Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Bernski planšarski pes

Go down 
+12
Athos
berni
Lidija
Banjusie
Anna&Aka
nika66
Cavalierka
ilovemusic
nikita
rex
Neda
Admin
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
berni




Število prispevkov : 2
Join date : 21/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 3:15 am

Obožujem te pse Very Happy Krasni psi so in zelo prijazni... V naši okolici imajo dva, ki nonstop pobegneta, ker se z njima ne ukvarjajo No
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 3:17 am

Ja, pri nas tudi imajo enega takšnega, ki kar prekipeva od energije. Ima sicer velik vrt, vendar to ni dovolj, zato pobegne. Z njim se očitno ne ukvarjajo, zato si sam poišče zabavo. Saj sem rekla lastnikom, da ima verjetno preveč energije in da rabi ogromno gibanja Wink 1x je prišel pred šolo in sem ga domov odpeljala, mi je učiteljica pustila....
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Anna&Aka

Anna&Aka


Število prispevkov : 34
Join date : 03/11/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 08, 2011 5:24 am

KLIK Evo fotke Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 08, 2011 5:28 am

Lidija je napisal/a:
Na razstave naprimer ne bi šla, morda agility. Vendar sem brala, da bi morala počakati, da se berni popolnoma razvije zaradi kolkov in močne nagnjenosti k kolčni displaziji. Absolutno pa bi šla v malo pasjo šolo in še v nadaljne tečaje.
Ahaaa... Cool
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Athos




Število prispevkov : 1
Join date : 12/12/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimePon Dec 12, 2011 2:10 am

Jaz imam pa 2 bernija, Athosa in Besta Smile Pasma je čudovita, je pa treba biti izredno pazljiv pri nakupu.

Pa še nekaj - v tej temi sem pri dveh uporabnikih opazila, da imajo v profilih tuje fotografije. Ker so slike moje, vem, da dovoljenja nimajo. Tako da bi prosila, če se lahko zamenjajo.
Nazaj na vrh Go down
http://www.athos-best.com
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimePon Dec 12, 2011 5:05 am

Super Very Happy Sem videla vašo spletno stran, upam, da nimate nič proti če jo objavim, saj je krasna:

http://athos-best.com/news.htm

Res tudi meni so tile psi prečudoviti, sem si ga želela v prihodnosti imeti, vendar zaradi njihovih zdravstvenih težav ne upam Sad Drugače pa imajo super karakter.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Jazz




Število prispevkov : 32
Join date : 03/12/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Feb 21, 2012 10:33 pm

Ja, res je. Ti psi imajo dosti zdravstvenih težav, zato je treba biti pri nakupu zelo pazljiv. Ampak tako hudo se mi pa spet ne zdi, ker se počasi situacija izboljšuje, saj se določeni vzreditelji (vestni-dobri!!!) trudijo vzrejat zdrave pse. Kar se tiče displazij je treba pazit kakšne rezultate kolkov, komolcev imajo predniki (ne samo starši, ampak tudi staristarši...). V Sloveniji so tudi dobre psarne, za moj okus (kar se tiče zdravja in vizualnega izgleda) pa so zagotovo najboljše v Skandinaviji.
Nazaj na vrh Go down
Bullet

Bullet


Število prispevkov : 14
Join date : 09/12/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 06, 2012 3:20 am

Joooj, obožujem te pse I love you A ima kkdo izkušnje s psarno Conte veneto?
Nazaj na vrh Go down
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 7:08 pm

Meni so berniji tako všečVery Happy .So ena izmed mojih najljubših pasem.Kaj pa psarna Per aspera ad astra?Ali je vredu?Katere so pa tiste vredu psarne v Skandinaviji(je nekdo omenil da imajo tam vredu pse...)?
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 8:21 pm

Kolikor jaz vem je ta psarna vredu ja. In tale vzrediteljica kar jih vzreja je če se ne motim Mojca Sajovič-predsednica kluba za bernce? Bernski planšarski pes - Page 2 1940658580 Naj me kdo popravi če se motim.

Kolikor vem tudi njihovi psi dočakajo vredu starosti. Za skandinavske pa žav nebi vedela.

Kaj več pa naj povejo poznavalci. Bom rekla eni lastnici bernija naj se kaj oglasi v temi, saj ima veliko izkušenj:)
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 8:36 pm

Ja je Mojca Sojovič http://www.ad-astra.si/

http://www.stiritacke.si/oddaje.html (2 oddaja februar, potem pa klikneš Pasja razstava v Ljubljani in specialka berncov).
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Jazz




Število prispevkov : 32
Join date : 03/12/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 10:24 pm

Ojla Smile

No, da še jaz podam svoje mnenje... Najprej kar se tiče psarne Per Aspera ad Astra: tale vzrediteljica je res predsednica kluba SKBPP. Kar se tiče njene vzreje - ja, se trudi uporabljat zdrave pse (+karakterno stabilne) v svoji vzreji in verjamem, da vzreja ljubiteljsko ampak meni je pomemben celoten ''paket'', torej, da je pes karakterno kot mora, da je zdrav in da je vizualno kakovosten... in ja, se mi zdi, da ona vzreja pse bolj ''pet kvalitete'' (kar se tiče zunanjosti).

Če boste kupovali v Slo. priporočam naslednje psarne: Berner Kaiser, Bernieshine (za slo. sceno precej kakovostne), Conte Veneto, From Orsina's Land pa sta zame najboljši psarni v Slo. in pse svoje vzreje prodajata tudi v tujino (se mi zdi, da res velik dajo na celotno vzrejo - iz obeh psarn se lahko pohvalijo z veliko uspehi svojih psov)

Ampak vseeno ''prisegam'' na Skandinavske psarne, pa ne samo zato, ker je vzreja res kakovostna (ok, so izjeme), ampak so tudi vzrejna pravila na nivoju in je vzreja res poostrena! Tako, da če bom še kdaj imela bernija (in se odločim vzrejat) grem absolutno ponj v Skandinavijo, v eno izmed teh psarn: Berntiers, Bernerdalens, Nellyvill's, Noklebyasen's, Hiselfoss...

Ampak, če se odločite imeti psička le kot hišnega ljubljenca, je vseeno ali je pes ''pet ali show'' kvalitete, važno da je zdrav (to je pa zame v obeh primerih itak najbolj pomembno!!)

lp, Jazz
Nazaj na vrh Go down
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 5:45 am

Saj se ne odločam za bernija(za prvega bi imela labija),samo tako sprašujem,ker v prihodnosti bi ga pa imela pa se že prej pozanimam(v prihodnosti mislim čez dolgo časa ne čez 2 leti npr.)
Nazaj na vrh Go down
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 10:56 pm

Kaj pa pomeni pet ali show kvaliteta?
Nazaj na vrh Go down
Maly

Maly


Število prispevkov : 244
Join date : 29/10/2011
Kraj : Svet maltežanov

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 12:11 am

Pet kvaliteta je to da se pes ne razstavlaja ali pa ne ustreza standardu.
Show kvaliteta pes ,ki ustreza standardu in se razstavlja.
Nazaj na vrh Go down
http://maltezani.mojforum.si/
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 12:21 am

Hvala

Kolikšne so pa cene v psarnah Berner Kaiser, Bernieshine, Conte Veneto, From Orsina's Land,Berntiers, Bernerdalens, Nellyvill's, Noklebyasen's, Hiselfoss... ???
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 2:57 am

Pet kvaliteta bolj podrobno je tole, če ima kuža kakšno manjšo napakico npr. da ima kakšno liso preveč. Se mu zato cena spusti, ampak rodovnik ima vseeno Smile Show kvaliteta pa je razstavna kvaliteta ja Bernski planšarski pes - Page 2 1940658580

Cena mislim, da je okrog 1000 EUR,kar pri vseh Bernski planšarski pes - Page 2 1940658580 Ampak pomoje je tale vzrediteljica Dragica Kaiser iz psarne Berner Kaiser tako vredu in zaljubljena v pasmo, da bi dala tudi možnost plačila na obroke Bernski planšarski pes - Page 2 1940658580 Vsaj kolikor jo jaz poznam. Sva si pred letom dni redno pisali.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 4:21 am

Samo tako sprašujem.Tako ali tako še nisem prepričala staršev,drugače pa denar ni problem,samo bolje je da prej vem:D .Če pa ima kdo kakšen predlog kako naj jih prepričam pa prosim če pove.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 5:12 am

Jaz ti predlagam naslednje. Na večih forumih sem že brala, da je najboljše, da staršem dokažeš(!) da si sposobna skrbet za psa. Ali vzameš sosedovega, od sorodnikov skrbiš zanj, ga voziš ven itd. Če te možnosti ni, idi v zavetišče in tam pomagaj, ali pa kupi vrvico ali povodec in pojdi 3x na dan ven da jim DOKAŽEŠ, da misliš resno. Vendar to z vrvico dolgo ponavljal, kakšen mesec več. Pač dokler ne bodo spredvideli, da misliš resno.

Vsaj te nasvete sem se jaz naučila preko forumov Smile Verjetno so učinkoviti.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 6:05 am

Sorodnikov s psi nimam.Bom poskusila to z vrvico.Ampak sem pa tudi malo za vnaprej premislila.Verjetno grem v srednjo šolo,kjer bom morala biti v internatu,zato takrat ne bom morala skrbeti za psa.Razmišljala sem tudi da zaradi tega ne bi več prosila za psa in bi ga pač imela ko bi bila na svojem.
Nazaj na vrh Go down
Jazz




Število prispevkov : 32
Join date : 03/12/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 6:05 am

Ojla Smile

Kar se tiče cene bernijev je tako - v Slo. se vrtijo od 800-1000 (nekateri več, vendar redko).. to je odvisno od kvlaitete legla, ali pa od samega zanimanja za leglo. Če je potencialnih kupcev malo, se cene spustijo (kupcev je vse manj, legel pa še vedno veliko).

Tele psarne ala Hiselfoss, Berntiers, Bernerdalens.... pa ne boš dobila psa pod 1000 oz. celo več: za pse it teh psarn so cele čakalne liste... no, ne vem, če je dovoljeno jst bi za primerjavo dala eno slikco ene psičke iz psarne Berntiers, pa (rodovniškega psa) slo. vzreje (iz ne tako slabe psarne)..
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 6:16 am

Jazz ti kar daj, tukaj nimamo tako strogih pravil na forumu kot na mojpes.netBernski planšarski pes - Page 2 1940658580
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 6:25 am

Ravno to mi je na tem forumu všeč.Da vse ni tako strogo,je bolj preprosto.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 6:35 am

No, super Bernski planšarski pes - Page 2 1940658580 Me veseli, da ti je forum všeč Smile Nisem pristaš nekih nevem kako strogih pravil, ker nekatere to avtomatsko potem odbija iz foruma. Pa ok.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 6:38 am

Ja se strinjam,sedaj se pa tudi že znajdem na forumu.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Bernski planšarski pes - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bernski planšarski pes   Bernski planšarski pes - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Bernski planšarski pes
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Bernski planšarski pes
» Psarna Brugal-Bernski planšar
» Evrazijec ali bernski planšar ter zdravje berncev
» Švicarski planšarski pes-leglo F
» Veliki Švicarski planšarski pes

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 2-
Pojdi na: