Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Border Collie( Borderski ovčar)

Go down 
+19
Živa&Pika
Nala&Ula2
Collie girl
Alexič
Anja7
ajsa.tb
Višs.
MetALK!D
Muffin <3
LittleLi
Colliny
Airedale10
*živa*
Banjusie
Cavalierka
loveDogs
nika66
rex
Admin
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 6:47 am

Laby je napisal/a:
Uau, super! Hahaha, imam en tak kondicijski primerek doma (Shara) Razz. No evo še ena dobra lastnost: po stotih letih končno še en border ki želi bit poslušen. Na to pa že dooolgo nisem naletela. Shocked Vsi se neki pritožujejo, da jim je žal ker so zbrali BC-je in jih od njega glava boli. Rolling Eyes No, vi ste zbrali super psico. Wink

Res? Jaz še nisem slišala, da bi se kdo pritoževal nad željo po delu BCjčkov... In da niso poslušni... Hhh, le kdo ti je to rekel, Shelly Laughing Če se človek ne ukvarja s psom je vsak nemogoč in neposlušen. Rolling Eyes Noben pes se ne rodi socializiran in ubogljiv. Wink

Drugače pa se mi zdi, da je večina borderčkov tak aktivnih, dejansko 4 kilometre zanje nič ni Wink
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 6:56 am

Moja je prvič tekla ob kolesu, drugače so njeni sprehodi včasih dolgi tudi kkšnih 7 km(včasih celo več)+ metanje žog.

In ja, 4 km ob kolesu(od tega kakšen km šprinta v polni hitrosti) je ne utrudi sploh Wink

Jaz vem za nekoga ki se...Naši sosedi imajo s svojo psico težave, ker ima preveč energije, njim se pa ne da...Pa tudi poslušna ni kaj prida. Ampak večina borderjev je,čeprav je Lia poglavje zase, ker ji je celo "dolgočasna" poslušnost cel žur.
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 7:42 am

Ja, pa sej govorim za tiste, ki se z njimi ne zkvarjajo. Wink Pa ne zato ker nimajo časa-ampak ker ne znajo. Ker se itak nič nikoli ne pozanimajo. In takih res poznam malo morje.Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 8:27 am

Mi smo začeli malo trenirati za razstave Smile

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 400267_350459248300259_100000085601685_1411838_64928043_n
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 9:29 am

Waw, krasne barve je Very Happy Lepota.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 24, 2012 1:32 am

Bravo Lia! Kako vam gre? Se počasi privaja? Upam da vaju bom videla (a na Barje prideta?). Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 24, 2012 3:31 am

Razstavna poza nekako gre, težave so samo s hojo na razstavnem povodcu(večkrat začne skakat),ampak se počasi privaja. Na Barje verjetno ne prideva(vsaj razstavljat ne,mogoče gledat).
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 24, 2012 5:24 am

Meni je Lia všeč, ker je kot ena lisička Razz . Borderji z uhami gor in malo dlake (toliko kot ima Lia, ali pa še manj) že zgledajo kot ene lisičke, ampak ona je pa še oranžna zraven cheers
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 24, 2012 7:03 am

Hihi,ja Smile

Ona je ena taka Li(a)sica Razz Pa v njeni psarni imajo enega borderja,ki je cel lisjak(chocolate barve),pa še ime mu je Fox Razz

Liina polsestra Joy Ride-Jada je pa še bolj lisičkasta.

Zdajle sva še malo trenirali hojo na razstavnem podovcu in razstavno pozo, pa ji gre vedno bolje,samo moti jo napet povodec,ker je navajena hodit na popuščenem.V tečaj razstavljanja pa verjetno ne greva,ker me bo ena naučila razstavljat.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 24, 2012 8:35 am

Meni so ful všeč bocki z manj dlake, absolutno nasprotje razstavnim. pa dolge noge plus seveda karakter and I'm in love *__*

Kaj šele, če je kakšen merle, al pa black&white. So mi pa vse bolj všeč tudi čokoladki Smile
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 2:22 am

Jaz nisem neka ljubiteljica delovnih borderjov,nekateri že na hrte spominjajo :/

Imam veliko raje mešano ali razstavno linijo,seveda pa največ dam na karakter.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:07 am

Če se zbere pri pravemu vzreditelju nimaš kaj za zgrešit.

In ja, mnenja so si različna, pač vse je odvisno od posameznika. Meni se pač čisto zmeša, če vidim borderja s postavco, dolgimi nogami in karakterjem. I'm in love *_* Meni pri nekaterih razstavnih ne potegnejo kratke noge, pa pregosta dlaka, pa kar nekaj jih sploh tapravega nagona nima, čeprav seveda ostaja res, da toliko kot ga lastnik izvleče iz psa, toliko ga bo pes imel. Wink
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeTor Feb 21, 2012 11:18 pm

Colliny je napisal/a:
Če se zbere pri pravemu vzreditelju nimaš kaj za zgrešit.

In ja, mnenja so si različna, pač vse je odvisno od posameznika. Meni se pač čisto zmeša, če vidim borderja s postavco, dolgimi nogami in karakterjem. I'm in love *_* Meni pri nekaterih razstavnih ne potegnejo kratke noge, pa pregosta dlaka, pa kar nekaj jih sploh tapravega nagona nima, čeprav seveda ostaja res, da toliko kot ga lastnik izvleče iz psa, toliko ga bo pes imel. Wink

OGROMEN podpis pod tole Smile

Tudi razstavni borderji se med seboj lahko od psarne do psarne res ogromno razlikujejo. Eni imajo ogromno dlake in se jim nog skoraj ne vidi,so čisto brez nagona,nimajo tiste zagnanosti za delo...taki tudi meni niso všeč. Sama padam na beauty&brain Smile Lia je razstavna,ampak ima lepo postavo(malo jo zakriva dlaka,ampak ko je mokra je taka dolgonoga suhica Razz),nora je na žoge, pase vse,ampak res vse(od dreves in žog pa do majhnih otrok),rada dela trikce...Res,ni mi žal,da sem se odločila za razstavno linijo. Tudi njena starša sta aktivna(mama trenira canicross),vzrediteljica je rekla, da je ta kombinacija karakterno ful posrečena. Meni je to leglo najprej padlo v oči zaradi barve,ko sem se pozanimala glede karakterja staršev(in kasneje mladičkov) sem pa rekla: iz tega legla bom vzela. In sem res super zadovoljna.
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 01, 2012 2:28 am

Jaz sem se končno odločila za borderčka in sem na netu zasledila da bodo kmalu mladičkiii bounce v psarni seta deloro!!! ali mogoče pozna kdo to psarno???? Question
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 01, 2012 5:19 am

Ja, to je sigurno zaupanja vredna psarna, katere maldiči so zdravi, z meni zelo všečnim karakterjem. Dobra izbira, v glavnem.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 02, 2012 3:14 am

To je fajn psarna,lani sem malo razmišljala, da bi vzela tam ampak je bila paritev neuspešna.
Nazaj na vrh Go down
MetALK!D

MetALK!D


Število prispevkov : 5
Join date : 10/03/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 3:17 am

Prijateljica se zanima za nakup tega psa Very Happy A morda kdo ve kakšne dobre vzreditelje v SLO? Hvala in lep pozdrav vsem!
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 5:01 am

Seta del oro, Spiridom in Elaeth border collies so ene najboljših, katerim lahko zaupaš tako glede zdravja kot karakterja. Smile

Psarno pa izbereš sam glde na tvoja pričakovanja od psa in vzreditelja. Tako da naj prijateljica čim prej kontaktira vzreditelje.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 5:03 am

Upam, da se je dobro pozanimala o pasmi. Sem pa vesela, da gleda za psarne in ne poceni nerodovniške pse. Meni sta od slo psarn najbolj všeč Seta del oro in Eleath.
Nazaj na vrh Go down
Višs.




Število prispevkov : 4
Join date : 14/03/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 14, 2012 8:51 am

Hoj. Morm se se jst malo javit ker sem slucajno zasledila tole temo. (:
Kot prvo, noro mi gre na zivce da si zdej ze cisto vsak mali froc umisli borderja na 1 2 3, brez kakrsnega koli predznanja o pasmi.
Kot drugo me moti pretiravanje nekaterih vzrediteljev po svetu z kolicino dlake in kratkih nog. Mislm meni je groza videt borderja ki je vsej prej kot podoben borderjom taksnim kot so bili na zacetku... Na zalost je vedno huje in resnicno upam da to ne bo postala se ena unicena pas.a.
Border je zahteven pes in res ni za vsakega ki ima slucajno mal prevec casa in si zazeli borderja ko gleda filmcke na youtubu o tem kako so 'pametni'. Je treba tud velik narest da postanejo taki kot jih vi vidite. Obstaja zakulisje tega.
Imam psicko staro 2 leti in trenutno mam tako guzvo z ucenjem in ocenami da se lahko samo ob steno tolcem ker ji ne morem nudit dovolj svojga casa... Tako da, ne umislite si borderja ce nimate res FUL casa, vsaj ce ste taki da ne radi vidite da je pes dosti casa sam.

Tole bi se komentirala ker sem glih prebrala celo temo...
Banjusie je napisal/a:
Najljubša mi je absolutno of Marrans Home, v Belgiji, Lia in Kelly sta prečudoviti.

Drugače pa še od Vicky mi je všeč. In tale: Real Pearl

To so tri kompletno razlicne psarne. Of Marrans je za moje pojme kompletno razstavna, Real pearl tudi - Ceprav poznam psicko od tam ki je vse prej kot razstavna, Doggone borders poznam osebno vse pse od tam in tudi niso razstavni, so pa dejanko nekaj vmes. Noro prijetni karakterji, ogromna zelja po delu, prijazen odnos do psov in ljudi. Trenutno so v Sloveniji stirje iz te psarne, ena merlasta rit trenutno meni ze dve leti lepsa zivljenje. (: She's more than you can ever wish for.

Tko da, ne se zaletet v pasmo ker vam je potrm lahko konkretno zal, spoznajte vzreditla dobro, spoznajte oz. vsaj prosite vzreditla za podrobne opise karakterjev starsev.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 14, 2012 9:03 am

Višs super napisano, se strinjam! Mislim, da bo marsikomu prišlo prav, tako, da hvala za tale "spis" Smile
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 14, 2012 5:34 pm

Of Maranns home ne vzrejajo samo razstavnih,odvisno je iz katerega legla vzameš. Večinoma so bolj razstavni, vsi pa še zdaleč ne.

Tole na primer za moje pojme ni show border:

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Fox%208001
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 15, 2012 3:18 am

Višs, se kompletno strinjam z VSEM napisanim, tako da en ogromen podpis pod tole, sploh glede dlake in kratkih tac pa časa!!!

LittleLi, če ma psarna z dvajsetimi psi dva do tri ne-show borderje to ne pomeni, da ne spadajo pod show psarne. Zgornja fotka - meni osebno edini pes iz Marrans home, ki mi je všeč po zunanjosti. Poleg tega se show linije določajo tudi glede na prednike in ne samo po zunanjosti - če je pes po zunanjosti podobn delavčku pa ma v rodovniku skoraj same razstavne prednike, je delavček res samo po izgledu Smile
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 15, 2012 6:41 am

Citiram :
Višs, se kompletno strinjam z VSEM napisanim, tako da en ogromen podpis pod tole, sploh glede dlake in kratkih tac pa časa!!!
Enako! Pa nekateri imajo doma svoje pse (ne borderje) ki jih niti ne obvladajo, ne znajo nič trikov, ne delajo agility-ja čeprav bi bili primerni... Potem pa načrtujejo borderja, ki bo znal 200 trikov in bo agi prvak (itak ne bi bil, ker če še enostavne pasme ne morejo navadit tega... Rolling Eyes).
Kakšna pa je psarna Shadow of aire? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Višs.




Število prispevkov : 4
Join date : 14/03/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 15, 2012 7:13 am

Colliny, podpis.

Shadow of aire so res delavni.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Border Collie( Borderski ovčar)
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» kraški ovčar
» Nemški ovčar
» Škotski ovčar
» Nemški ovčar
» Valižanski ovčar

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 1-
Pojdi na: