Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Agresivna borderka

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

Agresivna borderka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Agresivna borderka   Agresivna borderka Icon_minitimeNed Apr 10, 2016 6:30 am

živijooo. rada bi vas prosila za pomoč.. zanima me razlika med dominanco in agresijo...kako se pes pri vsaki obnaša? 
v naših krajih ima en fant borderko staro tri leta in je zelo napadalna..sicer nebi znala povedat a je to dominanca ali agresija ali kaj ker nevem.... napadla je mojo 7 mesecno borderko na srečo brez fizičnih posledic, pustila pa je psihične in se sedaj boji psov... 
ker jo ima ta fant zmiraj odpeto je ni imel pod kontrolo in tudi ko je skočila v našo je to šele spodbujal?! seveda sem ga nadrla da kaj mu ni jasno ampak ni pomagalo..... psica se je najprej samo znižala in čakala na enkrat pa skočila moji kužici za vrat, začela renčati ...hitro sem posredovala in jo zbrcala stran.... moja je bila itak tako prestrašena da se niti branila ni.....
groza od neodgovornih lastnikov.... še huje pa je bilo ko sem mu zagrozila da če se še enkrat ponovi da ga prijavim in mi reče da kar naj jo in naj ne delam iz muhe slone ker itak ni bilo nič.....?!!!!! Evil or Very MadEvil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Agresivna borderka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresivna borderka   Agresivna borderka Icon_minitimeTor Maj 24, 2016 10:14 am

Problem prijave v sloveniji je, da vedno nasrka pes in ne lastnik. Psa , ki je napadel, iz agresivnosti ali dominance bodo uspavali lastnik bo pa MOGOČE dobil kakšno manjšo kazen. Probaj ka prijaviti na veterinarsko inšpekcijo, mogoče mu psa odvzamejo.

Pes, ki je dominanten ponavadi samo podre psa na tla ali pa renči dokler se ta ne podredi. Kdaj bo napadalen boš hitro vedla.
Nazaj na vrh Go down
 
Agresivna borderka
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: