Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Pedigree hrana

Go down 
+13
sarchi
Muffin <3
Monica2
alexy07
Airedale10
Marko
Jazz
tejka
Banjusie
odštekana
Fiamma
Admin
JureP
17 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 11:02 pm

Moje mnenje je, da za priboljške za običajnega psa ni tako pomembno kaj mu daješ (seveda da ni strupeno za pse), če ima drugače pes kvalitetno hrano ne bi smelo biti problemov. Smile Jaz Dinotu večkrat kupim kake nekvalitetne priboljške (ampak Pedigree je ravno najdražji Razz) pa mu ni nič, Dixu pa raje ne, ker je glede hrane kar zakompliciran in je najboljše, da je samo svoje Cibau ribje brikete.Neutral
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 11:15 pm

Se načeloma strinjam ampak bi pa vseeno opozorila, da občutljivim psom vseeno odsvetujem. Pri moji moram paziti kaj ji dajem saj takoj dobi drisko... Je res občutljiva.

Pa tudi sem ji kupila kar priznano hrano Almo Nature 3 konzerve pač malo za foro, ne kot stalno hrano, drugače je Hill´s za sečne kamne. Pa čeprav je vrediu hrana je dobila močno drisko... Tako, da res pazimo kaj ji dajemo. Tako, da za občutljive pse, vseeno priporočam kakšne boljše.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
abby2




Število prispevkov : 6
Join date : 28/06/2012

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 28, 2012 5:23 am

zakaj bi naj bil pedigree tok slab?? v naši familiji imamo veterinarja... pa je reko, da je čizz vredu hrana =// tko, da pomoje ne bi smelo bit panike Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 28, 2012 6:12 am

abby2 je napisal/a:
zakaj bi naj bil pedigree tok slab?? v naši familiji imamo veterinarja... pa je reko, da je čizz vredu hrana =// tko, da pomoje ne bi smelo bit panike Very Happy

Primerjaj sestavine pedigree hrane in kvalitetne hrane in vse ti bo jasno!
Na 1. mesto morajo pisati mesne sestavine.. Žitaric pa naj bo čim manj, ker niso dobro prebavljive.....
Pa mislim da so briketi pedigree hrane drugačne barve... to tudi ni dobro, ker je iz samih kemikalij... Pač celo neko umetno....

Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 28, 2012 6:27 am

" Svetovn" veterinar ni kaj tongue
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 28, 2012 6:49 am

abby2 je napisal/a:
zakaj bi naj bil pedigree tok slab?? v naši familiji imamo veterinarja... pa je reko, da je čizz vredu hrana =// tko, da pomoje ne bi smelo bit panike Very Happy

v Pedigreju so noter nametani dobesedno sami najslabpi ostanki. Isto, kot če bi ti neprenehoma jedla najbolj poceni čokolado - želodec bi ti počasi propadel.

Če se odločiš za psa, mu nudi (vsaj) kakovostno hrano. Pedigre to ni (moja ga je okusila samo 1x in takoj bruhala) in ne zagotavlja zdravega življenja psa.

Če je problem v ceni - cena je skoraj ista (mogoče je bolj kakovostna hrana evro dražja), ker je pedigree zelo nizko kalorična in je mora pes pojesti več, da je enako sit (laično povedano).
Nazaj na vrh Go down
momokika

momokika


Število prispevkov : 54
Join date : 31/08/2012
Age : 24
Kraj : Šentilj( okolica)

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 6:09 pm

Joj to je pa res naj naj naj SLABŠA hrana na svetu. Mislim jaz priznam sem pred 1 letom še kupovala samo posladke pa potem niti tega ne kupujem več. Jih raje delam doma sem našla en fajn recept. Surprised
Mi vsem našim dajemo hrano znamke happy dog sicer vse skupaj( 2 veliki vreči in ena mala) stane 100 evrov ampak nam ni težko odštet, ker vemo, da jejo dobro hrano. Wink
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 10:38 pm

Jaz sem tudi pred parimi leti Nalo hranila s happy dog, ko sem na kinolškem forumu vprašala glede te hrane, so mi rekli, d je po seszavi skoraj enaka kot pedigree, tako, da sem šla na ACANO, ki je res ful vredu, potem sem pa žal mogla prešaltat na Hill´s C/D ker je bila Nala na operaciji in mora zdaj vso življenje jesti posebno hrano. Je pa ACANA, ORIJEN, TASTE OF THE WILD... te hrane so definitivno ene najboljših po sestavinah. Namreč vse srednje kakovostne hrane, ali nizko kakovostne imajo veliko pšenice, koruze itd. ki sploh ni prebavljiva za pse, da ne omenjam konzervansov, soli, arom itd.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
momokika

momokika


Število prispevkov : 54
Join date : 31/08/2012
Age : 24
Kraj : Šentilj( okolica)

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 11:41 pm

Ja to sem neki slišala ja samo dvomim, ker je happy dog sestavljena iz drugih sestavin drugače pa nisem sigurna Neutral. Pa tudi če bi zdaj hotela preiti na drugo hrano nebi mogla, ker je to zelo močna hrana in psov nebi tako zlahka odvadla.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 14, 2012 3:10 am

Meni pa se vsekakor ne zdi tako slaba, približno kot RC, Hill's, Bosch...
In Pedigree nikakor NI najslabša hrana - je najbolj znana hrana nižje kakovosti, niso Chappi, Miglor Cane, Darling, Tačko in Mercator čisto nič boljše!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimePon Avg 12, 2013 12:34 am

Če pes to je in mu ustreza, zakaj pa ne. Komplicirate za to hrano. Saj so razlike med hranami ampak so pa tudi razlike med psi, eni bolj in drugi manj občutljivi. Hrano kupuješ v tistem cenovnem rangu kolikor ti pač finance dopuščajo. A je mogoče bolje da se mi odpovedujemo zato da bo pes jedel hrano za 80 evrov?? 
Tudi pedigree hrana ni povsod enaka. Npr. tista v Avstriji je bolj kvalitetna kot ta pri nas. Kolegica svoje pse hrani s hrano pedigree , ki jo vzame v Avstriji. Psi so zdravi, normalno razviti, z lepo dlako in normalnimi iztrebki. Po tistem slovenskem pedigreeju pa imajo drisko.

Da ne bomo res diplomirali na pasji hrani. Dodaš kako skuto, surovo mleto govedino pa je to to.
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimePon Avg 12, 2013 4:02 am

Zame je pomembno, da je pes zdrav, da je kvalitetno hrano, ne pa samo da čim bolj šparam na njem. To ni nobeno diplomiranje - a tebi se zdi ok da pes dobi malo stranskih produktov mesa (kremplji, oči itd.), veliko predelanih žit in dodatkov in ničesar kaj zares potrebuje? To je čisto isto kot da bi ti celo življenje jedel pomfrit in hamburgerje, potem pa bi ti dodali malo solate ali sadja kdaj pa bi bilo vse v redu, ker bi šparali in se jim ne bi dalo ''diplomirati iz tega''.
Mogoče eni psi res ne zbolijo po njej - ampak po resnici povedano, kdo pri psu ki pogine dela teste za ledvice in jetra? Močno dvomim da veliko ljudi, od katerih psi so jedli pedigree, ker tudi to stane... Nekateri pa lahko zbolijo, toliko soli kot ima, čeprav se mogoče tega nikoli ne ugotovi...
Je pa pedigree zelo nehranljiv, v sebi nima ničesar dosti kar bi psa nasitilo in torej jo mora pes pojesti veliko več da se nasiti kot pa kvalitetne, ki je nastina tudi ob mali količini. In če se malo potrudiš, si vzameš nekaj časa da ''diplomiraš na pasji hrani'' - malo pogledaš katera je kvalitetna in ne predraga, kje se jo poceni dobi, pa kupiš velika pakiranja, pa si cenovno približno na istem - le da je moje mnenje (čeprav sem vedno optimistka) da tudi če cenovno nismo na istem bi mogli ljudje gledati na dobro psa, ne pa samo na denar.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
enna




Število prispevkov : 70
Join date : 12/03/2012
Kraj : Škofja Loka

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 13, 2013 4:34 am

Airedale10 je napisal/a:
Zame je pomembno, da je pes zdrav, da je kvalitetno hrano, ne pa samo da čim bolj šparam na njem. To ni nobeno diplomiranje - a tebi se zdi ok da pes dobi malo stranskih produktov mesa (kremplji, oči itd.), veliko predelanih žit in dodatkov in ničesar kaj zares potrebuje? To je čisto isto kot da bi ti celo življenje jedel pomfrit in hamburgerje, potem pa bi ti dodali malo solate ali sadja kdaj pa bi bilo vse v redu, ker bi šparali in se jim ne bi dalo ''diplomirati iz tega''.
Mogoče eni psi res ne zbolijo po njej - ampak po resnici povedano, kdo pri psu ki pogine dela teste za ledvice in jetra? Močno dvomim da veliko ljudi, od katerih psi so jedli pedigree, ker tudi to stane... Nekateri pa lahko zbolijo, toliko soli kot ima, čeprav se mogoče tega nikoli ne ugotovi...
Je pa pedigree zelo nehranljiv, v sebi nima ničesar dosti kar bi psa nasitilo in torej jo mora pes pojesti veliko več da se nasiti kot pa kvalitetne, ki je nastina tudi ob mali količini. In če se malo potrudiš, si vzameš nekaj časa da ''diplomiraš na pasji hrani'' - malo pogledaš katera je kvalitetna in ne predraga, kje se jo poceni dobi, pa kupiš velika pakiranja, pa si cenovno približno na istem - le da je moje mnenje (čeprav sem vedno optimistka) da tudi če cenovno nismo na istem bi mogli ljudje gledati na dobro psa, ne pa samo na denar.
 Moji psi jedo Purina Pro plan ker si to pač lahko privoščim. Nimajo pa vsi te možnosti, da bi vsak mesec za psa namenili cca 70 evrov za hrano. To boste razumele, ko boste same upravljale s svojimi financami. In groza me je ko berem obtoževanja če kdo hrani psa s katero od nižje cenovnih hran. Pes ima ljubezen, topel dom, veterinarsko oskrbo in ni lačen, kar je tudi najbolj pomembno. Sicer pa tudi mi toliko vsega dreka pojemo. Vsi se trudimo po svojih najboljših močeh, to pa se pač ne odraža na tem s čim hranimo psa.  Tudi sama pač ne priporočam Pedigreeja ampak če že drugače ne gre...
Nazaj na vrh Go down
http://psarna-kuharjeva.weebly.com/
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 13, 2013 6:45 am

Če je res kriza naj bo - ampak velika večina ki hrani pse s pedigreejem (kakor jaz opažam) ima čisto dovolj denarja za marsikatero drugo hrano. Pa še vedno sem mnenja da se da s kakim velikim pakiranjem kake slabše linije kvalitetne hrane (npr. Bosch veliki - vzrediteljski paketi, malo slabše kakovosti a veliko boljši od pedigreeja, ali pa RC ima eno poceni vzrediteljsko se mi zdi), ker kot sem že napisala pes pedigreeja veliko poje in če je res kriza si verjetno s tistim kar sem napisala zgoraj in pedigreejem približno na istem. Sicer pa večina (ne vsi!) ki hrani s pedigreejem in podobnimi nima pojma o psih in pes niti nima dovolj ukvarjanja, niti dovolj veterinarske oskrbe, da o kaki psihični zaposlitvni ne govorimo. Pravzaprav sama ne poznam skoraj nikogar ki bi za psa vse super skrbel, ne bi imel denarja in zato hranil s pedigreejem - ravno obratno velika večina.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Pedigree hrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pedigree hrana   Pedigree hrana - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Pedigree hrana
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» BewiDog hrana
» hrana muce
» Bosch hrana
» FITMIN - hrana za pse
» Mokra hrana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Prehrana :: Znamke-
Pojdi na: