Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Beli Švicarski ovčar

Go down 
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Beli Švicarski ovčar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Beli Švicarski ovčar   Beli Švicarski ovčar Icon_minitimeČet Avg 18, 2016 10:01 pm

Končno sem se odločila, oziroma našla čas, da vam povem čudovito novico! 
18. februarja je prišla na svet moja mala ( zdaj več ne tako mala) Sky! Mamici SLO white rose Breeze with ease in očku Hungry Senaka du bois des ternes.
Torej moja Sky ( White Rose Venus) je bila skotena pri gospe Emanueli pod okriljem Slavi Kumberger.




Spoštovani!

Končno sem se odločila, oziroma našla čas, da vam povem čudovito novico! 
18. februarja je prišla na svet moja mala ( zdaj več ne tako mala) Sky! Mamici SLO white rose Breeze with ease in očku Hungry Senaka du bois des ternes.
Torej moja Sky ( White Rose Venus) je bila skotena pri gospe Emanueli pod okriljem Slavi Kumberger.

Beli Švicarski ovčar 12722152_10205763705548690_982860495_n


Najin blog in vse fotografije lahko spremljate tukaj: http://anjakosi40.wix.com/blogbeleovcarke




SPLETNA STRAN




Beli Švicarski ovčar DSC_0006



ZAPISI iz bloga:


Beli švicarski ovčar, sanje ali resničnost?

April 11, 2016
|
Anja




 Vse se je začelo leta 2012, bilo je poletje. S takratnjim fantom sva hodila ob obali, bila sva na otoku Lošinj, in govorila o psih. Razmišljala sem o pasmi, ki bi mi ustrezala, iskala sem nekaj lepega, posebnega, elegantnega, poslušnega, aktivnega, zaščitniškega in ustrežljivega vodniku. Na misel mi je šinil prečudovit bel pes, ovčar. V mojih očeh je imel vse kar sem si želela, notranjo in zunanjo lepoto, pripravljenost delovati skupaj s človekom, aktiven pes primeren za pohode, dolge sprehode, trikce, šolanje poslušnosti, in celo agility ( bolj ljubiteljsko, ne teknovalno-pa vseeno) in ker obožujem bele živali-trenutno si življenje z mano že osem let deli Nala, samojedka, prav tako bele barve- je bila bela barva zadetek v polno. 
 
Od leta 2012 sem iskreno, skoraj vsak dan prebirala o teh čudovitih psih, hodila na razstave, kjer sem jih videvala- bele volkce in njihove ponosne lastnike ter vzreditelje,  šla sem na piknik-srečanje teh psov v Ljubljano kjer sem spoznala to prečudovito vzrediteljico od katere psičko dobim. 

 


Beli Švicarski ovčar E323cb_253d8afa7f8b4526a59ec2d3fe8e4e85

 
 
Mojo prečudovito Sky-rodovniško-SLO WHITE ROSE-VENUS. 
 
17. marec. Dan ko se mi je začelo spreminjati življenje. Vedno sem bila nekoliko žalostno dekle, v sebi sem nosila veliko breme svojega sveta in sveta v katerem živimo. Sem namreč borka za pravice živali in ljudi in včasih je enostavno vsega preveč. Vedno sem verjela, da bo moje življenje lepše, da bo vanj zasijal žarek sonca. In tega dne se je to čisto zares zgodilo. Zjutraj me je zbudil oče, (ura je bila natanko 5:00- zjutraj) ko je bila v hiši "galama" češ, da je z našim najmlajšim članom družine, mešančkom Rcky-jem nekaj hudo narobe. Vstala sem iz postelje n zagledala kri. Vsepovsod. Ker sem hodila na veterino sem natanko vedela kaj to pomeni. Še preden so kliniko prav odprli sem že pred vrati kričala naj me spustijo s psom noter, da je nujno. Psa mojih staršev sem ta dan rešila, bil je zastrupljen. Starša sta mi bila neskončno hvaležna, vedela sta kako si želim belega ovčarja in mami sem povedala, da imata Emanuela in Slavi leglo. SLIŠALA SEM BESEDE, KI SEM JIH ŽELELA SLIŠATI LETA.
 
Dve leti nazaj sem že načrtovala nakup švicarja pri drugi psarni, a mi je kot uročeno pokojna babica pred vrata prinesla Ricky-ja, ki bi drugače ostal pri njima, kar pa nikakor nisem imela srca dopustiti, saj njen mož nima vseh kolescev na svojem mestu in je njunega 13 let starega psa brcal in pretepal... Nisem dovolila, da to nebogljeno bitje, ki je tičalo v škatli za čevlje doleti enaka usoda. Tako sem se odrekla svoji dolgoletni želji.
 
IN ZDAJ IMAM KONČNO DOVOLJENJE. Pa kaj, bomo pač imeli 3 PSE <3 Več ljubezni zame in vso družino, saj nismo edini.
 
18. februarja so na svet prikukali mladički v psarni WHITE ROSE, LEGLO "V"
 
In moja punca WHITE ROSE VENUS, po besedah vzrediteljic, najlepša punca v leglu, "šefica" ki dela red, najbolj pogumna in nadvse krasna punčka.

 

OČE



Beli Švicarski ovčar E323cb_d3c8629202434e8fb2f7d69a270ad99aBeli Švicarski ovčar E323cb_067f3d4108a342f9adecb5d57a049f22




Beli Švicarski ovčar E323cb_cd748011b4804c68b0ec9f9f820c3d7aBeli Švicarski ovčar E323cb_771db60c7b3c4ed4bce29a98968e0092




 MAMA



Beli Švicarski ovčar E323cb_c2c771e425704f1ab507ba664bf8eb5c







Nazadnje urejal/a Admin Čet Avg 18, 2016 10:57 pm; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Beli Švicarski ovčar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli Švicarski ovčar   Beli Švicarski ovčar Icon_minitimeČet Avg 18, 2016 10:08 pm

FOTOGRAFIJE IN VIDEO IZ MORJA:



FOTOGRAFIJE: http://belaovcarka.wixsite.com/svicarskaovcarkasky/morje
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Beli Švicarski ovčar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli Švicarski ovčar   Beli Švicarski ovčar Icon_minitimeČet Avg 18, 2016 10:09 pm

KAMPIRANJE V "DIVJINI" s psicama Smile



Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Beli Švicarski ovčar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli Švicarski ovčar   Beli Švicarski ovčar Icon_minitimeČet Avg 18, 2016 10:10 pm

Zdaj ko imam tudi sama švicarsko ovčarko, lahko delim nekaj informacij.

Sky je sedaj stara 6 mesecev. Vsak pes je karakter zase četudi iste pasme ali iz istega legla. ker je še tako mlada sicer težko sodim, a lahko povem kakšna so do sedaj moja opažanja. 
Vsaj za mojo  lahko rečem, da je hiperaktivna, potrebuje ogromno zaposlitve, gibanja.
Je izreden deloholik, uživa ob delu, zato se učiva trike in razno razne vaje.
Zna že: Sedi,levo/desno taco, daj 5,  high 5 ( skoči in da 5)skoči, preval, krog (obrat v levo/desno), skok čez roko, palico, hula hop (obroč), nogo, hoja rikverc (nazaj) , poleg, prinašanje ipd.
Ima tut ful veselje do cufanja, prav zanimivo je videt mladiča kako s vso vnemo skoči in v zraku prime del cufe in  trga,.
Se mi zdi, da ima malo potenciala za IPO :p Ker je stabilna, z obilo plenskega nagona.

Je izredno učljiva, fuuul navezana name, zelo rada sodeluje, ni trmasta ( vsaj ne zaenkrat), drži se me kot klop, če nas je ves na kupu, zunaj ona pa je prosta, bo laufala od enega do drugega, nas gnala skupaj kot ovce. Rada laufa, ima rada vodo. Zaenkrat je prijazna (preveč) do vseh ljudi, živali, sploh obožuje otroke.

Pomojem bi bila dobra tut kot terapevtski pes:

Enlarge this image
Beli Švicarski ovčar E323cb_f1d2aa7a92ae46e5b970d6c4a6b64e6d~mv2_d_2048_1356_s_2


Enlarge this image
Beli Švicarski ovčar E323cb_971f294118754dbf9a3ca2ce49a71d9f~mv2
Požrešna je FUL Beli Švicarski ovčar Icon_surprised Tako, da jo "štopam" pri hrani. Sledi mi kot senca, obvezno mora bit v središču dogajanja. 
Lovskega nagona Ima ogromno, usmerjava v igro in prinašanje Beli Švicarski ovčar Icon_wink
Nič plašna, lahko jo vzamem povsod s sabo, rada se vozi v avtu, sprosti se v novem okolju( temu gre zahvala dobrim prednikom in socializaciji v leglu in pri meni)

Dlaka ji neizmerno izpada. Ampak to mene nič ne moti Beli Švicarski ovčar Icon_wink

Skratka popestri mi vsak dan. Odlična je s vsemi ljudmi, živalmi.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Sponsored content





Beli Švicarski ovčar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli Švicarski ovčar   Beli Švicarski ovčar Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Beli Švicarski ovčar
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Ameriško- kanadski beli ovčar
» Švicarski planšarski pes-leglo F
» Valižanski ovčar
» kraški ovčar
» Nemški ovčar

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 1-
Pojdi na: