Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 primerna pasma?

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
i love dogs<3




Število prispevkov : 35
Join date : 23/01/2013

primerna pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: primerna pasma?   primerna pasma? Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 3:56 am

Pozdravjeni!

Pred kretkim sem si žele pasmo avstralski ovčar,in ugotovila da ta pes ni primeren zame.Pa me zanima katero pasmo mi vi svetujete-nekaj podatkov o meni:

-živim v bloku v velikem stanovanju
-imam veliko časa
-sem aktivna,prav tako moja družina
-sem mirna prijazna oseba
-rada imam dolge sprehode in obožujem tekanje

Rada bi imela malega ali srednjeveilkega psa,prosim če poleg dodate še psarne.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

primerna pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: primerna pasma?   primerna pasma? Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 5:20 am

Koliko nege si pripravljena nuditi psu? Kakšne so želje glede izpadanja dlake? Ima kdo v družini probleme z alergijami? So ti bolj všeč ''trmaste'' pasme (terierji, jazbečarji/hrti/polarni in pratipski psi - vsaka na svoj način)? Kaj misliš delati s psom? Kajti za te napisane pogoje je primernih zelo veliko pasem.

Mimogrede, po napisanem sva si kar podobni in meni čisto ustrezata resasti (standardni) jazbečar in airedalski terier, pa tudi nekateri ostali terierji (ampak sem takšna, da nisem za preveč negovati psa, ne maram, da dlaka preveč izpada in da je z njo preveč dela, imam rada živahne in malo ''trmaste'' pse, nekomu, ki mu to ni všeč terierji sploh ne ustrezajo). Smile Zakaj točno pa se ti aussie ne zdi primeren (samo vprašam)?

Pa ti priporočam, da obiščeš kako razstavo, ker lahko tam vidiš veliko različnih pasem, spoznaš predstavnike in se pogovoriš z lastniki (veliko je vzrediteljev). Smile Zdaj v aprilu sta CAC Barje (7.4.2013) in CACIB Maribor & CACIB Pohorje (20./21.3.2013), meni osebno zelo lepi razstavi. Pa če prideš se lahko spoznamo! Wink


Nazadnje urejal/a Airedale10 Ned Mar 10, 2013 5:29 am; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : nekaj sem dodala)
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
i love dogs<3




Število prispevkov : 35
Join date : 23/01/2013

primerna pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: primerna pasma?   primerna pasma? Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 9:12 am

Doma sem večino dneva,tako da imam za nego veliko časa.Rada imam pse z dolgo ali srednje dolgo dlako..psa bi pa uporabljala za aligity...za aussija so mi prijatelji povedali da ni primern za stanovanje nažalost.Za vse drugo pa hvala
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

primerna pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: primerna pasma?   primerna pasma? Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 10:34 am

Super! Smile No meni se aussie ob primerni aktivnosti zdi čisto v redu tudi za v stanovanje, tako da če ti drugače odgovarjajo mogoče vprašaj še kakega lastnika.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
i love dogs<3




Število prispevkov : 35
Join date : 23/01/2013

primerna pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: primerna pasma?   primerna pasma? Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 9:12 pm

aha okey hvala:D
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

primerna pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: primerna pasma?   primerna pasma? Icon_minitimePon Mar 11, 2013 2:39 am

Menda je aussie v stanovanju bolj miren kot recimo border collie, ampak moraš pa poskrbet, da mu nudiš dovolj gibanja. Pomoje je res najboljše, da se obrneš na kakšnega lastnika aussija in ga malo povprašaš. Smile
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Sponsored content





primerna pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: primerna pasma?   primerna pasma? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
primerna pasma?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Najljubša pasma iz vsake FCI skupine

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Nakup-
Pojdi na: