Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kuhana hrana, surova hrana

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 11:00 pm

Katere vrste kuhane in surove hrane dajate vašim psom? Kaj imajo najraje? Wink
Naša najraje je kakšne testenine, riž (brez graha, saj naj ne bi bil priporočljiv), ribe...

Hrana, ki se odsvetuje:

Stročnice (grah, fižol, čebula, paradižnik, svinjsko meso, piščančje kosti, salama, slanina, šunke, popoprana hrana, preveč soli...), kruh je težko prebavljiv ali celo škodljiv za zdravje saj povzroča ekcem. Priporočljivo je, da ob različnih prebavnih motnjah psu ponudimo prepečenec, odsvetujejo tudi koruzo in gluten, saj je popolnoma neprebavljiva za psa, gluten pa povroča lahko različne alergije.


Hrana, ki je priporočljiva:

Ovseni kosmiči, ribe (brez koščic), sadje, zelenjava (odsvetujejo grozdje, zaradi pešk in naj bi bilo za pse strupeno), olivno in ribje olje, je odličen dodatek k prehrani npr. k briketom, so ključne za zadostno energijo psa, razvoj tkiva....


VIR: Revija kužek, lastne izkušnje.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimePet Dec 09, 2011 6:36 am

Dix včasih (parkrat na teden) dobi kako meso (goveje večinoma, pa tudi piščančje), pa na žalost kdaj tudi kak ostanek čeprav če jaz vidim naj se pazijo Twisted Evil Mad, pa testenine in riž tudi kdaj dobi... Pa kak kruh za glodanje, zdaj prvič slišim kako je škodljiv, mu ne bom več dajala. Ma on je občutljiv na hrano in moramo biti res pozorni na to kaj je. Pa še kosti dobi (te prave), ampak le tiste lepe in velike. Je pa kuhana hrana, ker surove ne mara.
Dino pa dobi vsega mesa, riž, testenine... in seveda vse z navdušenjem poje, pri njem s hrano res ni težav.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimePet Dec 09, 2011 7:19 am

Joj, jaz imam velike probleme saj moji starši in deda Nalo nonstop hranijo pri mizi... Mamo prave kregarije doma. Pa jim lepo razložim, česa ne sme jesti in da se psu pri mizi hrane ne daje, a oni še naprej dajajo. " Ja če pa me tak lepo žalostno gleda" pravi mama Shocked Evil or Very Mad Moj fant tudi svoje starše odvaja od tega, da psu ne bi dajali za jest, večinoma mu kar dobro uspeva, ampak včasih starši njegovemu Runotu dajo ko njega ni zraven Neutral
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimeSob Dec 10, 2011 12:11 am

Admin-mi imamo enako probleme. Stalno ga hranijo. Ampak mama je hvalabogu na moji strani, ker se Čopo potem podriska na prepogo. Laughing Zdaj je trenutno na dieti-enkrat na teden dobi jajce, riž in piščančje meso, ostale dni brikete.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Masa




Število prispevkov : 2
Join date : 16/12/2011

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimePet Dec 16, 2011 8:54 am

Ni mi cisto jasno zakaj je svinjina napisana kot nepriporocena hrana, med tem ko so ovseni kosmici in prepecenec priporoceni? Suspect
S piscancjimi kostmi ni absolutno nic narobe, ce so surove seveda.

Moj je brikete, pogosto dobi zraven tudi surovo meso, ko se bo pojavil vecji zmrzovalnik, bomo odpisali brikete in hranili samo surovo.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimePet Dec 16, 2011 9:21 am

Svijnsko meso je zelo močen alergen in psi postanejo pogosto alergični nanj. Če malo pogledaš komercialno pripravljene vrste hrane, nobena nima noter svinjine.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Masa




Število prispevkov : 2
Join date : 16/12/2011

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimePet Dec 16, 2011 9:45 am

Za Orijen Regional Red ti lahko garantiram, da vsebuje svinjino. Wink
Moj pes dobi surovo svinjino kar pogosto, do zdaj nikoli ni imel nobenih tezav z njo.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 6:01 am

To pa res nisem vedela.
Vseeno pa se lahko alergije pojavijo kasneje, ko bi že rekli, da jo pes dobro prenaša.
Jaz osebno psu svinjine nebi dajala prepogosto oz. bolj prilično kakšen majhen košček.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Gost
Gost




Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimePon Dec 19, 2011 12:40 am

Svinjina je čist OK za pse. Je rdeče meso, kar pes rabi in tudi mastno meso, kar pes prav tako rabi. Pes ne bo zdrav samo na dietnih piščancih, ampak potrebuje večinoma rdeče meso pa tudi nekaj maščobe. Wink . Psi z alergijami so pa razred zase. Obstajajo tudi psi, ki imajo alergije na govedino, piščanca in ne vem kaj še vse, tako da ni svinjina nič manj vredna Wink

Piščančje kosti so tudi OK. Ampak morajo biti surove in v takih kosih, da pes ne more goltati (vrat ali pa perutnička je za psa nad 10 kg kot bobmbon - samo pogoltne in se lahko kje zatakne). Lahko daš tudi male koščke in tudi kuhane ali pečene, če pes zna jesti (če vse previdno zgrize), ampak moraš biti pri hranjenju z kostmi vedno zraven - za vsak slučaj.

Moja prav tako je veliko svinjije. Je hranjena samo z surovim mesom in večina je svinjine, ker do tega najbolj in najbolj poceni pridem. In to so večinoma goltanci (občasno kaki obrezki, smrčki ali mesnate kosti), ki imajo na sebi nekaj maščobe tudi. In ima po njih najboljši kakec. Dobiva pa tudi od mesa govedino (srce, pljuča, goltance, jetra, ledvice, vranico, bikova jajca) in občasno, 1x ali 2x na teden piščanca (hrbti, parklji, glave). In je z njo čisto vse v redu, je zdrava in vse, prebava je pa tudi več kot OK, sploh po svijnini je še skoraj najboljša Wink
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitimePon Dec 19, 2011 3:55 am

In ja, tudi jaz ne vem kaj dela prepečenec pri priporočeni hrani. Občasno je OK, ampak ga jaz defenitivno ne bi dajala psu, ki ima probleme z prebavo (npr. da hočeš ustaviti drisko). In pa gluten je nepriporočljiv - torej prepečenec nima glutena? Seveda ima razen oni posebni za ljudi z celiakijo. Pa klobase, slanino, salame in šunke lahko pes tudi občasno dobi (če ljudje to jejo, ne vem zakaj ne bi mogel pes). Pa kruh ni priporočjiv - a prepečenec ni kruh?

In zanima me vzrok zakaj paradižnik ni priporočljiv za pse?

In ja, ne vem kaj delajo ovseni kosmiči pri priporočeni hrani, če pa je to žito? Žita nikakor niso za pse. Tu pa tam že ja, da bi pa to redno, vsak dan hranil pa ne, razen če psu tako paše (nekateri pač morajo jesti žita, nekateri pa jih ne smejo).

Glede sadja bi dodala to - sadje je OK, pač v mejah normale. Ampak ni fajn dajati koščičastega sadja (slive, češnje, breskve! ipd.) brez da odstraniš koščico. Moja sicer je slive in češnje kar cele, pri večjem sadju pa ji koščice odstranim (ostalo si vbistvu sama nabere pa nič ne morem). Prav tako pri prečkatem sadju odstraniti peške - imajo strupen cianid!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kuhana hrana, surova hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kuhana hrana, surova hrana   Kuhana hrana, surova hrana Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kuhana hrana, surova hrana
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Pedigree hrana
» Mokra hrana
» BewiDog hrana
» Pasja hrana
» hrana muce

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Prehrana-
Pojdi na: