Forum o psih
Forum o psih
Forum o psih
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vse o psih
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 problemi z mladim psom

Go down 
+10
Banjusie
Fiamma
Polly
Oto
YourHeroine
Colliny
LittleLi
Airedale10
Admin
Millky
14 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
YourHeroine

YourHeroine


Število prispevkov : 13
Join date : 11/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 3:53 am

Aha... Ampak mene še vedno zanimajo zgoraj našteta vprašanja in pa to, kako psa drugače navaditi, da te bo ubogal brez pribolškov? Torej brez prisile?
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 4:04 am

YourHeroine je napisal/a:
hm.. kaj pa če pes ve kaj more narediti pa tega ne naredi? npr. mu rečeš "sedi" ali " čakaj" in tega ne naredi, pa točno ve kaj mora storiti, ampak to samo zato počne, da te preizkuša. Kajti potem ko psa vržeš na hrbet začne res ful ubogati. Pa ni videti nič prestrašenega na njem. Normalno začne ubogati in ispolni vse ukaze.

Npr. če na povodcu res noče poleg hoditi in ve kaj pomeni "poleg" in ga pač vržeš na hrbet a ne? In potem uboga. In hodi poleg popolno. Samo pokazati ji/mu moraš.

Nevem v vzgoji lastnika tistega psa ni videti nič strahu, pes ga normalno gleda v oči, lastnik ga ne pretepa in nič. A je to res tako zgrešeno? Ampak kaj potem storiti ko pes ne uboga ne na priboljške, ne na palice, ne na brikete, ne na meso, na NIČ? Psa tudi visoka trava ne veseli, frizbi, NIČ. Ampak vse kar ga veseli je to, da se lastnik ukvarja z njim, ko mu postane dolgčas začne lajati. Nevem no...
Pes ne preizkuša, mogoče je motnja prehuda, lahko da se tega ni dobro naučl,...In tisto, kar sem prej pisala, je nekaj čisto drugega. Psa naučiš, da v določeni situaciji vedno naredi isto. Nič mu ne poveljuješ, samo zamotiš ga in ga daš na sedi. Če to dovolj ponavljaš, bo pes prepoznal situacijo in naredil točno to. Psi se ne zmotijo, da bi te preizkušali, ampak ker od njih zahtevaš preveč. Pa dvomim, da bi metanje na hrbet pomagalo...Recimo, da pes ves čas ustaja s prostora, ker je v motnja bližini prehuda. Če ga vržeš na hrbet ne bo nič bolj ubogal, samo še bolj zmeden bo. Če pa že bo delal pa zagotovo ne z veseljem. Če psa učiš postopno, dovolj utrjuješ, vajo prilagodiš tako, da bo uspešen, potem bo zagotovo delal. Pa pri polegu...če psu rečeš poleg, te ne uboga in ga zato vržeš na grbet bo ugodovil:Aha,poleg pa pomeni, da me bo lastnik vrgel na hrbet! Če ne uboga mu pač malo pomagaš,naprimer, da mu zraven še z roko pokažeš.Če tistega psa veseli, da se lastnik z njim ukvarja, potem je lahko celo to nagrada.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 4:11 am

YourHeroine je napisal/a:
Aha... Ampak mene še vedno zanimajo zgoraj našteta vprašanja in pa to, kako psa drugače navaditi, da te bo ubogal brez pribolškov? Torej brez prisile?
Psa navadiš tako, da narediš na primer prve 3 poskuse tako, da sledi hrani v roki, potem pa se samo delaš, da iz žepa vzameš hrano in ga vodiš s prazno roko. Ko naredi mu pokažeš, da nimaš nič in ga nagradiš iz druge roke. Tako se nauči slediti roki, namesto hrani. Druga možnost pa je, da počakaš, da pes nekaj naredi sam od sebe, ti pa to nagradiš,vedno več bo ponujal to stvar, to pa dodaš še besedni ukaz.Če dovolj vadiš, bo pes to naredil vsakič, ko izrečeš ukaz. Zlato pravilo pa je, da pri vsakem načinu psu ne daš vedeti, da imaš hrano, ampak ga nagradiš šele, ko naredi, kar hočeš od njega(do tega ga seveda moraš pripraviti na enega od zgornjih načinov). Tako ti daš psu pogoj:če hoče nagrado te mora ubogati.In ker nagrade prej ne vidi, bo delal tudi brez. Psi, ki ubogajo samo na grano mislijo ravno obratno:najprej hočejo videti,kaj ima lastnik za njih, če se jim zdi nagrada dobra, bodo pa ubogali.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 4:23 am

YourHeroine je napisal/a:
Aha... Ampak mene še vedno zanimajo zgoraj našteta vprašanja in pa to, kako psa drugače navaditi, da te bo ubogal brez pribolškov? Torej brez prisile?

Pes, ki ne pali ne na priboljške, igrale, tek, divjanje, prostost, človekovo največje možno veselje, božanje, cartanje, itd. itd. je, lepo preprosto povedano totalno nemotiviran za kakršno koli delo s človekom. Druga v tem primeru ne morem reči, so pa taki psi izredno bogi, ker svoje nagone, ki bi jih sicer sprostili v obliki teka, igre, trikov itd., usmerjajo v druge stvari, npr. lajanje, uničevanje, agresija...

In ne mi rečt, da se nekaterih psov ne da zmotivirat, da so preveč leni. Rolling Eyes Za to, da pes rad sodeluje je sicer nujno potrebnih nekaj stvari (glavna je sigurno pozitivna motivacija), veliko znanja pa ravno ne rabiš. že v boljši pasji šoli ti ga dajo zelo veliko, dovolj. Žalostno mi je tako, ko vidim pse, pri katerih res ne pomaga več ni, kot pa prisila, ker na ostale stvari ne palijo. Kako je v tem primeru pes uničen, grozno. Je pa res, da se je treba s psom čim več ukvarjat.

Ko je pes nečesa naučen, bo ubogal absolutno tudi brez priboljškov... me pa zanima, kako bi ti delal v službi, če za svoje delo ne bi dobil niti pohvale, kaj šele plače?! Jap, tako je, pes je pri nas v službi in za vse dobro je nagajen, pa naj bo to nagrada v kakršni koli obliki, ki mu je všeč.

In seveda se včasih fizična sila enostavno mora uporabiti. Nikakor pa ne v obliki brcanja, suvanja, metanja ob tla itd. Dovolj bo oster, hiter in primerno močan pteg s povodcem, če bomo psa na tak način kaznovali ob pravem trenutku in za pravo stvar. Wink
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 4:25 am

Jaz pa se na psa razjezim ko npr. laja ko ne bi smel. Ko pa utihne pa dobi nagrado. Ampak zdaj že tako dobro pozna povelja glas in tiho da s tem ni težav. In namesto da bi psa vsakič ko bi zalajal in mi to ne bi bilo všeč vrgla na hrbet, raje ga naučim povelja tiho s pozitivno motivacijo in ko je tiho ga nagradim. Pa uboga to s priboljški in brez (priznam pa da vseeno boljše naredi z njimi trike Wink Ti priporočam strani kliker.si in članke KD agility ilirija. Ampak začuda sta psa, ki ju lastnice 'poneumljajo'' s klikerjem super prida, od Silvie večkratni svetovni prvaki, znajo ogromno trikov (kar napiši v youtube silvia trkman). In tisti ki delajo brez klikerja so redki taki (Dino npr. zna nekaj trikov, ampak seveda ne tako kot Silviini psi. Ampak z njim ne delam s klikerjem ker ni čisto moj). Surprised In meni je veliko oljše če sva s psom tim, ekipa, sodelujeva, se spoštujeva in imama rada kot pa da uboga iz straha. Wink
In se strinjam s coliny in LittleLi
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 6:03 am

LittleLi je napisal/a:
Verjemi, če z borderjem ne znaš, so lahko velike težave...

Verjamem da so lahko težave. Ampak ne takšne kot z velikim psom. Veliki pes te lahko prej poškoduje kot pa nek manjhen border Rolling Eyes

LittleLi je napisal/a:
Meni se zdijo pri vzgoji psa prepovedi in kazni, če pes narobe naredi
čisto zgrešene. .

Meni pa se kazni zdijo čist OK. Pri moji zaleže ta kazen, da če je poredna, se jo na povodcu nekam pripne in se gre stran za nekaj minut (tako da me ne vidi). Ko pridem nazaj, jo spustim je pa pridna kot ne vem kaj Wink .
To da pa psa ne moreš odvaditi vedenj pa ni res. A ne moreš psa navaditi da npr. ne sme kopati na vrtu? Ali pa da ne skače po tebi? Komot, da ga lahko. Jaz sem skakanje že odvadila in ne skače več po meni. Lepo počaka, da jo pobožam, ne pa da izsiljuje. Kopanje na vrtu pa je že tudi skoraj nehala delati. Dela samo če me hoče nalašč izzivati Rolling Eyes

LittleLi je napisal/a:

Naj mi nekdo razloži, kaj pravzaprav pomeni, da je pes pod tabo. Da bom videla, zakaj vam je to tako pomembno.

To pomeni, da je pes po hierarhistični (ne vem če sem prav napisala) lestvici pod tabo. Da te upošteva in uboga recimo. Da te spoštuje.

LittleLi je napisal/a:

Velikost psa pa ne igra nobene vloge. Sem srečala že veliko nevzgojenih majhnih psov, en yorki se je celo zagnal v Lio. Toliko o tem, da se z majhnimi psi lahko igraš. Velikost ne igra kakšne velike vloge. Ena punca, ki živi blizu mene ima dogo in je psica bolj izšolana od vseh majhnih psov, ki jih srečam na sprehodu. Pes ne bo uveljavljal svoje volje, če si dobra vodja. Saj nima razloga, da bi hotel prevzeti nadzor, če te spoštuje, ker delaš z njim po pozitivni motivaciji, ne boji se te,...

Pri sami vzgoji ne. Saj nisem napisala, da pa malih ne rabiš vzgajati. Igra pa vlogo velikost pri nevarnosti. Čivava te lahko samo malo obgrize, kavkaški ovčar (pa tudi kaj precej manjšega) pa te lahko raztrga oz. ubije Wink . Zato moraš na nek način bolj vzgajati velike. Poznam pa jaz tudi veliko malih psov nevzgojenih Rolling Eyes .

LittleLi je napisal/a:

Lia je kot mladič grizla roke in sam jo odvadila tako, da sem držala roko blizu njenega gobčka in jo nagradila, ko ni grizla. In je ugotovila, da se to bolj splača in zdaj sploh ne grize več. Če bi jo prijela za gobček, bi me še bolj ugriznila, ker bi se branila.

Jaz sem mojo mladičkastega grizenja odvadila z zapiranjem gobčka. Pa me potem ni nič grizla zato, ker bi se počutila ogroženo. Me je do sedaj v malo bolj odrasli dobi 1x ugriznila, verjetno zato, ker se je branila. Sem jo morala nujno dati na povodec, jo pokličem, fino pride, potem se ji pa zmeša. Ker ni bilo časa sem jo zgrabila nekje za kožo, pač drugje je nisem mogla. Me je ugriznila oz. bolj prijela z gobcem mojo roko.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 6:09 am

Airedale10 je napisal/a:
In meni je veliko oljše če sva s psom tim, ekipa, sodelujeva, se spoštujeva in imama rada kot pa da uboga iz straha. Wink

Pa saj mi ne govorimo, da se te mora pes bati in da te bo iz straha ubogal Rolling Eyes . Jaz delam na malo drugačen način kot ostale, pač, da je moja psica pod mano in kdaj tudi uporabim kazni in fizično silo, pa se imava ravno tako radi, sma tim, ekipa, sodelujeva in se spoštujema Rolling Eyes . Gdo je pa zdaj rekel, da se te mora pes bat Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
YourHeroine

YourHeroine


Število prispevkov : 13
Join date : 11/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 6:27 am

rina je napisal/a:
Airedale10 je napisal/a:
In meni je veliko oljše če sva s psom tim, ekipa, sodelujeva, se spoštujeva in imama rada kot pa da uboga iz straha. Wink

Pa saj mi ne govorimo, da se te mora pes bati in da te bo iz straha ubogal Rolling Eyes . Jaz delam na malo drugačen način kot ostale, pač, da je moja psica pod mano in kdaj tudi uporabim kazni in fizično silo, pa se imava ravno tako radi, sma tim, ekipa, sodelujeva in se spoštujema Rolling Eyes . Gdo je pa zdaj rekel, da se te mora pes bat Rolling Eyes

Podpis.

Vem za primer v pasji šoli ko so lastniku psa svetovali, da naj proba psa vreči na hrbet, ker je bil težaven, se je zaganjal v vse pse, jih hotel dobesedno ubiti. In stanje se je vidno izboljšalo... Samo psu je trebalo pokazati kdo je šef, zdaj pa uboga.
Nazaj na vrh Go down
YourHeroine

YourHeroine


Število prispevkov : 13
Join date : 11/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 6:28 am

Aja me zanima kakšno slabo mnenje imate potem o Cesarju Milanu... Ki vse pse prevzgaja na podoben način... Človek v svoji karijeri ni mogel prevzgojiti le dva psa, a jih je na nevem koliko tisoče prevzgojil.
Nazaj na vrh Go down
Oto




Število prispevkov : 2
Join date : 11/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 6:34 am

Glede cesarja milana... nevem zdi se mi bolj verjetno tisto kar je on napisal v svoji knjigi o vodji tropa, o članih tropa. O energiji. O dominanci, podrejenosti...

Malo dvomim v to Silvijo Trkman... Mogoče je ona res izšolala svoje pse ja. Ampak BC in Samojedi so bolj mile pasme, ki ne prenesejo prisile in se tej samo upirajo.
Ampak to še ne pomeni, da bi lahko ona na tak način kot pač dela izšolala oz. prevzgojila pse...
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 6:50 am

Jaz imam o Cesarju ful dobro mnenje. Sem ga tudi gledala, ko je bil na TV in tudi delam na njegov način.

Se pa meni tudi zdi fajn, da se te pes ustraši, če se ful zadereš na njega in vidi da si ful jezen. Ne pa da noče ubogati, ti že vse probaš pa te še vedno noče. Moja ko vidi, da sem ful jezna (ali pa se naredim) na njo navadno uboga in pride tako bolj poklapano k meni. Potem sledi pohvala, priboljšek in cartanje in je spet čisto fajn. Potem vidi da neham biti jezna na njo, pa sma obe veseli Razz
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 7:30 am

rina je napisal/a:
Jaz imam o Cesarju ful dobro mnenje. Sem ga tudi gledala, ko je bil na TV in tudi delam na njegov način.

Se pa meni tudi zdi fajn, da se te pes ustraši, če se ful zadereš na njega in vidi da si ful jezen. Ne pa da noče ubogati, ti že vse probaš pa te še vedno noče. Moja ko vidi, da sem ful jezna (ali pa se naredim) na njo navadno uboga in pride tako bolj poklapano k meni. Potem sledi pohvala, priboljšek in cartanje in je spet čisto fajn. Potem vidi da neham biti jezna na njo, pa sma obe veseli Razz
A pa veš, zakaj pes noče ubogati?Ker ga več kot očitno učiš preko napak. Psu vedno govoriš, kaj ni prav, kaznuješ ga,...In potem pes raje ne uboga(nič ne naredi),kot pa naredi nekaj narobe, ker se boji, da bo naredil narobe temu pa sledi kazen...
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 9:52 am

rina je napisal/a:


Verjamem da so lahko težave. Ampak ne takšne kot z velikim psom. Veliki pes te lahko prej poškoduje kot pa nek manjhen border Rolling Eyes


Težave imaš s kakršnim koli psom takšne, kot si jih sam nardiš. ne vem, kaj ima tukaj kaj dosti veze velikost, razen to, da če te povleče majhen pes, ti ni nič, če pa nek 50 kg podivjani berni, pa si popraskan, al pa padeš. Se pa potem pri velikem psu vsaj odpravljanja te težave lotiš, ne pa tako kot pri majhne, ko ti je vseeno. Rolling Eyes Sami si izberemo psa, in ni prav, da nam je potem njegova velikost neka potuha, sprejemljivo dejstvo, da ga težko obvladujemo. Sej ti si mogla bit pripravljena na to, ko si ga kupovala in kaj si kupovala. Wink



rina je napisal/a:


Meni pa se kazni zdijo čist OK. Pri moji zaleže ta kazen, da če je poredna, se jo na povodcu nekam pripne in se gre stran za nekaj minut (tako da me ne vidi). Ko pridem nazaj, jo spustim je pa pridna kot ne vem kaj Wink .
To da pa psa ne moreš odvaditi vedenj pa ni res. A ne moreš psa navaditi da npr. ne sme kopati na vrtu? Ali pa da ne skače po tebi? Komot, da ga lahko. Jaz sem skakanje že odvadila in ne skače več po meni. Lepo počaka, da jo pobožam, ne pa da izsiljuje. Kopanje na vrtu pa je že tudi skoraj nehala delati. Dela samo če me hoče nalašč izzivati Rolling Eyes

ja, ampak to kar ti delaš niso fizične kazni v smislu, kar je našteval/a YourHeroin, ki je predlagal/a podiranje psa na tla ipd., skratka dobesedno fizične kazni. takšno kaznovanje, kot ga uporabljaš ti, je seveda sprejemnljivo in zaželjeno, če učinkuje. Wink



rina je napisal/a:


To pomeni, da je pes po hierarhistični (ne vem če sem prav napisala) lestvici pod tabo. Da te upošteva in uboga recimo. Da te spoštuje.
Kaj Silvie pa njeni psi ne spoštujejo in ubogajo (zanimivo, da je celo 2x svetovna prvakinja, če je pa psi itak ne upoštevajo Rolling Eyes Neutral )ali kako? Kaj mene pa moja psica ne spoštuje? In v njenem članku na prejšnji strani je vse ČISTO LEPO NAPISANO. Ne vem, kje nekateri vidite problem, razen, če ga niste prebrali.


In zakaj nam Cezarjeve metode niso všeč...:

https://www.youtube.com/watch?v=RFCGtatpCwI&playnext=1&list=PLEC1D7F8BB3CCCA97

https://www.youtube.com/watch?v=a7HFs4h62UM&feature=mr_meh&list=PLEC1D7F8BB3CCCA97&index=3&playnext=0

Kakšen trener je to, da znakov psa sploh ne upošteva? Cezarjeve metode so za nekatere pse ok, ampak za večino ne, ker je vse preveč kazni in premalo krat jih nagradi, ko so kaj naredili dobro.

a ni veliko lepše kot zgornje pse videti takšne:

https://www.youtube.com/watch?v=EJkO4xDUBS0&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=kZ4H-Fcvnjg&list=UUC9e_MCAXl7VvDwsHnGd6hw&index=1&feature=plcp

Joj, prooosim ne delajte po Cezarju, po reku, vidim, delam. Cezar je dejansko uspešnica Tvja in potem folk množično preizkušan in celo uporablja njegove metode. Pa jih več kot polovica niti najmanjšega pojma nima kdaj, kje in kako jih uporabiti. In to kljub temu, da se na začetku pojavi napis, da tega NE POSKUŠAJTE DOMA!! Cezar vsaj ve, kako in kaj. Rolling Eyes Sicer pa, pes je vaš.

oto, samojed ni mila pasma, po preteklosti so lovci, neodvisni, tramsti, sovjeglavi. Zakaj so samo pittbulli zahtevne pasme? Rolling Eyes In kaj za tebe je edino merilo, da je pes težaven, da te vgrizne, če mu kaj ni, kot si ti rekel?

YourHeorin... V kateri pasji šoli? Kdo je to svetoval in kako težaven je dejansko bil pes? Ali je bil najverjetneje lastnik? In povej še, koliko psov so upsešno prevzgoijili s pozitivno motivacijo... Ti jaz zaupam, da še veliiiiko več Wink
Nazaj na vrh Go down
Polly

Polly


Število prispevkov : 272
Join date : 03/11/2011
Age : 29
Kraj : Maribor

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 11:14 pm

YourHeroine je napisal/a:
hm.. kaj pa če pes ve kaj more narediti pa tega ne naredi? npr. mu rečeš "sedi" ali " čakaj" in tega ne naredi, pa točno ve kaj mora storiti, ampak to samo zato počne, da te preizkuša. Kajti potem ko psa vržeš na hrbet začne res ful ubogati. Pa ni videti nič prestrašenega na njem. Normalno začne ubogati in ispolni vse ukaze.

Npr. če na povodcu res noče poleg hoditi in ve kaj pomeni "poleg" in ga pač vržeš na hrbet a ne? In potem uboga. In hodi poleg popolno. Samo pokazati ji/mu moraš.
Moja je pasme basenji in je ful trmasta, res skoz te preizkuša in proba okoli prsta obrnit.
In tudi če nečesa ne uboga in jo daš na hrbet in poskusiš še enkrat, ne bo ful obogala oz popolno česa naredila. To njej nič ne pomeni, prej še večji odpor do dela dobi. Lahko jo 10 krat zaporedoma daš na hrbet pa potem nadaljuješ s "poleg" pa ne bo popolno ampak še vedno isto kot prej.
Jaz delam večinoma na pozitivni motivaciji in pri njej se še kr odnese. Če pa ne pa jo pač moreš ti okoli prsta obrnit.
Nazaj na vrh Go down
http://boltzadi.weebly.com/
YourHeroine

YourHeroine


Število prispevkov : 13
Join date : 11/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 1:27 am

Tole mi je dalo misliti ja... Vse skupaj.

Ampak npr. ko agresiven pes poskuša napasti ta drugega kako ti reagiraš v trenutku da bo z pozitivno motivacijo? Ga poskušaš preusmeriti? Ampak kako... če psa ne zanimajo priboljški in igrače...
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 2:08 am

Psa na kratko primeš, se obrneš in greš nekaj metrov stran, še preden bi tvoj pes utegnil napasti. Takoj ko se(na večji razdalji) umiri, ga nagradiš(večini psov ni za hrano,če so preveč razburjeni). Kasneje bo pes ugotovil, da se mirnost splača, potem pa samo še manjšaš razdaljo, na katero se umakneš s psom.Druga možnost pa je, da se dobiš z nekom,ki ima psa, on stoji s psom na povodcu nekaj metrov stran, ti pa svojega(agresivnega) psa pelješ čim večkrat mimo na razdalji, kjer že poazi psa, a se še ne odziva agresivno. Potem to razdaljo postopoma zmanjšuješ. Psa ti ni treba nagrajevati, samo bolj stran greš,če zarenči. S to metodo je eni uspelo prevzgojiti zelo agresivnega psa do te mere, da je lahko šel skupaj z drugim psom na sprehod(oba na povodcih, kasneje celo odvezana). Ta postopek je bil v oddaji It's me or the dog in res deluje,pri Lajki se je stanje občutno izboljšalo, prej se ji je povsem zmešalo če je psa zagledala,tudi, če je bil zelo daleč. Zdaj jo že lahko peljem na razdalji kakšen meter ali dva mimo drugega psa.
Nazaj na vrh Go down
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 2:59 am

Pa tudi Cesar veliko bolj ve kaj dela kot vi.
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 6:38 am

Colliny je napisal/a:


Težave imaš s kakršnim koli psom takšne, kot si jih sam nardiš. ne vem, kaj ima tukaj kaj dosti veze velikost, razen to, da če te povleče majhen pes, ti ni nič, če pa nek 50 kg podivjani berni, pa si popraskan, al pa padeš. Se pa potem pri velikem psu vsaj odpravljanja te težave lotiš, ne pa tako kot pri majhne, ko ti je vseeno. Rolling Eyes Sami si izberemo psa, in ni prav, da nam je potem njegova velikost neka potuha, sprejemljivo dejstvo, da ga težko obvladujemo. Sej ti si mogla bit pripravljena na to, ko si ga kupovala in kaj si kupovala. Wink

Očitno ne razumeš kaj mislim z tem povedati ali pa nočeš. Se pa jaz nič ne pritožujem nad mojo psico, da bi bila prevelika Rolling Eyes . In ne govorim, da je velikost psa potuha, da ker je velik ga pač ne moreš obvladati Shocked . Moja ker je večja se še bolj trudim jo vzgojiti in obvladati. Hočem dokazati ljudem, da tudi tak človek kot jaz obvlada takega psa kot je Rina Wink .


Colliny je napisal/a:

ja, ampak to kar ti delaš niso fizične kazni v smislu, kar je našteval/a YourHeroin, ki je predlagal/a podiranje psa na tla ipd., skratka dobesedno fizične kazni. takšno kaznovanje, kot ga uporabljaš ti, je seveda sprejemnljivo in zaželjeno, če učinkuje. Wink

Sem pristaš tudi podiranja (oz. metanja) na hrbet in stiskanje gobca, če drugače ne gre. Ampak to je skrajni izhod, pri res kakem hudem vedenju, ki ti ga pes naredi. Nisem pa pristaš podreti psa na hrbet in klečati na njem. To se mi pa tudi zdi čisto mimo. Z celo težo na psu klečati... Se da psa tudi drugače umiriti.


Colliny je napisal/a:

Kaj Silvie pa njeni psi ne spoštujejo in ubogajo (zanimivo, da je celo 2x svetovna prvakinja, če je pa psi itak ne upoštevajo Rolling Eyes Neutral )ali kako? Kaj mene pa moja psica ne spoštuje? In v njenem članku na prejšnji strani je vse ČISTO LEPO NAPISANO. Ne vem, kje nekateri vidite problem, razen, če ga niste prebrali.

Jaz nisem pisala nič o njej tako da... Se ne na mene spravljati.

Colliny je napisal/a:

In zakaj nam Cezarjeve metode niso všeč...:

https://www.youtube.com/watch?v=RFCGtatpCwI&playnext=1&list=PLEC1D7F8BB3CCCA97

Tole brcanje mene ne moti. Se mi zdi na nek način fajn, če se psa samo dotakneš z nogo, npr. če on nekam gleda, pa ga nikakor drugače ne moreš na sebe preusmeriti Wink . Ampak vidim, da pa Cesar preveč brca... Teh delov nisem videla, sem videla samo ene par delov. Takrat je pse tudi "brcal", ampak tako, da se jih je samo dotaknil z nogo.
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 6:59 am

rina je napisal/a:
Colliny je napisal/a:


Težave imaš s kakršnim koli psom takšne, kot si jih sam nardiš. ne vem, kaj ima tukaj kaj dosti veze velikost, razen to, da če te povleče majhen pes, ti ni nič, če pa nek 50 kg podivjani berni, pa si popraskan, al pa padeš. Se pa potem pri velikem psu vsaj odpravljanja te težave lotiš, ne pa tako kot pri majhne, ko ti je vseeno. Rolling Eyes Sami si izberemo psa, in ni prav, da nam je potem njegova velikost neka potuha, sprejemljivo dejstvo, da ga težko obvladujemo. Sej ti si mogla bit pripravljena na to, ko si ga kupovala in kaj si kupovala. Wink

Očitno ne razumeš kaj mislim z tem povedati ali pa nočeš. Se pa jaz nič ne pritožujem nad mojo psico, da bi bila prevelika Rolling Eyes . In ne govorim, da je velikost psa potuha, da ker je velik ga pač ne moreš obvladati Shocked . Moja ker je večja se še bolj trudim jo vzgojiti in obvladati. Hočem dokazati ljudem, da tudi tak človek kot jaz obvlada takega psa kot je Rina Wink .


Colliny je napisal/a:

ja, ampak to kar ti delaš niso fizične kazni v smislu, kar je našteval/a YourHeroin, ki je predlagal/a podiranje psa na tla ipd., skratka dobesedno fizične kazni. takšno kaznovanje, kot ga uporabljaš ti, je seveda sprejemnljivo in zaželjeno, če učinkuje. Wink

Sem pristaš tudi podiranja (oz. metanja) na hrbet in stiskanje gobca, če drugače ne gre. Ampak to je skrajni izhod, pri res kakem hudem vedenju, ki ti ga pes naredi. Nisem pa pristaš podreti psa na hrbet in klečati na njem. To se mi pa tudi zdi čisto mimo. Z celo težo na psu klečati... Se da psa tudi drugače umiriti.


Colliny je napisal/a:

Kaj Silvie pa njeni psi ne spoštujejo in ubogajo (zanimivo, da je celo 2x svetovna prvakinja, če je pa psi itak ne upoštevajo Rolling Eyes Neutral )ali kako? Kaj mene pa moja psica ne spoštuje? In v njenem članku na prejšnji strani je vse ČISTO LEPO NAPISANO. Ne vem, kje nekateri vidite problem, razen, če ga niste prebrali.

Jaz nisem pisala nič o njej tako da... Se ne na mene spravljati.

Colliny je napisal/a:

In zakaj nam Cezarjeve metode niso všeč...:


Tole brcanje mene ne moti. Se mi zdi na nek način fajn, če se psa samo dotakneš z nogo, npr. če on nekam gleda, pa ga nikakor drugače ne moreš na sebe preusmeriti Wink . Ampak vidim, da pa Cesar preveč brca... Teh delov nisem videla, sem videla samo ene par delov. Takrat je pse tudi "brcal", ampak tako, da se jih je samo dotaknil z nogo.
Velikost psa ni potuha,če ti je vsaj malo mar zanj in za njegovo vedenje. Ampak tudi z velikimi psi se da na kliker delat. Moja prijateljica ima ogromnega mešanca(malo večji je od bernija), a njim dela izključno na pozitivno motivacijo in je to pes, s katerim je užitek delati, tako da se vse da, če se hoče.

Ne da drugače ne gre,kot da psu stisne gobec, očitno drugače ne znaš. In mislim da tole vse pove: If you are agresive, your dog will be too. Nočem te žalit, ampak prosim malo razmisli o tem.

Ne spravljamo se nate, ampak rečeno je bilo nekaj čez Silvijo(vem, da ti nisi tega rekla) in je Colliny pač odgovorila.

Tele cezarjeve metode so pa samo za ekstremne primere in mora točno vedeti, kaj narediti pri kakšnem psu. Upam, da kdo ne uporablja teh metod doma, ker delajo samo škodo ob napačni uporabi. Kliker pa prav tako. Preden psa šolaš po neki metodi se moraš zelo pozanimati o njej in si nabrati par izkušenj. Psa boš prej odvrnil od sebe če ga brcaš. Saj krave tudi grejo stran od električnega pastirja,ker jih boli.
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 8:33 am

rina je napisal/a:



To pomeni, da je pes po hierarhistični (ne vem če sem prav napisala) lestvici pod tabo. Da te upošteva in uboga recimo. Da te spoštuje.


Točno tukaj si to napisala. Vsaj zgleda tako.

"da te spoštuje" je pa sploh napisno v takšnem kontekstu, da bi človek takoj podvomil, če potem psi, ki jih ne učimo na tak način nas res spoštujejo. Rolling Eyes

Sicer pa - brcaj ti svojo psičko kolikor hočeš, saj je tvoja. Wink Dvomim pa, da jo znaš npr. na tla podreti ob pravem času, za pravo napako, na pravilen način, za pravi čas. To zna res malo ljudi, tisti, ki pa ne, pa psa samo še bolj zafurajo. In zakaj bi sploh uporabljal te zastarele metode, če pa obstaja tisoče boljših, je pa res, da prevzogja po teh taja dalj časa?

Veš kako je povedal en zelo priznan slovenski trener psov, tudi večkratni sv. prvak: "HITRI REZULTATI (primer: Cezar - pse v veliki meri prešola v enem, dveh tednih Rolling Eyes ) prinašajo kratkoročne rešitve, medtem ko počasni in majhni rezultati dolgoročne, vseživljenjske." Pa njegovega imena tukaj ne bi javno zapisovala, če ne zamerite, je pa to čista resnica. Wink In kaj še - kako so Cezarjevi prevzgojeni psi po enem, dveh letih? Ne vemo, ker tega nikoli nihče ne pokaže. Glede na tako hitro prešolanje pri katerem si še lastnik ni zapomnil vseh napotkov je možnosti veliko...

In podpis pod LittleLi Wink
Nazaj na vrh Go down
Colliny

Colliny


Število prispevkov : 229
Join date : 17/12/2011

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 8:35 am

Aja, sicer pa tudi moja ni perfektno vzgojena, sploh ne. Ampak, če bi jo brcala.... uffff, pol se niti trudila ne bi, da kakšno stvar izbojša. Zakaj bi se sploh trudila, če pa jo takoj, ko kaj nardi narobe (kljub temu, da v začetni fazi še ne ve, kaj dela narobe), brcnem?
Nazaj na vrh Go down
LittleLi




Število prispevkov : 173
Join date : 08/01/2012

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 8:39 am

Colliny, podpis.

Klikneš lahko prav v delčku sekunde, ko se pravilno vedenje zgodi. Rina, kako boš ti psa vrgla na hrbet prav v trenutku, ko se neprimerno vede. Preden to narediš pes že neha in potem ne razume, zakaj ga mečeš na hrbet:roll:

Mene obe psici upoštevata, spoštujeta in ubogata, pa ju ne mečem na hrbet.

Če brcneš psa ko naredi kaj narobe, tega ne bo počel, ker se boji bolečine. Ali ni bolje, da pes nečesa ne stori, ker tako hoče in je za to nagrajen?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma




Število prispevkov : 231
Join date : 16/10/2011
Kraj : Koper

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 9:00 am

Colliny je napisal/a:
Veš kako je povedal en zelo priznan slovenski trener psov, tudi večkratni sv. prvak: "HITRI REZULTATI (primer: Cezar - pse v veliki meri prešola v enem, dveh tednih Rolling Eyes ) prinašajo kratkoročne rešitve, medtem ko počasni in majhni rezultati dolgoročne, vseživljenjske." Pa njegovega imena tukaj ne bi javno zapisovala, če ne zamerite, je pa to čista resnica. Wink In kaj še - kako so Cezarjevi prevzgojeni psi po enem, dveh letih? Ne vemo, ker tega nikoli nihče ne pokaže. Glede na tako hitro prešolanje pri katerem si še lastnik ni zapomnil vseh napotkov je možnosti veliko...
No, to pa ni čisto res.
V večini oddaj na koncu pokažejo video, ki ga čez določen čas prejmejo od lastnikov, kako se je pes poboljšal. Prav tako Cesar vsako leto organizira srečanje lastnikov in psov, katerim je pomagal. Udeležuje se ga res veliko število ljudi (glede na to, da so iz vseh koncev ZDA je število res visoko) in tudi povejo, kako se je pes izboljšal in kako sedaj uspešno "vodijo trop".
Za pse, ki pa jih ne pokaže, pa ne bom nič trdila.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/pages/Klub-%C5%A1tudentov-veterine-za-po
Airedale10

Airedale10


Število prispevkov : 669
Join date : 03/11/2011

problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 9:00 am

Citiram :
Tele cezarjeve metode so pa samo za ekstremne
primere in mora točno vedeti, kaj narediti pri kakšnem psu. Upam, da
kdo ne uporablja teh metod doma, ker delajo samo škodo ob napačni
uporabi. Kliker pa prav tako. Preden psa šolaš po neki metodi se moraš
zelo pozanimati o njej in si nabrati par izkušenj. Psa boš prej odvrnil
od sebe če ga brcaš. Saj krave tudi grejo stran od električnega
pastirja,ker jih boli.
Citiram :
Sicer pa - brcaj ti svojo psičko kolikor hočeš, saj je tvoja. Wink
Dvomim pa, da jo znaš npr. na tla podreti ob pravem času, za pravo
napako, na pravilen način, za pravi čas. To zna res malo ljudi, tisti,
ki pa ne, pa psa samo še bolj zafurajo. In zakaj bi sploh uporabljal te
zastarele metode, če pa obstaja tisoče boljših, je pa res, da prevzogja
po teh taja dalj časa?
Se strinjam!
Nazaj na vrh Go down
http://jazbecar-dino.weebly.com/
Gost
Gost




problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitimePon Jan 16, 2012 8:31 pm

Colliny je napisal/a:

Sicer pa - brcaj ti svojo psičko kolikor hočeš, saj je tvoja. Wink Dvomim pa, da jo znaš npr. na tla podreti ob pravem času, za pravo napako, na pravilen način, za pravi čas. To zna res malo ljudi, tisti, ki pa ne, pa psa samo še bolj zafurajo. In zakaj bi sploh uporabljal te zastarele metode, če pa obstaja tisoče boljših, je pa res, da prevzogja po teh taja dalj časa?

LittleLi je napisal/a:

Če brcneš psa ko naredi kaj narobe, tega ne bo počel, ker se boji
bolečine. Ali ni bolje, da pes nečesa ne stori, ker tako hoče in je za
to nagrajen?

OK, ali vi nočete razumet kaj jaz napišem ali pa ...? Ne vem no, preberita si še parkrat moj post o "brcanju" moje psičke. Jaz je ne brcam tako, da bi jo bolelo Wink . Ampak se je samo DOTAKNEM z nogo, če nekam gleda in na noben način ne morem na sebe spraviti njene pozornosti. "Brcnem" jo toliko, da samo začuti in da me pogleda.In deluje Wink . In to njej nič ne naredi, samo normalno me pogleda in da pozornost name. A je v tem kak problem? . Sem pa napisala, da se pa Cesar premočno brca Wink . Da je "brcanje" OK, če se psa samo dotakneš, če pa brcaš tako močno kot Cesar pa ni fajn Wink
Drugače je pa moja psica tudi nagrajena za pravilno vedenje. Ne mislita da ni Wink

LittleLi je napisal/a:

Klikneš lahko prav v delčku sekunde, ko se
pravilno vedenje zgodi. Rina, kako boš ti psa vrgla na hrbet prav v
trenutku, ko se neprimerno vede. Preden to narediš pes že neha in potem
ne razume, zakaj ga mečeš na hrbet:roll:
Mene obe psici upoštevata, spoštujeta in ubogata, pa ju ne mečem na hrbet.

Znam jo na pravi način in čas dol podreti Wink . Sedaj je več ne podiram, ker ko je poredna, se že sama vrže na tla Wink . Tako da očitno sem jo na pravi čas dol podirala Wink . In očitno razume kaj sem ji z podiranjem sporočila Wink .

Mene tudi psica upošteva, spoštuje in uboga, pa sem jo metala na hrbet. Ona ve kaj pomeni, če jo vržeš na hrbet, ji pa to psihično nič ne naredi. Če bi ti kakemu borderju to delala, valda da se te bo bal, če je pa mila pasma. Rina je pa mešanca pasme, ki ni na hec narejena (tako kot kak kavčakši ovčar ne, če je to tema o prevzgajanju psa te pasme). Tako kot Rina tudi ne. Moram rečt, da je najprej nisem nič na hrbet metala, samo na pozitivno motivacijo sem delala, pa je mislila, da lahko dela kaj hoče. Po metanju na hrbet pa je ugotovila kje ji je mesto Wink . Torej sem jo na tak način spravila pod sebe. Če je takrat ne bi metala na hrbet, ne vem kako bi sedaj bilo z njo. Verjetno bi sedaj one metala mene in bila še večja kriza kot je Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





problemi z mladim psom - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: problemi z mladim psom   problemi z mladim psom - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
problemi z mladim psom
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Problemi z vidom
» Problemi s psičko
» Pasji vedenjski problemi
» Šepetalec psom
» Na čem trenutno delate s svojim psom?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum o psih :: Vzgoja in Šolanje-
Pojdi na: