Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 PES CVILI

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
AnjaAjka

AnjaAjka


Število prispevkov : 8
Join date : 07/05/2014

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 12:12 am

Lep pozdrav!
Imam eno vprašanje glede mojega psa, ki je pasme nemški bokser. Stara bo 2 leti in zadnje dni zjutraj cvili da pridemo k njej in gremo na sprehod. Zjutraj na sprehod ne hodim z njo, ampak si psička zelo želi. Vsake toliko časa pa zacvili saj išče pozornost... Res nevem kaj naj naredim saj bi jo odvadila cviljenja ampak se mi res smili. Bila bi zelo vesela vašega odgovora in lp
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 12:59 am

Zjutraj je psa nujno peljati na sprehod!
Sicer na splošno se pri tem najbolj obnese ignoriranje, ampak jutranji sprehod pa le uvedi. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
AnjaAjka

AnjaAjka


Število prispevkov : 8
Join date : 07/05/2014

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 2:41 am

Hvala z odgovor ampak mislim da če bi zjutraj hodila na sprehod in če kdaj ne bi mogla iti bi še vedno cvilila in bi bila podobna zgodba pale
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 3:16 am

Za moje pojme vsak pes potrebuje jutranji sprehod in se ne sme zgoditi da ne bi utegnila iti (razen res izjemoma, pa še to pač kdo priskoči na pomoč). Vedno vstaneš urco prej pa je rešeno. Smile Verjetno psičko zjutraj tišči na potrebo in ima višek energije, zato je normalno da cvili, moj bi tudi znorel če bi mu spuščala sprehode.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
AnjaAjka

AnjaAjka


Število prispevkov : 8
Join date : 07/05/2014

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 3:25 am

Doma imamo vse ogrjeno in hišo da se lahko "zlaufa" ampak mi še vedno ni jasno... Mislite da bi morala še vseeno hoditi na sprehode?
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 3:35 am

Resno ne hodiš na sprehode?!? :O 3 sprehodi dnevno so osnova za zadovoljstvo in zdravje vsakega psa, ne glede na vrt ali ne! Ne gre samo za samo gibanje, če bi šlo le za to bi lahko imeli psa le zaprtega v hiši in ga dajali na tekoči trak sprehajat - gre tudi za to da ima pes stik s svetom, da vohlja, srečuje pse, ljudi, spoznava nove kraje, nove predmete itd., dokazano pa je tudi da se pes med sprehodom najbolj poveže s svojim lastnikom. Tako da ja, obvezno uvedi najmanj 2, še bolje 3 sprehode na dan! Smile Jaz si sploh ne predstavljam da z mojim ne bi naredila 3 sprehodov na dan - pa je vzgojen jazbečar, ne kak velik hiperaktivc. Razz
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 3:39 am

Pa ne tega vzet kot napad nate, je mišljeno dobronamerno. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
AnjaAjka

AnjaAjka


Število prispevkov : 8
Join date : 07/05/2014

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 3:49 am

na sprehode hodim vsak dan ampak le popoldne
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 4:11 am

Aja, sem razumela s prejšnjega posta kot da sploh ne, potem pa se opravičujem. Smile Jaz bi vseeno rekla da pojdi še zjutraj... Saj lahko probaš pa vidiš če psica le izsiljuje in cvili kljub sprehodku, ali če ji res manjka (če vseeno cvili pa bi jaz pač ignorirala, vsaj pri mojem najbolj pomaga da mu ne daješ nobene pozornosti ko izsiljuje zanjo). Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
AnjaAjka

AnjaAjka


Število prispevkov : 8
Join date : 07/05/2014

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 4:21 am

aha, najlepša hvala Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimePet Maj 09, 2014 9:32 pm

Psi zaznavajo našo telesno govorico in energijo oz. kako se počutimo. Ko se ti psička smili to ona zazna in ker je to za pse šibkost bojo to izkoristili in izsiljevali. Naj se ti ne smili, psička ni v nobenih bolečinah ali kaj podobnega. Strah, živčnost, smiljenje, jeza, itd. vse to je za pse šibkost. Psu moraš biti vodja, kar pomeni mirna in odločna energija. Ko bo pa začela cvilit je dovolj, če jo popraviš z zvokom(ampak NE z imenom), ampak ne 5x zapored v presledku 1-2 sekund. 1x ali 2x jo popraviš z zvokom in potem je bolje, da nehaš kajti tvoja energija in govorica telesa sta še vedno bolj močna, kot zvok.
Kot ti je pa že Airedale predlagala, ti tudi jaz priporočam, da pelješ psa zjutraj na sprehod, vsaj za slabo urco. Tako bo pes zjutraj po sprehodu utrujen in bo počival medtem, ko tebe ne bo doma. Popoldan ga pa še vedno lahko pelješ ven za kakšnih 30-60 min, če lahko več še boljše. Ne rabiš ga peljati na 3 sprehode dnevno, kot ti je omenjeno zgoraj, ker vem da vsi nimajo toliko časa čez dan. Vsekakor si pa najdi vsaj 1 uro pa pol do 2 urce na dan, da ga pelješ na sprehod, četudi imaš veliko ograjeno dvorišče in ga spustiš ven da se ''razlaufa''. Moraš vedeti, da je prav tako kot hiša tudi dvorišče za psa en velik box, kjer je zaprt. Psi radi potujejo in je to tudi njihov prvinski nagon, tako se tudi najbolje povežejo z svojim krdelom oz. v tem primeru z svojim lastnikom.
Veliko sreče. Smile
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSob Maj 10, 2014 12:08 am

Ah saj ni treba da je zjutraj 1 uro, jaz mojega 20 - 25 minut pa mu je čisto v redu, ker ve da bo šel popoldne še enkrat na daljšega. Popoldan je dolg, z učenjem, igro, tudi krtačenjem in podobnim. Zvečer pa še eden, dolg okrog 1 urco (včasih več, včasih manj). Edino če sem ga popoldan res fajn zdivjala ali pa če prideva zvečer komaj domov ga ne peljem na večerni sprehod. Smile
Je pa vsak pes drugačen, pri nekaterih se obnese NE!, nekateri pa ga vzamejo kot ''pohvalo'', ker so dobili pozornost, za kar so izsiljevali. Moj je vsekakor tak tip da mu ne smem dati niti kančka pozornosti ko izsiljuje, edino ko gre čez vse meje en zelo strog ne in po možnosti kak prostor za nekaj časa, potem pa takoj spet ignoriranje (ne pa ''NEjanje'' vsako minuto). Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeSob Maj 10, 2014 12:50 am

Seveda, da ni treba it zjutraj na enourni sprehod, tudi sprehod ne rabi biti. Zdaj ko je že topleje zjutraj lahko navsezadnje greš tudi z psom tečt za slabe pol urce al pa z greš z kolesom da teče zraven, glavno je, da bo pes utrujen zjutraj, ko je sam doma. Jaz grem zjutraj z psom ven za 1 urco, ker enostavno mam čas, če ga nebi mel bi pa tudi verjetno 30 min sprehoda ali teka odgovarjalo.
Saj pravim, govorica telesa in energija sta še vedno bolj močna kot kateri koli zvok, beseda ali ukaz.Very Happy
Nazaj na vrh Go down
AnjaAjka

AnjaAjka


Število prispevkov : 8
Join date : 07/05/2014

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimePon Maj 12, 2014 1:12 am

Hvala obema Surprised  moram povedat da je kar naenkrat prenehala s cviljenjem
Nazaj na vrh Go down
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimePon Maj 12, 2014 8:39 am

js mam en podoben primer... ko sma na sprehodu največkrat v drugi vasi al kje drugje.. mi na vsakega laja..na kolesarja,avte,še na ljudi začne kdaj... in mi je že zelo moteče saj ne vem kaj naredit.. usi govorijo da je nek napadaln in nevzgojen,.. samo tega ga ne morem nikakor odvaditi,..ma kdo kšno idejo al pa je imel podoben primir tudi sam ?
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimePon Maj 12, 2014 10:57 pm

Lajež ne pomeni vedno, da je pes agresiven/napadalen, ampak lahko pomeni karkoli, tako se psi tudi sporazumevajo.
Psa lahko vedno popraviš z dotikom ali/in zvokom, preusmeriš njegovo pozornost z hrano, igračo,..pomembno je, da ostaneš mirna in odločna.
Nazaj na vrh Go down
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimePon Maj 12, 2014 11:56 pm

sem že probala... ko pride nekaj takega vmes ne pomaga nič ne pribolšek,sploh pa ne da mu kaj rečeš ker me spoh ne posluša... ko se kaj takega zgodi ga peljem stran dokler se ne umiri in nato ga pripeljem nazaj,.. samo čez 2 min bo ista zgodba...
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeTor Maj 13, 2014 12:42 am

A laja iz strahu (nezaupljivosti), agresije ali preprosto iz veselja? Mojega ima marsikdo za nevzgojenega napadalneža, a laja iz veselja, ko ga kdo pozdravi je vesel in začne lajati, ljudje pa se panično umaknejo Razz (to dela samo z ljudmi ko je skupaj z njimi in jih pozdravlja, ne pa z naključnimi mimoidočimi, te popolnoma ignorira).
Jaz sicer nisem imela točno takšnih problemov, ampak se tudi pes ni v redu obnašal v neznanih okoljih z več ljudmi, bil je zelo nesproščen. S tem se nisem preveč obremenjevala, kot da bi bil to nek velik problem - v vsakdanjem življenju sem dosti delala z njim na izboljšanju najinega odnosa, pa tudi čim več sem ga vozila na take neznane kraje in v gužvo. Zdaj lahko ponosno povem da nima več čisto nobenih težav, da ga lahko brez težav po največji gužvi peljem s povodcem obešenim na enem prstu (edino ko gre kak pes mimo ga primem na kratko ker je nepredvidljiv), lahko ga vzamem s seboj na pijačo, na obiske, skoraj povsod. Smile
Tako da jaz bi na tvojem mestu to preprosto ignorirala ali pa popravila z enim NE!, ko bi bil pes miren pa nagradila. Drugače pa bi predvsem delala na odnosu med vama v vsakdanjem življenju in gradila povelji ''glas'' in ''tiho'' (pri mojem 'lajevcu'' ki laja prav za vsako stvar se ti dve najbolje obneseta za kontrolo). S psom pa se ne bi izogibala gužvi ampak bi ga vozila čimveč s sabo - moj je bil na začetku zelo nesproščen, a kmalu mu to ni predstavljalo več težav. Smile
Srečno!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeTor Maj 13, 2014 12:53 am

laja mi na use posebej takrat ko sva pri miru.. na kolesarje,..skratka use kar se premika je prou tak ko da bi biu živčn..če grem na sprehod z njim ko gre mimo avto ne laja ga ignorira.. če gre kolo tudi... če pa je namiru je pa problem.. use hoče ustavit...sej tut če bi šel za njim al pa tko do kšnega človeka mu nebi nič nardiu ane samo je že moteče... to sem že počela do zdaj da sem mu rekla ne  ,.. samo je še zmiri lajau naprej... in se ga usi bojijo.. uzadnič je ena gospa rekla svojemu možu ko naju je videla da jo je ta ps vzadnjič napadu... nevem kako je to misnla ker v življenju ni nobenega napadu ker ni napadaln.. je res največja igrača..vozim ga na sprehode zmiraj.. zmiraj ko grema je u gužvi samo se še sedaj ni privadiu... nevem a laja od strahu al kaj.. ker ko mu ta oseba recimo k začne na njo lajat kej reče je pa u momentu tiho rep začne migat in hoče k njemu da ga pozdravi...
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeTor Maj 13, 2014 5:14 am

Pomoje da pase, glede na to da je border? Smile Bi bilo za vprašati druge lastnike borderjev, vem da se jih veliko spopada s problemom pašnje, mogoče poskusi v kaki borderski fb skupini...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeTor Maj 13, 2014 5:55 am

Če bi psa blo strah, verjetno nebi rinil k drugim in bi rep mel med nogami. Sliši se kot, da je le preveč razburjen. Lažje bi bilo povedat, če bi se psa vidlo v tem stanju. Ko pa je pes že v rdeči coni ga z besedo ali zvokom ne boš mogla popravit, ker bo enostavno preslišal. Kvečjemu boš poslabšala stanje. Popravlj ga z dotikom in potegom na povodec.
Nazaj na vrh Go down
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitimeTor Maj 13, 2014 6:18 am

bom prašala še drugje ja...psu dajem ukaz že prej ko pride do lajanja,.. že ko vem , da bo začel lajati.. kdaj deluje a to zelo redko kdaj... z dotikom mi tudi ni uspelo in potegom povodca.. to sem počela sedaj že od tistega časa ko so se problemi začeli.. nisem jih uspela opraviti s tem...Airedale10: vrjetno je zaradi paše ja... saj je razburjen nad vsakim prevoznim sredstvom ki ga vidi...še avto mi poskuša ustavit... in je zelo moteča situacija ki je ne znam odpravit.. :/
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





PES CVILI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: PES CVILI   PES CVILI Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
PES CVILI
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Razno-
Pojdi na: