Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 "Naravna" kazen-najboljša?

Go down 
+5
Muffin <3
Airedale10
Colliny
Marko
Admin
9 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
AvtorSporočilo
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:19 am

Aja, nevem kje je Colliny prebrala, da je 5% psov dominantnih? Kje je anketa? In kdo od ljudi bo to priznal??

Za mladiče, tudi jaz podpiram priboljške, vendar samo dokler psa učimo. In če imaš ti doma psa, ki se ob vsaki priliki zažene v drugega psa, ki ni "skuliran" kot si opisala, ali pa, da ni socializiran že od malega, da je nevem človek npr,. delal napake...

Coliny vidi se, da CM delo niti malo ne poznaš, ko boš prebrala njegove knjige, pregledala res veliko njegovih oddaj, vendar vseeno PRED TEM prebrala vsaj prvo knjigo, potem govori proti njemu.

In valda je pes, bolj vesel, če ima mirno odločnega vodnika, kot pa nestabilnega, ki mu popušča!

In ti si že bila pri človeški psihologiji... Glede tega kako vodjo bi si izbrala!

PES JE PES! NE ČLOVEK! Psi razmišljajo drugače! Psi potrebujejo odločno vodjo.

Sem gledala oddajo o volkovih! Delajo enako, kot jaz! Alfa volk, ni dovolil svojemu podrejenemu, da gre pozdravit svojega nekdanjega lastnika, ki ga je od malega vzgajal ( ne bom razlagala cele zgodbe=) DOKLER MU ALFA NI DAL DOVOLJENJA, PODREJENI NI ŠEL! Prvo je šel pogledati NADREJENI in pozdravit človeka, šele potem podrejeni!

Zato mi naj noben ne govori, da v divjini ni ALFE kot je napisala Stariha, da živijo v družinah, da alfa in omega ne obstajata!

In tudi pes, ki ga poznam... IZKORISTI VSAKO PRILIKO. Kakor bo lastnik malo popustil, bo ta pes začel delati neželene stvari, dokler mu lastnik dokazuje mirno odločno vodjo, tega NI.

Samo v razmislek Smile
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:23 am

Problem v tem, da psu dovoliš da vohlja naokoli med sprehodom je, da ima nos večinoma časa na tleh. Kar pomeni, da je pes večinoma časa osredotočen na vohanje, kot na sam sprehod. kar pa seveda ni dobro, saj tako ne krepiš nobenih vezi med seboj in psom. Po tem takem je bolje, da psa spustiš doma na vrt, da se sam razleta.
Žal večina vas ne razume in ne opazi razlike med pravim sprehodom za psa in "sprohodom" kjer pes dela kar pač hoče. Verjemi, da pes na takšnih sprehodih ne uživa najbolje. Seveda si boš mislila in rekla itak, da je vesel na takih sprehodih, sej pa lahko dela kar hoče in bla bla bla. Žal resnica je, da to ni res. Ljudje smo pač programirani tako, da razmišljamo tako, da se dobro počutimo. Lahko bi temu rekli, da smo sebični, ampak večina se nas tega sploh ne zaveda, ker večina sploh ne razmišlja kaj preveč o svojih dejanjih, kaj delajo.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:31 am

Jah, ljudje si mislijo " naj bo svoboden!!" seveda. "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 906938891 Pes je najbolj srečen v vlogi sledilca, ne pa enakopravni položaj ali še huje, alfa.

CM je napisal oz. je opisoval, da so najbolj srečni psi ravno psi brezdomcev ( seveda ne velja za VSE primere) saj so ti psi navajeni slediti vodji, skupaj iščejo hrano, tako kot volkovi. Brezdomci seveda nimajo povodca, pa jim psi lepo sledijo.

Darth a se mogoče spomniš kaj več od tega? Jaz sem to knjigo brala že dolgo nazaj in se ne spomnim več tak dobro Smile Vem, pa da je o tem napisal celo poglavje.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:45 am

Anja, z moje strani je debata zaključena, vsak ima svoje mnenje, meni pa se mojega več ne da pojasnjevati, cel ta forum je že eno samo veliko pojasnjevanje na eni strani CMja, na drugi pozitivne motivacije in ostalega. Wink
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:54 am

Saj to ni debata o CM, nniti mislim da jaz nisem tukaj pisala kaj dosti čez njega, ker ne poznam dobro njegovega dela. Tako da mi ni treba prav nobene njegove knjige prebrati (pa jo vseeno bom ko pride v našo knjižnico Smile), saj vendar ni naslov teme Cesar Milan, ker vedno na to speljujete.
Hm... Kako pa naj jazbečarju dam nos s tal, če pa ga ima že naravno čisto dol? "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 906938891 No šalo na stran, ampak mislim da je za psa naravno da kdaj povohajo, če smo že pri volkovih ne verjamem, da sploh ne ovohava drugi kot alfa in ostali imajo ves čas glavo dvignjeno in hodijo po dovoljenje če jo lahko dajo dol k vodji? Ne bi rekla... Razz
Ja imam psa, ki se zaganja v druge pse zaradi slabe izkušnje in tega ne odpravljam tako, kot si predstavljate - da psu držim priboljšek pred smrčkom, niti slučajno, ampak če je bil priden in ni renčal ko je šel pes mimo ga dobi. Sem pa že velikokrat tukaj vprašala za nasvet kako naj delam ko srečamo psa ki ga Dino ne mara, ampak pri vseh ''poznavalcih'' ga še vedno nisem dobila. Wink



Citiram :
Problem
v tem, da psu dovoliš da vohlja naokoli med sprehodom je, da ima nos
večinoma časa na tleh. Kar pomeni, da je pes večinoma časa osredotočen
na vohanje, kot na sam sprehod. kar pa seveda ni dobro, saj tako ne
krepiš nobenih vezi med seboj in psom. Po tem takem je bolje, da psa
spustiš doma na vrt, da se sam razleta.
Žal večina vas ne razume in
ne opazi razlike med pravim sprehodom za psa in "sprohodom" kjer pes
dela kar pač hoče. Verjemi, da pes na takšnih sprehodih ne uživa
najbolje. Seveda si boš mislila in rekla itak, da je vesel na takih
sprehodih, sej pa lahko dela kar hoče in bla bla bla. Žal resnica je, da
to ni res. Ljudje smo pač programirani tako, da razmišljamo tako, da se
dobro počutimo. Lahko bi temu rekli, da smo sebični, ampak večina se
nas tega sploh ne zaveda, ker večina sploh ne razmišlja kaj preveč o
svojih dejanjih, kaj delajo.
Lahko daš kak primer iz prakse kaj je sprehod in kaj ''sprehod''? Je sprehod to, da pes le hodi za tabo in ne dela ničesar drugega? Zame vsekakor ne! Zame je pravi sprehod kadar greš res na prav sprehod, ne pa le peljat psa opravit potrebo (takrat ga peljem en krog in je, ne nosim s seboj vse ''opreme'', se ne igrava in veliko ne vadiva), se z njim igraš, vadiš, ima pes čas ko se dela in čas ko je prost in LAHKO VOHLJA, LAHKO OPRAVLJA POTREBO, LAHKO TEKA IN GRE PRED LASTNIKA, ampak če lastnik zahteva ga upošteva. Zame je pravi sprehod tak, kjer pes in lastnik uživata in izgubljata energijo Razz, ne pa da se le ves čas obremenjujeta kdaj je kdo alfa in se nič ne zabavata. Pa spet ni treba, da se zabavata kadar pes hoče in na način ki ga on izbere. Meni se zdi, da se ne razumemo v eni stvari: če je pes pred vodnikom, ampak je na zahtevo vodnika sposoben brez težav hoditi zraven je ok. Ni pa ok, če pes vedno hodi spredaj in tudi na zahtevo vodnika ne hodi zraven. Pa tudi, mislim da lahko pes vleče in vodi sprehod čeprav hodi zraven in hodi mirno in je pozoren na vodnika ter hodi kamor on pa čeprav gre spredaj. Wink Tako da tukaj pade teorija da pes ki je zraven ne more voditi sprehoda, če se odloči gre lahko čisto normalno v svojo smer isto kot če je spredaj, če ga fizično ne zadržiš.
Citiram :
Pes je najbolj srečen v vlogi sledilca, ne pa enakopravni položaj ali še huje, alfa.

Ampak meni se zdi, da je to bolj psihična stvar, kako pes dojame, ne pa, da je pes avtomatsko podrejen če hodi zadaj in avtomatsko alfa če hodi spredaj, je lahko pes še vedno drugače ''podrejen'' oz. bolje rečeno upošteva vodnika e hodi spredaj ko mu vodnik dovoli - pa zna tudi zraven (jaz Dinota ne bi mogla vreči na hrbet v podrejen položaj, ampak me pa še vedno upošteva), ali pa je pod poveljem zadaj, pa drugače še vedno alfa.

Pa s kje vam podatek, da lahko moj pes npr. dela kar želi? Potem lahko jaz čisto brez slabe vesti rečem, da tvoja psica (mimogrede, še vedno me zanima Darth kakega psa imaš, pa ne da bi obtoževala ali kakor koli, čisto tako Smile ) nič ne sme in da jo mučiš ker ima preveč mej, pa ne verjamem da hovorim resnico.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 3:09 am

Saj ne rečem, da je narobe če pes hodi odspredaj, dokler mu vodja dovoli. Navsezadnje delovni psi, ki vlečejo sani naprimer so vedno odspredaj, ampak še vedno ima lastnik kotrolo nad njimi. Saj ni to vse tak striktno skos, kot se sliši kadar bereš. Ampak včasih in pri nekaterih psih pa le mora biti. Od vsakega psa je različno kako moraš z njim delati, ampak pri vseh je enako. Ti moraš biti vodja.
Zanima te kakšno psico imam? Imam pritlikavega pinča. Priznam, da ne uboga vedno, žal jo vidim med času šole le od petka do nedelje. Tako, da žal nimam niti možnosti jo peljati skozi vsakodnevne rutine, jo česa odvaditi, naučiti itd. In ker živi z starši, ki jo lepo razvajajo ima nekaj svojih problemov. Kar pa ne pomeni nič. Navsezadnje kadar sem pa le doma jo skušam naučiti kaj novega, jo česa odvaditi itd. Lahko rečem, da do zdaj mi jo je uspelo vsega odvaditi, česa sm jo odvajal. Nikoli pa nisem delal ničesar z pomočjo priboljškov in drugih pripomočkov, ker pač ni blo potrebno. Vedno sem uporabljal le zvok, dotik, energijo in govorico telesa in moč potrpljenja;]. Na sprehodu pa tako ali tako ve kaj lahko kaj ne. Peljem jo vedno na pravi sprehod(ne da se mi opisovat zato raje napišem kar pravi sprehod) kako daleč in kako dolgo se mi pač da. In na koncu imam srečnega psa za tisti dan.

@Admin ja v knjigi, bolj na začetku se mi zdi, da je omenil pse z brezdomci. Kot si napisala brezdomci nimajo nekih fenci fleksijov in ovratnic, ampak so psi brezdomcov po večini vseeno eni izmed najbol prijaznih in socializiranih psov. Navsezadnje ne delajo nič drugega kot sledijo cel dan brezdomci, ki se sprehaja naokoli. Kako pol njih uspe imeti tako ubogljivega psa, brez priboljškov ali katerokoli drugih pripomočkov. Uporabijo lahko le energijo in govorico telesa. Sem že v živo vidal nekaj brezdomcov z psmi in je res zanimivo kako so osredotočeni le na sprehod in lastnika.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 3:21 am

Hvala Darth jj

Želim ti še veliko uspehov s psičko jj Kar sploh ne dvomim, da bojo. Sem fantu prebrala en tvoj odstavek, ki si ga napisal o vodji in delni vodji, je rekel, da si car jjjj On tudi spoštuje CM-ja jj Nevem... K vzgoji moje Nale, si pripomogel tudi ti, s tem, ko si mi na začetku teme pojasnil dejstva. no ostalo je bilo seveda na meni.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 6:48 am

Citiram :

Saj
ne rečem, da je narobe če pes hodi odspredaj, dokler mu vodja dovoli.
Navsezadnje delovni psi, ki vlečejo sani naprimer so vedno odspredaj,
ampak še vedno ima lastnik kotrolo nad njimi. Saj ni to vse tak striktno
skos, kot se sliši kadar bereš. Ampak včasih in pri nekaterih psih pa
le mora biti. Od vsakega psa je različno kako moraš z njim delati, ampak
pri vseh je enako. Ti moraš biti vodja.
Zanima te kakšno psico imam?
Imam pritlikavega pinča. Priznam, da ne uboga vedno, žal jo vidim med
času šole le od petka do nedelje. Tako, da žal nimam niti možnosti jo
peljati skozi vsakodnevne rutine, jo česa odvaditi, naučiti itd. In ker
živi z starši, ki jo lepo razvajajo ima nekaj svojih problemov. Kar pa
ne pomeni nič. Navsezadnje kadar sem pa le doma jo skušam naučiti kaj
novega, jo česa odvaditi itd. Lahko rečem, da do zdaj mi jo je uspelo
vsega odvaditi, česa sm jo odvajal. Nikoli pa nisem delal ničesar z
pomočjo priboljškov in drugih pripomočkov, ker pač ni blo potrebno.
Vedno sem uporabljal le zvok, dotik, energijo in govorico telesa in moč
potrpljenja;]. Na sprehodu pa tako ali tako ve kaj lahko kaj ne. Peljem
jo vedno na pravi sprehod(ne da se mi opisovat zato raje napišem kar
pravi sprehod) kako daleč in kako dolgo se mi pač da. In na koncu imam
srečnega psa za tisti dan.
No to se pa že čito drugače sliši. Very Happy Bom kar tukaj pohvalila Dinota, zdaj sva srečala eno punčko (7 let) in ga je vozila, poskušala trikce (tiste ki sem ji jaz pokazala), mu metala žogico (jaz sem jo pa vzemala), pa sva se pogovarjali o psih, Dino pa ves čas pridno zraven, me je prav presenetil da ni nič lajal. I love you Smile
Tukaj je bil en ''brezdomec'' (no saj je imel bom, ampak je bil tak čudak), ki je kradel pse, jih je tudi pretepal, tisti psi so se bali, vedno jih je zasegalo zavetišče (če malo pobrskate po arhivu Horjula jih boste našli), psi so bili čisto sesuti psihično in tudi fizično... Sad Zdaj pa je ta tip umrl.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





"Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Naravna" kazen-najboljša?   "Naravna" kazen-najboljša? - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
"Naravna" kazen-najboljša?
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» GREENFIELDS naravna kozmetika

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: