Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 problemi z mladim psom

Go down 
+10
Banjusie
Fiamma
Polly
Oto
YourHeroine
Colliny
LittleLi
Airedale10
Admin
Millky
14 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 1:41 am

Mislim da nas tudi ti ne bereš dobro. Pa grem kar po vrsti, kako si jaz mislim (pa se ne prepiram):
Citiram :
OK, ali vi nočete razumet kaj jaz napišem ali
pa ...? Ne vem no, preberita si še parkrat moj post o "brcanju" moje
psičke. Jaz je ne brcam tako, da bi jo bolelo Wink
. Ampak se je samo DOTAKNEM z nogo, če nekam gleda in na noben način ne
morem na sebe spraviti njene pozornosti. "Brcnem" jo toliko, da samo
začuti in da me pogleda.In deluje
Meni se zdi, da psa vseeno brcneš, ne se ga dotakneš. Ker kakor jaz vidim nekateri rečejo da psa le tikajo, skoraj božajo ampak v resnici ga brcajo. In tudi meni ne bi nikoli uspelo pridobiti pasje pozornosti s tem, da ga brcam. Ker on je verjetno le še bolj zmeden, saj ne ve kaj pomeni ''poglej me'' (ali kakršno koli povelje imaš), potem dobi brco oz. po tvoje božanje ://, če te pogleda verjetno ker se sprašuje kaj pa zdaj, zakaj me vodnica brca kar tako... Vsaj jaz tako to razumem, pa nič ne trdim da je tvoje narobe niti moje prav. Wink In kako to da Dino zna pozornost, ampak nikoli ga še nisem brcnila, res nikoli (sem ga že osamila, držala za gobček, ignorirala, ga ''nadrla''... ampak te kazni se meni ne grejo primerjati z brcanjem in metanjem na hrbet).

Citiram :
Znam jo na pravi način in čas dol podreti Wink . Sedaj je več ne podiram, ker ko je poredna, se že sama vrže na tla Wink . Tako da očitno sem jo na pravi čas dol podirala Wink . In očitno razume kaj sem ji z podiranjem sporočila Wink .
Ni možno da si o čisto isto sekundo podrla, ker že da stopiš korak proti njej porabiš tisto sekundo, pa da vse narediš. Ampak malo pa je že povezala... Smile In če zdaj še vedno dela iste stvari, le da se sama vrže na hrbet, to menda ni učinkovalo, saj menda ti hočeš da ne bi bila poredna.... :/ Če prav razumem vse to no...
Citiram :
Če bi ti kakemu borderju to delala, valda da se te bo bal, če je pa mila pasma.
Ne vem kako nonstop povdarjaš kako so borderji nezahtevni, mili, majhn, enostavni... Sicer tudi sama nisem oboževalka in poznavalka pasme ampak verjamem da imaš lahko težave z njim.
Citiram :
Moram rečt, da je najprej nisem nič na hrbet
metala, samo na pozitivno motivacijo sem delala, pa je mislila, da lahko
dela kaj hoče. Po metanju na hrbet pa je ugotovila kje ji je mesto Wink
. Torej sem jo na tak način spravila pod sebe. Če je takrat ne bi
metala na hrbet, ne vem kako bi sedaj bilo z njo. Verjetno bi sedaj one
metala mene in bila še večja kriza kot je Rolling Eyes
Torej verjetno nisi pravilno delala s pozitivno, ker če ne bi vedela ''kje ji je mesto''. In tudi meni (kot še vedno otroku) ni všeč, če bi me starši udarili, povdarjali kako so nad mano.... In nikoli niso tega delali z mano pa se čisto lepo obnašam proti vrstnikom , pa čeprav po tvoje ne vem kje je moje mesto ker me starši niso udarili (če s psov na ljudi prenesem). Very Happy Pa tudi Dinota NIKOLI nisem vrgla na hrbet, in se tudi ne bi pustil, ampak je poslušen in se da normalno živeti z njim (odpravljamo le težave s psi in to kar uspešno). In sicer je manjše pasme tao da me ne more metat dobesedno, ampak verjamem da tudi če bi bil večjii tega ne bi delal. In kaj misliš da Silviine psice njo mečejo na tla? Ne bi rekla, res ne.... Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 4:16 am

Rina, ti si že na drugem forumu non stop omenjala samo borderje, borderje (p v negativnem smislu)... Rolling Eyes Kot da so edina pasma, ki je drugačna od kraševca. (ja, nekaterim so nam BCji pač všeč)

Ti iz lastnih izkušenj povem, da so ti psi precejšni zalogaj in se jih da dokaj hitro zafurat, so pa super športni psi, ki ljubijo delo Very Happy Seveda pa to ni edina takšna pasma...


Nazadnje urejal/a Colliny Tor Jan 17, 2012 8:33 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 5:15 am

Colliny je napisal/a:
Rina, ti si že na drugem forumu non stop omenjala samo borderje, borderje (p v negativnem smislu)... Rolling Eyes Kot da so edina pasma, ki je drugačna od kraševca. (ja, nekaterim so nam BCji pač všeč)

Borderja tukaj omenjam zato, ker ga ima LittleLi. In tudi ona skoz omenja borderje. In border vem, da ga lahko zafuraš. Ampak je bolj mila pasma od kraševca in se te bo zato z nekaterimi prijemi bal, in isti prijemi pa kraševcu nič ne naredijo. Pač, sedaj to ni nič negativnega subjektvinega od mene o pasmi. Ampak to je negativno dejstvo od borderjev, pa če obrneš tako ali tako Rolling Eyes . Drugače pa vem, da so tudi zahtevni in da niso zahtevni, očitno ne ločiš kaj to pomeni mila pasma... Airedale, da so borderju veliki pa ne moreš reči. Pa da niso mili tudi ne.

Drugih forumov pa tukaj ne mešaj zraven. Jaz sem tam samo povedala moje mnjenje o borderjih, zakaj mi niso všeč. In potem pa že blatim pasmo pa ne vem kaj vse. Pač, vam se zdi da sem se v njih zapičila pa da jih blatim, ker se pač border feni. Ja kaj, samo svoje mnenje povem. A ga ne smem? Rolling Eyes

Airedale10 je napisal/a:

Meni
se zdi, da psa vseeno brcneš, ne se ga dotakneš. Ker kakor jaz vidim
nekateri rečejo da psa le tikajo, skoraj božajo ampak v resnici ga
brcajo. In tudi meni ne bi nikoli uspelo pridobiti pasje pozornosti s
tem, da ga brcam. Ker on je verjetno le še bolj zmeden, saj ne ve kaj
pomeni ''poglej me'' (ali kakršno koli povelje imaš), potem dobi brco
oz. po tvoje božanje ://, če te pogleda verjetno ker se sprašuje kaj pa
zdaj, zakaj me vodnica brca kar tako... Vsaj jaz tako to razumem, pa nič
ne trdim da je tvoje narobe niti moje prav. Wink
In kako to da Dino zna pozornost, ampak nikoli ga še nisem brcnila, res
nikoli (sem ga že osamila, držala za gobček, ignorirala, ga
''nadrla''... ampak te kazni se meni ne grejo primerjati z brcanjem in
metanjem na hrbet).

Tebi se lahko zdi kar se ti hoče. Imaš svojo pravico. Ampak v tem primeru se ti zdi narobe. Jaz moje psice ne brcam, ampak jo "brcam", se je samo dotaknem z nogo. Pa če je tebi prav ali ne. Pač tvoja stvar je, če boš to sprejela ali ne. pa kao boš razumela. Uglavnem, lahko prideš 1x k meni, pa ti pokažem kako jaz to delam Rolling Eyes . Se pa zaj tukaj ne mislim kregat o tem, ker je itak nesmiselno. Če si ti nekaj v glavo zabiješ, si pač zabiješ ti očitno ne morem nič dopovedati. Se pa niti ne zdim dolžna tebi tukaj nekaj dokazovati Very Happy

Airedale10 je napisal/a:

Ni možno da si o čisto isto sekundo podrla, ker
že da stopiš korak proti njej porabiš tisto sekundo, pa da vse narediš.
Ampak malo pa je že povezala... Smile
In če zdaj še vedno dela iste stvari, le da se sama vrže na hrbet, to
menda ni učinkovalo, saj menda ti hočeš da ne bi bila poredna.... :/ Če
prav razumem vse to no...

A da klikneš čisto tisto stotinko sekudne je pa možno? Se pa meni sploh ne zdi potrebno da bi čisto eno stotinko sekunde moral psa vreči na hrbet, če pa npr. če ga čez 2 sekundi vržeš na tla skapira kaj mu hočeš z tem sporočiti Wink . Vbistvu je kar unčikovalo, je pa včasih še vedno poredna. Ko pa je, pa jo naderem, navadno neha, če pa ne, pa grem proti njej in se že vrže na hrbet. Wink

Ogovor o borderjih imaš zgoraj.

Kaj mi pa na zadnjo pišeš pa sploh nima veze z mano. Svoje psice ne tepem, tako da če mi ti tukaj nekaj razlagaš o tem, da starši tebe niso tepli res ni moja stvar in nima zveze z mano in mojo psico Rolling Eyes

ne vem pa zakaj ti toliko tega Dinota omenjaš. A ni to nek pes od tvojih sosedov in ga ti samo vodiš na sprehode? Torej ga nisi ti vzgajala že od mladega ampak lastniki. In so ga vbistvu lastniki tako vzgojili. Pa še nek tečaj lovski ima. Torej je tako že od prej vzgojen. Lovski psi itak morajo biti vzgojeni. Tako, da lej, ti še vbistvu nobenega psa nisi prav vzgajala, sploh ne vem zakaj si tukaj sedaj tako pametna. Res no... In ja, jazbečar te ne more metati po tleh, razen če imaš 5 kg, kar pa dvomim da imaš... Razlika je med 5 kg psom in 40 kg psom. Glede tega metanja na tla pa očitno ne dojameš kar mislim povedati z tem. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 5:17 am

Colliny je napisal/a:

Ti iz lastnih izkušenj povem, da so ti psi precejšni zalogaj in se jih da dokaj hitro zafurat, so pa super športni psi, ki ljubijo delo Very Happy

In so edini takšni psi? Edini super športni psi na svetu, ki ljubijo delo. Lej, to me najbolj razkuri o borderjih od vas border fenov. Borderji NISO EDINI ŠPORTNI PSI NA SVETU KI LJUBIJO DELO! Obstajajo tudi druge take pasme, ne pa samo borderji Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 5:40 am

bebe* je napisal/a:
Colliny je napisal/a:

Ti iz lastnih izkušenj povem, da so ti psi precejšni zalogaj in se jih da dokaj hitro zafurat, so pa super športni psi, ki ljubijo delo Very Happy

In so edini takšni psi? Edini super športni psi na svetu, ki ljubijo delo. Lej, to me najbolj razkuri o borderjih od vas border fenov. Borderji NISO EDINI ŠPORTNI PSI NA SVETU KI LJUBIJO DELO! Obstajajo tudi druge take pasme, ne pa samo borderji Rolling Eyes

Haha, ja kje sem pa napisala, da so EDINI TAKŠNI? Very Happy Rolling Eyes Citiraj prosim, I can't see it. če bi jaz imela tako mnenje o psih, z mojo ne bi prišla nikamor. Kaki agility, trikci, žoga....

Ne da blatiš borderje... Vedno jih dajaš kot primer in ob tem bi človek, ki jih slabše ali pa sploh ne pozna še res pomislil, da so samo taki, kot jih opisuješ. Border z močnim pašnim nagonom se pa meni ne zdi nič kaj preveč mila pasma, sorry. Je pa razlika med "zahtevnostjo" borderja in npr. kavkaškega al pa kraševca. Wink
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 5:53 am

Border je mila pasma! Ker če ga boš ti ne vem vrgel na hrbet se te bo bal recimo. To je za mene mila pasma. Da ne prenese nekih fizičnih kazni, torej kakega stiskanja gobčka in metanja na hrbet Rolling Eyes

Vbistvu to si napisala tako, kot da so edini takšni. Tako, da kateri ko to bere si lahko misli, da so edini borderji takšni, ki ljubijo šport in delo. Če bi napisala zraven da npr. niso edini takšni psi ali pa da obstaja še več takšnih psov pa ne bi tako izgledalo Rolling Eyes . To mene moti, da vsi povdarjate borderje kot pse ki ful ljubijo delo in šport (pa ne rečem da ne), da potem res misliš da so borderji edini taki Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 6:16 am

Citiram :
ne vem pa zakaj ti toliko tega Dinota
omenjaš. A ni to nek pes od tvojih sosedov in ga ti samo vodiš na
sprehode? Torej ga nisi ti vzgajala že od mladega ampak lastniki. In so
ga vbistvu lastniki tako vzgojili. Pa še nek tečaj lovski ima. Torej je
tako že od prej vzgojen. Lovski psi itak morajo biti vzgojeni. Tako, da
lej, ti še vbistvu nobenega psa nisi prav vzgajala, sploh ne vem zakaj
si tukaj sedaj tako pametna. Res no... In ja, jazbečar te ne more metati
po tleh, razen če imaš 5 kg, kar pa dvomim da imaš... Razlika je med 5
kg psom in 40 kg psom. Glede tega metanja na tla pa očitno ne dojameš
kar mislim povedati z tem. Rolling Eyes
Glej zdej pa ne najdeš drugih argumentov kot pa da se obračaš na to... Z njim sem zelo povezana, ga imam že skoraj 3 leta, tako da prosim ne govori da ga samo vozim na sprehod ker to ni res! In če greš vsak dan na enega ali dva sprehoda, zna pes 70 trikov (ki si jih naučil sam!!!) ipd. pa ga vozim le na sprehod. No coment..
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 6:16 am

Citiram :
To mene moti, da vsi povdarjate borderje kot pse ki ful ljubijo delo in
šport (pa ne rečem da ne), da potem res misliš da so borderji edini taki
Rolling Eyes
Se strinjam!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 6:50 am

Boji se zato, ker je precej manjši od kraševca in ima lažjo konstrukcojo, zato ga bolj bolijo fizične kazni. Verjemi, vsakega psa je strah bolečine, samo večje in bolj masivne pse lahko udariš s silo, pri kateri bi border ali kakšen drug manjši pes že cvilil, pa bo pes komaj dojel, da ga kaznuješ. Če bi imel kraševec velikost in postavo borderja bi se tudi bal, ker bi ga nekdo precej večji tepel in zastraševal.

Lia je vse prej kot mila, 2 meseca sem delala z njo samo na odpravljanju paše avtomobilov, enkrat vmes sem jo(precej močno) zgrabila za gobček,čeprav tega nočem početi, ker sem bila res že ob živce(tako hitro se je zagnala proti avtu, da sem jo komaj zadržala).Pa Lia? Kazen ni imela nobenega učinka, hitro in spretno se je izmotala iz mojega prijema in se spet zagnala za avtom. Toliko o milih borderjih...Njej po domače povedano dol visi za kazni, neobčutljiva je glede njih(če bi jo pa že zabolelo, bi pa v naslednjem trenutku,ko bi bolečina popustila že naredila naslednjo neumnost). In to je le eden od mnogih razlogov, zakaj ne tepem svojega psa. Tisti prijem za gobček je bil prva in zadnja kazen pri njej, pa še za to sem se sekirala.

Tisti po tvoje mili borderji so pa ravno zaradi tega, ker ne prenesejo fizičnih kazni še bolj zahtevni. Ob takem ravnanju postanejo živčni, histerični, neobvladljivi. Če so taki psi zate mili pa res ne vem no...En primer je že sosedova borderka. Ob vsaki kazni gre na hrbet in zacvili, pa imajo vseeno z njo težave, o tem, kolikokrat je že pobegnila pa raje ne bi...Enkrat so jo našli celo v Domžalah, več kilometrov od njihove hiše. Če je zate mil pes takšen, ki se sicer ob kazni podredi ampak je potem še bolj težaven pa res ne vem. In borderji so zahtevni prav zato,ker se s silo pri njih nikamor ne pride. Če se te pes boji imaš še več težav. Lahko, da te bo kakšen pes ubogal iz strahu ampak border zagotovo ne. Poskušal bo zbežati ali pa se bo branil(možno da zelo agresivno). Tukaj je trenutno precej debate o vzgoji borderjev in je zato Colliny tako napisala. Če bi govorili o kakšnih drugih športnih psih bi pa zanje to napisala...Ko sem jaz izbirala pasmo zase, sem želela zelo aktivnega psa z željo do dela, imela sem kar velik izbor, a sem se odločila za borderja, ker mi najbolj ustreza. Pa sem imela v izboru pasme od NLT-ja pa do pikardijskega ovčarja. Za pikardijskega bi se skoraj odločila a so me borderji bolj prepričali, pa še glede velikosti mi bolj usteza 15 kilski kot 30 kilski pes.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 8:32 am

bebe* je napisal/a:
Border je mila pasma! Ker če ga boš ti ne vem vrgel na hrbet se te bo bal recimo. To je za mene mila pasma. Da ne prenese nekih fizičnih kazni, torej kakega stiskanja gobčka in metanja na hrbet Rolling Eyes

Vbistvu to si napisala tako, kot da so edini takšni. Tako, da kateri ko to bere si lahko misli, da so edini borderji takšni, ki ljubijo šport in delo. Če bi napisala zraven da npr. niso edini takšni psi ali pa da obstaja še več takšnih psov pa ne bi tako izgledalo Rolling Eyes . To mene moti, da vsi povdarjate borderje kot pse ki ful ljubijo delo in šport (pa ne rečem da ne), da potem res misliš da so borderji edini taki Rolling Eyes

No, pol pa grem samo na tvojo željo dopisat, da niso edini takšni... Cool Wink Da ne bo slučajno kaj dvoumno napisano...Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 12:57 am

Airedale10 je napisal/a:

Glej zdej pa ne najdeš drugih argumentov kot pa da se obračaš na to... Z njim sem zelo povezana, ga imam že skoraj 3 leta, tako da prosim ne govori da ga samo vozim na sprehod ker to ni res! In če greš vsak dan na enega ali dva sprehoda, zna pes 70 trikov (ki si jih naučil sam!!!) ipd. pa ga vozim le na sprehod. No coment..

Razlika je psa vzgajati ali pa ga samo učiti trike. Triki in vzgoja niso enako. Triki so samo neka dodatna mentala zaposlitev psa, ki je rabi veliko in triki niso življenjsko pomembni. Vzgajanje je pa življenjsko pomembno, brez vzgoje pes ne more normalno fukncionirati. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 1:47 am

bebe* je napisal/a:
Airedale10 je napisal/a:

Glej zdej pa ne najdeš drugih argumentov kot pa da se obračaš na to... Z njim sem zelo povezana, ga imam že skoraj 3 leta, tako da prosim ne govori da ga samo vozim na sprehod ker to ni res! In če greš vsak dan na enega ali dva sprehoda, zna pes 70 trikov (ki si jih naučil sam!!!) ipd. pa ga vozim le na sprehod. No coment..

Razlika je psa vzgajati ali pa ga samo učiti trike. Triki in vzgoja niso enako. Triki so samo neka dodatna mentala zaposlitev psa, ki je rabi veliko in triki niso življenjsko pomembni. Vzgajanje je pa življenjsko pomembno, brez vzgoje pes ne more normalno fukncionirati. Rolling Eyes



Ok lej-če ne bi bilo nje ta pes sploh ne bi bil pravilno vzgojen! Preobrat v vzgoji, ki ga je ona naredila je tako očiten da ga ne doseže niti vsak strokovnjak! In jaz poznam oba-Rebeko in psa v živo zato mi lahko verjameš.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 1:50 am

Ma poglej: glede Dinota ti ne bom pisala, ampak vedi da ga vzgajam in učim trike!!!!!!!!!! In to sem napisala bolj kot primer da če z enim prom narediš 70 trikov ni logike da ga voziš le na sprehod!!! In kje ti veš da Dino ne funkcionira normalno? Da zna le trike? O tem da brez vzgoje se ne da mislim da vsi tukaj razumemo in ni treba zavijati z očmi... In ne vem kaj je težko razumeti: če psa 3 leta skoraj vsak dan (so tudi izjeme ko me ni doma) pelješ na sprehod, GA VZGAJAŠ, učiš trike, neguješ, mu kupiš stvari (to ni pomembno), te uboga in upošteva, delaš z njim razne igre..... Če so to zate le sprehodi tudi prav... Glej ne bom se kregala glede njega ker ne veš kako je in ne moreš vedeti prek foruma. Prav-.... ti jaz rečem zdaj: ti pa si vzgajala samo šarplaninko (saj je to ne?), nisi pa borderja pa tukaj tako govoriš o njih. Jaz ne bom pametovala ne od ene ne od druge pasme ker nimam izkušenj z njimi! In sem napisala: pes ki ima 10kg te ne more vreči po tleh dobesedno, ampak verjamem da če bi bil on večje rasti me tudi ne bi.... Pa kaj če noben pes še ni bil napisan name? Kaj to pomeni da ti je prepovedano sodelovanje tukaj???????? Jaz sem se srečala z dvema psoma, ki sta skoraj moja, ampak ne popolnoma in tudi ne bosta. Eden (Dix) živi imalo proč pri babici ampak sem veliko z njim in ga vzgajam in tudi njega še nisem vrgla na hrbet. In eden je sosedov (Dino) od katerega pa sem ti že prej napisala. Doma pa imam 2 mački (Kiki in Čupa) ter želvo (Pejčo)!
Lep pozdrav
Rebeka
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 4:25 am

Nisem rekla, da Dino ne funkcionira normalno! Ampak sem rekla, da ga nisi ti vzgojila do tega. Ker ima on z njegovimi lastniki narejen nek lovski tečaj, torej so ga oni na nek način vzgajali, ne pa ti. Lej, jaz tako razumem. Če je v resnici drugače nisem jaz kriva, ampak kaj imaš ti napisano o njem na raznih forumih, jaz tako razumem. Sori no. Pa mi razloži tako da bom razumela no. Povej tako kot je, vse od začetka do konca (na ZS, če ti je) Rolling Eyes

In fak, kje sem jaz napisala da je zame vzgoja samo sprehod???? Vzgoja je to, da ti psa učiš da ne vem ne sme skakati po tebi, drugih ljudeh, lepa hoja na povodcu npr. Pa socializacija je tudi nekaj v zvezi vzgoje. Ne pa triki. Tudi sprehod sam ni vzgoja, ampak če ti kaj delaš z psom na njem (pa ne mislim trikov) Rolling Eyes

Poleg tega pa... Kako pa ti lahko veš prek foruma, da jaz mojo psico brcam (po tvoje) in tepem pa ne vem kaj še vse? Če ti napišem, da se je samo dotaknem z nogo npr.?

Poleg tega pa moja psica ni šarplaninka. Sploh ne vem od kje ti to Shocked
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 4:34 am

Zame ni vzgoja, če psa odvajaš neželenih vedenj...Vzgoja poskrbi da do teh vedenj ne pride. Če že, se jih pa da odpraviti,ampak to ne sme biti glaven del pri šolanju psa. Socializacija seveda paše pod vzgojo. Ampak vzgoja ni samo to. Trikci so zelo važen del vzgoje. Skozi trikce se pes naveže nate, uči se poslušnosti, razmišlja,...Kaj pa počneš s psom, ko si odpravil vse vedenjske težave. A naj zdaj ko je priden cel dan v zrak gleda?Zato pa so razni športi in trikci.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 4:59 am

Citiram :
Poleg tega pa moja psica ni šarplaninka. Sploh ne vem od kje ti to Shocked
Lj tle pa se ti opravičujem, sem imela v mislih da je nekaj mešanega s kako tako pasmo pa sem kar tako napisala, vzamem tisto nazaj.
Citiram :
Rina je pa mešanca pasme, ki ni na hec narejena (tako kot kak kavčakši ovčar ne, če je to tema o prevzgajanju psa te pasme).
Citiram :

Poleg tega pa... Kako pa ti lahko veš prek foruma, da jaz mojo
psico brcam (po tvoje) in tepem pa ne vem kaj še vse? Če ti napišem, da
se je samo dotaknem z nogo npr.?
Prosim za točen citat kje sem napisala da je to 100%. Wink
In boš enkrat v teh dneh dobila ZS z vsem, pa ne pričakuj še danes ker imam preveč dela trenutno. ://
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 5:05 am

LittleLi je napisal/a:
Zame ni vzgoja, če psa odvajaš neželenih vedenj...Vzgoja poskrbi da do teh vedenj ne pride. Če že, se jih pa da odpraviti,ampak to ne sme biti glaven del pri šolanju psa. Socializacija seveda paše pod vzgojo. Ampak vzgoja ni samo to. Trikci so zelo važen del vzgoje. Skozi trikce se pes naveže nate, uči se poslušnosti, razmišlja,...Kaj pa počneš s psom, ko si odpravil vse vedenjske težave. A naj zdaj ko je priden cel dan v zrak gleda?Zato pa so razni športi in trikci.

Ja, ko je pes vzgojen, so trikci fajn Wink . Ko pa še ni vzgojen, pa ga raje vzgajaj oz. uči bolj pomembne stvari, ne pa nepomembne trikce Wink . Za trikce imata čas potem, ko je že vzgojen Wink
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 5:22 am

Airedale10 je napisal/a:
Meni se zdi, da psa vseeno brcneš, ne se ga dotakneš. Ker kakor jaz
vidim nekateri rečejo da psa le tikajo, skoraj božajo ampak v resnici ga
brcajo. In tudi meni ne bi nikoli uspelo pridobiti pasje pozornosti s
tem, da ga brcam. Ker on je verjetno le še bolj zmeden, saj ne ve kaj
pomeni ''poglej me'' (ali kakršno koli povelje imaš), potem dobi brco
oz. po tvoje božanje ://, če te pogleda verjetno ker se sprašuje kaj pa
zdaj, zakaj me vodnica brca kar tako... Vsaj jaz tako to razumem ampak te kazni se meni ne grejo primerjati z brcanjem in
metanjem na hrbet).

Tole jaz razumem kot da mojo psico brcam....

Je pa Rina mešana z podobno pasmo ja. Z kraškim ovčarjem (in zlatim prinašalcem) Wink .
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 5:34 am

bebe* je napisal/a:
LittleLi je napisal/a:
Zame ni vzgoja, če psa odvajaš neželenih vedenj...Vzgoja poskrbi da do teh vedenj ne pride. Če že, se jih pa da odpraviti,ampak to ne sme biti glaven del pri šolanju psa. Socializacija seveda paše pod vzgojo. Ampak vzgoja ni samo to. Trikci so zelo važen del vzgoje. Skozi trikce se pes naveže nate, uči se poslušnosti, razmišlja,...Kaj pa počneš s psom, ko si odpravil vse vedenjske težave. A naj zdaj ko je priden cel dan v zrak gleda?Zato pa so razni športi in trikci.

Ja, ko je pes vzgojen, so trikci fajn Wink . Ko pa še ni vzgojen, pa ga raje vzgajaj oz. uči bolj pomembne stvari, ne pa nepomembne trikce Wink . Za trikce imata čas potem, ko je že vzgojen Wink
Vzgaja se tudi skozi trikce;)

Recimo da imaš psa z zelo slabim odpoklicom.Kako ga pripraviš do tega, da prihaja na klic?Najprej se mora pes čim bolj navezati nate,tukaj pa prav pridejo trikci.So sestavni del vzgoje in vse prej kot nepomembni. Kako naj se pes nauči, da je fino delati z lastnikom? Če ga lastnik nauči samo sedi in prostor, je to psu dolgočasno. Če pa delaš z njim zanimive stvari,vsak dan kaj novega, potem bo pa pes vsakič komaj čakal, da bodo trikci spet na vrsti. To pa prav pride na primer pri odpoklicu. Psa pokličeš, ker hočeš z njim delati in če ima veselje do dela bo z velikim pričakovanjem pritekel. Mojih 2 nisem nikoli kaj posebaj učila odpoklica, ampak ko sem kakšno poklicala, je to pomenilo Gremo Delat in je z veseljem prišla. In nimamo težav z odpoklicom(Lia je enkrat stekla za srno in je prišla k meni na prvi klic,pa nisva nikoli delali odpoklica kot trikec ali kaj takega). Če je pes že vzgojen, pa trikcev nikoli prej ni delal boš rabila veliko časa samo za to, da se pes nauči sam razmišljati, ker tega skozi trikce ni mogel razvijati. In nekateri trikci so zelo pomembni(na primer da psa naučiš, da se na ukaz takoj uleže,tudi če nekam teče.Ta trikec lahko psu celo reši življenje-na primer če steče proti prometni cesti in se odzove na tvoj ukaz ga avto ne povozi). In Lia zna veliko "brezveznih" stvari, ki pridejo prav(prinašanje na primer-meni ni treba po daljinca Razz ).
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 5:47 am

Tudi ko sem s psom vadila le osnovno poslušost se je bolj dolgočasil, ker je vedno vedel ja zdej bom pa sede, pa čakal, me bo poklicala, bom šel okoli, pa dal prostor.... pa to je to... Zdaj pa nikoli ne ve kaj ga čaka pa je bolj zanimivo. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 6:16 am

LittleLi je napisal/a:


Recimo da imaš psa z zelo slabim odpoklicom.Kako ga pripraviš do tega, da prihaja na klic?

Da ga motiviraš s hrano recimo Wink . Vsaj moja pride zaradi hrane k meni, ali pa zaradi tega, da ne bom jezna za njo. Pa tudi zaradi cartanja. Če bi hotela tam nekaj trikce z njo delati, pa verjetno sploh ne bi prišla (trikcev ne mara Razz ). Ne vem no, jaz moje pač ne morem motivirati z trikcem, to je njej pač nujno zlo, dela če že ravno hočem, pa to ne z nekim veseljem Wink . Jo pa seveda tudi učim trikce, nekaj jih zna. Sem jo učila to, ko je bila vmes ful pridna, se lepo obnašala. Sedaj pa jo učim kaj bolj pomembnega, ker je začela malo probleme delati. Pa tiste tanujne vse zna Wink

Jaz pa moje nekako nikoli nisem učila odpoklica. Se ga je sama naučila. In na tak način, da ko je bila čisto mičkena, odkar je bila pri meni sem jo od začetka imela spuščeno na sprehodu. In mali kobacalček itak skoz za tabo hodi. In ko je pač k meni tekla, sem ji govorila pridi, pridi pa še z kretnjami zraven. In se je nekako tako naučila. Sma imele vmes parkrat težave z odpoklicem, ampak ne takih da bi mi prav zbežala (1x je sicer laufala za nekim psom). Tudi če se za divjadjo zažene jo parkrat pokličem pa pride. Niti ne pričakujem od nje, da bo prišla na prvi klic, ko ima divjad prste vmes, ker ima kar močan lovski nagon in mi je velik dosežek, da sploh pride nazaj po parih klicih Smile

Se pa pes na tebe ne naveže samo pri trikcih. Se predvsem nate naveže skozi igro, pa tudi skozi božanje, tudi učenje osnovnih stvari. Ma trikci se meni res zdijo samo za vzgojene pse, imaš z tistimi psi, ki še niso vzgojeni marsikaj drugega bolj pomembnega za delati, res. Seveda tiste osnovne (sedi, leži, prostor, poleg, pridi) ga moraš čim hitreje naučiti, kake druge pa potem, ko je že vzgojen Wink


Aja pa še to. Velikorat je pes agresiven in poreden, ker mu primanjkuje gibanja. Tako, da gled tega kavkaškega ovčarja, zaradi katerega je sploh tema. Bi ga bilo treba ful razlaufati in vsak dan hoditi na dolge sprehode in se ful z njim gibati, potem pa videti, katere pomanjkljivosti še vedno ima (agresivnost bi verjetno ostala) in potem ga tega odvajati. To sem jaz pri moji ugutovila. Če en dan nima sprehoda ali pa ima krajšega je naslednji dan tako poredna da adijo. Res sploh ne posluša in nič. Ko se pa razlaufa je pa spet čisto vredu Wink . Tako, da se sedaj res hodim vsak dan na dolg sprehod, da potem bolj sodeluje in je bolj pridna, pa je veliko bolje Wink
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 6:26 am

Če dela pes težave, kadar se ne zleta to bolj pomeni, da ne ve, kdaj se dela in kdaj je treba dati mir. Moja je hiperaktivna do skrajnosti,pa lahko počaka več ur sama doma v boksu,tudi dan brez nekega dooolgega sprehoda ni problem zanjo. Jo pa zato psihično zamotim(trikci,kakšna igrača s skrito hrano) in je to to.

Če psa motiviraš s hrano za odpoklic...odvisno od tega, a ga podkupuješ(nana,glej kaj mam),ali ga nagradiš šele,ko pride k tebi. Moji hrana ni neka huda nagrada za odpoklic,bolj moja pozornost.

Tvoja trikcev najbrž ne mara,ker sta se tega lotili na napačen način. Če pravilno delaš(na kliker po možnosti),nehaš preden ima pes dovolj, ga ne slilš,...potem bo z veseljem delal.Nekateri dlje časa,nekateri samo minuto,to je odvisno od psa. Jaz mojih dveh ne prosim za sodelovanje, oni dve prosita mene,ker si želita delat Smile.

Trikci niso samo za vzgojene pse, zelo pomagajo tudi pri težavnih psih, ker jih to zaposli.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 6:44 am

Citiram :
Ma trikci se meni res zdijo samo za vzgojene pse,
imaš z tistimi psi, ki še niso vzgojeni marsikaj drugega bolj
pomembnega za delati, res. Seveda tiste osnovne (sedi, leži, prostor,
poleg, pridi) ga moraš čim hitreje naučiti, kake druge pa potem, ko je
že vzgojen Wink
Se tako srednje strinjam... Dix je npr. tak primer ko ni še popolnoma ''pošlihtan''. Sicer ne deava toliko trikov kot z Dinotom, ampak nekaj (tukaj mislim prav trike, ne tisto osnovno poslušnost, čeprav so tudi to triki) jih pa vseeno zna. Sicer pa ne delam z nobenim psom na kliker metodo (delam pa mačkami Very Happy ) ampak vem zakaj se gre (pa tudi delam zaradi drugih razlogov, ne ker se mi ne bi zdelo ok). Delam z Dixom da ne vleče, ne skače, uboga poslušnost.... ampak za popestritev pa še malo frizbija pa malo trikov. (joj use zakompliciram in ponavljam ma ok Wink

Citiram :

Aja pa še to. Velikorat je pes agresiven
in poreden, ker mu primanjkuje gibanja. Tako, da gled tega kavkaškega
ovčarja, zaradi katerega je sploh tema. Bi ga bilo treba ful razlaufati
in vsak dan hoditi na dolge sprehode in se ful z njim gibati, potem pa
videti, katere pomanjkljivosti še vedno ima (agresivnost bi verjetno
ostala) in potem ga tega odvajati. To sem jaz pri moji ugutovila. Če en
dan nima sprehoda ali pa ima krajšega je naslednji dan tako poredna da
adijo. Res sploh ne posluša in nič. Ko se pa razlaufa je pa spet čisto
vredu Wink . Tako, da se sedaj res hodim vsak dan na dolg sprehod, da potem bolj sodeluje in je bolj pridna, pa je veliko bolje Wink
Se strinjam!

Dino se je prvega pravega trikca - klasičen slalom med nogami učil zelo dolgo, kak mesec. Potem pa je šlo počasi vedno hitreje, sva se tudi navadila še bolj razumet eden drugega verjetno, zdaj pa se večinoma res takoj nauči (včeraj je v eni seansi znal dati glavo v posodo).

Ima pa on zelo dolgo koncentracijo. Večnoma pravijo da je 15 min naenkrat maximum, ampak z njim delam tudi pol ure (seveda ''se ogrejemo'' z lažjimi, potem kak podoben, pa nov trik, pa spet stari, pa veliko igra in tega vmes). Pa ni nič narobe, še vedno končamo ko je še navdušen. Ali je vseeno preveč tako dolgo? Ker ponavadi takoj ko pridem je malo preveč navdušen, potem pa ravno ko malo pošteka kaj naj dela bi bilo že 15 min. Ker nekateri prav rečejo da psa MORAŠ učiti 15 min na dan, ampak meni se zdi da pri psih skoraj nikoli ni moraš, se vedno prilagajaš psu. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 6:55 am

LittleLi je napisal/a:
Če dela pes težave, kadar se ne zleta to bolj pomeni, da ne ve, kdaj se dela in kdaj je treba dati mir. Moja je hiperaktivna do skrajnosti,pa lahko počaka več ur sama doma v boksu,tudi dan brez nekega dooolgega sprehoda ni problem zanjo. Jo pa zato psihično zamotim(trikci,kakšna igrača s skrito hrano) in je to to.

Moja tudi počaka v boksu celo dopoldne (OK, vmes gre 1x ali 2x za 15 minut ven). In tudi ni zlaufana še (ker ima sprehod zvečer). Jo moram tudi psihično zamotiti - dam ji stvari za grizti - palice, kostil polno igrač ima not. Če tega ne dam, grize hišo, trame v boksu, krampa po lesu v boksu in na splošno vse uničuje. Vbistvu ona je na sprehodu poredna če prešnji dan ni imela sprehoda, ali pa je imela kratkega. Je pa tudi moja hiperaktvina. Ima na dan 6-8 km sprehod + 2h drugačnega ukvarjanja doma. Med vikendom pa naredima tudi 15 km Wink . Pač, ona rabi nekako bolj fizično zaposlitev kot psihičino. Wink

LittleLi je napisal/a:

Če psa motiviraš s hrano za odpoklic...odvisno od tega, a ga podkupuješ(nana,glej kaj mam),ali ga nagradiš šele,ko pride k tebi. Moji hrana ni neka huda nagrada za odpoklic,bolj moja pozornost.

Moji je pa ravno hrana najbolj nagrada. Še večja pa, da ji dam na sprehodu mir, da lahko ona voha Razz . Na sprehodu ji ni neka nagrada moja pozornost, doma pa ful Wink . Jaz jo nagradim šele, ko pride k meni Wink


LittleLi je napisal/a:

Tvoja trikcev najbrž ne mara,ker sta se tega lotili na napačen način. Če pravilno delaš(na kliker po možnosti),nehaš preden ima pes dovolj, ga ne slilš,...potem bo z veseljem delal.Nekateri dlje časa,nekateri samo minuto,to je odvisno od psa. Jaz mojih dveh ne prosim za sodelovanje, oni dve prosita mene,ker si želita delat Smile.

Ja, potem mi pa ti povej kaj je pravi način?
Nikoli je nisem silila v trikce, skoz je dobila nagrado po njem, klikerja ne uporabljam, sama sem cela navdušena, tudi ne gnjavim je predolgo s tem. Pa jih prav tako ne mara. Pač vsi psi niso za vse, in vsak pes je drugačen Wink
Moji pomaga, ko je težavna najbolj en dolg sprehod. Pa da jo fajn zmantram. Trikci jo kvečjemu še bolj zaživcirajo Wink

Moja se trikce tudi kar hitro uči. Ne vem okoli (mene) se je naučila takoj, v enem dnevu. Tudi tačko se je ful hitro, sedi, leži, tudi plazi se, poleg. Sedaj preval in prostor se pa že dolgo učiva. Tudi za prinesi je dolgo rabila.

Je pa moja tako ful čudna Razz . Včasih je naaajbolj oboževala frizbi, pa se ga je kar naenkrat naveličala. Sem delala njega parkrat na teden, naenkrat sem ga samo 3x vrgla, pa je skoz delala z veseljem, ko je videla frzbi ratala čisto nora. Potem pa kar naenkrat fertik, sploh ji ni več do njega Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 7:06 am

Meni tudi če kdaj en trik sploh noče, čeprav se ga zelo dolgo učiva, potem za nekaj časa pozabim nanj, delam drugo. Po kakem mesecu ponavadi spet probam in večinoma gre. Npr. za dajanje obeh zadnjih tačk na predmet najprejsva se učila celo poletje, pa še vedno ni šlo, zdaj pa se je navadil v nekaj dneh. Pa tudi da pomaga (potrjeno baje z neko raziskavo) če psu daješ pavze, ne pa da delaš trik vsak dan. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





problemi z mladim psom - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
problemi z mladim psom
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Cesar Milan-Šepetalec psom
» Problemi s psičko
» Pasji vedenjski problemi
» Šepetalec psom
» Je res, da se s psom najbolj povežeš med spanjem?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: