Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Cesar Milan-Šepetalec psom

Go down 
+3
Hov-hov
Simi2
Admin
7 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeSob Okt 20, 2012 6:22 am

S tem agiltyjem sem hotela reči, da psi niso šolani po CM pa še vedno ne gledajo samo v žep (sem sama če ne drugo od Silvie Bu videla tudi ko ni na agilityju in ne normalno med ljudmi pa tudi takrat ne gleda v žep Razz).
Ne razumem dobro tistega dela, da se težave odpravljajo do koder se jih da tolerirati... Question Meni se zdi da je nekaj na tem...
Citiram :
Pri psu se vedno da odpravit vsak problem.Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 1940658580
Če ni povezano z zdravjem (psi so namreč lahko napadalni tudi iz zdravstvenih razlogov)...
Nikakor pa ne razumem, zakaj ljudje, če vedo, da njihovega psa briketi ne zanimajo kot priboljški učijo ravno z njimi, seveda po obroku, jim jih prav dajejo v gobček, pa čeprav bi se isti pes mogoče veliko hitreje naučil z igračo. Rolling Eyes (saj ne pravim da je to kaj s CM niti s komer od vas)

Pa še nekaj; smem vprašati (kot nepoznavalka podrobnosti CM) zakaj se CM nikoli v oddajah s psi ne igra in jih miselno zaposli? Vedno so samo rolerji, kolesarjenje, tekoči trak... Seveda fizična mora biti, ampak vsaj pri meni je tako, da če nekaj časa (ko sem na tesnem s časom) s psom evčinoma samo hodim na sprehod, pa ga ne učim trikov in se na druge, ''ne fizične'' načine zabavam z njim potem ni več tako pozoren name, pojavijo se spet vedenja, ki sva jih že odpravila, na sprehodu ne uboga več tako. Čim spet uvedeva aktivne sprehode z ''delom'' pa tiste težave spet izginejo. Pri meni pa je tudi tako, da se zelo hitro razjezim in kričim, uporabim silo..., zato se moram pri psih zadrževati. In če mi kdaj prekipi in uporabim več sile kot običajno takoj opazim, kako pes ni več takšen kot je bil prejšnji dan, ko sem bila zelo dobre volje in nisme uporabila nič sile (seveda te težave o katerih pišem za normalne ljudi niso važne, ampak jaz kot jaz pač hočem malo več Razz)...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeSob Okt 20, 2012 8:41 am

Airedale10 je napisal/a:

Ne razumem dobro tistega dela, da se težave odpravljajo do koder se jih da tolerirati... Question Meni se zdi da je nekaj na tem...
Citiram :
Pri psu se vedno da odpravit vsak problem.Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 1940658580
Če ni povezano z zdravjem (psi so namreč lahko napadalni tudi iz zdravstvenih razlogov)...
Nikakor pa ne razumem, zakaj ljudje, če vedo, da njihovega psa briketi ne zanimajo kot priboljški učijo ravno z njimi, seveda po obroku, jim jih prav dajejo v gobček, pa čeprav bi se isti pes mogoče veliko hitreje naučil z igračo. Rolling Eyes (saj ne pravim da je to kaj s CM niti s komer od vas)

Pa še nekaj; smem vprašati (kot nepoznavalka podrobnosti CM) zakaj se CM nikoli v oddajah s psi ne igra in jih miselno zaposli? Vedno so samo rolerji, kolesarjenje, tekoči trak... Seveda fizična mora biti, ampak vsaj pri meni je tako, da če nekaj časa (ko sem na tesnem s časom) s psom evčinoma samo hodim na sprehod, pa ga ne učim trikov in se na druge, ''ne fizične'' načine zabavam z njim potem ni več tako pozoren name, pojavijo se spet vedenja, ki sva jih že odpravila, na sprehodu ne uboga več tako. Čim spet uvedeva aktivne sprehode z ''delom'' pa tiste težave spet izginejo. Pri meni pa je tudi tako, da se zelo hitro razjezim in kričim, uporabim silo..., zato se moram pri psih zadrževati. In če mi kdaj prekipi in uporabim več sile kot običajno takoj opazim, kako pes ni več takšen kot je bil prejšnji dan, ko sem bila zelo dobre volje in nisme uporabila nič sile (seveda te težave o katerih pišem za normalne ljudi niso važne, ampak jaz kot jaz pač hočem malo več Razz)...
In iz kakšnih zdravstvenih razlogov je lahko pes napadalen? Pes lahko postane agresiven, če ni kastriran in se nima možnosti pariti potem se nabira frustracija v njem in slej ko prej izbruhne. Poznamo tudi agresivno obliko pri steklini, ampak to je že čisto nekaj tretjega. Seveda ma pes slabši dan če je v kakšnih bolečinah ali kaj podobnega, ampak to ne pomeni, da mu lahko dovolimo da gre do meje kje je agresiven. Drugače se pa, da pri vsakem psu odpravit kakršnekoli motnje v obnašanju(razen kaki zelo hudi primeri, ki so že tako mentalno poškodovani in zlorabljeni, da jim res ni več pomoči, takšnih primerov je 0,01% vsem drugim se da pomagati) čeprav so ti kinologi pisali v tej reviji nekaj v tem smislu, da odpravlajo težave v obnašanju do mere kjer se da to težavo tolerirati. Npr. skakanje po lastniku.
Kot že veš CM se ukgvarja z rehabilitacijo psov in se sooča z psmi kateri potrebujejo pomoč, torej odrpavlja psi psih težave v obnašanju. Seveda skoraj vedno ga vidiš v oddaji, da prvo pelje psa na sprehod, z rolerji, koesom itd. To pa dela zato, da pes porabi to "toksično" energijo, ki se mu je nabrala. Ampak vedi, da če ima pes navado nekega obnašanja, npr. da ga je strah kakega predmeta bo to odpravljanje te težave in soočanje z tem predmetom katerega se boji za psa največja muka in največji psihološki izziv kaj ga bo kdajkoli imel v življenju. Rehabilitacije je vedno psihološki izziv, večji kot kaka povelja. To je isto kot pri ljudeh nekateri se naprimer bojijo psov (neglede na velikost psa). Nekoga bo zato strah npr čivave in bo soočanje z takim psov za takega človeka velik psihološki izziv medtem ko nekomu drugemu se bo zdelo smešno, da se človek boji takega malega psa.
Upam, da sm napisau dokaj razumljivo. Preveč sm že zaspan....
Nazaj na vrh Go down
Živa&Pika

Živa&Pika


Število prispevkov : 66
Join date : 16/07/2012
Age : 26
Kraj : rudno

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimePon Nov 05, 2012 2:21 am

Meni so on zdi res človek, ki je lahko vzor.
Saj da je preštudiral toliko o psih in to, je samo pohvale vredno.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 1:29 am

http://www.pesmojprijatelj.si/aktualno/clanek/cesar-millan
Še CM z druge perspektive (pa da ne bo kdo mislil, da vse to menim zaradi enega samega članka) - pa lahko kdo od njegovih pristašov vsaj prebere, čeprav se ne strinja s člankom. Rolling Eyes Še moje mnenje glede tega; kar je prikazano na posnetku je zame obupno, npr. če se pes boji iti po stopnicah ga daš na posebno ovratnico in z vso močjo vlečeš gor in vse ostalo... Bi šlo to čisto preprosto s klikerjem in priboljški. Ampak seveda je zato potrebno nekaj časa (psa navaditi na kliker ipd.) in prevsem ni zanimivo za gledalce. In še vedno me ne boste prepričali, da tukaj ni nasilja, da le preusmeri vedenje in brca ni to v pravem pomenu besede ampak le dotik, da si on samo mirno vse prisvoji... In še nekaj: toliko ''promovira'' vzgojo z energijo in ne s priboljški in igračami, ki so pripomočki - ampak on sam pa na psu uporablja vse sorte pripomočkov (ki za psa v nasprotju s prej navedenima niso prijatni), če bi bilo res vse na tej energiji bi potem on vsakega psa lahko prevzgojil brez vseh pripomočkov, kvečjemu mogoče na navadni ovratnici in povodcu za vsak slučaj zaradi varnosti drugih ljudi in živali. Pa rečete, da pes, ki je šolan s pomočjo priboljškov in igrač ne bo delal, če tega ne boš imel - kaj pa psi, ki so šolani z elekrično ovratinco/bodečko/zatezko, pa tudi ne ''ubogajo'' ko je nimajo gor? Poznano je, da psi takoj zaznajo, da je v elektični ovratnici prazna baterija in to seveda s pridom izkoristijo.
Citiram :
In iz kakšnih zdravstvenih razlogov je lahko pes
napadalen? Pes lahko postane agresiven, če ni kastriran in se nima
možnosti pariti potem se nabira frustracija v njem in slej ko prej
izbruhne. Poznamo tudi agresivno obliko pri steklini, ampak to je že
čisto nekaj tretjega. Seveda ma pes slabši dan če je v kakšnih bolečinah
ali kaj podobnega, ampak to ne pomeni, da mu lahko dovolimo da gre do
meje kje je agresiven.
En primer: pes ima poškodovano taco in ga močno boli. Ti ga (pomožnosti premočno) primeš zanjo in pes bo zarenčal (kakšen bolj ''mil'' samo zacvilil, nekateri pa ne). Pa zame to ne pomeni niti, da je pes dominanten niti karkoli drugega, ker mislim da se nam je vsem že kdaj zgodilo, da nas je kdo taknil kjer nas je bolelo pa smo ga nadrli (ali če te zelo boli tudi udarili), čisto samodejno, pa smo še vedno čisto normalni, ''vzgojeni'' ljudje - če že primerjamo.
Citiram :

Lej to je že pasji trening in nima nič veze z CM.
Namreč CM ne uči psov trike in raznih komand. Psi njega ne ubogajo, ker
bi znali neka povelja, ampak ga ubogajo enostavno zato, ker ga vidijo
kot VODJO in kot vodjo ga spoštujejo in ima njihovo zaupanje. Bi se pa
definitivno dalo psa, ki te vidi kot vodjo lažje naučit takšnih stvari,
kot pa po domače rečeno z podkupovanjem z priboljški.
Jaz ne debatiram samo o CM kot človeku (celo vem, da trikov ne uči), ampak nasploh o CM metodi, ki jo uporabljajo ljudje. In ti ljudje v vsakdanjem življenju skoraj nujno potrebujejo, da pes pozna najmanj osnovna povelja. In tudi, če te ima pes za nevemkakšnega alfa domimantnega zaupanega vodja še vedno si mislim da iz tako močne energije brez znakov ne razbere, kdaj bi ti rad sedi, kdaj prostor, kdaj odpoklic, kdaj prinašanje in spuščanje in kdaj ustavljanje na daljavo. Če pes teh povelij ne pozna potem bo življenje z njim težje in v vsakdanjen življenju bo bolje funkcioniral pes (in vodnik), ki jih pozna.

p.s.: zakaj pa skoraj nikogar ki dela po CM ni videti v nobenih pasjih športih? Smile


Pa to temo ste naredili z namenom, da o njem in njegovih metodah debatiramo, tako da se zdaj ne jezit, da (spet) pišem vanjo. In zavedati se moramo, da navsezanje on še vedno to počne za denar in verjetno odaja ne bi bila tako zanimiva za večino, če bi namesto da pse kroti (kot da so pošasti in se prav ustrašiš) delal ''okrog riti v žep'' Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 906938891 kot pravijo oz. počasi, mogoče ne bi šel direktno na težavo, ampak bi bilo pa verjetno dolgoročno bolje...
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimePet Mar 08, 2013 11:47 pm

Ti še vedno ne dojameš razlike med tem kar CM počne in kaj počnejo sodobni kinološki klubi in pasje šole. CM rehabilitira pse, ter trenira lastnike in jih uči kako postati vodja. On se ukvarja z psi, ki že imajo nastale težave in z psi, ki so daleč v "rdeči coni", kot on sam temu pravi. Medtem ko se v pasjih šolih ukvarjajo z psi od začetka, ko so še mladiči. Vsaj večinoma, ali pa še nimajo ali niso tako daleč z motnjami v obnašanju. Nič ni narobe z metodo pozitivne motivacije, ki jo uporabljajo pasje šole, ampak vedi da se pasje šole ukvarjajo z bolj milimi psi na katerih pozitivna motivacija deluje. CM se pa z milimi psi večinom ne ukvarja, zato takšna metoda nikoli nebi pri teh psih uspela.
Verjemi, da če bi v pasjo šolo dobili psa, ki je naprimer daleč v "rdeči coni", ki ima edini cilj ko vidi psa ali človeka, da ga ubije, pozitivna motivacija takšnemu psu ne bi kaj dosti pomagala. Psi so pa tako ali tako po naravi krdelne živali in potrebujejo samozavestno, mirno in odločno vodjo.
Nazaj na vrh Go down
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 09, 2013 3:01 am

Wookie je napisal/a:
Ti še vedno ne dojameš razlike med tem kar CM počne in kaj počnejo sodobni kinološki klubi in pasje šole. CM rehabilitira pse, ter trenira lastnike in jih uči kako postati vodja. On se ukvarja z psi, ki že imajo nastale težave in z psi, ki so daleč v "rdeči coni", kot on sam temu pravi. Medtem ko se v pasjih šolih ukvarjajo z psi od začetka, ko so še mladiči. Vsaj večinoma, ali pa še nimajo ali niso tako daleč z motnjami v obnašanju. Nič ni narobe z metodo pozitivne motivacije, ki jo uporabljajo pasje šole, ampak vedi da se pasje šole ukvarjajo z bolj milimi psi na katerih pozitivna motivacija deluje. CM se pa z milimi psi večinom ne ukvarja, zato takšna metoda nikoli nebi pri teh psih uspela.
Verjemi, da če bi v pasjo šolo dobili psa, ki je naprimer daleč v "rdeči coni", ki ima edini cilj ko vidi psa ali človeka, da ga ubije, pozitivna motivacija takšnemu psu ne bi kaj dosti pomagala. Psi so pa tako ali tako po naravi krdelne živali in potrebujejo samozavestno, mirno in odločno vodjo.
Se strinjam.
Meni je kliker super za učenje trikov,ampak vsakega psa ne moreš prevzgojiti s klikerjem,poznam nekaj primerov.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 09, 2013 8:00 am

Sicer (še dobro) nimam osebnih izkušenj s prevzgojo s klikerjem - ampak odvisno, kakšno prevzgojo misliš (kaj je pravzaprav težava) in pomoje se da - ampak moraš res znati. In spet - pozitivna motivacija nikakor ne pomeni popuščanja, nedoslednosti in podkupovanja, razumljivo je, da s tem psa nikakor ne boš prevzgojil. Sicer pa, meni je to poznavanje nekaj primerov malo mimo, ker če nisi res v tisti situaciji ne veš točno kaj se je dogajalo in kako so delali. Hov hov, lahko malo opišeš te primere - kako so prevzgajali s kliker metodo in kako s CM metodo?
Sicer pa je nekaj čisto drugega kliker metoda in šolanje s pomočjo klikerja - šolanje s pomočjo klikerja je ubistvu to, da ob pravilnem vedenju pritisneš na napravico in daš priboljšek, kliker metoda pa je še mnogo več (in zanjo niti kliker ni nujno potreben), je celotna filozofija.
Na to še nisem dobila odgovora, pa bi prosila za pojasnilo; Smile
- 2 primera: pes vleče na povodcu, pes renči ko se približaš posodi s hrano. Kako to (grobo povedano) rešuje CM? Ko pes povleče ga povleče nazaj, ''ššššš'' in ga brcne (vem, izraz vam ni všeč - pa povejte kako se drugače izraziti, zame pač brca tisto je, kakorkoli obrneš). Ampak lahko bi naredil čisto preprosto - ustaviš se vsakič, ko pes povleče. Vem, dolgotrajno, na začetku hodiš po korakih. Ampak vsak pes bo prej ali slej ugotovil, da se mu vlečenje ne izplača. Zakaj je torej za takšno vedenje, kot je vlečenje na povodcu (s tem ima probleme veliko psov) treba uporabiti takšno silo, da se obenem tudi niči odnos vodnik-pes, ko pa se da to čisto elegantno rešiti, da pes sam ugotovi kaj mu prinaša nagrado in čemu sledi odsotnost nagrade? In še drugi primer - čuvanje hrane; jaz bi naredila tako (mi pa ni treba, ker več dam na preventivo): ukineš hranjenje iz posode, hraniš samo iz roke in brikete mečeš (trikci, vaje, igre, food circut, it's yer choice...). Obenem krepiš odnos vodnik-pes in vadiš. Počasi uvedeš posodo - najprej vržeš noter samo en briket in jo držiš v roki. Vsak briket daš posebej noter. Potem jih daš vedno več, posodo v roki spuščaš proti tlom. Potem sam vadiš približevanje in je rešeno, brez kakršne koli uporabe sile, namesto da si potem pogrižen, saj potem pridelaš namesto psa, ki renči ob hrani agresivneža do človeka (in če imaš ravno ''srečo'' dobi oznako nevaren pes). No ubistvu razumem zakaj to - ker ne bi bilo zabavno in vznemerljivo za gledalce, če bi delali počasi in postopoma, ljudje veliko raje gledajo nekega krotilca psov ki zmore vse popraviti v 5 minutah. Crying or Very sad

- pravite, da priboljški niso v redu, ker te pes uboga samo ko jih imaš, ko jih nimaš pa ne, pomembna je energija. Ampak saj ravno CM uporablja en kup pripomočkov (bodečka, zatezka, električna ovratnica, tista proti vlečenju...) - ampak kaj ni potrebna le energija, pes te brez njih itak ne bo ubogal? Rolling Eyes In res reče marsikdo, da pes ko ima električno ovratinco uboga, ampak že ko je baterija prazna je s tem konec.


In ne, ne mi zdaj reči ne da se mi brat, itak ne razumeš in ne znaš brat - bi prosila za konkterne argmente zakaj je v tistih 2 primerih tako nujna uporaba sile in zakaj le CM uporablja toliko pripomočkov, ko pa je vendar le energija?


Pa jaz se nimam za ''100% klikerašico'', niti za kaj drugega. Še vedno uporabljam veliko klasike - ampak klasika in CM je zame nekaj čisto drugega in klasika mi je čisto ok. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 09, 2013 11:27 pm

Glede tistega s hrano.Poznam enega psa ki je agresiven,tako ob hrani kot drugod.Pa so poskusili z veliko metodami tudi z roke in kaj se je naredilo pes jih je ugriznil ko so mu dajali iz roke(primera ne poznam podrobno,ampak vem da jih je ugriznil).
Zgoraj si napisala da je pri trikcih pomembna energija,da te pes uboga brez pribolškov.Ampak pes te ne bo ubogal če ne boš njegov vodja,če bo pes mislil da je on vodja te ne bo ubogal.Sosedov pes naprimer uboga samo če so pribolški,in to zato ker jih nima za vodjo.Se pa glede energije strinjam.
Se mi pa zdi da s telimi brcami malo pretiravate,saj pse ne brca kot žoge.On ga samo butne(pa tudi ne kot nek predmet).
Poznam pa še en primer agresivnega psa.Pri sosedih so imeli dobermana ki je ugriznil vsakega ki je prišel mimo.Potem pa je enkrat k njim na obisk prišel nek gospod.Pes ga je seveda hotel ugrizniti,on pa je psa prijel za ovratnico in ga dvignil in pes je takoj umiril,od takrat naprej ni pes nikogar več ugriznil.Je res psa grdo prijel ampak je bilo pa učinkovito in če takrat ne bi prišel ta gospod k njim bi psa verjetno usmrtili.
Nekateri ki vam ni všeč CM in o njem govorite samo grde stvari,pa nikoli ne napišete kakšne dobre o njem.Je rešil že veliko psov pred usmrtitvijo in veliko jih je po zavetiščih prevzgojil da so jih potem lahko posvojili.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 09, 2013 11:59 pm

Bom kar citirala in odgovarjala spodaj da bo bolj pregledno. Smile
Citiram :

Zgoraj si napisala da je pri trikcih pomembna energija,da te pes
uboga brez pribolškov.Ampak pes te ne bo ubogal če ne boš njegov
vodja,če bo pes mislil da je on vodja te ne bo ubogal.Sosedov pes
naprimer uboga samo če so pribolški,in to zato ker jih nima za vodjo.Se
pa glede energije strinjam.
Ne samo pri trikcih, ampak povsod, ko delaš s psom! In jaz niti ne zahtevam, da me trikce (v pravem pomenu besede) uboga, ko nimam priboljškov, ker je to pač ena taka zabava in mi ni važno, če dela brez (pa naredi, če more) - ampak osnovne vaje pa mora vedno! In ja, vodja psu moraš biti - ampak razlika je v tem, kako si položaj vodje (ne maram izraza alfa) pridobiš. In saj vendar nismo pri volkovih, ampak pri psih - če psu od začetka postavljaš meje, si dosleden, si mora pes vse zaslužiti in se predvsem znata zabavati bo šlo, saj ni treba podiranja na hrbet, brcanja, sklanjanja nad psa in ne vem česa še, gre popolnoma brez sile. In zame je vodja tisti, s katerim pes z veseljem sodeluje, ne pa, da se ga boji in se samo vleče za njim.

Citiram :

Se mi pa zdi da s telimi brcami malo pretiravate,saj pse ne brca kot žoge.On ga samo butne(pa tudi ne kot nek predmet).
Dobro, bom od zdaj naprej namesto da psa brcne napisala da ga butne, če vam je bolj všeč. Čeprav zame tisto brca je - in to v predel, kjer psa najbolj boli, pa recite kar hočete!
Citiram :

Poznam pa še en primer agresivnega psa.Pri sosedih so imeli dobermana ki
je ugriznil vsakega ki je prišel mimo.Potem pa je enkrat k njim na
obisk prišel nek gospod.Pes ga je seveda hotel ugrizniti,on pa je psa
prijel za ovratnico in ga dvignil in pes je takoj umiril,od takrat
naprej ni pes nikogar več ugriznil.Je res psa grdo prijel ampak je bilo
pa učinkovito in če takrat ne bi prišel ta gospod k njim bi psa verjetno
usmrtili.
Povem po pravici? Ne verjamem, da je pes ugriznil vsakega, ki je šel mimo, ker če ne bi ga že zdavnaj uspavali, ali pa bi imel vsaj oznako nevaren pes. In takšno uporabo sile jaz tudi zagovarjam, sem že povedala - ko bo pes (upam da nikoli) prvič pokazal kakršen koli znak agresije do ljudi jih bo pošteno dobil. Obenem pa je to le znak, opomin da v celotnem odnosu nekaj močno ne štima in se je treba problema lotiti drugje, ne samo pri sami posledici (= ugriz). Ampak jaz agresije do ljudi ne toleriram in ne bom nič razmišljala ko bo (če bo) pes prvič pokazal zobe, kako reagirati. Tudi, ko je Dino naskakoval, ker je hotel nadvladati (to še nekaj let nazaj, ko nisva imela še tako porihtano med sabo) - ko je prvič poskusil sem ga grobo odstranila in takrat je bilo tudi zadnjič. Tako da tukaj pa ti dam čisto prav, v takih primerih je po mojem mnenju sila nujna (ampak je treba delati potem še nekje in si če se le da poiskati strokovno pomoč).

Citiram :

Nekateri ki vam ni všeč CM in o njem govorite samo grde stvari,pa
nikoli ne napišete kakšne dobre o njem.Je rešil že veliko psov pred
usmrtitvijo in veliko jih je po zavetiščih prevzgojil da so jih potem
lahko posvojili.
Njegove metode mi niso všeč in ne vem zakaj bi ga hvalila, saj CM privrženci pa nikoli ne napišete dobrih strani kliker metode (razen, da se lahko psa s pomočjo klikerja nauči trikce - ampak kot sem že napisala - to je večinoma (ne vedno!) bolj uporaba klikerja kot napravice, ne pa celotna metoda - tisti ki delajo po CM in učijo trike s klikerjem). Ja, rešil jih je pred usmrtitvijo - super! Ampak dalo bi se še na kak drugi način in o tem tudi debatiramo, ne bi bilo treba pokasirati toliko ugrizov, tudi nekateri psi imajo potem zaradi butanja in vseh pripomočkov zdravstvene težave.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Hov-hov

Hov-hov


Število prispevkov : 176
Join date : 26/05/2012
Age : 25

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 12:38 am

Meni je kliker drugače super,da ne bo pomote.In ko bom psa dobila ga bom trike naučila s klikerjem.
Doberman je bolj kot ne ugriznil vsakega,ampak so bili pa bolj na samem tako da ljudje niso ves čas hodili okrog.Ko pa je kdo prišel na obisk je bil pa večinoma zaprt,ampak se je pa zgodilo da je bil spuščen(ni nikamor šel)in je kdo prišel pa ga je takoj ugriznil.
Jaz sem zgoraj drugače mislila da te mora vedno ubogati sedi ipd.(sem se verjetno narobe izrazila s triki).
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 5:16 am

Citiram :

Doberman je bolj kot ne ugriznil vsakega,ampak so bili pa bolj na
samem tako da ljudje niso ves čas hodili okrog.Ko pa je kdo prišel na
obisk je bil pa večinoma zaprt,ampak se je pa zgodilo da je bil
spuščen(ni nikamor šel)in je kdo prišel pa ga je takoj ugriznil.
To je pa že bolj razumljivo. Smile

In se popolnoma strinjam s CM, da mora pes imeti gibanje, da je pomembna energija, da moraš biti dosleden, vztrajati itd., tiste bolj splošne, niso mi pa (večinoma) všeč njegovi ukrepi. Pa če koga zanima - že v nekaj Kinologih pišejo o uporabi klikerja v praksi (ne pri trikih). Smile In tole kar je opisano v marčevski številki bom poskusila, pa javim rezultate, če je kaj pomagalo (čeprav s tem nimam večjih težav, ampak vedno je lahko še boljše!).

Joj zmeraj se spomnim še nekaj pa je potem post stokrat popravljen Rolling Eyes Razz Malo za šalo, malo za res - kako pa boš ti ''po CM narejenega psa'' učila trike? Luringa itak ne smeš uporabljati (saj te mora po CM logiki pes gledati v oči ko imaš hrano in ne sme dajati pozornosti hrani), pri shappingu pa psi večinoma ne pokažejo kaj dosti, je na začetku veliko dela, da pes pokaže kaj kreativnosti in samostojnosti, če si prej vse to zatiral. No, s capturingom ali modeliranjem bi šlo - a s capturingom (da vedenje ujameš) je večino trikov težko naučiti, modeliranje (uporaba fizične sile) pa pri trikih običajno, pri večini psov ne naredi kaj dosti dobrega, pa še pes nič ne razmišlja.

In meni zelo všečni članki, priporočam, da si vzamete čas in jih preberete: http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 262
Join date : 25/03/2012
Age : 29

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 10:16 am

Airedale10 je napisal/a:
Ne samo pri trikcih, ampak povsod, ko delaš s psom! In jaz niti ne zahtevam, da me trikce (v pravem pomenu besede) uboga, ko nimam priboljškov, ker je to pač ena taka zabava in mi ni važno, če dela brez (pa naredi, če more) - ampak osnovne vaje pa mora vedno! In ja, vodja psu moraš biti - ampak razlika je v tem, kako si položaj vodje (ne maram izraza alfa) pridobiš. In saj vendar nismo pri volkovih, ampak pri psih - če psu od začetka postavljaš meje, si dosleden, si mora pes vse zaslužiti in se predvsem znata zabavati bo šlo, saj ni treba podiranja na hrbet, brcanja, sklanjanja nad psa in ne vem česa še, gre popolnoma brez sile. In zame je vodja tisti, s katerim pes z veseljem sodeluje, ne pa, da se ga boji in se samo vleče za njim.
Ti še vedno ne razumeš, kaj CM počne in zakaj uporablja dotike, ki jih uporablja. Res je nismo pri volkovih, ampak pri psih. Vendar pa so volkovi predniki psov in imajo veliko več skupnega, kot si misliš. Ampak to sploh ni pomembno ali je pes ali volk. Bistvo je njihovo obnašanje, način komunikacije in psihologija. CM uporablja dotike, ki jih uporablja izključno iz psihološkega vidika, saj jih tudi psi IN volkovi uporabljajo v naravi. Logično, da ni potrebno vedno uporabljat dotikov, psu podrejat itd. kar se vse tebi zdi tako grozno. Ampak razumi, da se CM ukvarja z psi, ki imajo vedenjske težave in so pri teh psi ti dotiki potrebni. Ker verjemi, da z priboljški in pozitivno motivacijo pri psih z težavami z katerimi se CM ukvarja nebi prav nič rešla. Pozitivna motivacija bo le delovala na bolj milih psih in na teh, ki še nimajo vedenjskih težav ali pa so bolj mile težave, katere se da hitro rešiti.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 10:42 am

Za tiste hude primere agresije ne bom raje nič trdila... Ampak zakaj pa potem vidimo uporabo metod CM na vsakem koraku pri drugače čisto neproblematičnih psih? In vlečenje na povodcu npr. res ni neka taka težava, da je potrebno toliko sile, pa še marsikaj.
Citiram :
Ker verjemi, da z priboljški in pozitivno
motivacijo pri psih z težavami z katerimi se CM ukvarja nebi prav nič
rešla. Pozitivna motivacija bo le delovala na bolj milih psih in na teh,
ki še nimajo vedenjskih težav ali pa so bolj mile težave, katere se da
hitro rešiti.
To da se da samo mile pse z PM pa po mojem mnenju res ne drži in se čisto obnese tudi pri ''težjih'' psih - saj ravno pri polarcih menda ne moreš s silo nič doseči. In za nekatere težave, ki jih CM rešuje ne bom govorila, ker mislim da o pravi agresiji še nimam toliko izkušenj in znanja. Ampak marsikatero vedenje mislim da bi se čisto elegantno odpravilo z več gibanja - pa ne na tekočem traku ampak skupnega (sam si rekel, da se ravno med sprehodom vodnik in pes najbolj povežeta, in se strinjam!), vajami za samokontrolo, učenje kakega trika ne bi škodilo, veliko igre, postavljanje omejitev... (pa ne razumeti tako, da greš z enim res agresivnim psom na sprehod, se z njim poigraš in ga naučiš trika pa je rešeno - daleč od tega, je vse nek proces). In meni je prav žal, ko vidim tiste pse, ko nimajo čisto nobenih omejitev in gredo na sprehod le parkrat mesečno, saj ni čudno da so takšni. No ampak ne bom preveč pametna, ker toliko dolgovezim pa nič ne povem. Razz

In tukaj ne debatiramo (vsaj jaz ne) le o CM kot človeku (pa tudi o njem), ampak predvsem o njegovih metodah - in uporablja se jih veliko, na vsakem koraku, kadar sploh ni potrebno in bi se dalo rešiti z nekaj dela čisto elegantno.


Sicer pa odgovorov na vprašanja še nisem dobila nikjer... silent
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Sponsored content





Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Cesar Milan-Šepetalec psom   Cesar Milan-Šepetalec psom - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Cesar Milan-Šepetalec psom
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Šepetalec psom
» problemi z mladim psom
» FORUM ZA POMOČ BREZDOMNIM PSOM
» Na čem trenutno delate s svojim psom?
» Je res, da se s psom najbolj povežeš med spanjem?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: