Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Priboljški

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
pikica

pikica


Število prispevkov : 29
Join date : 28/02/2014
Age : 27

Priboljški Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Priboljški   Priboljški Icon_minitimePon Mar 24, 2014 8:37 am

hejj.. veste kaj se mi dogaja pri mojemu psičku.. ko ga učim trikcev in ga uspešno opravi dobi pribolšek,..samo ko pribolškov nimam zraven velikokrat noče izvesti vaje..mogoče je bla že na začetku moja napaka ker sem mu najprej pokazala pribolšek in mu nato ukazala kaj naj naredi?? ma kdo kašno idejo kako bi to popravila ker sedaj če ne vidi da mam pribolšek v roki sploh ni zainteresiran da bi kaj delau ampak bi rad počel use drugo... Smile
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Priboljški Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 7:21 pm

Pes te izkorišča za hrano. Priporočam ti, da ga najprej pelješ na dolg sprehod in šele potem greš učit trikcov, vendar ko bo umirjen. Če je pes v stanju razburjenosti in mu daš priboljšek te ne bo ubogal in mu ne bo mar za tvoje trikce, mar mu bo le za hrano oz priboljšek.
Imel sem enak problem z priboljški (ne med učenjem trikcov, ampak nasploh), zdaj dobi priboljšek le če je umirjena, pa tudi če traja 1 uro, da se psička umiri.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Priboljški Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški Icon_minitimeČet Apr 03, 2014 3:31 am

Ja to da si mu prej pokazala priboljšek je bila velika napaka - tudi jaz sem jo naredila (ko sem začela nisem imela dosti pojma o šolanju psov) in odpravila sem jo tako (ne še popolnoma, a je veliko veliko boljše): delala sem več stvari hkrati. Da bi pes ugotovil da je delo z mano zabavno, da sem jaz najboljša oseba sem delala veliko trikov (s priboljški) - najrazličnejše, kar se spomniš (ne na luring ali modeliring!), se igrala z njim, hodila na dolge sprehode, se crkljala itd., obenem pa ukinila silo in delala s čim več pohvalami in nagradami. Ko sem hotela vajo na sprehodu mu nikoli nisem prej kazala priboljška, ampak ga je dobil šele po izvedeni vaji. Ker pa vemo da je zelo težko pripraviti psa da bi brez priboljška sploh izvedel vajo (če nismo začeli pravilno), sem začela preprosto s pogledi - že po enem sprehodu klikanja vsakega pogleda se je videl napredek (še zdaj ga za vsakega prisrčno pohvalim). Potem pa počasi sedi, pridi in kako drugo vajo. Še vedno pa mi je cilj samo to da bo pes ubogal osnovna povelja, trikcev niti ne vadim ko nimam primerne nagrade (razen res občasno), ker mi ni cilj da jih bo obvladal vedno in povsod, pač pa predvsem da se zabavava ob učenju in nekaj počneva. S tem ko se zabavava ob učenju pa psu postanejo triki v veselje in jih lažje naredi tudi brez priboljška. Smile Upam da sem dovolj nazorno razložila.

Marko: mja... saj to je do neke mere res (ne da se ne strinjam). Lahko da tudi narobe razumem... Umirjen v kakšnem smislu? Jaz tudi psu nikoli ne dajem hrane ko se npr. boji, ko je vznemirjen in gleda (agresivno) drugega psa in podobno. Pri trikcih in nasploh delu s psom pa se mi zdi vznemirjenost, veselje, navdušenost zelo zaželena lastnost - kaj bi dala da bi imela ''norega'' psa, ki bi se čisto vznemiril ob pogledu na žogico, ki bi med trikci dal iz sebe ogromno energije (ne da moj ni navdušen, pa vendar ne tako izredno kot nekateri). Poglej La od Silvie npr., zame idealen pes, pa čeprav je čisto ''nora'' in nikoli mirna. Tudi zdaj ko bova z mojim začela agility nagrajujem ravno razburjenost, živahnost - me čisto nič ne moti če pes razburjeno laja vame (da se razumemo: iz veselja) ko primem kliker v roko, ko imam igračo, da da vse od sebe. Tega pa po dolgem sprehodu ni zmožen, in tudi zame ne bi bila prava shapping seansa če bi moral biti pes miren. Smile Ampak približno razumem kaj hočeš povedat in se strinjam, ne pa ravno da je povsod zaželena brezpogojna mirnost in utrujenost. Smile Seveda pa kot vedno - nimamo vsi cilja imeti istih psov, verjetno je pes, ki je zame sanjski zate peklenski. xD (in obratno)

Vsekakor pa delaj počasi, predvsem več na odnosu s psom, ne deri se povelij in ne zahtevaj od psa preveč, še posebno dokler je nemiren in nimaš njegove pozornosti - po mojih izkušnjah ko enkrat dobiš pozornost psa ni nič več težko. Smile Tudi z borderjem (''borderjem'') ne bi smelo biti to tako težko, ker imajo itak ''will to please'' in že pasemsko radi sodelujejo s človekom (jaz imam jazbečarja in je bilo res težko).
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Priboljški Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški Icon_minitimeČet Apr 03, 2014 6:28 am

Umirjen v smislu, da ni fiksiran na hrano in da ni dominantnosti in agresivnosti.
Je čas kadar je pes lahko vznemirjen in je čas kadar mora biti pes umirjen, podrejen.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Priboljški Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški Icon_minitimeČet Apr 03, 2014 4:19 pm

Ja tako nekako (ceprav me motita besedi dominanten in podrejen). Smile

Ima pa moj s tem kar problem - kak nasvet? Preprosto ne zna pocivat. Ce mu recem lezi, tudi v boksu je in vse - ampak ves cas mora nekaj poceti, da se bo ulegel in pociva mora biti res zelo utrujen (edino v narocju lepo pociva). S tem pa nimam idej kako se spopadati, on je tak karakter ze od vedno, ceprav se mi zdi da je v zadnjem casu malo boljsi.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Priboljški Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Priboljški
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Priboljški
» Priboljški za pse

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: