Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kliker

Go down 
+4
LittleLi
Airedale10
Banjusie
Polly
8 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 08, 2012 5:08 pm

Citiram :
"CM ne uči psov trike če še tega nisi pogruntala ampak uči lastnike in rehabilitira pse."
Sej to vem, da prav on hodi po domovih in rehabilitira pse in lastnike! Ampak če nekdo dela samo s temi metodami s svojimi psi, v Sloveniji kjer ni Cesarja, pa bi ga potem rad naučil enega trika, da bi imel verjetno precej težav!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 12:36 am

Airedale10 je napisal/a:
Citiram :
"CM ne uči psov trike če še tega nisi pogruntala ampak uči lastnike in rehabilitira pse."
Sej to vem, da prav on hodi po domovih in rehabilitira pse in lastnike! Ampak če nekdo dela samo s temi metodami s svojimi psi, v Sloveniji kjer ni Cesarja, pa bi ga potem rad naučil enega trika, da bi imel verjetno precej težav!
Če znaš vzgojiti/rehabilitirati psa, zakaj bi potem meu težave naučiti psa nek trik? Ker trike je res "zelo težko" naučit...
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 1:31 am

Se ne razumeva prav, kaj hočem povedat, tako da se niti ne mislim kregat... Če jaz delam s psom od mladička sama doma po CM metodi. In potem, grem npr. kadar ima pes 7 let v neko šolo, kjer se moramo naučiti trika, ki se ga naučiš z vabljenjem. In čeprav je na splošno to lahko (no, ne čisto vsi...), kako ga vendar vabiš s hrano, če nanjo sploh ne sme biti pozoren? Neutral
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 2:16 am

Airedale10 je napisal/a:
Se ne razumeva prav, kaj hočem povedat, tako da se niti ne mislim kregat... Če jaz delam s psom od mladička sama doma po CM metodi. In potem, grem npr. kadar ima pes 7 let v neko šolo, kjer se moramo naučiti trika, ki se ga naučiš z vabljenjem. In čeprav je na splošno to lahko (no, ne čisto vsi...), kako ga vendar vabiš s hrano, če nanjo sploh ne sme biti pozoren? Neutral
Še enkrat niso CM medote, ampak CM uporablja zanje pasje psihologije, mislim da si to ni težko zapomnit al? Od kod tebi to, da pes ne sme biti pozoren na hrano? Iz oddaje CM? Potem verjetno ne znaš razbrati znake in obnašanja psa, verjetno je pes biu fiksiran na hrano, kar je pa nekaj čisto drugega in škodljivo za psa.
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 3:09 am

V bistvu so CM metode, ker drugi pasji psihologi uporabljajo drugačne metode Smile


Nazadnje urejal/a Muffin <3 Sre Maj 09, 2012 4:06 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 3:56 am

Muffin <3 je napisal/a:
V bistvu so CM metode, ker drugi pasji psihologi uporabljajo drugačne metode (ki se mi zdijo bolj zakomplicirane haha) Smile
Pravzaprav uporablja znanje pasje psihologije, kako doseže svoj cilj pa seveda vsak uporablja drugačno metodo. Pasja psihologija pa ni CM metoda.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 8:28 am

Citiram :
Še enkrat niso CM medote, ampak CM uporablja
zanje pasje psihologije, mislim da si to ni težko zapomnit al? Od kod
tebi to, da pes ne sme biti pozoren na hrano? Iz oddaje CM? Potem
verjetno ne znaš razbrati znake in obnašanja psa, verjetno je pes biu
fiksiran na hrano, kar je pa nekaj čisto drugega in škodljivo za psa.
Ja pes sploh ni smel zadnjič v oddaji niti pogledat hrane... Sicer pa vidim da me imaste vsi tukej za neko neumno, ki ne zna brat, tako da adijo...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 20, 2012 1:46 am

Jaz sem na cac koroška kupila kliker. Maly se ga pa zelo boji.Kako ga naj začnem privajati na kliker?
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 20, 2012 7:09 pm

Klikaj z roko v žepu ali pa tam,kjer je tisti kovinski jeziček pritrjen zalepi kroglico plastelina, da bo kliker tišji. Lahko pa tudi kupiš iclick kliker, ta je precej tih.
Nazaj na vrh Go down
tyson87
Gost




Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimePet Avg 31, 2012 7:35 am

Sicer ne vem, če to spada ravno sem, ampak vseeno: delam z psom s klikerjem - tudi v mali šoli smo bili. Imam pa problem, ker če nimam priboljškov, me pes ne uboga. Kako naj se lotim tega, da bi psa ˝navadil˝ da bi bila zanj dovolj dobra nagrada moja pohvala, veselje, pobožanje in da ne bi zmeraj kaj naredil le, če imam zraven priboljške. Saj ne, da bi zmeraj brez priboljškov, ampak na kakšnih sprehodih se mi ne da zmeraj zraven imet priboljškov in bi rad da pes vseeno pride h meni, če ga pokličem ali mu rečem naj se vsede,... Pa še za vajo poleg... delam jo tako kot so pokazali v mali šoli (psa dam ob nogo na sedi, nato ga z priboljškom zvabim naprej in rečem poleg... in tako naj bi vedno dlje hodili tako, da bi pes hodil ob nogi), kako dolgo bo trajalo, da bo pes ko bom rekel poleg šel ob moji nogi in ne okoli vohljal?
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimePet Avg 31, 2012 9:24 am

tyson87 je napisal/a:
Sicer ne vem, če to spada ravno sem, ampak vseeno: delam z psom s klikerjem - tudi v mali šoli smo bili. Imam pa problem, ker če nimam priboljškov, me pes ne uboga. Kako naj se lotim tega, da bi psa ˝navadil˝ da bi bila zanj dovolj dobra nagrada moja pohvala, veselje, pobožanje in da ne bi zmeraj kaj naredil le, če imam zraven priboljške. Saj ne, da bi zmeraj brez priboljškov, ampak na kakšnih sprehodih se mi ne da zmeraj zraven imet priboljškov in bi rad da pes vseeno pride h meni, če ga pokličem ali mu rečem naj se vsede,... Pa še za vajo poleg... delam jo tako kot so pokazali v mali šoli (psa dam ob nogo na sedi, nato ga z priboljškom zvabim naprej in rečem poleg... in tako naj bi vedno dlje hodili tako, da bi pes hodil ob nogi), kako dolgo bo trajalo, da bo pes ko bom rekel poleg šel ob moji nogi in ne okoli vohljal?
Začnite manj uporabljati priboljške pa bo.Kliker              - Page 2 1940658580
Pokažite psu, da ste vodja in da ste resni v tem, kar počnete. Čene vas pes ne bo jemal, kaj preveč resno in vas bo "ubogal", le kadar bo dobil priboljšek.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 01, 2012 7:39 am

Jaz sem naredila isto napako, da sem Dinotu vedno pokazala priboljšek in
potem je naredil vajo (se mi zdi da to napako naredijo skoraj vsi
začetniki)... In zdaj imam sicer večkrat priboljške s sabo (a pes tega
ne ve), ampak mu jih pa nikoli ne kažem prej kot naredi, šele potem mu
ga včasih dam, a ne vedno - lahko se tudi igrava, tečeva, ga spustim k
psu, ga pobožam, le nadaljujeva s sprehodom... Le da je nagrada, kaka pa
čisto odvisna od psa. Smile Ojoj zdaj bom sicer spet popljuvana ;P ampak vadi tudi med sprehodom,
ko se zraven drugi pes..., ne le na dvorišču. Ampak motnje pa naj za
začetek ne bodo prehude! Wink
Pa spet je treba tudi kliker metodo (pri kateri sploh ni nujno da imaš doma kliker Wink) uporabljaš pravilno - eno od pravil je tudi, da ko pes neko vajo zna, priboljške daješ redkeje (ni treba, da jih popolnoma ukineš).
Glede učenja poleg; pravi klikeraši večinoma zelo redko uporabijo luring Wink Lahko sicer učiš tudi z vabo, ampak meni je veliko ljubši targeting, saj imam pri luringu običajno probleme - ko psa vabiš se skloniš (''moj'' je majhen''), roko zelo premikaš... in si pes vedenje nekako zapomne po tej govorici telesa (težko razložim ;P ). In potem, ko se kar naenkrat dvigneš pa je za psa ubistvu vse drugače. S tarčo pa tako - psa najprej naučiš (če še ne zna) da (na povelje) sledi tarči (najboljši je target stick ali pa kaka domača izvedba ;P ). In ti tarčo držiš v roki, v tki poziciji da ji pes sledi in klikaš, ko je v lepih položajih. Potem je pa samo tarčo veliko lažje umakniti, ker telesna govorica ostane enaka, ker pri vabljenju pa si kar naenkrat dvignjen, več ne kažeš... Gledanje (pozornost gor na vodnika) pa po moje lahko naučiš da klikaš (potem ko že lepo hodi zraven brez tarče) ko te pogleda in podaljšuješ čas. Ampak da tako gre ti ne morem potrditi iz prakse, ker sem kak teden nazaj izgubila tarčo in še vedno nimam nove... Sad(( :DD

http://www.kliker.si/?q=node/290 na tej strani najdeš ogromno glede klikanja. Pa če misliš še naprej šolati s klikerjem pa v tvojem KD nimajo pravega znanja greš lahko k Silvii http://www.lolabuland.com/ na long distance ali pa, če ni predaleč da se voziš tja v šolo, ker ona pa klikanje res obvlada.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Kliker              - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kliker    Kliker              - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kliker
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: