Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Border Collie( Borderski ovčar)

Go down 
+19
Živa&Pika
Nala&Ula2
Collie girl
Alexič
Anja7
ajsa.tb
Višs.
MetALK!D
Muffin <3
LittleLi
Colliny
Airedale10
*živa*
Banjusie
Cavalierka
loveDogs
nika66
rex
Admin
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimePet Mar 16, 2012 5:24 am

Zakaj pa mi ne bi smele bit všeč tri kompletno različne psarne? Jaz sicer nisem za borderje, tako da niti ni pomemno. What a Face
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimePet Mar 16, 2012 5:42 am

Kako to misliš, "nisem za borderje"?
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimePet Mar 16, 2012 5:44 am

Karakter mi je prija, čeprav mi paše. Upam da veš kaj mislim. Embarassed
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Višs.




Število prispevkov : 4
Join date : 14/03/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimePet Mar 16, 2012 6:45 am

Samo rečem, ker so tudi linije drugačne. Nevem, meni so npr všeč ful psarne kjer vzrejajo podobne linije.
Nazaj na vrh Go down
ajsa.tb

ajsa.tb


Število prispevkov : 21
Join date : 09/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeSob Mar 17, 2012 9:58 pm

Meni pa je glede psaren v sloveniji malo bol na tesno... Drugače pa sta tudi meni le dve oky... Very Happy V tujini pa je meni osebno zaenkrat najboljša bordermania, Tonkory, Borderline Country, Bordertrix.. Glede BC-jev pa je res tako kot je rekla Laby, so zeloo popularni in zato moraš paziti kakšnega bc-ja vzameš in kje! Wink

Drugače pa so tudi meni borderji ušeč in si ga nameravam kupiti nekje prib. čez 5 let, ker trenutno ni vseh pogojev.

Živa: Pred nakupom res dobro premisli v kaj se spuščaš. Surprised
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 2:42 am

V Sloveniji so meni všeč 3 psarne: Spiridom, Seta del Oro in Elaeth. Very Happy
Vzrediteljico psarne Spiridom poznam že dolgo in je res zelo prijazna, njihove psičke so tudi tako lepe. Z vzrediteljico sva se zmenili, da bomo šli na sprehod z psičkami (mogoče že ta teden, če bo lepo vreme) jj
Vzrediteljico psarne Seta del Oro sem spoznala pred kratkim....
Poznam pa tudi nekaj tujih psarn.... tongue
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 2:59 am

Muffin super Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 1940658580 Pa fajn bi bilo, če bi jih poslikala kaj, da vidimo lepotce hehe Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 1940658580
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 3:09 am

Oh seveda jih bom poslikala!!
Ja morate videti njihove prelepe borderke!! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 5:17 pm

Muffin: oprosti, če si že kje napisala, ampak kaj ti kupuješ borderja? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 12:04 am

Ja že dolgo si želim svojega psa.
Dolgo sem se odločala za primerno pasmo. Potem pa sem se odločila za border collie-ja.
Všeč mi je, da imajo toliko energije in imajo željo po delu (saj bi rada psa s katerim se moraš veliko ukvarjati, saj tudi časa imam veliko).
Tudi po karakterju in zunanjosti so mi fuuul všeč!! Very Happy..... No pač meni je to super pasma.... in vem tudi, da je velika odgovornost imeti psa
Pred nakupom pa se seveda želim prepričati, da ga kupim pri pravem vzreditelju!!
Čeprav že vem velikooo o psih in border collie-jih si ga ne bom kupila na silo, ker vem, da se mi bo splačalo počakat in do takrat se bom še veliko naučila!! jj
......
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 9:51 am

No, samo, da se ne prenagliš.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 8:43 pm

Muffin, super, da se odgovorno podajaš v nakup psa Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 1940658580 Ti kar lepo počasi...

Prvo si nagledaj vzreditelje, pojdi na kakšno razstavo, tekmovanje se tam pogovori z lastniki... Prebiraj članke, forume... Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 1940658580 Ko boš 100%, da je borderček primerna pasma za tebe, potem pojdi v nakup, kontaktiraj vzreditelja, ki ti je najbolj všeč, se predstavi, vprašanje za ceno naj bo zastavljeno NA KONCU, zato opiši vzreditelju " zakaj ravno border" in opiši malo svoj življenjski način bivanja, ter s čim bi se s psom ukvarjala. Ker če bo vzreditelj videl, da si dovolj zrela za psa, ni vrag, da ti ga ne bi dal Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 1940658580lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 10:29 pm

Z vzrediteljico iz psarne Spiridom smo se zmenili,da gremo skupaj na tekmo v Portorožž, ki je bila včeraj.
Vzrediteljica nam je vse povedala o svojih psicah, prejšnjih leglih, o prehrani, kako oni skrbijo za mladičke, kako naj mi ravnamo s psom ko bo prišel k nam, kakšni so borderji....
Odgovorila je na vsa vprašanja, res je zelo prijazna, saj sva se celo leto pogovarjali po telefonu in si pisali sporočila na mailu, ampak boljše je bilo da smo se v živo pogovarjali.
Predstavili smo tudi naš način življenja in je rekla, da bi bil borderček pravi in nam svetovala tudi kakšen bi bil pravi za nas.... Very Happy

Psičke so res super po karakterju in tudi po videzu, meni je najboljša po karakterju Didi, z njo bodo imeli drugo leto tudi mladičke, vzrediteljica je rekla, da se moramo doma pomenit če bomo vzeli pri njih iz naslednjega legla kužka in ji čimprej sporočit. Bilo je super, sej bom dala kakšno sliko na fb Wink

V kontaktu pa sem tudi z vzrediteljico iz psarne Seta del oro. Ona je tudi prijazna in mi pač pove vse kaj me zanima, in mi svetuje. Saj ima lepe pse, samo mi je spiridom boljša psarna, ker pač vem več o psih in prejšnjih leglih, od Seta del oro pa ne vem tako veliko, tako, da bo po vsej verjetnosti kužek iz Spiridoma. jjjj


Za to pasmo se zanimam že več let tako, da že vem zelo veliko o njih in se mi zdi primerna pasma. Very Happy


Nazadnje urejal/a Muffin <3 Tor Jul 17, 2012 4:34 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 10:50 pm

No, potem pa tako super Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 1940658580 Sem res vesela za tebe! In vso srečo ti želim!! Wink
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Anja7

Anja7


Število prispevkov : 5
Join date : 15/07/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 11:16 pm

Čim več tak odgovornih nakupov!!!!! geek
Nazaj na vrh Go down
Alexič

Alexič


Število prispevkov : 10
Join date : 16/07/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 11:11 am

Muffin <3 : Me veseli, da zvem še za enga bodočega lastnika bcja, ki se ma namen vse pozanimat. Hjoj ja več takih nakupov. Upam le, da si 100% prepričana v nakup in,da si naštudirala pasmo do amena. Razz

Nisem šla cele teme brat, ampak izven tujine pa nisi razmišlala o nakupu bcja?
In ful fino, da si se z vzrediteljico tolko pogovorila o sami pasmi. Pa poročaj kako dalje. Wink
Nazaj na vrh Go down
Collie girl

Collie girl


Število prispevkov : 11
Join date : 29/06/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 11:05 pm

Alexič a to je tvoj border na tvoji prikazni? Very Happy Vidim, da trenirata agility! Super!!
Nazaj na vrh Go down
Nala&Ula2

Nala&Ula2


Število prispevkov : 48
Join date : 16/07/2012
Age : 24
Kraj : Ajdovščina

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 11:45 pm

Meni so borderji zlo lepi psi. Ja in res rabijo veliko pozornosti, samo to mi ni ušeč, da so obsedeni s tem, da jim moraš ves čas nekaj metati. (No nevem če to usi, samo par lastnikov mi je že to reklo)
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 17, 2012 12:51 am

Nala&Ula je napisal/a:
Meni so borderji zlo lepi psi. Ja in res rabijo veliko pozornosti, samo to mi ni ušeč, da so obsedeni s tem, da jim moraš ves čas nekaj metati. (No nevem če to usi, samo par lastnikov mi je že to reklo)

čisto odvisno od psa, to ni neko pravilo, ampak ja, obsedeni so z gro ja Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 17, 2012 4:01 am

Alexič je napisal/a:
Muffin <3 : Me veseli, da zvem še za enga bodočega lastnika bcja, ki se ma namen vse pozanimat. Hjoj ja več takih nakupov. Upam le, da si 100% prepričana v nakup in,da si naštudirala pasmo do amena. Razz

Nisem šla cele teme brat, ampak izven tujine pa nisi razmišlala o nakupu bcja?
In ful fino, da si se z vzrediteljico tolko pogovorila o sami pasmi. Pa poročaj kako dalje. Wink

Ja pasmo pa res tak dobro naštudirala haha Very Happy
Gledala sem za dobre vzreditelje v tujini, samo nevem če bi me starši peljali kam daleč v tujino po psa. Wink
Nazaj na vrh Go down
Živa&Pika

Živa&Pika


Število prispevkov : 66
Join date : 16/07/2012
Age : 26
Kraj : rudno

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 17, 2012 5:38 am

Hey!
Jaz si zelo želim bordija in čez kakšno leto ga bom kupila.

Moj stric ima borderja.
Imel je psico po imenu Aiša, kupil jo je z namenom, da bo pasla njegove ovčke. Ko jo je prvič spustil nad ovčke jih je grickala in to, kmalu je obupal nad psico . Psico je imel 6 let privezano v hlevu na verigi. Ko je meni kmalu prekipelo sem mu rekla, da borderja nikoli nemoreš pustiti v hlevu na verigi in ga 1 tedensko ali celo mesečno peljati na sprehod. Hja čez par tednov sta z očijem njej naredila pesjak in končno se je stričeva hčerka začela ukvarjati z Aišo. Stric je dal kmalu Aišo Oplodit in kmalu je imela 4 borderčke. Obdržali so Karo Aišo pa uspavali. Za povrh pa je stric otrokom rekel, da je zbolela. Z mlajššo borderko je isto kot z mamico samo, da je Kara v pesjaku. Na agility ne bosta hodili, na ovčke tudi ne. Mene pa zelo skrbi kaj bo zdej Karo.
Nevem kako naj stricu dopovem, da se je treba z borderjem ukvarjat ne pa ga imeti kot en modni dodatek in se ljudem hvalit, da maš borderja!!!!!! Neutral
Nazaj na vrh Go down
Muffin <3

Muffin <3


Število prispevkov : 152
Join date : 28/02/2012

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 17, 2012 7:53 am

girl with dogs: a že veš kje ga boš kupila? bo z rodovnikom? Surprised

Hmmmm... stricu pa povej malo o borderjih, začni se tudi ti ukvarjat s psičko, čez kak teden pa povabi strica seboj na sprehod, pa se npr. malo pomenita kako bo s psičko... Potem pa se vsak dan skupaj igrajte, učite trikce...

Potem bo mogoče videl kako je zabavno živeti s psom in da ga mora pravilno vzgojit in potem bo življenje z njo še boljše!!

No tako bi vsaj jaz naredila! Želim ti veliko sreče in upam,da ti bo uspelo!! Smile
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 17, 2012 10:58 am

girl with dogs je napisal/a:
Hey!
Jaz si zelo želim bordija in čez kakšno leto ga bom kupila.

Moj stric ima borderja.
Imel je psico po imenu Aiša, kupil jo je z namenom, da bo pasla njegove ovčke. Ko jo je prvič spustil nad ovčke jih je grickala in to, kmalu je obupal nad psico . Psico je imel 6 let privezano v hlevu na verigi. Ko je meni kmalu prekipelo sem mu rekla, da borderja nikoli nemoreš pustiti v hlevu na verigi in ga 1 tedensko ali celo mesečno peljati na sprehod. Hja čez par tednov sta z očijem njej naredila pesjak in končno se je stričeva hčerka začela ukvarjati z Aišo. Stric je dal kmalu Aišo Oplodit in kmalu je imela 4 borderčke. Obdržali so Karo Aišo pa uspavali. Za povrh pa je stric otrokom rekel, da je zbolela. Z mlajššo borderko je isto kot z mamico samo, da je Kara v pesjaku. Na agility ne bosta hodili, na ovčke tudi ne. Mene pa zelo skrbi kaj bo zdej Karo.
Nevem kako naj stricu dopovem, da se je treba z borderjem ukvarjat ne pa ga imeti kot en modni dodatek in se ljudem hvalit, da maš borderja!!!!!! Neutral
Psica je pa (seveda) nerodovniška ne? Daj ti stricu raje povej, da se nerodovniških psov sploh ne pari, kaj šele v takih pogojih!! In da da mamo kar uspavat, pa kaki človek je to, da nima srca in psu najprej "ponudi" tako za en drek življenje, potem pa jo celo uspava?! To je hinavsko in predvsem neodgovorno!
Stricu boš pa to očitno težko dopovedala, ker border sploh ni pes za v pesjak (saj noben ni!), da bi v njem živel mislim, je pes, ki zahteva ukvarjanje minimalno 4 ure dnevno, poleg vse mentalne in fizične zaposlitve, pravega lastnika in aktivnosti!
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 17, 2012 7:50 pm

Pa saj ne morem verjet, da se to dejansko še dogaja Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 3241337815 Kot, da smo v starem veku Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 3241337815 Uboga psička...

Upam, da ti uspe !!! Res žalostno no...

Ali pa če mu napišeš ( prekopiraš) kakšen sestavek o borderjih? Tako, sem jaz naredila za mojo omo, ki je pretepala svojega psa in mi je uspelo. No, jaz sem sama napisala članek in ji ga dala.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Živa&Pika

Živa&Pika


Število prispevkov : 66
Join date : 16/07/2012
Age : 26
Kraj : rudno

Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 1:50 am

Joj res hvala za vso pomoč ker res on je glede borderjev čist neodgovoren. Z mami sva se že hecali naj si kuppi kakega manjšega psa ki nerabi toliko gibanja.
Bom naredila vse, da mu dopovem kaj je BORDER.
vam sporočim kako je bilo!!!

Rada vas mam!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Border Collie( Borderski ovčar)   Border Collie( Borderski ovčar) - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Border Collie( Borderski ovčar)
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» kraški ovčar
» Nemški ovčar
» Škotski ovčar
» Nemški ovčar
» Valižanski ovčar

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 1-
Pojdi na: