Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Pomoč pri seminarski nalogi=)

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Lunien




Število prispevkov : 6
Join date : 10/10/2012

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSre Okt 10, 2012 3:39 am

Ker se mi zdi ta forum dovolj poljuden, bi vas, ki ste verjetno bolj
'globoko' v kinologiji, prosila za pomoč: študiram slovenski jezik in
književnost in za seminarsko nalogo raziskujem novo besedje na področju
kinologije (se pravi vse v zvezi z vzrejo, razstavljanjem, vzgojo,
pasmami).
Zadeva je čisto enostavna: potrebujem kar se da veliko
izrazov s tega področja, po možnosti takih, ki še niso registrirani v
Slovarju slovenskega knjižnega jezika. Tak primer je npr. beseda odpoklic, ki je v SSKJ sicer registrirana, vendar ni navedenega pomena v 'pasjem kontekstu'.
Torej,
kar koli vam pade na pamet, kakršen koli specifičen izraz s kinološkega
področja (lahko gre tudi za tujko), bi mi bilo zelo v pomoč, če ga
navedete v to temo. Sicer sama že nekaj znanja s tega področja imam,
redno tudi prebiram Kinologa in revijo Moj pes (zato sem se tudi
odločila za tako temo v seminarski), ampak ker bi rada res čim širši
nabor besedja, mi bo v zelo pomoč še kakšen predlog z vaše strani.

Že vnaprej hvala za pomočSmile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSre Okt 10, 2012 5:43 am

Latinski izrazi (kar se tiče veterine) ti tudi prav pridejo?
Sicer mislim, da je tudi kar nekaj poslovenčenih izrazov (spet iz veterine), ki po moje niso v SSKJ-ju. Če te to tudi zanima, povej, pa ti jih lahko nekaj napišem.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 6:47 am

shaping, luring, targeting (to so pač metode pozitivne motivacije), klikanje, kliker, agility, rally obedience, osnovni položaj (ob vodnikovi nogi, predstopnja za poleg), poleg (mogoče to ni ravno slovnično pravilno, pa vseeno), handlanje (ko vodnik vodi psa na razstavah alli na agility treningu), cufa (tudi to je bolj kot ne slogovno zaznamovano, ampak dejansko se za pasjo gračo namenjeno izključno vlečenju uporablja samo ta izraz, še nisem zaldeila drugega)...

pa mogoče se še česa spomnim Smile
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 7:31 am

Colliny je napisal/a:
shaping, luring, targeting, obedience
To so angleške besede.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 7:52 am

Lunien je napisal/a:

kar koli vam pade na pamet, kakršen koli specifičen izraz s kinološkega
področja (lahko gre tudi za tujko),

Kot tujko jaz razumem tudi TUJE besede, torej neslovenske. Poleg tega pa niso samo to angleške besede, sem jih še več naštela, če smo že pri tem. Wink
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimePet Okt 12, 2012 5:18 am

Colliny je napisal/a:
Lunien je napisal/a:

kar koli vam pade na pamet, kakršen koli specifičen izraz s kinološkega
področja (lahko gre tudi za tujko),

Kot tujko jaz razumem tudi TUJE besede, torej neslovenske. Poleg tega pa niso samo to angleške besede, sem jih še več naštela, če smo že pri tem. Wink
Vem, da si jih več naštela, zato sem pa samo te dal v quote. Če študira slovenski jezik v čem je pol point, da uporabi v seminarski angleške besede? Vem, da se te besede uporabljajo v kinologiji, ampak le nelogično se mi to zdi. Žal je slovenščina tako bedn jezik, da si še sami ne moremo ustvarit nekih svojih izrazov in moremo jemat angleške besede, ter besede drugih jezikov. Ampak večinoma angleške. Patetično...
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimePet Okt 12, 2012 7:48 am

ThisIsRandom je napisal/a:
Colliny je napisal/a:
Lunien je napisal/a:

kar koli vam pade na pamet, kakršen koli specifičen izraz s kinološkega
področja (lahko gre tudi za tujko),

Kot tujko jaz razumem tudi TUJE besede, torej neslovenske. Poleg tega pa niso samo to angleške besede, sem jih še več naštela, če smo že pri tem. Wink
Vem, da si jih več naštela, zato sem pa samo te dal v quote. Če študira slovenski jezik v čem je pol point, da uporabi v seminarski angleške besede? Vem, da se te besede uporabljajo v kinologiji, ampak le nelogično se mi to zdi. Žal je slovenščina tako bedn jezik, da si še sami ne moremo ustvarit nekih svojih izrazov in moremo jemat angleške besede, ter besede drugih jezikov. Ampak večinoma angleške. Patetično...

Ja no, ker je Fiamma omenjala latinske izraze, sem pač naštela nekaj angleških, ker težko najdem slovenske, ki (še) ne bi bili definirani.

Ena taka beseda je še APORT, ki je sicer francoskega izvora, je pa to pripomoček za šolanje psov, predmet, ki ga mora pes na ukaz prinesti vodniku, je pa "poslovenjena".

Saj pravim, mogoče se še kakšne spomnim, pa sporočim.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimePet Okt 12, 2012 8:56 am

Saj glih to...slovenščina je zame tak bedn jezik, da mora uporabljat izraze drugih jezikov namesto, da bi imeli svoje izraze.
Drugače pa itak največ izrazov izvira iz angleščine in latinščine, še posebej v veterini.
Ena beseda, ki sem jo izsledil v knjigi - Handler - tisti, ki vodi psa(npr. na pasji razstavi, vodi psa na povodcu)
Nazaj na vrh Go down
Lunien




Število prispevkov : 6
Join date : 10/10/2012

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 6:40 am

No, hvala za pomoč, se je že kar nekaj besed nabralo Smile Tudi angleški izrazi pridejo v poštev, poudarek je pač na področju in izrazih, ki se jih tu uporablja, ne pa na izvoru ...

@ThisIsRandom: očitno sploh ne razumeš koncepta jezika, tvoje izjave so pa žal tako zaostale (19. stoletje), da jih niti ne mislim komentirati.

@Fiamma: ti kar navedi izraze, se bo ziher že našlo kej uporabnega Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 7:29 am

No, če ti pridejo kaj prav. Se bom potrudila spomnit čim več takih, ki imajo direktno veze s psi in tudi vzrejo (dedne bolezni).
Recimo dilatacija (dilatatio) in torzija (torsio - samo mislim, da je pravilen izraz tu volvolus) želodca, displazija kolkov (displasia coxae), (hipertrofična) kardiomiopatija (cardiomiopatia), DNA analize (ne DNK!), stomatitis, parodontalna bolezen (v ang peridontal disease), sterilizacija, kastracija, amputacija (amputatio), parazitoza, ...
No, tko da hitro. Razz Če te zanima kakšen poseben izraz, kar vprašaj.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 7:42 am

Lunien je napisal/a:

@ThisIsRandom: očitno sploh ne razumeš koncepta jezika, tvoje izjave so pa žal tako zaostale (19. stoletje), da jih niti ne mislim komentirati.
Wau ne misliš jih komentirati z tem, da jih komentiraš. Kako si brihtna...
Nazaj na vrh Go down
Lunien




Število prispevkov : 6
Join date : 10/10/2012

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 9:07 am

@thisisrandom
Verjemi mi, da sem Smile

Nisem prišla na forum o psih z namenom, da bom sprožila kreg, kaj šele polemizirala okoli jezika. Če te pa močno zanimajo osnove spreminjanja jezika v času in prostoru ter se tem povezano prevzemanje iz sosednjih/tujih jezikov (verjemi ali ne, to se je dogajalo že v praindoevropščini affraid), mi pa pošlji zs in odprla ti bom vrata v tebi očitno še nepoznan svet.

@Fiamma: hvala Smile

@Colliny: hvala tudi tebi za vse izraze, prov 'cufa' se mi zdi odličen primer, ker gre res za čisto novo tvorjenko (ker gre za novo besedje, ki ga torej v SSKJ ne bomo našli, pridejo v poštev tudi izrazi, ki se vam ne zdijo 'slovnično pravilni', glih te so najbolj zanimivi za analizo Very Happy)
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 9:37 am

Lunien je napisal/a:
@thisisrandom
Verjemi mi, da sem Smile

Nisem prišla na forum o psih z namenom, da bom sprožila kreg, kaj šele polemizirala okoli jezika. Če te pa močno zanimajo osnove spreminjanja jezika v času in prostoru ter se tem povezano prevzemanje iz sosednjih/tujih jezikov (verjemi ali ne, to se je dogajalo že v praindoevropščini affraid), mi pa pošlji zs in odprla ti bom vrata v tebi očitno še nepoznan svet.
In po čem sklepaš, da me močno zanimajo te stvari? Mogoče po tem ko sem napisau, da je slovenščina bedna? Oprosti, mogoče da obvladaš jezik slovenščine, kar pa te ne naredi pametne. Naredi te samo navidez pametno.
Žal ali na srečo me jeziki nikoli niti malo niso zanimali, poznam osnove ki zadoščajo za normalno komunikacijo z ljudmi, kar pa je dovolj za vsakega človeka. Navsezadnje ni važno kateri jezik govoriš ali je to slovenščina, angleščina, ruščina ali celo japonščina, bistvo je komunikacija, jezik je pa le orodje.
Nazaj na vrh Go down
Lunien




Število prispevkov : 6
Join date : 10/10/2012

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 11:24 am

ThisIsRandom je napisal/a:
Lunien je napisal/a:
@thisisrandom
Verjemi mi, da sem Smile

Nisem prišla na forum o psih z namenom, da bom sprožila kreg, kaj šele polemizirala okoli jezika. Če te pa močno zanimajo osnove spreminjanja jezika v času in prostoru ter se tem povezano prevzemanje iz sosednjih/tujih jezikov (verjemi ali ne, to se je dogajalo že v praindoevropščini affraid), mi pa pošlji zs in odprla ti bom vrata v tebi očitno še nepoznan svet.
In po čem sklepaš, da me močno zanimajo te stvari? Mogoče po tem ko sem napisau, da je slovenščina bedna? Oprosti, mogoče da obvladaš jezik slovenščine, kar pa te ne naredi pametne. Naredi te samo navidez pametno.
Žal ali na srečo me jeziki nikoli niti malo niso zanimali, poznam osnove ki zadoščajo za normalno komunikacijo z ljudmi, kar pa je dovolj za vsakega človeka. Navsezadnje ni važno kateri jezik govoriš ali je to slovenščina, angleščina, ruščina ali celo japonščina, bistvo je komunikacija, jezik je pa le orodje.
Po čem sklepam? Ja ne vem, mogoče po tem, ko na veliko pišeš o stvareh, o katerih očitno nimaš pojma, čeprav si nekje globoko v sebi prepričan, da ga imaš? Vsaj tvoje precej samozavestne izjave dajejo tak vtis. In tudi po tem, da se v temi, ki je namenjena nečemu povsem drugemu, ti zabadaš prav v to tebi tako nezanimivo področje in pišeš same nerelevantne komentarje? Sploh pa, če bi bolj pozorno prebral moj prejšnji post, bi mogoče dojel njegovo pragmatično vrednost in spoznal, da je bil poudarek na predlogu, da se temo neha smetiti z brezveznim kreganjem, in ne na predpostavki, da tebe zanima jezikoslovje.
In samo, da razčistimo še glede ostalega: a ti misliš da je študij slovenistike = znanje jezika? Po tem, da študiram slovenistiko, ti sklepaš, da slovenščino očitno obvladam ... A ti misliš, da moraš slovenščino študirat, da jo znaš? Ne obvladam je nič bolj kot ti, pravopisna pravila pa so medtem nekaj povsem drugega, kar z jezikom kot naravnim sistemom nima nobene veze, v okviru študija pa se jim, k sreči, posveča vse manj pozornosti. Slovenščino OBVLADA vsak desetletni otrok. Po tvoji ugotovitvi, da je jezik samo orodje (kar je res), se mi zdi čudno, da tega ne zapopadeš že sam. Znanje jezika in teorija jezika sta dve popolnoma različni zadevi.

Upam, da bo to dovolj Rolling Eyes Ne bi se rada še vnaprej kregala s tabo, iz drugih tem na forumu je razvidno, da si očitno zelo konfliktna oseba, ki dobesedno išče kreg. Zanima me le izrazje s področja kinologije in ne prerekanje z ljudmi, ki v vsako temo (tudi tisto, ki jih v bistvu sploh ne zanima) pišejo samo zato, da z nenehnimi konflikti potešijo svoje skrite potrebe in svetu (forumu) dokazujejo svojo kvaziinteligenco.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeSob Okt 13, 2012 11:18 pm

Lunien je napisal/a:

Po čem sklepam? Ja ne vem, mogoče po tem, ko na veliko pišeš o stvareh, o katerih očitno nimaš pojma, čeprav si nekje globoko v sebi prepričan, da ga imaš? Vsaj tvoje precej samozavestne izjave dajejo tak vtis. In tudi po tem, da se v temi, ki je namenjena nečemu povsem drugemu, ti zabadaš prav v to tebi tako nezanimivo področje in pišeš same nerelevantne komentarje? Sploh pa, če bi bolj pozorno prebral moj prejšnji post, bi mogoče dojel njegovo pragmatično vrednost in spoznal, da je bil poudarek na predlogu, da se temo neha smetiti z brezveznim kreganjem, in ne na predpostavki, da tebe zanima jezikoslovje.
In samo, da razčistimo še glede ostalega: a ti misliš da je študij slovenistike = znanje jezika? Po tem, da študiram slovenistiko, ti sklepaš, da slovenščino očitno obvladam ... A ti misliš, da moraš slovenščino študirat, da jo znaš? Ne obvladam je nič bolj kot ti, pravopisna pravila pa so medtem nekaj povsem drugega, kar z jezikom kot naravnim sistemom nima nobene veze, v okviru študija pa se jim, k sreči, posveča vse manj pozornosti. Slovenščino OBVLADA vsak desetletni otrok. Po tvoji ugotovitvi, da je jezik samo orodje (kar je res), se mi zdi čudno, da tega ne zapopadeš že sam. Znanje jezika in teorija jezika sta dve popolnoma različni zadevi.

Upam, da bo to dovolj Rolling Eyes Ne bi se rada še vnaprej kregala s tabo, iz drugih tem na forumu je razvidno, da si očitno zelo konfliktna oseba, ki dobesedno išče kreg. Zanima me le izrazje s področja kinologije in ne prerekanje z ljudmi, ki v vsako temo (tudi tisto, ki jih v bistvu sploh ne zanima) pišejo samo zato, da z nenehnimi konflikti potešijo svoje skrite potrebe in svetu (forumu) dokazujejo svojo kvaziinteligenco.
Pisanje svojega mnenja ne pomeni, da te neka stvar zanima in tudi ne pomeni, da iščeš konflikt. Če mnenja ne znaš sprejeti ali enostavno ignorirati je to tvoj problem, navsezadnje si pa ti bla tista, ki je prva odreagirala na moj post in pol jas iščem konflikt?... kot sem že v prejšnjem postu napisau...
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeNed Okt 14, 2012 2:30 am

Še nečesa sem se spomnila:

Cik&cap = to se uporablja v agilityju, pomeni pa, da se mora pes čim ožje zaviti okoli blende (aha, blenda je še en tak izraz, to je stranica preskoka pri agilityju) Smile
Nazaj na vrh Go down
Lunien




Število prispevkov : 6
Join date : 10/10/2012

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeNed Okt 14, 2012 3:26 am

@random

No, sicer sem že mislila nehati, ampak ker vidim, da očitno komaj čakaš vsak moj odgovor (to je razvidno iz tvojih hitrih odzivov na vsak moj post v temi, ki se nanaša na tebi tako neljubo področje), ti bom ustregla še tokrat Smile Samo da razjasniva nekaj stvari, da ne bo kasneje prihajalo do napačnih interpretacij.

1. Da si konflikten je razvidno iz vseh tvojih replyjev na forumu, skoraj je ni teme, v kateri se ne bi ti z nekom kregal - v komu je zdej problem? Tvoji izredno agresivni čustveni odzivi na vsako nestrinjanje s tvojim mehiškim idolom so naravnost smešni. Patetično je tudi to, da je tvoje edino retorično sredstvo žaljenje oz. poniževanje sogovornika in njegove pameti, čeprav ga v resnici sploh ne poznaš. To počnejo samo še v SDS-u.
2. Nič ni narobe, če izražaš svoje mnenje, dokler ga znaš utemeljiti. Ti ga nisi utemeljil (nisi utemeljil, kaj je narobe s tem, da slovenščina prevzema iz drugih jezikov; seveda nisi utemeljil, ker tega niti ne znaš in ne moreš utemeljiti). To je tako, kot bi jaz pri matematiki rekla, da se pa meni zdi, da dva plus dva ni štiri ampak je pet, ker je to pač moje mnenje. In da ti dam še bolj nazoren primer: predstavljaj si, da jaz zdej uletim v eno temo o vzgoji psov in začnem neutemeljeno udrihati po Cesarju Millanu in njegovih metodah, na pasjo psihologijo se ne spoznam preveč, še več, sploh me ne zanima. Verjetno ne bi bil kar tiho, bi bil? In verjetno mi ne bi rekel "sprejmem tvoje mnenje, čeprav vem, da o pasji psihologiji sicer nimaš pojma in bi ti lahko vsaj na sto načinov dokazal, da nimaš prav".

Seveda ne pričakujem, da se bo ta spor sploh kadarkoli končal, predvidevam, da bo temu postu spet sledil nov in precej hiter odgovor ... Hvala vsem za vse izraze, mislim, da sem jih zdaj nabrala že dovolj (če pa se kdo še česa spomni, naj pa kar napiše), tako da se lahko mirno odlogiram s foruma, pa bo volk sit in koza cela.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeNed Okt 14, 2012 4:56 am

Lunien je napisal/a:
@random

No, sicer sem že mislila nehati, ampak ker vidim, da očitno komaj čakaš vsak moj odgovor (to je razvidno iz tvojih hitrih odzivov na vsak moj post v temi, ki se nanaša na tebi tako neljubo področje), ti bom ustregla še tokrat Smile Samo da razjasniva nekaj stvari, da ne bo kasneje prihajalo do napačnih interpretacij.

1. Da si konflikten je razvidno iz vseh tvojih replyjev na forumu, skoraj je ni teme, v kateri se ne bi ti z nekom kregal - v komu je zdej problem? Tvoji izredno agresivni čustveni odzivi na vsako nestrinjanje s tvojim mehiškim idolom so naravnost smešni. Patetično je tudi to, da je tvoje edino retorično sredstvo žaljenje oz. poniževanje sogovornika in njegove pameti, čeprav ga v resnici sploh ne poznaš. To počnejo samo še v SDS-u.
2. Nič ni narobe, če izražaš svoje mnenje, dokler ga znaš utemeljiti. Ti ga nisi utemeljil (nisi utemeljil, kaj je narobe s tem, da slovenščina prevzema iz drugih jezikov; seveda nisi utemeljil, ker tega niti ne znaš in ne moreš utemeljiti). To je tako, kot bi jaz pri matematiki rekla, da se pa meni zdi, da dva plus dva ni štiri ampak je pet, ker je to pač moje mnenje. In da ti dam še bolj nazoren primer: predstavljaj si, da jaz zdej uletim v eno temo o vzgoji psov in začnem neutemeljeno udrihati po Cesarju Millanu in njegovih metodah, na pasjo psihologijo se ne spoznam preveč, še več, sploh me ne zanima. Verjetno ne bi bil kar tiho, bi bil? In verjetno mi ne bi rekel "sprejmem tvoje mnenje, čeprav vem, da o pasji psihologiji sicer nimaš pojma in bi ti lahko vsaj na sto načinov dokazal, da nimaš prav".

Seveda ne pričakujem, da se bo ta spor sploh kadarkoli končal, predvidevam, da bo temu postu spet sledil nov in precej hiter odgovor ... Hvala vsem za vse izraze, mislim, da sem jih zdaj nabrala že dovolj (če pa se kdo še česa spomni, naj pa kar napiše), tako da se lahko mirno odlogiram s foruma, pa bo volk sit in koza cela.
Aja si pogledla vseh mojih 200 postov, da veš da v vseh iščem konflikt? A tudi v temah, ki sem jih objavil sem iskau konflikt? Zakaj jemleš moje mnenje, da je slovenščina meni bedn jezik tak osebno? Vsaj zgleda tako.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeNed Okt 14, 2012 4:58 am

Prosim, da se v bodoče nehate prerekat, ker to ne vodi nikamor! Vsak ima svoje mnenje in prosim spoštujte ga in ne napadati vsakega, ki ni enakega mišljenja, kot vi. Mislim, da ThisIsRandom ni mislil nič slabega in da tudi pri njegovem mehiškem vzorniku ve kaj govori, pa ok, to zdaj ni važno, point je, da se nehate prepiratiPomoč pri seminarski nalogi=) 1940658580Lep pozdrav!
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Lunien




Število prispevkov : 6
Join date : 10/10/2012

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeNed Okt 14, 2012 5:34 am

Ni problema. Ker sem že dobila, kar sem iskala, se lahko temo zaradi mene zaklene/zbriše, da ne bo še bolj smetila foruma.
Za vse povzročene nevšečnosti se opravičujem, resnično nisem prišla na tale forum, ki mi je sicer čisto simpatičen in sem tudi sama našla že marsikatero uporabno stvar v ostalih temah (ja, tudi od randoma, se čisto strinjam, da svoje področje obvlada in tudi sama nimam sicer čisto nič proti njemu, niti ne proti 'mehiškemu vzorniku'), z namenom, da bom odpirala spore. Ampak mimo primitivnih komentarjev enostavno ne morem (mislim, da sem že dovolj utemeljila v prejšnjih postih).

Lp
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 1008
Join date : 09/10/2011

Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitimeNed Okt 14, 2012 5:39 am

Aja še to Pomoč pri seminarski nalogi=) 1940658580 Ne bom brisala teme in nič naj ostane, bo morda komu prišla prav Pomoč pri seminarski nalogi=) 1940658580

Pozabimo zdaj na vse skupaj in se "normalno" pogovarjajmo naprej Pomoč pri seminarski nalogi=) 1940658580
Nazaj na vrh Go down
https://psi123.slovenianforum.com
Sponsored content





Pomoč pri seminarski nalogi=) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri seminarski nalogi=)   Pomoč pri seminarski nalogi=) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Pomoč pri seminarski nalogi=)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» PROSIM ZA POMOČ !
» Prva pomoč
» Društvo za pomoč hrtom
» pomoč→spletna stran
» FORUM ZA POMOČ BREZDOMNIM PSOM

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Razno-
Pojdi na: