Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Bedlingtonski terier

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Bedlingtonski terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Bedlingtonski terier   Bedlingtonski terier Icon_minitimePon Dec 05, 2011 3:42 am

Izvor: Velika Britanija (njegovi predniki: whippeti, vidrarji, dandie dinmont terierji)
Uporaba: včasih lovec na jazbece in podgane, danes predvsem družabnik.
Videz: na prvi pogled spominja na ovco. Je modre, jeterne ali peščene barve (svetel). Na ušesih ima neostrižene rese. Plečna višina: 38-43cm. Teža: 8-10,5kg.
Karakter: je pravi terier, živahen, neustrašen, če ni zaposlen lahko zelo uničevalen. Potrebuje dobro vzgojo, saj lahko v nasprotnem primeru tudi močno ugrizne (saj to ubistvu velja za vse pse). Zelo je primeren za agility, frizbi, dogdancing, rally obedience... Potrebuje veliko ukvarjanja, dobro je da ga učimo trike.
So precej redki, ne vem če je kakšen predstavnik v Sloveniji. Meni so zelo všeč, ga bom upam da enkrat imela (mogoče tudi leglo). Bolj po karakterju, ker so mi všeč trmasti in živahni psi, pa tudi po videzu. I love you Opis pa sem sama napisala (malo sem si pomagala z Enciklopedijo psov).
Bedlingtonski terier Bedlington
VIR


Nazadnje urejal/a Airedale10 Ned Dec 11, 2011 4:30 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Bedlingtonski terier Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bedlingtonski terier   Bedlingtonski terier Icon_minitimePon Dec 05, 2011 3:43 am

Zelo so mi všeč. Ko ovčke. Mi smo tudi med tem izbirali psa.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
 
Bedlingtonski terier
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Lakeland terier (Jezerski terier)
» Fox terier
» Bul terier
» Škotski terier
» Yorshirski terier

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 3-
Pojdi na: