Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Na čem trenutno delate s svojim psom?

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimePet Jan 13, 2012 4:19 am

Ta tema je namenjena temu, da napišete, kaj trenutno delate s psom(odpravljanje vedenjskih težav, odpoklic,prinašanje,trikci,...)

Z Lio trenutno največ delam na odpoklicu(Suzan Garnet's 5 minute formula to briliant recall),malo bolj natančnem prinašanju(spuščanje žoge pred mano, ne kakšna 2 metra stran) in trikec z dvigovanjem obeh desnih tačk naenkrat.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimePet Jan 13, 2012 4:47 am

Midve predvsem delava na poslušnosti in odpravljavnju plašnosti Wink Danes sem jo peljala z staršema k veterinarju, ki se ga drugače zelo boji. Danes pa sem jo za vsako pravilno vedenje nagradila in imela predvsem sproščeno energijo in je bila strašno pridna. Včasih je čisto potiho zacvilila, ampak sem jo nagradila ko je vtihnila. Sem ponosna na njo, saj tako pridna še ni bila. Zelo lepo se je obnašala, razen na začetku je od straha lajala, pa sem jo pomirla.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimePet Jan 13, 2012 5:27 am

Z Dixom s frizbijem (ga navdušujem), trik da skoči čezme, poslušnost (odpoklic!) in predvsem da ne vleče. Z Dinotom pa trike (okoli predmeta, hoja nazaj, stoja, pošiljanje naprej...) in poslušnost z drugimi psi (da skupaj s prijatelji čakajo in pridejo k lastnikom npr.). Pa vsak dan delava vaje za samokontrolo - ne sme vzeti hrane, čeprav je kjerkoli. Ponavadi se kar trese ker si tako želi. Danes sem šla zelo daleč, on pa je bil v zaklenjenem pesjaku in je čakal tik ob posodi ter se vsa tresel. Laughing
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimePet Jan 13, 2012 6:36 am

Midve delava na odpoklicu (ki je zadnje čase ful slab), odnosu do ljudi (da ne sili k njim) in odnosu do psov (da ne strmi v njih). Tudi delava na tem, da ne vleče na sprehodu, tudi na poleg in prostor. Tudi prinašanje delama včasih da čisto zraven k meni nosi (navadno kak m stran od mene) in da pride direkt k meni takrat, ne pa da še en krog po dvorišču naredi. Pa tudi frizbi jo učim loviti, ampak je zadnje čase čisto izgubila interes za njega...

Trikcev ne delava, ker ni časa za njih. Imama veliko bolj pametnega za delati Wink
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimeSob Jan 21, 2012 3:01 am

Z Lio sem začela delati malo več na cikih in cakih(za agility) in pošiljanju skozi tunel z malo večje razdalje. Danes začneva z ohlapnim tunelom(sem enega kupila in bova imeli trening na dvorišču).
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimeSob Jan 21, 2012 6:52 am

Odpravljamo vedenjske težave in sicer družabnost do ostalih psov. In lepo napredujemo. Very Happy Danes je Čopi še celo povohal sosedovo "pekinezerko".
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Gost
Gost




Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimeSob Jan 21, 2012 7:32 am

Midve tudi delava poleg ostalega prej naštetega da se ne bi več psov bala. In nekako napredujeva. ker se ni hotela najprej povohati z psmi, ko se je pa sem jo komaj stran zvlekla Rolling Eyes . Pa zadnjič je tudi (grozeče) lajala na eno psico, ki je 1x renčala na njo. Pa se je pred parimi dnevi povohala z enim ameriškim buldogom (ki se ga je skos bala, niti povohati se ni hotela) in se potem hotela igrati z njim Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimeSob Jan 21, 2012 8:00 pm

Z Dinotom pa predvsem da bi razumel, da vsi prijatelji niso za igro! Npr. Čopi od Laby se ga skorej boji, on pa bi se samo igral. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimeNed Jan 22, 2012 12:01 am

Ja, jaz bi mogla mojo tudi to nekako naučiti. Ona se z vsakim psom, s katerim se povoha, hoče igrati. In to je že precej nadležno, ker noben lastnik ne pusti Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimeNed Jan 22, 2012 6:04 am

Rebeka, po eni strani je prav da mu Dino teži. Zadnjič ko sta delala trikce sem jaz božala in hvalila Dinota, mu dajala priboljše itd., in moj je od ljubosumja čisto potiho cvilil. Potem ko sem se stegnila k Dinotu da dobi košček sira pa je Čopi skočil med naju in mi ga ukradel z rok. Zadnje čase je v njegovi bližini vedno bolj pozoren in kar nekako tekmuje z njim-trikce se rajši uči, ni več tako agresiven, lepše hodi ob nogi. Zadnjič se je celo priplazil do Dinota in ga začel ovohavat po zadnji plati, brez da bi on opazil, kar je za naju velik napredek. In ko smo se zadnjič srečali je ob pogledu na tebe in Dinota mahal z repom! Sicer le za nekaj sekund ampak to pomeni da se popravlja. Postopoma in počasi pa gre. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Lina1245

Lina1245


Število prispevkov : 3
Join date : 18/03/2012

Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitimeNed Mar 18, 2012 9:27 am

Jaz z mojo psičko, ki je mešanka delava na trikcih, z drugim nimava težav Smile trenutno se učiva trikce " prosi" in " kotali se" a ima kdo kakšen nasvet glede tega kako bi jo lahko to najlažje naučila? Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Na čem trenutno delate s svojim psom? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na čem trenutno delate s svojim psom?   Na čem trenutno delate s svojim psom? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Na čem trenutno delate s svojim psom?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Šepetalec psom
» problemi z mladim psom
» Je res, da se s psom najbolj povežeš med spanjem?
» Cesar Milan-Šepetalec psom
» FORUM ZA POMOČ BREZDOMNIM PSOM

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: