Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Cavalier King Charles spaniel

Go down 
+20
Fiamma
Minči
nezzek
tina
Banjusie
Cavalierka
TiNkoo
nika66
anja.
orijen
kristina
lino
tatica
nives
stewert
nikita
rex
roxy
gnjavator
Admin
24 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 7:43 am

Ja, srčko mora imet nujno pregledano...ampak nisem še videla psa, ki bi imel slabo srce....vsaj v SLO ne...
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 7:49 am

Na mojpes. netu ima ena Cavalierčka njen vzdevek je Lynn. Ima Cavalierja Bonija, ki ima paralizo in težave s srčkom in samojeda Sacho še ima. Res moraš paziti pri nakupu Cavalierja. Kako se ti zdi ta psarna:

www.colepeppers.net/novice.html

lp
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 7:52 am

Joja...ne vidim izvidov pregleda srčka...opazim namig...pale
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 7:55 am

Aha... Drugače ta psarna ima meni tudi lepe pse, izvide srčka sem zasledila tukaj:

www.rotti-kingdom.com/darling.html
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 8:01 am

ja, ta gornja je ena mojih najljubših! Smile
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 8:06 am

Super Very Happy Meni se tudi zdijo vredu ja Wink
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
tina




Število prispevkov : 4
Join date : 03/11/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 9:53 am

Krasni psi res so lepi. A veliko lajajo? Namreč poznam jih nekaj ko sploh ne lajajo, kolikor sem videla. Zadnjič pa sem srečala enega, ki je zelo lajal.
Nazaj na vrh Go down
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 8:31 pm

Po mojem je odvisno od posameznika. Naši znanci so šli po enega v Nemčijo, psi so ogromno lajali, on pa sploh nič.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 9:46 pm

In seveda od vzgoje Wink Nekateri so napačnega mnenja, da se malih psov ne rabi vzgajati... Totalen mit in neresnica.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
nezzek

nezzek


Število prispevkov : 58
Join date : 02/12/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 3:20 am

Kavalirsko sceno zdaj že poznam malo bolj podrobno saj jih že več kot leto dni redno razstavljam pri nas in v tujini. Sodelujem s psarno Summer's Line katere linke sem že opazila da ste lepile.
Osebno moram rečt, da je cavalier pasma ki ima trenutno največ legel in povpraševanja a žal je kvaliteta teh psov po večini slaba.
Mojca Korošec (psarna summers line) moram rečt da res lepo dela s svojimi in je tudi uvozila kar nekaj dobrih psov. Všeč mi je njen odnos do psa in skrb do pasme, saj ima vse pse pregledane za potrebne bolezni in so tudi karakterno ustrezni. Tudi za legla je odlično preskrbljeno, sem bila že tam tudi v času mladičkov in so noro luštni. Smile

Sicer pa ima v solastništvu tudi mladega a izredno perspektivnega samca, ki mislim, da lahko rečem, je top winning samec tu v sloveniji ta trenutek. Pripeljala pa ga je iz nemčije lani septembra če se ne motim. Res krasen karakterno in tudi vizualno. Tak kot si jaz predstavljam da cavalier mora bit. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://doghandler-neza.yolasite.com/
Minči




Število prispevkov : 12
Join date : 05/05/2012

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeSob Maj 05, 2012 8:30 am

kaj pa Mojca Longar? Je vredu vzrediteljica? Na mojpes.net jo najdete pod cavalier king charles spaniel vzreditelji in psarne.

Ima kdo izkušnje?
Nazaj na vrh Go down
Pia12345
Gost




Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Cavalier King Charles Španjel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 9:28 pm

Daan Smile

Js si ful želim enga tazga psa. In men je mami rekla da za psa da samo 100 eurou največ. Ampk js pa vem da je ta pasma zlo draga in res nebi rada mela mešančka No . A ma gdo kšn predlog ?? Smile .
Sprejmem tud predlog za drugo pasmo ,samo more bit družinski pa zlo energetski . pa da ni velik pa kosmat. In da se ne slini tongue

hwalla že za unaprej Wink
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 9:34 pm

Pozdravljena Pia Very Happy Kot prvo vabljena, da se registriraš na forum Wink

Drugič pa Wink Poskušaj mamo pripričati, da pri nakupu nerodovniškega psa ne prihraniš prav NIČ. Kvečjemu zmečeš več pri veterinarjih. No, ni nujno lahko imaš srečo na loteriji, ampak je ogromno primerov, ko so kužki obolevali... Prosim pokaži ji te članke:

https://psi123.slovenianforum.com/t176-rodovnik-dileme-ob-nakupu-psa
https://psi123.slovenianforum.com/t188-kako-ne-kupiti-psa
https://psi123.slovenianforum.com/t338-resnica-o-rodovniku
https://psi123.slovenianforum.com/t187-pravljica-o-cistokrvnem-psu-brez-rodovnika
Verjetno veš kaj podpreš z nakupom nerodovniškega psa? Pasje farme... Od tod izvirajo nerodovniški psi. Psičke kotijo natrpane v majhnih kletkah kot proizvodni stroji, dokler ne poginejo... Žal... Če vpišeš na google " puppy mills" ti bo vse jasno... Sad

CITIRAM moj postt iz pesjanarja, kjer sem želela nekaterim objasniti nekatere stvari:




Ne nobeden nima NIČ proti mešančkom, nobeden! Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Smiley Oh ja imamo pa proti ljudem, ki jih producirajo! Saj so jih zavetišča prepolna! Z nakupom nerodovniškega psa podpiraš tole:

http://www.saawinternational.org/puppymills.htm

In zato nobeden ne podpira takšnih, ki kopujejo in producirajo takšne pse! Ker jih je preveč zavrženih, mučenih, na verigah....

In
ne, niti niso vsi vzreditelji vestni in vredu, zato pa JE NA LJUDEH, DA
SE POZANIMAJO PRI KOM KUPIJO PSA! Ker tudi pri registriranih
vzrediteljih se najdejo ta slabi. Če pa ljudje niso pol toliko, da bi
preverili rodovnike (prednike, bolezni, ki so na rodovnikih zapisanih)
potem pa nevem no... Če ti je ŠKODA ATI ZA ŽIVO BITJE-kako lahko potem
daš toliko za avto npr.? Pes je ja živo bitje, ki te spremlja 10 in več
let... In ja, pes je luksuz in za seboj prinese stroške! Kako boš potem
plačeval kakovostno hrano, opremo, pri veterinarjih zmetal več denarja
kot za nakup psa... Mi smo za našo NErodovniško psičko 3x preplačali
ceno rodovniškega, žal...

Tudi od fanta pes, pri 4 letih (!!!) displazija kolkov Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Rolleyes
Žal... Se zgodi tudi pri rodovniških, ampak glede na to, da so pri
rodovniških psi pregledani ( kolki, srce, komolci, pogačica, oči)
odvisno od pasme, je potem veliko manjša možnost za nastanek teh
bolezni... Za katere so bili psi pregledani.
Moja psička pri 4
letih, dala skozi v ENEM mesecu dve operaciji..... Preden pišete, da je
rodovnik le list papirja si vsaj kaj preberite. Potem od sosede buldog
displazija kolkov pri ENEM LETU! Od kinologinje Iris Smolković
nerodovniški "samojed" displazija kolkov... Od prijatelja nerodovniški
beagle težave s srcem... Pa koliko dokazov potrebujete? Da ne razlagam
koliko se jih skoti čisto Atipičnih in nepodobnih pasmi, potem pa si
prodajalci zmišljujejo finte " midi" "maxi" ali "midi". Omg...

Zadnjič
sem glih šla v dvigalo, srečam gospo, ki so jo preprodajalci okrog
prenesli in so ji zagotovili, da je njena kao " čivava", " TIKI čivava"
ker NI podobna čivavi, in so pač na tak način želeli vse prikriti... In
ženska je še nasedla in verjela Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Rolleyes Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Rolleyes Saj ne moreš verjeti...

Na bolhi.... Vsak drug oglas LAŽ, nategovanje ali preprodaja! Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Rolleyes
Parijo psice pri enem letu ( po zakonu kaznivo), oddajajo mladičke pri
SAMO 5 tednih ( govorim iz lastnih izkušenj, nam so dali psičko pri 4 in
pol).

Žal... Dokler bodo ljudje kupovali, bodo preprodajalci
živeli... In dajte si 1x vtepst v glavo, da " čistokrvnih psov brez
rodovnika" NI! Ker ne veš porekla, nimaš dokazov, ne moreš dokazati
ničesar! In če imata starša rodovnik mladički pa ne:
Ste se vprašali zakaj mladički niso dobili rodovnika? Zakaj starši niso dobili vzrejnega dovoljenja?
-
Lahko, da eden od staršev ( ali celo oba) odstopa od standarda, tako,
da je dobil vzrejno prepoved. Lahko, da je nosilec dednih napak.
-Lahko, da ima kakšne zdravstvene težave s kolki, srcem, pogačico itd.
- Pes ali psica ne kaže tipičnih lastnosti, ki so značilne za pasmo.
Kaj pa če je moj pes bil po številu deveti in zato ni dobil rodovnika?
To
je ena velika LAŽ! Da bi mladičke lažje prodali se vam prodajalci iz
oglasnikov na dolgo in široko lažejo. Vsi mladički v leglu dobijo
rodovnike- če imata starša vzrejno dovoljenje.

Se zavedam, da so tudi pri rodovniških psih lahko ta slabi, da se
najdejo napake, slabosti, hibe... Ampak kaj pa pri nerodovniških? Je
tega še veliko, veliko več, vsaj za moje pojme. Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Smiley
Se pa strinjam, da tudi rod. vzreja ni perfect in verjetno nikoli ne
bo. Je pa veliko več možnosti za zdravega psa in še podpiraš ne puppy
millov, seveda če kupiš pri vestnem vzreditelju. Poznam kar nekaj slo
vzrediteljev rod. psov, ki se res trudijo s svojo pasmo. Ki jim je mar
za zdravje Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Tongue
Čim več takšnih. Medtem ko ne poznam prav nobenega z nerodovniškimi
psi, ki bi psici VSAJ slikal kolke... Ali se trudil vzrejati, da bi
ohranjal pasmo takšno kot je.

Upam, da sem razlasnila vsaj nekatere stvari... Lep pozdrav.
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Banjusie

Banjusie


Število prispevkov : 741
Join date : 03/11/2011
Age : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 9:35 pm

Pia12345, upoštevaj velike začetnice in slovnico! Wink

Če želiš čistokrvngea psa, pa mama noče dat denarja je najboljša rešitev da začneš služit oz. šparat. Pri tem je veliko v pomoč žepnina. Je pa tudi res, da ne boš hitro zbrala denarja, zato predlagam da čas izkoristiš za podrobneje učenje o pasmi. V temi Kako izbrati primerno pasmo? opiši svoj način življenja, pa ti bomo lahko lažje pomagali o izbiri primerne pasme.
Nazaj na vrh Go down
http://dakotaspirit.weebly.com/
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 9:45 pm

Pia, smem vprašat, koliko si stara?
Kot je že Banjusie napisala, začni šparat denar. S starši se dogovori, da boš doma postorila določene stvari in ti vsakič dajo na stran neko majhno vsoto denarja. Izkoristi vse rojstne dneve in druge praznike in reči, da nočeš nobenega darila, naj ti raje dajo kaj dnarja, saj šparaš za psa. Pa ne pričakovat, da boš za psa našparala v enem letu (no, možno je, odvisno koliko dobivaš za rojstni dan, kako se boš potrudila s šparanjem, ...).
Če že hodiš v srednjo šolo, potem ti ne bo problem si najdet poletno delo, kjer boš še dodatno nekaj zaslužila.
Zavedaj se, da je pes strošek tudi dolgoročno in se dobro pogovori s starši, ali bodo pripravljeni finansirat (po potrebi) kakšne večje veterinarske stroške (recimo sterilizacija ali kastracija, ali celo kakšno operacijo, če pride do kakšne poškodbe - upajmo, da ne, ampak vedno obstaja možnost), kvalitetno hrano, opremo, šolanje, ...
Pes ni igrača in se je treba zavedat, da že pri rednem "vzdrževanju" gre 100€ kot nič! Cepljenje proti steklini na primer stane približno 30€, kar pride v poštev 1x letno, potem imaš še kombinirano cepljenje, ki stane tudi približno toliko, ki pa ni obvezno, ampak zelo priporočljivo, sredstva proti parazitom tudi nanesejo svoje (več kot 50€ letno), sterilizacija/kastracija (pride za psa take velikosti čez 100€), kvalitetna hrana (nebi vedla koliko znese na mesec, ampak računaj okoli 50€ ali več za takega psa), oprema - posteljca, povodci, posodice, vrečke za pobiranje iztrebkov, ... Ni malo, tako da če sama niso zmožna imet na strani določeno količino denarja in starši niso pripravljeni v celoti (ali vsaj večinoma) prevzet (finančno) skrb za psa, raje ne vztrajaj preveč in si psa zamisli, ko boš na samem in imela službo. Ali pa vsaj poleti delala, da ga boš lahko čez leto (vsaj delno) prežiljala.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
i love dogs<3




Število prispevkov : 35
Join date : 23/01/2013

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimePon Maj 06, 2013 3:05 am

Meni so ti psi zelo ušeč,Ampak nekaj ne razumem.Moja prijateljica ima psa iste pasme no pravi vsaj da bi bil.No,rekla mi je da so ga kupili pri prijateljih in rekla da sta oba starša bila pasme cavalier king charles španjel z rodovnikomprijatelji so jim tudi dokazali da imata starša rodovnik in opravljene vse zdravstvene potrebo,nato pa so jim rekli da njihov mladič nima rodovnika kako je to mogoče če pa sta ga oba starša imela?

Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimePon Maj 06, 2013 7:13 am

O tem smo pa že veliko debatirali, bi si lahko prebrala... Ampak mi ni težko še enkrat Razz Če imata oba starša rodovnik sploh ni nujno da ga ima tudi mladič - za to je potrebno, da imata vzrejni pregled; na vzrejnem pregledu preverijo videz in tudi karakter, potem pa so tukaj še obvezni zdravstveni testi, ki morajo biti pozitivno opravljeni. Kako pa veš, da so bili tisti rodovniki res od tistih dveh psov? Lahko bi vzeli katerega koli in bi bilo, ali pa ga doma izdelali... Sicer pa bi mogla povedati natančneje, ker marsikateri vzreditelj reče da so psi zdravi, pa je to potrdil en kmečki veterinar na petnajst minutnem pregledu. Razz
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sara&Poppy




Število prispevkov : 1
Join date : 16/06/2014

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimePon Jun 16, 2014 11:26 am

Jaz sem imela dva kavalirčka. Bonija ki mi je že umrl in sedaj imam Poppyja. Kavalirji kljub boleznim so čudovita pasma in je ne zamenjam za nobeno drugo. :-* Kavalirji so igrivi, družabni psi ki se radi crkljajo in svoje lastnika obožujejo. Absolutno pa pravi kavalir je le tak z rodovnikom in tudi jaz priporočam nakup le pri preverjenem vzreditelju. So pa krasni psi in jaz jih obožujem. <3 :-*
Nazaj na vrh Go down
Kavalir




Število prispevkov : 1
Join date : 28/11/2016

Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitimePon Nov 28, 2016 5:26 am

Močno odsvetujem summers line (Mojca Korošec), govorim iz lastnih izkušenj. Prodaja pse brez kupoprodajne pogodbe, ima večje število legel naenkrat, kar pomeni, da se ne more posvečati kužkom in najbolj žalostno, da obstaja velika verjetnost, da vam bo prodala psa, ki ima dedno bolezen. Če jo vprašate za zdrav.dokumentacijo psov, vam je ne bo pokazala. Skratka, močno odsvetuem!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cavalier King Charles spaniel   Cavalier King Charles spaniel - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Cavalier King Charles spaniel
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Cavalier King Charles Spaniel - mladički
» Cavalier King Charles spaniel-leglo

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: O psih :: Pasme :: FCI 9-
Pojdi na: