez rodovnika?-TEH so zavetišča polna.Pravi vzreditelj pride po psa svoje vzreje v zavetišče iskat in jaz bi na njihovem mestu(tega je sicer malo) tožila lastnika, kateremu sem prodala psička.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 8:35 am

In še nekaj.

Kaj pa če je moj pes nerodovniški potomec
rodovniških staršev? Ste se vprašali zakaj mladički niso dobili rodovnika? Zakaj starši niso dobili vzrejnega dovoljenja?
-
Lahko, da eden od staršev ( ali celo oba) odstopa od standarda, tako,
da je dobil vzrejno prepoved. Lahko, da je nosilec dednih napak.
-Lahko, da ima kakšne zdravstvene težave s kolki, srcem, pogačico itd.
- Pes ali psica ne kaže tipičnih lastnosti, ki so značilne za pasmo.
Kaj pa če je moj pes bil po številu deveti in zato ni dobil rodovnika?
To
je ena velika LAŽ! Da bi mladičke lažje prodali se vam prodajalci iz
oglasnikov na dolgo in široko lažejo. Vsi mladički v leglu dobijo
rodovnike- če imata starša vzrejno dovoljenje.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Sponsored content





Zakaj rodovnik? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj rodovnik?   Zakaj rodovnik? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zakaj rodovnik?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» kje tu najdeš rodovnik???
» Rodovnik- dileme ob nakupu psa
» Rodovnik-samo papir za razstave?
» VZGOJA IN PREVZGOJA PSA-ZAKAJ?
» ŠAVS - šola za "zahtevne" pasme

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Nakup-
Pojdi na: